"WEEKMENU KERKHtSOfOOL Koning Kikkerdik en zijn Zoontje Gemeenteraad te Oostburg, mm. ii'V_ 'iimiiq TOpfr-' KON. VLAAMSCHE SCHOUWBURG, GENT. Zondag 21 Feb. nam. 2,30 en 7,30 Polenbloed. Operette in drie bedrijven. THEATER ROYAL TE GENT, Zondag 21 Feb. nam. 2,15 u. Un Bon Garcon. Opérette in 3 actes. Muziek van Maurice Yvan. RADIO—CENTRALE BRESKENS. Programma's 3e station: Woensdag. 12.201.50 Daventry. 1.502,35 Kalundborg. 2.353.20 Londen Regional. 3.505.05 Daventry. 5.055.20 Frankfort a/d M. 5.20— 8.20 Leuven. 8.209.35 Londen Regional. 9.3510.20 Leuven. 10.2011.20 Warschau. Donderdag. 12.20- - 2.05 Daventry. 2.05— 3.50 Londen Regional. 3.50— 4.50 Königswüsterhausen. 4.50— 5.20 Langenberg. 5.20— 10.20 Leuven. 10.20- -11,10 Warschau. Vrijdag. 12.25- - 1.50 Keulen. 1.50— 2.45 Daventry. 2.45— 3.20 Midland Regional. 3.50— 4.50 Königswüsterhausen. 4.50— 5.20 Daventry. 5.20— 7.05 Leuven. 7.05— 12 Toulouse. Zaterdag. 12.50- - 3.20 Parijs. 3.20— 4.50 Hamburg. 4.50— 5.35 Daventry. 5.35— 6.20 Londen National. 6.20— 7.05 Leuven. 7.05— 12,— Toulouse. BRESKENS. Benoemd tot tijdelijk onderwijzeres an school II alhier mej. J. S. A Ver- chelling. Tot tijdelijk Hootd der Wilhelmina- 'röbelschool is in de plaats van Mej •Jijdam benoemd Mej. S. M. Brand, voordien eerste hulp en ter vervan ging van laatstgenoemde, Mej. C. de Bruine. vakarbeiders onder de crisiswerkloo- zen te rangschikken. De VOORZITTER: B. en W. zijn de meening toegedaan, dat ge noemden Bestuurdersbond zelf het verzoek tot den Minister moet rich ten en dit niet moet gebeuren door het gemeentebestuur. Dhr. HOLLEBRAND: U hebt ge lijk, mijnheer de Voorzitter, maar dat is door den Bestuurdersbond ook reeds gedaan, maar men vraagt aan het gemeentebestuur om adhe sie te betuigen, om daardoor steun in hun pogen te verkrijgen. De VOORZITTER: Er gaan bij na geen raadsvergaderingen voorbij, of men vraagt adhesie voor dit en voor dat en ik geloof, dat al dat betuigen toch niets uithaalt voor de beslissingen. Dhr. HOLLEBRAND: Ik ben het niet met U eens; ik vind, dat dit verzoek moet gesteund worden en doe dan ook het voorstel om wel adhesie te betuigen, welk voorstel daarop door den raad met algem. stemmen aangenomen wordt. Vermindering landhuur. De VOORZITTER: Van een aantal huurders van landerijen der gemeente is gevraagd om verminde ring van pacht. Het vorige jaar is hetzelfde ge vraagd en is er voor het doel een commissie ingesteld. Ook dit jaar stellen B. en W. voor weer ,een zoodanige commissie te benoemen, die de zaak in studie zal nemen, tenzij de raad mocht besluiten haar over te laten aan B. en W. Heeft niemand daartoe een voor stel? Dan gaat de aanvraag weer naar een commissie, waarvan ik tot leden wensch te benoemen de heeren Hol- lebrand, Blondeel en Wijffels. Mevrouw VAN DEN BROECKE: Mijnheer de Voorzitter. Vroeger werd als erfpachts-canon altijd maar 2 cent per M2 betaald. Op aandrin gen van Ged. Staten is deze canon na den oorlog bij nieuwe uitgiften verhoogd tot 3 cent per M2, zou er nu geen kans zijn, om die canon we der terug te brengen tot het vroe gere bedrag van 2 cent. De VOORZITTER: Bij een vroe ger onderzoek is gebleken, dat de erfpachten te Aardenburg aan den lagen kant zijn. Ik acht het daarom beter in het belang der erfpachters aan deze zaak maar niet te tornen. Dhr. DE BACKERE: Ik vind 3 cent al heel weinig; ik betaal aan de gestichten wel 50 cent. De VOORZITTER: Het bedrag door den heer De Backere genoemd zal wel per roede bedoeld zijn en de gemeente drukt zulks uit per M2, dit maakt nog al eenig verschil. Hondenbelasting. De VOORZITTER: Het kohier der hondenbelasting is door B. en W. opgemaakt. De bedragen per hond zijn als vorige jaren. Heeft iemand daaromtrent iets op te mer ken? Dhr. DE BACKERE: Ja, mijn heer de Voorzitter, voor een los- loopende hond vind ik het bedrag van f 5 veel te weinig. Van dit soort honden heeft hij zeer veel last in zijn tuin op de Walle. De VOORZITTER: Indien U daarvan last en schade ondervindt, kunt U Uw rechten zoeken op gron den welke U in dit geval het Bur gerlijk Wetboek geeft. Lid Commissie van toe zicht L.O. Tot lid der Commissie van Toe zicht op het L.O. wordt met alg. stemmen herkozen de heer J. Schip pers. Uitloting. Als aandeel der leening 1917 werd uitgeloot nummer 22. Rondvraag. Dhr. RIJCKAERT: Mijnheer de Voorzitter, ik zou willen vragen of nu met 1 Maart met de werkver schaffing vanwege de gemeente kan worden begonnen en hoeveel werk- loozen er dan aan het werk zullen gesteld worden? De VOORZITTER: Wanneer met de werkverschaffing begonnen wordt, zal het aantal tewerkgestelden niet zoo groot zijn, als aanvankelijk in de bedoeling lag, doordat de re geering ten dien opzichte regelen heeft vastgesteld, waarmede B. en W. rekening hebben te houden. Verder deelt de Voorzitter mede, dat de steunverleening met een maand verlengd is, dus loopen zal tot April. Mevrouw VAN DEN BROECKE: Mijnheer de Voorzitter, is het ook voor het werkloozenvraagstuk en de werkverschaffing niet gewenscht een commissie te benoemen? De VOORZITTER: B. en W. meenen, dat zij met alles wat deze zaak aanbelangt beter op de hoogte zijn, dan eenige commissie, daar zij met alles wat met een en ander samenhangt voortdurend met de werkloozen en met de voorschriften daaromtrent te maken hebben. Dhr. CATSMANB. en W. doen in dezen steeds hun best, om zoo veel mogelijk te helpen; als de nood hoog komt, zullen zij niets nalaten om dien zooveel mogelijk te lenigen; een commissie acht ik evenwel niet noodig. Dhr. HOLLEBRAND: Reeds meermalen heb ik gevraagdwaarom geen steunregeling gemaakt; die moet er tenslotte toch komen, waar op is toch altijd maar het wachten?! Dhr. CATSMAN: Ik ben het met den heer Hollebrand eens, dat er niet moet gewacht worden tot den laatsten dag, maar nu is er toch zeker nog al den tijd. De VOORZITTER: B. en W. verwachten dat zij met de bestaande regeling en het werk, dat zij willen uitvoeren, dezen winter zullen door komen. Verder meent hjj te mogen zeggen, dat Aardenburg in eenvoor- deelige conditie verkeert, doordat er rijke instellingen bestaan, die als de nood aan den man komt, waar zulks noodig is, wel zullen willen steunen. Hiermede wil hij niet zeg gen, dat de werkloozen maar naar de armbesturen moeten gaan, maar hij meent, dat er langs de door hem bedoelden weg wel wat zou kunnen gedaan worden als het noodig was.' De heer RIJKAERT: Wanneer krijgt het personeel der brandweer uitbetaling? De VOORZITTER: Om die uit betaling te kunnen doen was eerst wijziging der begrooting noodig; de ze is behandeld en pas goedge keurd, zoodat nu eerst uitbetaling kan plaats hebben. Mevr. VAN DEN BROECKE: Mijnheer de Voorzitter, hoe staat het toch met den steenweg naar Sint Kruis? De VOORZITTER: Wij weten niets, maar kort geleden is er op dracht gegeven om eens te onder zoeken hoe ver de zaken nu wel staan. In October is de zaak "in handen gegeven van den Commissa ris der Koningin en na dien tijd heeft het gemeentebestuur niets meer vernomen. Dhr. CATSMANMijnheer de Voorzitter, ik zou in aansluiting met de vraag van Mevrouw van den Broecke ook iets over den steen weg naar Sint Kruis willen zeggen. Verleden jaar in October is de oplossing van de gerezen kwesties omtrent dien weg in handen gesteld van den heer Commissaris der Ko ningin en wij zouden dan maar stil letjes afwachten, maar nu dat wach ten reeds 4 maanden geduurd heeft, wordt dit wachten wel wat lang. en het is noodzakelijk, dat er een oplossing komt, want de toestand van den weg is op 't oogenblik zoo, dat hij onhoudbaar wordt. Voorop stel ik, dat ik het volste vertrouwen heb in den Commissaris der Koningin, maar de toestand van den weg is thans zoo, dat er hier en daar kanaaltjes in komen te lig gen, wat tengevolge heeft gehad, dat men voor eenige dagen genood zaakt was de paarden voor een zwaar beladen wagen uit te spannen, om dat zij de vracht niet uit de diepe inzakking konden halen. Dit is toch een te idiote boel, om die zoo nog een tijd te laten voortduren. Daarbij komt, dat uit deze zaak ook moeilijkheden met den aanne mer zullen ontstaan, voor zooveel betreft het onderhoud van den weg. Gaarne zou ik zien, dat de Raad zich in dezen eens uitspreekt, door bijvoorbeeld den Voorzitter te mach tigen in Middelburg eens persoon lijk te informeeren en tot spoed aan te dringen. Ik herhaal, dat ik het volste ver trouwen heb in '.den Commissaris der Koningin, maar ik kan mij niet begrijpen, waarom de oplossing zoo lang op zich laat wachten. Van de zijde van Aardenburg is niets, absoluut niets gedaan, sedert October 1931. Of' van andere zijde iets gedaan is, weten wij niet. Ik vind het zeer gewenscht, dat /wij trachten iets te weten, daarom wil ik den Burgemeester een opdracht geven te Middelburg licht trachten op te steken. De VOORZITTER: Aandrang te Middelburg is misschien overbodig. Misschien is er nog wel een andere kracht dan Uw voorzitter. Dhr. CATSMANIk vertrouw dat U het goed zult doen, maar als de raad Uw poging steunt door een uitspraak of een besluit, dan staat U veel sterker. De VOORZITTER: Wenschtde raad zulks? Dan is aldus besloten. Nog iemand iets voor de publieke zitting? Niemand? Dan schors ik deze zit ting eriJga over in besloten vergade ring. De kermis. Na heropening der publieke zit ting werd besloten de kermis in 1932 bijna geheel af te schaffen. Als grond daarvoor werd opgegeven de alge- meene malaise. Op de markt of eenige andere plaats zullen geen kramen of tenten toegelaten wor den. Alleen op den Zaterdag van de gewone kermis zal er gelegen heid gegeven worden tot dansen tot des avonds 12 uur. Deze beslissing viel met 5 tegen 2 stemmen. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN vm I nam Woensdag 17 Feb. 8.57 9.21 Donderdag 18 10,22 10 46 Vrijdag 19 11.32 11.56 Volle Maan Maandag 22 Februari om 2.27. Licht op voor Rijwielen enz. (waaronder zijn begrepen wagens, karren, enz.) Woensdag 17 Febr nam. 5,44- Donderdag 18 m 5,46 Vrijdag 19 5,48 door G. Th. ROTMAN. 61. Pierewiet begreep niets van al die geleerde praat. Hij besloot zelf te gaan zoeken en terwijl de dokter en de zwaluw nog aan het rede kavelen waren, sloop hij stilletjes de kamer uit. Hij vond al spoedig een smalle trap, die verder naar boven in den boom voerde. Heel voorzichtig, voetje voor voetje, klom hij naar boven en gluurde over den rand van het trapgat. O foei, wat schrok hij 1 62. Aan de overzijde van het trap portaal was weer een trap, maar vlak daarnaast zat een schildwacht met een groote hellebaard I Die ver wachtte zeker geen gevaar, want hij was in slaap gevallen. „Nu geloof ik vast, dat vader boven zit," dacht Pierewiet. En hoewel zijn hartje van angst klopte, sloop hij hbel voor zichtig, op handen en voeten, den schildwacht voorbij en de volgende trap op. op Maandag 15 Februari 1932. 0 De Voorzitter opent te 2 uur de vergadering en deelt mede dat de heer Brevet wegens ambtsbezighe den verhinderd is, de vergadering bij te wonen. De notulen der vorige zitting wor den onveranderd goedgekeurd. Ingek. stukken. Voor kennisgeving worden aange nomen: a. bericht van de heeren Van El- dik Thieme en de Kleck, dat ze hun beenoeming tot lid der com missie van Toezicht op het M.O. aannemen. b. bericht van G.S. waarbij zij hun goedkeuring hechten aan de op centen op de verschillende belastin gen. c. verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim. d. proces-verbaal van kasopname bij den gemeente-ontvanger, waarbij een teveel in kas werd geconsta teerd, dat echter grootendeels reeds opgehelderd is. Vergoeding L.O.wet. Van Job Smit is een verzoek ont vangen om vergoeding als bedoeld in art. 13 der L.O.wet 1920. B. en W. hebben het noodige onderzoek ingesteld en bevonden dat de afstand 4200 M. bedraagt en het verzoek dus aan de voorwaarden voldoet. In verband daarmee stelt het college dus voor, het verzoek toe te staan en B. en W. tot on derhandelen te machtigen. Dhr VAN GINKEL vindt het wel vreemd dat B. en W. hun prae- advies niet bij de stukken hebben gevoegd. Nu komt het onvoorbe reid. Wat de zaak zelf betreft: er is geen vervoermiddel, het kind gaat te voet. Dus is geen vergoeding noo dig. De VOORZITTER zal eerst de eerste opmerking beantwoorden. De kadasterkaarten waren weg en zijn eerst Zaterdagmorgen teruggekomen zoodat bij de stukken geen prae- advies gevoegd kon worden. Wat de tweede opmerking betreft is spr. het met dhr Wan Ginkel eens; evenwel zegt de wet dat bij zoo'n afstand vergoeding moet wor den gegeven, of er verkeersmiddelen zijn of niet. B. en W. stellen dus voor toe te staan en nader overleg te plegen; met het resultaat kan dan in den raad worden teruggekdfnen. Dit wordt goedgevonden. Salaris-verlaging. Het bekende schrijven van G.S. om voor den tijd van drie, jaar en ingaande 1 Maart a.s. de sala rissen van burgemeester, secretaris en ontvanger een tijdelijke korting te doen ondergaan, komt thans aan de orde. B. en W. kunnen er zich mee vereenigen. Dhr VAN GINKEL niet. Hij pro testeert tegen het feit dat G.S. die korting toch doorvoeren, ook al zou de raad er zich niet mee kunnein vereenigen. Al zal de VOORZITTER dit niet geheel ontkennen, zekerheid daarom trent bestaat toch ook niet. De be slissing van G.S. zal zich zeker be palen naar het meerendeel der bin nenkomende adviezen. Dhr VAN GINKEL stelt voor niet te verlagen. Het voorstel van B. en W. om ingevolge het schrijven van G.S. de salarissen te regelen, wordt met 5 tegen 1 stem aangenomen. Tegen stemde dhr. Van Ginkel, die de ver laging niet noodzakelijk achtte. Ontslag. B. en W. stellen voor de heer P. de Hullu Hz. op zijn verzoek eer vol ontslag te verleenen als secreta ris, ontvanger, ambtenaar van den burgerlijken stand en correspondent der arbeidsbemiddeling, ingaande 1 April a.s. Dhr. VAN GINKEL acht zich verplicht een pijnlijke kwestie te be spreken. Bij de laatste begrooting zijn verschillende belastingen zeer verhoogd. Verschillende gebeurtenis: sen daarna hebben voedsel gegeven aan de praatjes die naar aanleiding daarvan de ronde deden, terwijl ook" deze ontslagaanvrage daarmede in verband werd gebracht. Gaarne zou spr. daaromtrent van B. en W. eeni ge nadere inlichtingen ontvangen. De VOORZITTER meent dat spr. de achterstallige belasting be doelt. Natuurlijk is deze wel van eenige invloed op de belastingen ge weest. Het voornaamste deel zat in de vergoeding der andere gemeen ten in de onkosten der verschillende alhier gevestigde onderwijs-inrich- tingen. Dit is echter thans haast - alles binnen en de ontvanger staat met zijn boeken gelijk. De heer De Hullu geeft een toe lichting op wat reeds ingevorderd is. In verschillende gevallen weigert men echter, er op rekenende dat er toch geen werk van wordt gemaakt. Dit zal echter wel geschieden en het luttele bedrag dat nogopen staat, zal vóór 1 April zijn binnen gekomen. Evenwel moet spr. nog opmerken dat dit geheel buiten de begrooting staat. Dhr. VAN GINKEL constateert dat er gevallen zijn van 4-jarige ach terstand der hondenbelasting. Zulke feiten geven voedsel aan de praatjes. En hier gaat het er om den ont vanger vrij-uit te doen gaan, om hem eervol ontslag te kunnen geven. Het is spr. niet duidelijk dat de sterke arm is gebruikt. Het college had óf den ontvanger moeten controlee ren óf de bedragen moeten invor deren. Ten overvloede merkt spr. op dat het niet gaat om den heer De Hullu, dat het ook niet gaat om een betichten van fraude, maar dat zijn bedoeling zuiver is het recht zetten der feiten. Om die reden raadt hij ook hoof delijke stemming af. Dit geschiedt echter toch en met alle stemmen voor wordt overeen komstig het voorstel van B. en W. besloten. Er zullen sollicitanten worden op geroepen voor secretaris en ontvan ger. Dhr. VAN DE WAETER dringt er op aan, beide functies niet meer in één hand te geven. De VOORZITTER merkt op dat de i;aad daarover te beslissen krijgt. De oproeping is tweeledig; dit moet

Breskensche Courant | 1932 | | pagina 2