Suma)o Bioscoop De Ochtendpatrouille! Woonhuis. de reis naar Knocke Bleu's Bericht! J. A. BADEN Bouwgrond P. DE ROOIJ Ontvangen: Bijbellezing. Evangelie-verkondigingen Vsreaniging voor Volksontwikkeling Breskens' Gemengd Nieuws. ÜKMËffiSTË ÜRUKDË Advertentiën. geven van lessen. Dames- en Kinderhoeden. S. Poissonnier, Groede Tandarts Hertstein op Woensdag 2 Maart a.s., Het Oudtestamentisch Pascha en de N. T. beteekenis. De leden die a.s. DINSDAG 8 MAART De NIEUWE STALEN zijn er reeds. Prachtig en voordeelig. SPUIPLE1N 1 I Wordt verwacht de allergrootste film 3 op dit gebied De inhoud is voor de bezitters van tuinen en parken, maar vooral ook voor bezitters van bosschen en andere houtopstanden yan belang. Beide brochures zijn verkrijg baar bij den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen. Ernstig gewond bij het skieën. De Commissaris der Koningin in •de provincie Overijssel, mr. A. E. baron van Voorst tot Voorst ver toeft sinds eenigen tijd in Zwitser land, waar hij zich ook wijdde aan de beoefening van de wintersport Dezer dagen is hem daarbij echter een ernstig ongeluk overkomen. Bij het skieën n.l. in de omgeving van Arosa is hij zoo ongelukkig ko men te vallen, dat hij een zijner beenen op vier plaatsen brak. De kwetsuren zijn van dien aard, dat baron van Voorst tot Voorst eerst een tiental dagen volslagen rust zal moeten nemen, alvorens zal kunnen worden overgegaan tot het zetten en spalken van het been. gearresteerd. Naar de correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt, heeft de Belgi sche recherche een Nederlander, ze keren G., uit Haarlem gearresteerd, die zich te Antwerpen in de Wapen straat als handelaar in bloembollen had gevestigd, maar door de Neder- landsche justitie wegens bedriege- lijke bankbreuk werd opgespoord. G. isvoorloopig in het huis van bewaring opgesloten en zal, binnen een paar dagen worden uitgeleverd. Onfortuinlijke reis. Vrijdagavond is in de Maasslui- sche haven de zeesleeper Schelde, van L. Smit en Co's Internationalen Sleepdienst te Rotterdam aangeko men, welk schip op reis is geweest van Casablanca naar Lissabon met een baggermolen op sleeptouw, die echter tijdens hevig stormweer in den Oceaan is omgeslagen en gezon ken. De twee runners, die zich aan boord van den baggermolen bevon den waren betrekkelijk kort voordat deze omsloeg op de Schelde in vei ligheid gebracht. Een predikant mishandeld. Donderdagavond heeft een werk- looze in het Oostelijke stadsgedeelte te Rotterdam op straat een predikant aangesproken en om steun gevraagd. Toen dit werd geweigerd, heeft hij hem een slag in het gezicht gegeven. De predikant is niet ernstig getrof fen. Van deze mishandeling is aan gifte bij de politie gedaan. 12000 kuikens in de vlam men omgekomen. Zaterdagmorgen ontstond brand in de kuikenbroederij en fokkerij „de Wildenberg" van den heer E. Weekers te Weert. De broederij met kantoor brandde geheel uit. Circa 12.000 groote en kleine piepkuikens benevens 3 wagons granen, de ge- heele inventaris, broedcentrale, ma chinerieën enz. werden een prooi der vlammen. De brand is ontstaan door een ongeluk dat de knechts hadden met een benzinelamp. Alles is op beurspolis verzekerd. Bezoek van een ex-verloofde. Vrijdag kreeg de dienstbode van de familie H. te Hilligersberg be zoek van haar vroegeren verloofde B. Z. uit Melissant. De man was erg opgewonden, zoodat mej. S. trachtte hem met een zoet lijntje weg te krijgen. Plotseling sprong hij op haar toe duwde het meisje op den grond en kneep haar keel met bei de handen toe. Een 72-jarige in wonende man ontzette de dienstbode waarna een wilde vlucht door de woning ontstond. Een marmer pen- dulestel werd van den schoorsteen geworpen en viel in stukken. De oude man haalde ijlings hulp, waar na drie personen den woesteling in bedwang hielden totdat de politie hem kwam arresteeren. Z. vertelde dat hij al meermalen getracht had het conflict tusschen hem en zijn meisje op te lossen, wat steeds op verzet harerzijds stuitte. Philips vraagt invoerbeperking. De commissie voor contingentee ring van radio-artikelen heeft een verzoek gekregen van de N.V. Phi lips Radio om tot contingenteering over te gaan. Geschiedt dit 'niet dan zouden de 9000 werklieden met 5000 man verminderd worden. De commissie zou de regeering advisee- ren over te gaan tot contingentee ring van complete-radio-toestellen en van radio-ontvanglampen. Deze maatregel zou alleen de Te- lefunkenfabrieken treffen en de fir ma Tungsram en Foros. Het „Volksblad" verneemt verder, dat de commissie zal adviseeren om niet over te gaan tot contingentee ring van den invoer van losse radio- onderdeelen en van luidsprekers. Rattenplaag. In Budel hebben de landbouwers zeer veel last van ratten, die veel schade aan rogge, haver en stroo aanrichten. Landbouwer N. E. dood de er niet minder dan 166. Uit dankbaarheid. Donderdag hebben de leden der Ned. Herv. Gem. van Kloetinge uit dankbaarheid, dat hun predikant be dankt heeft voor het beroep naar Rotterdam aan Ds Raams een eiken houten bureau en dito boekenkastje aangeboden. Een laffe overval. Eerst thans wordt bekend, dat Zondagochtend te Oss een overval heeft plaats gehad bij twee oude menschen, wonende in een hut op de heide. Vier personen drongen de woning binnen en grepen den man, J. v. d. Boogaard geheeten, en zijn vrouw bij de keel. Twee personen doorzchten het huisje en toen niets gevonden werd, werden de oudjes losgelaten en namen de indringers de vlucht. De marechaussee stelt een onderzoek in, doch heeft nog geen spoor gevonden. Kindje verbrand. Zaterdagmorgen omstreeks 10 uur is in een onbewaakt oogenblik het 2-jarig kindje van S. de Bruijn te St. Willebrord in een pan met kokend water gevallen. Terwijl de moeder de pan even op den grond zette en de kachel opstookte, struikelde de arme kleine over een bezem en kwam in de pan terecht. Deerlijk aan het onderlijf verbrand, werd het opgenomen in het R. K. Gasthuis te Etten, waar 't 's avonds aan de bekomen brandwonden is overleden. Auto-ongeluk. Te Rijsoord is het 8-jarig zoontje van de V. op den Rijksstraatweg door een personen-auto aangereden. De jongen is met een hersenschudding en ernstige hoofdwonden naar een der ziekenhuizen te Rotterdam vervoerd. Aangereden. Op den weg van Amsterdam naar Purmerend is nabij laatstgenoemde plaats een motorrijder aangereden door een auto. De botsing was van dien aard, dat de 22-jarige Amsterdammer, die op den motor zat, driemaal over den kop sloeg en bewusteloos bleef liggen. Hij is naar het Onze Lieve Vrouwen Gasthuis vervoerd. Hij heeft een ernstige hoofdwonde en een beenbreuk opgeloopen. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN vm nam Woensdag 2 Maart 9,27 9.51 Donderdag 3 10,57 11,21 Vrijdag 4 11,57 12,21 Nieuwe Maan, Maandag 7 Maart, om 8.04. Licht op voor Rijwielen enz. (waaronder zijn begrepen wagens, karren, enz.) m. 6,07 6,10 6,12 Woensdag 2 Maart Donderaag 3 Vrijdag 4 Veldarbeiders, die genegen zijn, een gratis cursus mede te volgen, ten doel hebbend, kennis bij te brengen in het selecteeren van aardappelen, wor den uitgenoodigd, zich ter Ge meente-Secretarie te melden des voormiddags tusschen 9 en 12 uur, doch uiterlijk 4 Maart a.s. Ondertrouwd T. A. VERSCHOOR Jr. en S. J. HENDRIKS. Breskens 29 Febr. 1932. Groede Huwelijks-Voltr. 17 Maart a.s. Heden overleed plotse ling ten onzen huize, in den ouderdom van bijna 82 jaar onze geliefde Moeaer, Behuwd-, Groot- en/Over grootmoeder, Mej. J. VAN SORGE, Wed. van den Heer J. TEVEL. Namens de Familie: N. M. I. KLAAIjSEN. J. KLAAIjSEN -Tevel MINA P. KLAAIjSEN. -'Breskens, 27 Febr. 1932. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze innig geliefde Echtgenoot, Vader, -Behuwd- en Grootvader, de Heer JACOBUS BUTLER in den ouderdom van 58 jaar en 9 maanden. Schoondijke: Wed. J. BUTLER- Behage. S. BUTLER—Dreve. Delft: M. MILLENAAR— Butler. P. J. MILLENAAR. Schoondijke. 29 Febr. 1932. MT. Ondergeteekende betuigt bij deze zijn hartelijken dank voor de vele blijken van deel neming, betoond bij het over lijden van onzen geliefden Vader. Broeder en Oom, de Heer A. BRAKMAN. Uit aller naam: JAC. BRAKMAN Az. Gropde, 1 Maart 1932. -)V Mijn hartelijken dank aan allen die blijken van belangstel ling gaven op mijn 70sten jaar dag. A. HAARTSEN. Groede (Kruisdijk), 1 Maart 1932. Mr Metselaar,Boulevard, Breskens beveelt zich aan voor alle voorkomende werkzaamheden, aan concurreerende prijzen. Aan hetzelfde adres, ongeveer April te koop aan de boulevard. Muziekleeraar Piano - Orgel Solfège - Algemeene Muziekleer, Muziek- en Koordirigent beveelt zich aan voor het Adj^s: Spuistr. 65, Vlissingen PRACHTIGE SORTEERING Concurreerende prijzen. Beleefd aanbevelend, TE KOOP: een flink Te bevragen Bureau van dit blad. - houdt 1EDEREN WOENSDAG sp erkuur van,'10 12 uur te BRESKENS ten huize van den heer VAN HOUTE Coiffeur Dor ssjraat Evangelieprediking door Ds. TEEUWISSEhpvrfn Brugge, in het Lokaal der Vrij Evangelische^Gemeente, des avonds te 7 ure. Onderwerp: in het Fransch, (met vertaling in het Hollandsch) Op Vrijdag 4 Maart Onderwerp „Om niet gerechtvaardigd". Op Maandag 7 Maart Onderwerp „Veronachtzaamd". Op Dinsdag 8 Maart Onderwerp: „Ter elfder ure". Op Woensdag 9 Maart Onderwerp: „Het tweede boek Genesis". Telkens des avonds om 7 uur in het Lokaal aan den Langewegl ZITPLAATSEN VRIJ. willen meemaken kunnen zich tot uiterlijk Zaterdag avond as. opgeven Dorpsstraat 10 of Boulevard 52. Onkosterj-voor reis en vrijen toegang f 1,— per persoon. ÜÜL Leestr de advertentie van a.s. Vrijdag. PROVINCIALE STOOMBOOT DIENST. 4 October 1931 tot nadere aankondiging. OP WERKDAGEN: Vertrek Vlissingen—Breskens: 5,50 7,30 9,15 11,30 13,10 14,45 16,— 17,20 19,10 Vertrek BreskensVlissingen 6,25 8,20 10,40 12,20 14,— 15,20 16,35 18,05 19,50 Vliss.-Neuzen 5,10 9,05 13,05 16,00 Neuzen-Vliss. 7,10 10,35 14,— 16,55 OP ZONDAGEN: Vertrek Vlissingen-Breskens 7,30 10,13,10 18,10 Vertrek Breskens-Vlissingen 8,20 10,50 15,30 18,55 Vliss.-Neuzen 9,05 18,10 Neuzen-Vliss. 10,35 19,40

Breskensche Courant | 1932 | | pagina 3