van de dagtaak "WEEKMEMJ ^KEKKoiSCHGOL Gewestelijk Nieuws MIJNHARDT'S Laxeer-Tabletten regelen zonder Kramp of Pijn Rechtszaken. Koning Kikkerdik en zijn Zoontje Gemengd Nieuws. o 0 -*v Timimi IMS KON VLAAMSCHE SCHOUWBURG, GENT. Zondag 13 Maart nam, 2,30 „Dollardprinses". Muziek van Leo Fall, nam. 7,30 u. Oud-Heidelberg. THEATER ROYAL TE GENT, Zondag 13 Maart nam. 2,15 u. Princesse Czardas, Opérette in 3 actes. Muziek van E. Kalman 10.20 1.05 5.20 6.20 7.20 12.20 2.05 10.— RADIO—CENTRALE BRESKENS. Programma's 3e station: Zondag. Königswüsterhausen. Parijs. Königswüsterhausen. Langenberg. Parijs. Maandag. Daventry. Londen Regional. Daventry. Dinsdag. 8.—12.20 Visscherij berichten. .2.20 Langenberg. 1.50 Kalundborg. 4.20 Langenberg. 5.20 Königswüsterhausen. 6.10 Hamburg. 7.20 Berlijn. 9.40 Hamburg. Ned. Herv. Kerk. Zondag 13 Maart 1932. liervliet v 9,30 u ds Vrijlandt ■reskens v 9 30 u dhr Iz. Verduijn n 1,30 u Zondagsschool n 5 30 u ds Castelein ladzand v 9 30 u ds Visser iroede v 9.30 u ds van Kooten Bev. nieuwe leden. Voorber. H Avondmaal, oofdplaat n 2 30 u ds Huizinga ieuwvliel n 2.— u ds van Kooten Bev. nieuwe leden. Voorber. H. Avondmaal ostburg v 10 u ds Faber choondijke v 9,30 u ds Snijdelaar. /aterldk. v 9,30 u ds Huizinga zendijke v 9,30 u ds Castelein Ev. Luth. Gem. Groede. v 9,30 u Mej. Da Dufour. rechterzijde van den weg houdt. Dat is de grondwet van het verkeer. Die grondwet moeten allen goed kennen en dat is gemakkelijk ge noeg, want ze bestaat maar uit 2 woorden: „Houdt rechts". Daarom moet ge eerst naar links kijken en tijdens het oversteken naar rechts, want dan ziet ge het verkeer, dat van den anderen kant komt. Piet op het linkerplaatje doet dat niet, die blijft maar naar links kij ken en ziet den auto niet, die op hem af komt. Piet maakt dus twee fouten. Zijn eerste fout is, dat hij schuin oversteekt en dus den weg naar den overkant noodeloos ver lengt en zijn tweede fout is, dat hij niet tijdig naar rechts kijkt en daardoor -groote kans loopt over reden te worden. Steek dus den rijweg loodrecht over en kijk, vóórdat je oversteekt, eerst naar links, of de weg vrij is en dan naar rechts of er tijdens het oversteken geen gevaar nadert. En als dat onverwacht nadert, vlieg dan niet terug, maar blijf liever kalm staan tot het gevaar voorbij is en ga dan rustig verder. BRESKENS. Dinsdag gaf de Tooneelgroep der muziekvereeniging een bijzonder oed geslaagde uitvoering in de chouwburgzaal te Knocke. Ingekomen giften. BAZAR GROENE KRUIS. Verschillende bijdragen f 10.50. Twee maal vijf gulden. Een maal tien gulden. Een pak ongebleekt katoen. Een doos chocoladepoeder. Een paar gebreide sokken. BIERVLIET. Vrijdag en ook Maandag 1.1. waren voor de Chr. Meisjes- en Knapen- vereeniging alhier bijzondere dagen. Hun 5e jaarfeest vierden ze. Ds. A. Vrijlandt had de leiding. Na ge zang en Schriftlezing werd een wel- kostwoord op rijm gelezen. Het pro gramma was vol afwisseling. Zang en tableaux, ernstige stukken en humoristische wisselden elkaar af. In het stampvolle lokaal is veel ge noten. De tableaux voorstellendGe lijkenissen of gebeurtenissen uit het Bijbelverhaal waren keurig verzorgd. Vele stukjes van de jongens zoowel als van de meisjes vielen erg in den smaak. Bijzondere vermelding verdienen nog het humoristische „Hoog be zoek" door de jongens gespeeld en het niet zonder ontroering vertolkte „Haar Kerstfeest" door de meisjes. Heel aardig was ook het lied van de kaarsjes waarbij brandende kaar sen gedragen werden tegen een don keren achtergrond. Zij het een sym bool van dit jeugdwerk. Met vol doening kan op dezen avond worden teruggezien. SCHOONDIJKE. Woensdag en Donderdag e.k., ter gelegenheid van zijn tienjarig be staan, geeft het Kinder- en Meis jeskoor de Revue: Schijn bedriegtI Van de schermen, de costumen, de tooneeltjes en de dansen is heel wat werk gemaakt, zoodat het ge heel weer zeer mooi belooft te wor den. OOSTBURG. Bij de alhier gehouden vergade ring van het Groene Kruis bleek het aantal leden op 1 Januari j.l. gestegen te zijn tot 487, hetgeen een vooruitgang bij 1930 vergele ken aanduide van 11 leden. De zui vere inkomsten van het Groene Kruis bleken bedragen te hebben f 1546.73 en de uitgaven f 2140.99, zoodat er minder ontvangen was dan uitge geven f 594,16, verminderd met de subsidie t.b.c. restte een tekort van f 41,37. De /t .b.c.-afdeeling had aan ont vang te boeken f 558.92 en aan uit gaven f64.95, zoodat meer ontvan gen was f 493.97rest na de bijdrage aan het Groene Kruis van f 552.79 een tekort van f 58.82. Het eindre sultaat is dus dat ongeveer f 100,- ingeteerd is; mochten de tijden ver beteren, dan zal door een kleine verhooging der contributie getracht worden de inkomsten te verbeteren. Uit het jaarverslag van den sec retaris bleek, dat eervol ontslag ver leend was aan zuster Broersen we gens huwelijk en dat tot wijkver pleegster in haar plaats benoemd was Zuster Walles; 258 artikelen uit het magazijn werden in bruikleen gegeven aan 168 zieken, terwijl aan 42 personen 217 porties ijs verstrekt werden; de rijwielbrancard werd 2 maal gebruikt. Van 1 Januari tot 1 Augustus werden 2468 bezoeken afgelegd door Zuster Broersen en in het overige deel van het jaar 2045 door Zuster Walles, totaal 4513. Voor de t.b.c.- afdeeling bracht Zuster Broersen 622 en Zuster "Walles 196 bezoeken (minder zieken). Het magazijn verkeert wat instru menten betreft, in uitstekenden staat, dank zij de aanvulling met meer moderne artikelen. Zoo zijn eenige croupketels aangeschaft, warmwater- zakken, ijsblazen, een toestel voor heete-lucht-behandeling, een inhala- tor en ligstoelen van moderne con structie. Aangestipt moet worden, dat het materiaal ontzettend heeft te lijden. Sommige instrumenten ko men in onoogelijke toestand terug, vooral de croupketels. Overigens is alles in orde. De heer J. Mijs werd met op een na algemeene stemmen tot bestuurs lid herkozen. De klacht werd geuit, dat het „Emma-bloempje" hier zeer weinig opbrengt, oorzaak hiervan is dat te jeugdige meisjes met de verkoop belast worden; getracht zal worden hiervoor oudere dames te vinden, die met wat meer overredingskracht de bloempjes aan den man kunnen brengen. BURGERLIJKE STAND. over de maand Februari 1932. GEBOREN: 2, Johannis Alexander z. van Jan Philip Cijsouw en Maria Elisabeth Dubois; 7, Herman Hubert Marie, z. van Johannes Petrus Kakebeeke en Anna Leuntje de Zeeuw; 24, Sa ra, d. van Izaak Abraham Ekkebus en Margarctha Verherbrugge. OVERLEDEN: 1, Suzanna van Dale 69 jaar, wed. van Jozias Butler; 5, Amelia Fran- cisca van de Wege 80 jaar, wed. van Petrus Verstrenge; 6, Catha- lijntje Sommeijer 84 jaar, wed. van Izaak Cruson; 11, Leentje Horn- rich 83 jaar, wed. van Josephus Franciscus van Leeuwe; 18, Anna Maria de Smet 78 jaar, wed. van Johannes Bernardus Frederich; 18, Arie Kolijn 24 jaar, z. van Pieter Jan en Adriana Maria Jansen. 18, Carolina Maria Clijncke uit Sluis 61 jaar, wed. van Pieter Johannes de Brock; 22, Pieter Burgers uit Breskens, 70 jaar, echtgen. van Adriana Meerman; 25, TannekeJan- na German, ongeh. 70 jaar; 26, Lu- dovicus Josephus Buijck uit Eede, ongeh. 48 jaar. GEHUWD: 11, Hubregt Anthonie de Kam j.m. 29 jaar, met Adriana Anna de Hulster j.d. 22 jaar; 25, Abraham Johannes de Koning, j.m. 29 jaar, met Sara Verberg j.d. 29 jaar. over Januari en Februari. INGEKOMEN: D. K. H. Postma, ,geb. Kruik uit Amsterdam; W. van de Luijster uit Cadzand; J. P. Kakebeeke met gezin uit Biervliet; A. F. Verstrenge geb. van de Wege uit IJzendijke; J. Suurmond uit Vlissingen; Adra. A. de Hulster uit O. en W. Sou- burg; R. Rijpma met gezin uit Oot- marsum; Levina Nicolaas uit Oud en Nieuw-Gastel; Leonie M. Ter- mots uit Aardenburg; K. Noels en gezin uit Kloetinge; Chr. P. de Marée en echtgen. uit Groede; H. Faber uit Leiden; G. Buijze uit Vlissingen; Irma M. van den Na- voy uit Waterlandkerkje; Janna J. van Houte uit Rotterdam; Rachel A Huijgh uit Schoondijke; Adra. A. Goetheer uit Vlissingen; René de Bruijckere uit Aardenburg; Adr. de Die en echtgen. uit Aardenburg; Bern. J. Vermeire uit Aardenburg; P. J. Gijs uit St. Kruis; A. J. de Koning uit Schoondijke; J. Leen- houts uit Schoondijke. VERTROKKEN: Mar. C. Guiran naar Zuidzande; W. de Jager met gezin naar Roo sendaal; J. van Hulle naar Aarden burg; Mar. P. J. Uytdewilligen naar Ginneken; P. F. de Koene en echt gen. naar'St. Kruis; Jan Vermeulen naar Groede; L. Dourleijn met gezin naar Baarle-Nassau; Corna. J. Ma- rijnissen naar Roosendaal; M. R. de Bruijn met gezin naar Steenber gen; H. J. Stenhuis met gezin naar Middelburg; Adr. Beerens naar Axel; J. I. Louweret naar 's-Gra- venhage; H. C. M. Willems, geb. de Lozanne naar IJzendijke: Mar. S. de Koning naar RoermondMag. A. de Hulster naar O. en W. Sou burg; P. J. Ekkèbus naar IJzen dijke. De bevolking bestond op 1 Maart uit 2682 zielen. De Regels voor den weg. X. Verlichting. 3. Alle andere rij- of voertuigen (uitgezonderd kruiwagens, kinderwa gens, enz.) aan de linkerachterzijde of aan het meest uitstekende deel van de lading een lantaarn, die ach terwaarts rood licht uitstraalt of een verticaal geplaatsten rooden reflec tor. Motorrijwielen (automobielen en motorrijtuigen) moeten bovendien gedurende dien tijd nummer en let ter aan de achterzijde helder verlicht hebben. Doos 60 ct. bij Apoth. en Drogisten. Door L. J. v. H.j 38 jaar, koop man te Aardenburg is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Oostburg, waarbij hij terzake van overtreding der Motor- en 'Rijwielwet is ver oordeeld tot f 20 of 10 d. hechtenis. Door den Ambtenaar van het doenbaar Ministerie bij het Kanton gerecht is eveneens hooger beroep aangeteekend. Surséance van Betaling van de N.V. Izaak Boasson en Zonens Bank, gevestigd te Middelburg en Kantoor houdende te Middelburg en te Oostburg. De Rechtbank heeft Woensdag, aan de Bank surseance van betaling verleend voor den tijd van een jaar ingaande op 9 Januari 1932. Als bewindvoerders werden benoemd Mr. A. J. van der Weel, Advocaat en wordt in den voormiddag verricht. Quaker bevat de natuurlijke voor de voeding onontbeerlijke bestanddeelen, het geeft gezondheid en levenskracht en is als voedsel vrijwel onovertroffen. door G. Th. ROTMAN. 75. Maar de pelikanen schaterden het uit, zoodat de vischjes hun uit den bek vielen. „Wat heb je nou op je rug zitten?" proestte de eene. „Je moet niet lachen om dingen die je niet begrijpt of nooit gezien hebt," zei de ooievaar boos". „Dat doen alleen domkoppen". Toen vloog hij weg. Maar nu gebeurde er een vreeselijk ongeluk Zeker nog wat in de war door de ergernis, maakte de ooievaar een onvoorzichtige beweging onder het vliegen en strekte zijn hals uit, zoo dat Pierewietje zijn evenwicht ver loor en omlaag viel. Koning Kik kerdik, die zijn kind nog grijpen wilde, viel eveneens en daar spar telden de arme dwergen in de breede rivier, en de ooievaar bemerkte het niet eens. procureur en T. Zandstra, Accoun tant, beiden te Middelburg. Bij de gehouden vergadering der Schuldeischers op Zaterdag 5 Maart j.l. waren verschenen in persoon en bij gemachtigde 375 Schuldeischers vertegenwoordigende een bedrag van f 301416.73. Vóór de surséance heb ben gestemd 330 schuldeischers met een bedrag van f 251582.12 en tegen de surséance 45 schuldeischers met een bedrag van f 49834,61. Van den verdrinkingsdood gered. Onder de gemeente Axel heeft de ongeveer 6-jarige M. door zijn tegenwoordigheid van geest een een speelkameraadje van den verdrin kingsdood gered, meldt „de Tel." Eenige kinderen waren er op uit getrokken om buiten een dagje te kampeeren. Nabij een boerenerf werd een geschikte plaats gevonden om de tent op te slaan. Een der kleinen wilde daar aan den kant van een grooten en diepen waterput bloempjes plukken, doch gleed uit en ging enkele malen kopje onder. Op het hulpgeroep kwamen de an dere kinderen toesnellen, die echter begonnen te huilen, toen ze hun kameraadje in het water zagen spar telen. De 6-jarige M. had evenwel de tegenwoordigheid van geest een lan gen stok te grijpen en dien het jongetje toe te steken, waardoor hij hem op den kant kon trekken. Begrijpelijkerwijs was de kampee- ringsvreugde door dit ongeval wreed verstoord en besloot het clubje, na wat op verhaal te zijn gekomen, den terugtocht te aanvaarden. Een botsing tusschen drie auto's. Dinsdagnacht heeft op den Over toom, bij de Gerard Brandstraat te Amsterdam, een botsing plaats ge vonden tusschen drie personenauto's. De eene kwam uit de richting van den Amstelveenschen weg, de beide andere achter elkander uit de rich ting van het Leidsche Plein. De laatste van deze twee wilde den voor hem rijdenden wagen inhalen, doch slipte en kwam terecht tegen de beide andere wagens, waarvan er een vrijwel geheel vernield is. In het geheel zaten er in de drie auto's negen menschen. Vijf van hen heb ben kwetsuren opgeloopen. Een van hen is tamelijk ernstig aan het hoofd gewond. Hij is in het Wilhelmina- gasthuis opgenomen; de anderen konden, na ter plaatse verbond?»' te zijn, huiswaarts keeren. Zijn vrouw vermoord? Bij de politie te Amsterdam heeft zich een 40-jarige man aangemeld met de mededeeling, dat hij op 13 April 1926 zijn vrouw door verdrin king in de Ringvaart van de Water graafsmeer (tusschen de oude gas fabriek en de oude Joodsche be graafplaats) van het leven heeft be roofd. Uit het onderzoek is geble ken, dat den bewusten avond zoo wel de man als de vrouw daar uit het water zijn gehaald. Aangenomen werd toen, dat de vrouw in het water was gevallen en de man haar had willen redden, hetgeen hem niet mocht gelukken. De man zegt nu, dat hij zijn vrouw in het water ge gooid heeft en daarna tevergeefs getracht heeft haar er weer uit te halen. Door wroeging gedreven, heeft hij zich thans alsnog aange meld. De man is ter beschikking van de justitie gesteld, die verder zal hebben na te gaan in hoeverre het relaas van den man op waarheid berust. Chauffeur in brand geraakt. De chauffeur van der Veen, te Arnhem, reed Dinsdag met een ben zineauto van de Texas Company van Nijmegen naar Millingen. On derweg stopte hij om een cigaret aan te steken. Een vonk viel op zijn broek, welke onmiddellijk in brand vloog. De man sprong van den wagen en liep brandend over den weg. Voorbijgangers hebben hem een jas omgeworpen. De man heeft brandwonden aan het onderlijf gekregen en is in ern- stigen toestand naar het ziekenhuis te Millingen overgebracht, vanwaar hij naar Arnhem is vervoerd. Zijn toestand is zeer ernstig. Een baal lijnzaad op het hoofd gevallen. De 28-jarige havenarbeider P. de W., uit de Nassaustraat te Rotter dam, heeft aan boord van het in de Maashaven aldaar liggende stoom schip Zuidland een baal lijnzaad, die uit de leng schoot, op het hoofd gekregen. Met een gebroken hals wervel is hij in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. Ik heb ondervonden dat het goed is om een of twee maal per week des avonds het gelaat een paar minuten met Purol te masseeren, waar na ik de gewoonte heb de niet in de huid ge drongen Purol met een zacht doekje af te vegen. Deze eenvoudige behandeling geeft op den duur aan de huid een bijzonder zachte en mooie teint.

Breskensche Courant | 1932 | | pagina 2