zar EO HUIS Groote Uitverkoop Donderdag 11 Februari a.s.f I a m Jij Griep Ouders zwem men. Gemakkelijk de Radiobode Bijbellezing; van alle soorten SCHOENEN MOGGRÉ'S Schoenhandel - BRESKENS Gezondheids-Matrassen. AUPING-MATRAS DU FOSSÉ - BRESKENS 'n Boefje uit den Patriottentijd GEVANGENISLEED. 14, 16,17 en 18 Mei Groene/Kruis te Breskens. Beurtdienst ff. lESTELOO-Sniiwp WekelijkscbB Beuildianst Sport. lanente Dam wedstrijd m i i Gemengd Nieuws. GEMEENTE GROEDE. Advertentiën. Waarschuwin g 1 J. C. le Bleu, Breskens Man^zitplaats Vrouwenzitplaats Manszitplaats op Woensdag 10 Februari a.s., Onderw.: «Waarom wij niet vreezen zullen". Boekhandel j. C. le Bleu, Breskens* Schipper ROEST. jrdig. De Officier van Justitie het ten laste gelegde wettig ertuigend bewezen en zeide j de strafmaat van zijn eisch Heen het ten laste gelegde enen maar ook de andere fei- ■aarvan in de stukken is ge- Hij memoreerde al de ellende ,or de verduisteringen aan de door de benadeelden is ge en eischte ten slotte 3 jaar jenisstraf met aftrek van de 'tieve hechtenis, affrouw Mr. A. Bolle die den hte verdedigde bestreed de irding en achtte ten slotte niet en overtuigend bewezen wat ;n verdachte is ten laste ge- Wat de toemeting der straf was zij van oordeel dat de ank geen rekening mocht hou- et andere in de stukken ver feiten, die heelemaal niet on- ht zijn en ook niet zijn ten fe'legd. De Rechtbank mag, de zij, alleen een vonnis vellen aan den verdachte uitgebrach- tearding. [roeg ten slotte de vrijspraak •n verdachte en diens onmid- i invrijheidstelling. De Recht- weigerde dit laatste, uitspraak werd bepaald op 19 ari 1932. Tondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 8 Februari, volgende vonnis werd uitge- st.il: I- D. P 33 j„ landbou- Cadzand, 1 maand gev. straf. De Regels voor den weg. IX. Verkeersteekens. IX. Verkeersteekens. Geeft indien gij vaart vermindert of stil houdt, hiervan tijdig blijk, door het goed zichtbaar op en neer bewegen van een Uwer armen, stok of ander voorwerp, terzijde van Uw motorrijtuig, rijwiel of ander voer tuig, of door gebruik te maken van een rood stop-licht. Koetsiers kunnen volstaan met het opsteken van de zweep. •respondentie aan J. Luteijn te Groede. Probleem no. 29. I B 5 15 25 35 45 3, 5, 7 tot 11, 13, 14, 19, 20, C 22, 23, 28, 30, 32, 34 tot 37, 49. Probleem 30. 4, 9, 13, 14, 18, 25, 31 dam 6 11, 15, 17, 24, 26, 29, 33, 35, 43. Opl. no. 25 van Kloos. 40/35, 27 22, 39 34, 34/3, 35/30, 1nt. Opl. no. 26 van Polman. 44 40, 43/39, 27/38, 33/4, 4 2 1 opgelost door P. R. te Sch., :n A. K. te Z., I. d. B. en A. 4,1, K. en W. V. te Retr.,D. 3. en ook no. 24. Probleem L. 2, 20, 24, 29, 34, 36, 43, dam 1, 13, 18, 21, 23, 32, 41, dam tten van het eindspel opgeven. SLUIS. Zondag 7 Februari werd alhier de competitie-wedstrijd le klasse Z.V.B. gespeeld tusschen F. C. Sluis I en IJzendijke I. Sluis kwam met een 4-tal invallers op en wist des niettegenstaande de stand 11 te bewerken. CADZAND. :Op Zondag 7 Febr. gaf de post- duivenvereeniging „Getrouwe 'Duif' een algemeene tentoonstelling; ver deeld in 6 klassen, prijzen per 4-. tal, behaald als volgt: Klasse I. Oude Doffers. 1 en 4e pr. Gebr. van Gijs, Bres- kens. 2en, 3en en Z.E.V., B. P. de Ridder, Cadzand en 5e prijs W. Brevet te Cadzand. Klasse II. Oude duiven, le en 3e pr. Gebr. Dusarduijn Groede; 2e pr. Gebr. van Gijs, Bres- kens; Z.E.V. en E.V. W. Brevet te Cadzand. Klasse 3-jarige Doffers, le prijs S. de Putter te Cadzand. Klasse 4-jarige duiven, le prijs, gebr. Dusarduijn Groede en Z.E.V. B. P. de Ridder Cadzand. Klasse V. Jonge Doffers, le-prijs Iz. Wage Oostburg; 2en en 3e prijs F. Yntema Oostburg; 4e prijs B. P. de Ridder Cadzand; 5e pr. en E.V., gebr. van Gijs v.n.; Z.E.V. S. de Putter te Cadzand. Klasse VI. Jonge duiven, le, 2e en Z.E.V., gebr. Dusar duijn; 3e pr. en E.V. W. Brevet; 4e prijs, gebr. van Gijs. ZWEMMEN. Steunt ons werk En maakt ons sterk. Staat gij eens bloot Aan verdrinkingsnood, Wellicht is dan daar Tegen dat gevaar Een lid van den Zwembond. Deze zal terstond, En zonder dralen, U uit het water halen. Dit feit alleen Verplicht iedereen, Om naar zijn krachten Onze nood te verzachten. Onze nood is die: Wij hebben geen spiel Geef dus allen U op; Het wordt vast geen strop. Vervult onzen droom En wordt lid van „SCHELDESTROOM". Is het gedicht al geen pracht, Dat baart ons geen zorgen Het ging om Uw aandacht Wij verwachten U morgen. HET BESTUUR. tenza, Rheumatische pijnen, ge- Koude, Hoofdpijn, Kiespijn, lichtspijn erF vastzittende Hoest, Mijnhardt's Poeders aedig helpen. Doos 45 et, Bij Uw Drogist. oogwatergetij Breskens. t G E N vm h dag 10 Feb. 3,27 3.51 'dag U 3,57 4 21 12 4 27 4 51 te Kwartier Zondag 14 Febr 5. Licht op 'Ooi* Rijwielen enz. (waaronder zijn begrepen wagens, karren, enz.) lag 10 Febr nam. 5,31 dag 11 5,33 12 5,35 valsche aangifte alsmede ter zake van verduistering van gelden ten nadeele van de K.R.O. tegen een 69-jarigen te Den Haag wonenden man, die op 2 November van het vorig jaar bij de politie aangifte had gedaan van een berooving van zijn portefeuille met f 490. Zooals men zich zal herinneren, verklaarde hij, dat op het bijpost kantoor aan de Charlotte de Bour bonstraat iemand zijn vest had open gesneden en de portefeuille gestolen. Thans heeft de man erkend, dat hij deze berooving had gefantaseerd om de door hem gepleegde verduistering te bemantelen. Stroopersdrama. Zaterdagmiddag heeft in het dorp Hemrik bij Beesterzwaag een tre- fen plaats gehad tusschen twee jacht opzieners en twee stroopers. De jachtopzieners hadden zich dien mid dag verdekt in een greppel opge steld. Twee stroopers kwamen in hun buurt en toen dezen op 10 M. genaderd waren, sprongen de beide jachtopzieners uit de greppel, Een' der stroopers, de 26-jarige J. F. legde onmiddellijk op de jachtop zieners aan en loste een schot in hun richting, waardoor een jacht opziener in den schouder werd ge troffen. De beide stroopers namen daarop de vlucht. F. is nog voortvluchtig. De ge wonde is naar het ziekenhuis te Heerenveen overgebracht. Een noodlottige val. Te Haarlem wilde een 47-jarige bewoonster van een woonwagen, staande in het woonwagenkamp aan den Ouden Weg, het trapje afgaan van haar wagen. Dit gleed uit en de vrouw kwam met het hoofd op den betonnen vloer terecht. Zij is aan de gevolgen van den val in het ziekenhuis overleden. Op hol geslagen. Vrijdagmiddag reed in het Hor tusplantsoen in Den Haag een rouw stoet, die uit met paarden bespan nen koetsen bestond. Plotseling schrokken de paarden van den lijk koets hevig voor een paar tonnen, die langs den weg stonden en sloe gen op hol. De koetsier trachtte tevergeefs de dieren in toom te hou den maar dit gelukte niet. De paar den renden met groote vaart op het water aan. In de gracht lag juist een dekschuit, die volgeladen was met takken. Vlak voor den walkant kwam de lijkwagen tot stilstand, doordat het tuig der paarden af knapte. De dieren stortten daarop in het ruim van de dekschuit. Een ervan geraakte met de pooten be kneld tusschen den walmuur en de schuit. De koetsier van den lijkwa gen had zich aan den bok vast geklampt en kwam zoodoende met een flinken schrik vrij. Nadat de lijkkist uit den lijkkoets was gehaald en geplaatst in een rouwauto, ver volgde de begrafenisstoet zijn tocht naar de Nieuwe Ooster Begraaf plaats. Vechtpartij. Te Maastricht is zekere v. d. Slag bij een vechtpartij met een stuk hout of ijzer op het hoofd geslagen. Met een schedelbreuk is hij naar het zieken huis gebracht, waar hij onmiddellijk is geopereerd. Enkele personen zijn aangehouden. Blijkens een door den Secre taris van het Nationaal Crisis- comité door middel van de radio gegeven uiteenzetting, bestaat de mogelijkheid, dat veel minder zwavelzure ammoniak zal worden verstrekt, dan als hoeveelheid is. opgegeven. 7 Een drama. Zaterdagmorgen ontdekte men te Helmond dat de leerlooier H. ver moedelijk in een vlaag van waanzin zijn vrouw heeft vermoord en ver volgens zichzelf door ophanging van het leven heeft beroofd. Toen de melkboer dien morgen melk wilde brengen in de woning van den heer H., vond hij de deur en de poort van de looierij gesloten. Een buurtbewoner, dien hij dit ver telde waarschuwde de politie en met behulp van den knecht van H. drong men het huis binnen. In de keuken vond men de vrouw van H. in een plas bloed liggen. Met een mes was zij in het hoofd gestoken en de le vensgeesten waren reeds geweken H. zelf vond men op den zolder waar hij zich had opgehangen. H. stond bekend als een zonderling en heeft waarschijnlijk in een vlaag van waanzin gehandeld. Het echtpaar had geen kinderen. Valsche aangifte. De politie heeft proces-verbaal op gemaakt terzake van 'tdoen eener Dit is 'de afbeelding van de EENIGe verpakking van Klaver- blad's Karnemelkzeep: „Het Melkmeisje no. 340". N.V. „HET KLAVERBLAD" Haarlem. Betrouwd: ANTHONIJ J. LUTEIJN en JOZINA J. DHONDT, die, namens wederzijdsche fami lie hun hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belang stelling vóór en op 4 Februari .1. ondervonden. f Mijn innigen d^rtk aan diegenen, die in rfiijn zieke dagen, mij hun hartelijkheid heb ben betoond. I. LEFEBER. Bresjsens (Nieuwesluis). leert uw kinderen Steunt het nuttige. Gij allen, die thans van het groote nut eener Zwemvereeni- ging overtuigd zijt geeft U op als lid of donateur van de Zwem- vereeniging „Scheldestroom". Het Bestuur: Iz. KLAA1JSEN Fz.. Penningm. Yj/ MAAS, Secretaris. Iedere week verkrijgbaar: a 15 cent. Boekhandel: Notaris BEUNINüH te Uroeae zal op om 1 uur, ten verzoeke van de erven P.GASTELEIJN teSchoon- dijke aan hun woning publiek verkoopen tegen contante be taling: een eikenhouten opgelegd boogkabinet met kommen, een geverfd boogkabinet, 1 kastje, 3 penanttafeltjes, uittrek- en ande re tafels, barometer, ijzeren geld kistje, spiegels, 16 stoelen met rieten zitting, 3 met matten zit ting en een rieten stoel, 2 veeren- bedden met kussens, 1 bekleede ressort, matten, een zoo goed als nieuw karpet, glas- en aardewerk, koperen doofpot en ketels, pot ten en pannen, een ropd kachel tje, keukenkachel, kleerkasten en n dere, 1 eierrek, zeefden, scha- en en gewichten, stelletje, trapje droogrek, baktrog, kruiwagen ijsbak, tuingereedschap enz. en daarna om zes uur in het hotel van den heer ROSEVELT te Schoondijke zoo mogelijk in eene zitting: a. een met bijbehooren te Schoon dijke, kadastraal aldaar bekend sectie D nommer 798, groot 2.33 aren, belast njet cijns; b. een no. 3 in de/ Ned. Herv. Kerk te Schoondijke; een no. 6 in die Kerk, beide behoo- rende aap de erven P. CASTE- LEIJN, en een no. 5 in die Kerk, behoorende aan den heer J. CASTELEIJN. Vast goed aanvaarden bij be taling koopsom 11 Maart 1932, lasten/vanaf 1 Januari 1932 voor koopers rekening. Evangelieprediking door Ds. TEEUWISSEN van Brugge, in het Lokaal der Vrij Evangelische Gemeente, des avonds te 7 ure. 5 Komt zien en ge zult verbaasd staan van de lage prijzen. Om iets te noemen: Kinderschoenen vanaf 25 cent. Sterke bruine en zwarte Heeren-molières vanaf f 3,90. Vetleeren Manswerkschoenen vanaf f 2,25. Dames- en Meisjes- Lak-, Bruine- en Zwarte Schoenen voor nog minder dan de helft van de waarde. HAAST U VOOR ALLES WEG is. Gedurende deze uitverkoop kunnen geen schoenen op zicht worden meegegeven. naast het Postkantoor. RJ Zie deze week onze speciale étalage van "g De beste is nog steeds de met onbeperkte garantie voor alle constructie- en materiaalfouten en bovendien garantie voor doorzakken. Profiteert van de verlaagde prijzen. In alle afwijkende maten te leveren, zonder verhooging. PATENTMATRASSEN reeds te leveren vanaf f 9.75, met 5 jaar garantie. Complete Meubileering. Wij ontvingen JOH. BEEN. Boefje is geen misdadiger, wiens boevenstreken worden verhaald, doch een echte Hollandsche jongen, met een edelmoedig hart. Een Oranje klant in „hart en nieren". 'tZijn de avonturen van een jongen die op allerlei leuke manieren de Patriotten of Keezen een „poets" weet te spe len. Een boek om te lachen en te laten lachen I Een gezellig en geestig boek, maar tevens zeer nuttig en leerrijk. Gezond in elk opzicht. Met vier originéele penteekeningen en vierkleuren prachtband van Wiegman, i 200 bladz. Afzonderlij ke prijs f 2.50 gebonden. H. J. v. d. MUNNIK. In dit boek vertelt de heer v. d. M. na, wat een ontslagen gevangene eener Duitsche gevangenis openbaar de. En dan treft de overeenkomst, dat evenals in de natuur, sommige planten in de schaduw welig groeien, menschenlevens soms de donkerheid noodig hebben, om tot innerlijke ontplooiing te komen. Allerminst een somber boek, maar wèl 'n ernstig boek. Gebonden f 1.90 Breskens-Derdreoht-Rotterdam visa-versa Tel. Breskens 5 R'dam 10749 Afvaart-Rotterdam: Donderdag 11 Febr. 12 uur. Breskens —Rotterdam—Dordrecht Vertrek van: Breskens: Zaterdagnam. 5 uui Rotterdam: Vrijdag 12 uur Dordrecht: Zaterdagmorgen. Telefoon Nummer 40 en 41. VAD KR THUIS KOMT grijpt hij het eerst naar het Gein. Zondagsblad. Ka geen wonder! Want geen ander blad geeft wo&n groote verschei denheid van aetueele foto's en mooie verhalen els juist het OKI LLC STRBERD ZON DAG 8 BLAD. ▼o4gt sijn voorbeeld en geeft U op als abooné Hf de Uitgevers deaar Éh—mwmiilsmOi 05 ei. kw„ 95 et. fr. p. poet. reesmisere gratie.

Breskensche Courant | 1932 | | pagina 3