Wetenswaardigheden op admi nistratief en fiscaal terrein, Week-Menu. School- en Kerknieuws Gewestelijk Nieuws De Ezel van Mijnheer Pimpelmans, Sport. KON. NED. SCHOUWBURG GENT. Zondag 14 Dec. in middagvoorstelling Stootierko, Kluchtspel in 3 bedrijven, in avondvoorstelling: 7,30 u. Diohtartic fdo. o FRANSCHE SCHOUWBURG GENT. Zondag 14 December. In middagvoorstelling Kanon Muziek van Massenet. NIEUWVLIET. Op de voordracht voor onderwijzer aan de O L. school te Borssele zijn geplaatst: 1. H. H. de Lozanne, alhier. 2. J. J. Kole te Kruiningen. 3. A. N. Meijer te Harlingen. BIERVLIET. Op de voordracht voor onderwijze res aan de O. L. S. te Kapelle zijn geplaatst de dames: 1. J. M. Stecher te Vlissingen. 2. P. C. G. van der Zwart, alhier. 3. J. L. R. Net te Middelburg. o CADZAND. Tot ouderling bij de Ned. Herv. Gem. alhier is benoemd de heer Iz. de Hullu-Becu; tot diaken de heer J. Faas. IJZENDIJKE. Gekozen tot president-kerkvccgd bij de Ned. Herv. Gem. alhier, de heer W. J. Bruijnooge, en tot notabel de heer M. de Blaeij. o WATERLANDKERKJE. Herkozen tot Notabelen bij de Ned. Herv. Gem. alhier de heeren A. Hu- bregtse en W. H. N. Tellier. 4) Nog eens: Wat te doen, wan neer de reclame-termijn is ove.- sdireden. De boekhouding. De mogelijkheid bestaat, dat iemand aanvankelijk genoegen nam met zijn aanslag, om dien reden niei rc 'lameert, maar eerst later tot de ontdeki.i .g komt, dat de aanslag te hoog is. Een slager bijvoorbeeld (iemand, die niet zijn beroep er van maakt huizen te koopen met het doel deze met winst van de hand te doen) verkoopt een huis en maakt f 1.000,- winst. Deze f L.000,- winst geelt hij als bedrijfswinst aan, De aanslag wordt opgelegd overeen komstig zijn aangifte. Hij reclameert niet, want hij is met zijn aanslag te vreden. De reclame-termijn verstrijkt. Eerst daarna maakt iemand er hem opmerkzaam op, dat hij over deze f 1.000,- geen belasting behoeft te be talen. Wat moet deze slager doen? 1 Reclameeren geeft niet. Het bezwaarschrift zal niet ontvanke lijk worden verklaard, want de reclame- termijn in verstreken. ,De Wet van 28 Juni 1925 (in ons vorig artikel besproken) geelt ook geen uitkomst. Althans naar onze meening niet. Wat deze slager kan doen, is dit. Hij bespreke de zaak met den In specteur. - Deze heeft namelijk op grond van art. 109 Wet Inkoinstenbeiaslling de be voegdheid een onjuisten aanslag ambts halve te verminderen. Wij twijfelen er niet aan, of de be lastingadministratie zal, wanneer daar toe inderdaad reden bestaat, tot ambts halve vermindering van (den aanslag overgaan. Ook kan deze slager zich (wij zouden aan een bezoek bij den Inspecteur dc voorkeur gejven) rechtstreeks met een verzoekschrift tot den Minister van Fi nanciën wenden, teneinde op grond van artikel 110 Wet Inkomstenbelasting ver mindering van den aanslag te verkrij gen. Dit verzoekschrift moet op zegel wor den geschreven. In den aanvang wezen wij er reeds Opi dat het bezwaarschrift in zoo sober mogelijk gehouden bewoordingen kan zijn gesteld. De bezwaren tegen den aanslag behoeft men niet schriftelijk mede te deelen. Voldoende, is, dat men te kennen geeft, dat men bezwaren heeft. Mondeling kan men bezwaren naar voren brengen. Wie reclameert, zorge er voor „goed beslagen ten ijs te komen". Dat beteekent dat men maar niet „luk raak" moet reclameerendat men niet alleen de overtuiging moet be zitten te hoog te zijn aangeslagen, maar dit ook moet kunnen bewijzen. In vele getvallen wordt het bewijs geleverd door de boekhouding. Niet door iedere boekhouding. De boekhouding moet betrouwbaar zijn. Aan de boekhouding moet bewijskracht kunnen worden toegekend. Aan welke vereischten moet de boek houding voldoen? (Wordt vervolgd). Mededeeling: Zooals bekend, hebben de lezers het recht kosteloos vragen te stellen. Brieven te richten aan de N.V. ACCOUNTANTSKANTOOR NATIO NAAL BUREAU VOOR ADVIEZEN," onder directie van P. SIEBESMA R. de VRIES, LEEUWARDEN. Nieu- westad 83. Ook over artikelen in dit blad opge nomen, kan men vragen stellen. De grootst mogelijke geheimhouding wordt gegarandeerd. Postzegel voor antwoord insluiten. BRESKENS. Bij zijn vertrek naar Spanje verzocht Sint Nicolaas ons,, zijn dank over te brengen aan allen, die er toe hebben medegewerkt, hem zoo'n glorieuzen ze getocht te doen maken, in het bijzonder aan de Fröbelschool en aan de mu- ziekvereeniging. DEMONSTRATIE. Iets voor Dames. In dit nummer vinden de dames een advertentie van liet Modevakschool-In stituut E. N, S. A. 1. D. (EersLe 'Nederl Snelapparalen Industrie), waarvan de hoofddirectie te Utrecht is gevestigd. De oprichtster en nog steeds de hoofdieidsler: Mevrouw M. Hendriksen- Knapen, ondervond vroeger zelf hel moeilijke en tijdroovende van het toen vereischte gereken en geteeken bij de Kniplessen. Dit leidde haar tot het uitdenken ejn in ihaar eigen school .beproeven van een nieuwe methode, waarbij dat gereken en geteeken gansch onnoodig is en waardoor de leerlingen gemakke lijker begrijpen en idus vlugger en pret tiger de lessen kunnen volgen, terwijl levens de aan huis gebonden dames door schriftelijke lessen volgens deze methode thuis het knippen van elk kleedingstuk grondig kunnen leeren. De methode bleek zoodanig aan hei doel te beantwoorden, dat in een 10- tal jaren met haar staf van leeraressen op ruim 460 scholen het Knippen,, Naaien en Stof versieren naar deze me thode onderwezen wordt, terwijl boven dien steeds duizenden cursisten de Ra dio- of Schriftelijke cursussen volgen. De 100-duizendste cursiste werd dezer dagen ingeschreven, hetgeen dankbaar in stiite weid herdacht. Hejgeen van zóó klein tot zóo- groot groeit, behoeft geen aanprijzing. Het bewijst, dat én -de methode én de leiding in orde zijn. Maar wel zullen onze lezeressen een stille hulde brengen.aan de eenvoudi ge dame, die over een zoodanig inzicht en organisatietalent beschikt, dat zij dit groote bedrijf nog weet te besturen, èn dat niets haar teveel is om de aangename band tusschen haar en de cursisten te behouden. Dat werkelijk van zoo'n band gesproken kan worden, blijkt uit de hartelijke toon, die in de brieven der cursisten naar voren treedt Gaarne wekken wij alle dames op tot bezoeken der demonstratie. Dit Instituut beoogt het Les geven, in Knippen"eti Naaien van alle Kleeding stukken enz., alsmede liet Toepassen der Kunstnijverheid iri het Modevak, omvattende liet Kunstwegen, Borduren, batikken, rcliefschilderen, kunstleder- bewerking, applicatie, Metaaldrijven, enz. enz. Postvervoer Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen. Met ingang van Maandag heeft het postveijyioer met het Westelijk gedeelte van Zeeuwsch—Vlaanderen belangrijke wijzigingen ondergaan, in aansluiting op den eersten bootüienst Vlissingen- Breskens vertrekt op werkdagen om; 6 u 30 's morgens een auiopostdienst van Breskens over roede, NieuwVliet, Zuid zande, Cadzand, Retranchement en Sluis naar Aardenburg en terug. Verder een autopostdienst eveneens om 6 u. 30 's morgens, uit Breskens over Schoondijkc, Oostburg, IJzendijke, Biervliet, Hoofd plaat naar Breskens. Het overige ver voer op den dag zal blijven geschieden met de trams Breskens—Aahdenburg, Schoondijke-IJzendijke, Oostburg-Zuid- zande, Breskens—Hoofdplaat—Biervliet en Breskens—Siuis. Te'.e oonverbinding Oostburg-Knocke. Er is een rechtstreeksche internationa le telefoonverbinding in dienst gesteld tusschen Knocke en Oostburg, AARDENBURG. In het vorig nummer is bericht, dat voor de ambtenaren, die bij de op heffing van het Burger-Gasthuis en het Burger-Weeshuis alhier, op wacht geld zullen gesteld worden bij de ge meente Aardenburg, die voor de uit betaling der wachtgelden aansprakelijk is, een bedrag moet gestort worden van f 52250. Dit bedrag is vastge steld door den Raad van Beroep. Voor de ambtenaren van het Bur ger-Gasthuis moet volgens het besluit van genoemden Raad van Beroep ge reserveerd worden de som van f 49205 Voor die van het Burger- Weeshuis f 3045 Samen de som van (52250 Van deze totale som, zijnde de door den Raad van Beroep gekapatallseerde wachtgelden, moet bij de gemeente Aardenburg gestort worden naar ver houding van het zielental, vastgesteld door de Commissie van Verdeeling, als volgt: door het Algemeen Armbestuur, 32 inwoners f 758,96 de Doopsgez. 91 inw. f 2158,31 de Geref. 102 f 2419,20 Ned. Herv. 735 f 17432,48 R. Kath 1243 f 29481.05 Samen f 52250.— De Raad van Beroep heeft ook voor ieder ambtenaar afzonderlijk de wachtgelden gekapataliseerd, of voor ieder afzonderlijk Bepaald, wat tot rlchtige uitbetaling der wachtgelden bij het Gemeentebestuur van Aarden burg moet gestort worden. Deze bedragen zijn door genoem den Raad vastgesteld als volgt: Van het Burger Gasthuis: Voor Dr J. de Hullu f 32575. J. Doesburg, Directrice f 9250. K, Westra, Concierge f 3400. Wed. Willemsen, Waschvr.f 3700.— C. v. Overbeeke, College bode f 280.- Voor het Burger Weeshuis: Voor W. C. Trapman, Ontv.-Griffier f 1350. D. de Roo, Concierge f 1225.— G. v. Overbeeke, College bode f 470. Samen f 52250.— Mochten de door den Raad van Beroep vastgestelde bedragen voor uitbetaling van de wachtgelden on voldoende blijken, dan zijn de deelende Instellingen verplicht ponds-ponds- gewijze bij te storten. Mocht er een overschot zijn, dan zal dit op dezelfde wijze onder de deelgerechtenden ver deeld worden. De bedragen, welke aan de ver schillende armbesturen toekomen, medegedeeld In het vorig nummer, bestaan uit onroerende en roerende goederen. De laatste zijn hoofdzake lijk Inschrijvingen op het Grootboek, leeningen en obligaties van leeningen. Het Alg. Armbestuur ontvangt alleen roerende goederen tot een bedrag van f 8188.78. De Doopsgezinden: Onroerend f 15580,43 Roerend f 7706,44 f 23286,87 De Gereformeerden: Onroerend f 17532,32 Roerend f 8569,45 f 26101,77 Ned. Hervormden: Onroerend f 125860,64 Roerend f 62205,63 f 188086,27 Roomsch-Katholieken Onroerend f 212893,66 Roerend f 105189,65 f 318083,31 Samen f 563747 SLUIS. Begunstigd door prachtig Zomer weertje deea Vrijdag 5 dezer St. Nico laas zijn intocht in onze gemeente. Omstreeks half twee kwam de Sint en zijn 2 knechten met de stoomboot aam waar hij verwelkomd werd door door G. Th. ROTMAN. 7. Maar, met zijn zonnig humeur zet te mijnheer Pimpelmans zich er dadelijk overheen, en op een mooien Maandag zou hij voor 'teerst uitrijden. Jodocus klom op den bok en Mijnheer Pim pelmans, beladen met een grooten kof fer met 'instrumentjen, ging achterin zit ten. Zin heele gezicht straalde van genoegen bij 't vooruitzicht van het heerlijke ritje, dat hem te wachten stond! 8. Maar plotseling bedacht hij zich dat hij z'n notitieboekje en z'n vul penhouder in huis haid laten liggen. „Jodocus," zei hij, „ga 'teens gauw halen!" Gehoorzaam klom Jodocus van den blok '4 Was alleen maar jammer, dat mijn heer Pimpelmans niet tijdig bedacht had, dat Ide bouw Van 'den wagen niet geschikt was voor zijn figuur het muziekgezelschap „Apollo" dat en kele toepasselijke liederen ten gehoore bracht. Nadat de voorzitter van hei Comité, dhr. van Mazijk St. Nicolaas een welkomstwoord had toegesproken, dat door den Heiligen Man werd be- anlwtaord, nam deze -plaats op zijn schimmei en ging het in optocht met de muziek voorop door de gemeente. Nadat men de Kaai over, door de Oude Kerkstraat op het Moleneinde was aan gekomen, werd rechtsomkeert gebla zen en trok men allereerst naar het Protest. Tehuis „Rozenoord"., De oud jes werden daar krentebrood en andere lekkernijen toebedeeld en dhr. Olree dankte uit naam der oudjes met een gloedvolle rede. Nadat afscheid genomen was, werd de stoet aan het stadhuis ontbonden en trok de muziek huiswaarts. Het wetik voor St. Nicolaas en zijn knechten brak thans aan en aan alle arme menschen werd een bezoek gebracht. Ook S|. Anna ter Muiden werd niet vergeten, evenais ,|het Veer". Evenals andere jaren mag dit St. Nicolaasfeest uitstekend geslaagd hee- ten. Het dochtertje van den heer H. alhier had het ongeluk zoo te vallen, dat ze haar sleutelbeen brak. Dr. Dik- kenberg uit Zuidzande, plaatsvervanger voor Dr. Staal alhier, verleende de eerste medische hulp. o OOSTBURG. De kommies J. Kooy alhier wordt mei ingang van 16 December a.s. ver plaatst naar Wognum (N.-H.) CADZAND. De raad dezer gemeente kwam Vrij dagmiddag j.L in voltallige vergade ring bijeen. Als ingekomen stukken werden mede gedeeld van B. en W. een proces-Ver baal van kasopneming bij den gemeen te-ontvanger en administrateur van het G. E, B.van Ged, Staten bericht van goedkeuring der begrooting 1931 en van een raadsbesluit tot wijziging der begrooting 1930, van de NederL Heidemaatschappij een verzoek om tol het lidmaatschap toe te treden. Deze stukken worden voor kennisgeving aan genomen. Aan den heer J. Perrels, gemeente veldwachter te Veere, die de aardige attentie heeft gehad den Burgemeester een afbeelding te doen toekennen, de gemeente voorstellende uit de 13e eeuw, om die ten raadhuize op te hangen zal deswege de erkentelijkheid van den Raad warden betuigd. Het verzoek van de kerkvoogdij der Nederl. Herv. Gemeente om eenige bui zen te mogen leggen onder de bestra ting ter hoogte van den Pastorietuin, ten behoeve eener behoorlijke afwate ring van het kerkgebouw wordt onder eenige voorwaarden toegestaan. Met het oqg op de onderhandelingen die de gemeente met de PlZJEyvi, voert dver de overname van het laag spanningsnet, wordt de beslissing, no pens het verzoek van een ingezetene om zijn nieuwe woning van electri- citeit te voorzien, waartfoor het net een tamelijk groote uitbreiding moet ondergaan, verdaagd tot die onderhan delingen zijn beëindigd. Tot leden van de commissie tot we ring van schoolverzuim wouden be noemd de heeren H. M. van Cruij- ningen; Ch, van Houte; P, M. van Iwaarden; C. J. Neeteson en P. 'Ro bijn. Voor den gemeentesecretaris en den ambtenaar van den burgerlijken stand wordt met ingang van 1 Januari 1931 den pensioensgrondslag vastgesteld. Over het voorstel van de P.Z.jEcM'. Jot overname van het laagspanningsnet wordt langdurig beraadslaagd. Aange zien men van oordeel is, dat in de berekening van twee der voornaamste cijfers een onjuistheid is geslopen, wordt nog geen definitieve beslissing gekomen en zal aan de P.Z.t^.M. om inlichting worden verzocht. 1 o GROEDE. Uitslag van de gehouden aanbeste- aing voor den bouw eener R.-K. school alhier. P. F, Barra, Oostbuijg f 24087,— VerstraeteVan Waes, Hoofd plaat f 21790,*- J. Hennekam, Oostburg f 21422, J. van Poucke, IJzendijke f 21100, P. Daansen, OosLburg f 20400, J. Daansen, Schoondijke f 20205,— W. de Vlieger en Iz. Nieu- wenburg, Breskens f 19360,— Th. Wieleman, Hoofdplaat f 1932a,— Gebr. Maas, Breskens f 18900,— Abr. J. Risseeuw, Groede f 18790,— De begrooting van den Architect was f 18052,— De gunning is aangehouden. HOOFDPLAAT. Burgerlijke stand. Geboorten. 16 Nov. Ludovicus Me- dardus, z. van Cl. van Acker-Lecluijze. 22, Bertha Clementina, d. van L. B. Verscraece-van Waes. Overlijden 25 Nov. Theodorus Ru- dolphus van Acker, 1/, jaar, z. van Cl. van Acker-Lecluijze Loop der bevolking. Ingekomen zijn gedurende de maand November: A. O. Spinnewijn en gezin A. A. Martens uit Biervliet Hoogwatergetij Breskens. DAGEN vm nam Woensdag 10 Dec. 3.44 4.08 Donderdag 11 4 37 5,11 Vrijdag 12 5,32 5 56 Laatste Kwartier 12 December om 20,40. Licht op «oor Rijwielen enz. (waaronder zijn begrepen wagens, karren, enz.) Woensdag 10 Dec. nam. 4.21 Donderdag 11 4 21 Vrijdag 12 4 20 BRESKENS. Uitslag Voetbalwedstrijd. Zondag speelde Breskens II—Breskens III met 1—0 overwinning van Breskens II. SLUIS. Zondag 7 December 1930 had alhier de finale plaats van de Bekerwedstrij den. Rood-Wit II (Sluis) moest nu deri strijd aanbinden tegen Blauw-Wit 1 (Groede.). Deze wedstrijd liep uit op een 5—1

Breskensche Courant | 1930 | | pagina 2