Komt U Spelen Zie onze Sint Nicolaas - Etalage FirmaXrutten Vroon, Breskens Sint NicoIaas=Et^lage. St. Nicolaas-Cadeaux, TH, Boulevard P. J. De St, Nicolaas-étalage is gereed. )Ur^r'\se. lz.^6. WOITTIEZ Rijwielen, Kinder-driewielers^ Naaimachines, SSF© Bosch- en V. T^ÉIectr. Rijwiellampen, Caj^fdlampen, Zaklantaarns, Rljwieltasschen, Handbesche^mers - Oorwarmers - Enz V. VAN HOUTE, Luxe doozen Bonbons en Borstplaat, Boter- en SpritSletters, enz St. Nicolaas van 16-20 cent en 10 ct. per ons of 40 ct. per pond. J.Ljjteijn-de Winde, Breskens Foto-Albums, Toestellen, Luxe doozen SIGAREN, SIGARETTEN Enz. Sint Nicolaa^-Bracht bij ons een mooie sortering lm te weven, breien, enz., enz.; Verder :leuke Cassa's - Albums, Doozen Post - Enz. - Enz. Zie Etalage! Aanbevelend, J. C. LE BLEU - BRESKENS. Een St Nicolaas-vertellinig. - Hij had het dan toch iniaar gedaan. Zoo bijster goed was het jaar wel niet geweest, maar de Suiker had hem er weer een beetje bovenop geholpen - en kon hij Lucie ooit iets weigeren Ze had het hem wel niet gevraagd, maar de Taatste keer hadden zij samen gewinkeld en toen had zij zoo vol aandacht stil 'gestaan voor die éta lage, en zoo gespannen ge,uurd naai die eene ring, dat hij wel pen ;l-und geweest zou zijn, als hij het met ge merkt had! Vragen wilde zij niet, dat voelde hij wiel N Zoo was Lucie nou: bescheiden, - angstwekkend, onnatuurlijk bescheiden soms. Hij vond het af en toe wel wat verdacht. Als hij zoo zijn zakenvrien den hoorde over de eischen én ca prices hunner echtgenooten, dan moest hij eensklaps met een soort verbazing denken aan zijn kleine blonde Lucie, die nooit iets vroeg, tenzij het dan ook strikt noodzakelijk was. En dit jaar was zij al héél zuinig geweest. Ze wist, dat de zaken niet - al te rooskleurig waren gegaan. Ze wist ook, dat het buitenwonen dub bele kosten had meegebracht. Toen zij nog in de groote stad woondeiy was het kantoor aan huis geweest dat scheelde v eel. Maar sinds haar ziek te en het advies van den dokter; buitenlucht, door de bosschen loopen - ging dat niet meer. Ze hadden een aardig villa'tje ge vonden, een kwartier ai stand van hei- dedorp, dat ongeveer een half uur spo- rens van de groote stad lag. Kortom: ze waren forensen geworden. lederen ochtend ging hij, I leuk, de deur uit, kwam eerst s avonds laai terug. Blij weer ver te zijn van hel jachtende stadsleven. De week-ends wa ren altijd prettige dagen. Henk hield van buiten. Hij kon uren-lang met zijn hond over de hei zwer. en 01 door de bosschen, hij werkte met een hardnek kige ijver op het zandige stukje grond, dat hij weidsch betitelde: onze tuin en ook Lucie scheen ervan te houden. Hij had zich wel 's ongerust ge- 2)\. "^(tcoXaasca&eav lAJné zal ik mijn vrouw, ntan f VV ul of verloofde gevyn Zakdoekjes, Cachets, Siejrttleedjes, Glacé's, Enz. Wat U nlin de Etalage ziet, vraagt U binnen. Aanbevelend, Dorpsstraat - Breskens maakt. Tenslotte kwam zij uit de groo te stad, was er geboren, had er ge leefd. Zou de verandering niet al te bruusk geweest zijn Lr waren geen bioscopen en geen schouwburgen, geen tea-rooms en geen dancings Maar neen, ook Lucie scheen zich geschikt tehebben. Zij hadden een paar aardige kennissen en iedereen zei van Henk en Lucie, dat hun huwelijk in deze tijden een exceptie was. Alsof zij afgunstig waren op dit geluk De kraag hoog opgeslagen, handen in de zakken van zijn wijden uister, stapte Henk naar het station. Hij kon 17.26 nog gemakkelijk halen. Op een avond als deze, op St. Nicolaas-avond wilde hij tenminste eens vroeg thuis zijn. Dat had 'hij er wel aan verdiend. Het was een ellendig-drukke dag ge weest. Met de ouwe Verslooten had hij uren-lang geconfereerd over de be legging van wat kapitaal, die kerel was zoo eigenwijs als ik-weei-niet-wat, geen behoorlijk woord mee te praten, koppig en eigenzinnig. Enfin, het was nu voorbij en in z'n rechter-jaszak voelde hij het kleine doosje, waarin de ring met dien prachtjg-glanzenden sma ragd, waar dat wist Henk zeker! Lucie naar snakte. Ze zou oogen opzetten! Want ten slotte hadden ze zoo hall en half af gesproken, dat ze dit jaar geen werk zouden maken van St. Nicolaas. ,,Het was tocli eigenlijk een kinder feest!" had Lucie heel verstandig ge- zegd. En Henk had liet be-aamd. „En we zijn zoo langzamerhand groo te, zwaarwichtige menschen geworden was zij verder-gegaan. En ook daar op had hij zwijgend geknikt. In den trein vond hij nog een hoek plaatsje vrij. Het was vol, overigens. Menschen met vroolijke gezichten, de meesten beladen met allerlei pakjes. Daar had je Chris Verberg met z'n vrouw. Zeker inkoopen gedaan. De stak ker bezweek bijna onder den last. Tja, als je met Clara Verberg ge trouwd was! Dat viel niet 'mee! IJlings snelde de (trein door het don kere landschap. Maar het ging Henk veel te langzaam. Hij betrapte er zich zelf op, dat hij er naar verlangde thuis te zijn, in z'n gezellige zitkamer bij den haard, met Lucie, die zoo prettig kon vertellen van haar dagelijksche bezigheden en die daarbij zoo goed wist te luisteren naar wat hij op z'n hart had Ze zou wel verrast zijn, dat hij zoo vroeg kwam. Anders werd het toch meestal half acht. In geen "maan den was 'hij om half zeven thuis ge komen. Henk legde het avondblad naast zich neer, hij kon er zijn aandacht niet bij bepalen. Al die ongelukken, al die politieke berjchten het interes seerde hem vandaag niet. Er was maar één ding, Wat hem interesseerde: gauw thuis te zijn en weer greep zijn hand naar het kleine doosje, veilig geborgen in zijn diepe jaszak. Dan liep de trein 'het station Van Heide-dorp binnen. Haastig sloeg hij ide richtjng van zijn huis in. Het was vjnnjg koud. Een vries-heldere nacht stond over het land. hij, dat was het eenige wat Henk zag, en ook dat die ander heel gemakke lijk languit lag in zijn stoel, dronk van zijn pori alsof alsof hij er ttiuis hoorde! Hij scheen te praten, Henk zag, hoe zijn hand heftig ge baarde, hoe Lucie aandachtig naar hem scheen te luisteren en zijn haar streelde en haar hoofdje tegen het zijne vlei- ffle Plotseling eindeloos-vermoeid voelde Henk zich. Alles aan hem scheen ver lamd. Langzaam liep hij het tuinpad weer terug, den weg over, liet boscli in In z',n rechterhand klemde hij Lucie's cadeau. Een mooie thuiskomst! Als hij niet zoo vroeg was thuisge komen, had hij niets gemerkt natuur lijk De hemel wist hoe lang dit spel letje nu al duurde. Maanden mis- schjejn Was dat Lucie? Was haar beschei denheid, alles wat haar voor hem zoo aantrekkelijk maakte, waarom hij van haar hield, alleen maar een masker? Het was ongeveer tien uur, toen hij het tuinpad weer opliep. Hij deed geen moeite zachtjes te Toopen. Het kon hem niets meer schelen. Hij was in die enkele uren meit zichzelf in het rieine gekomen èr zouden maatregelen getroffen moeten woridlen Morgen zou hij naar Jacques Buma gaan, die zou hen scheiden. Had 'ie 'es een cliënt! Moe voelde hij zich en rille rig Dan ging de deur open. Lucie stond in de opening. .Jongen ik hoorde je aankomen. Wat ben je laat! En iH heb juist zoo'n aardige verrassing voor je!" Een pijnlijk lachje gleed overHenk's 'J Even keek hij door de breede ramen. De sterren fonkelden. Een scherpe wind woei langs de laan, welke hij volgde. Hij was nü niet ver meer van huis. Daarginds bij Huize Erica moest hij rechtsaf, dan nog enkele tientallen me ters ien( idoor de boomien zag hij het licht al branden. Behoedzaam liep hij het tuinpad af, ze moest niet iioorcn, dat hij er al aankwam Even keek hij door de breede rante^l Daar zat Lucie Maar Het was Henk alsof het hem plotseling duizelde. Een licht gevoel wervelde door zijn hoofd. Hij moest even de oogen sluiten. Zijn handen balden zich tot vuisten. Het was niet waar! Het mocht niet waar zijn. Hij had verkeerd gekeken, Weer boog hij zich naar het raam. Neè, hij had zich niet vergist. Op de leuning van een der fauteuils zat Lucie en haar hand streek licht als lietkoozend door het haar van een an der Wie was dat? Donker was mond. Ja, ja,: het was een dige verrassing. Het kon njet Het was trouwens een 'avond héét aar- aardiger, voor ver rassingen, St. Nicolaas. Maar hij had de zijne al te pakken! Hij hing zijn jas op „Kijk eens achter je, Henk!" Hij deed het werktuigelijk. Mlaar dat was Fred! Fred stond daar, z'n jongere broer, terug uit Indiël Hij voelde zijn hand schudden en een stevige klap op zijn schouder. „Kerel, wat ben ik blij, dat ik je weer zie. Druk gshad Je ziet er niet bijster florissant uil!" Hij lachte, k.'i - or.t uit brengen. 'n Idioot was hij geweest! 'n Stomme jaloersche gek loc had hij dat ooit van Lucie kunnen deu ken Gedrieën gingen zij naar binnen Lucie kreeg haar ri g. „Hoe wist je it i', die zoo graag „Ik heb je gezicht toch gezien!" 4,En nou heb ik nies voor jou, geen enkel cadeautje We 'i uldeu-toch afgesproken dat „Weet ik wel, weet ik wel" glimlachte Henk, ,,maar mijn surprise héb ik al en ik ben er bed tevreden mee „Jammer, dat je zoo laat was-" pruilde Lucie. „Héél jamqier"- beaamde Henk vol overtuiging. J. VERHOEVEN. ook eens kijken naajw onze 3V Wie voor f'1,50 aan Parfumeriën „besteedt ont vangt een Mondspoelglas CAD&AU Alle soorten Parfumeriën en Toilet-artiketen, luxe doozen met Eau de Cologne en Zeep, Enz. Kajxfoozen manicuur étuis, Enz. Sigaren, Sigaretten en Tabak in luxe verpakking bwsssmi Aanbevelend, Dorpsstraat - BRESKENS. Aanbevelend, (32) r Wij zijn ruim gesorteerd imX ZIE ETALAGES! ZIE ETALAGES! Aap bevelend, kwaliteltsjroed

Breskensche Courant | 1930 | | pagina 8