Niemeijers Week-Menu School- en Kerknieuws Ingezonden. JDeeranbaai-Tabak Rechtszaken. Mijnheer Pimpelmans en z'nFordje. Gewestelijk Nieuws KON. NED. SCHOUWBURG GENT. Zondag 23 Nov. in middagvoorstelling in avondvoorstelling: 7,30 u. Knokkel been. Nieuw zangspel in 3 bedrijven. o FRANSCHE SCHOUWBURG GENT. Zondag 23 November. In middagvoorstelling Tiefland. Muziek van E d'Albert. Beurs Oostburg. Zondag 30 November. Frits Bouwmeester ensemble, uit Amsterdam, Belinda, blijspel in 3 bedrijven. BRESKENS. Mej. M. M. S. Crince alhier komt voor op de voordracht voor onder wijzeres aan de O. L. School te Nieu we Tonge. o AARDENBURG. Op de voordracht voor onderwijze res aan de Openbare Lagere School te Nieuwe Tonge komt o. a. voor Mej. M. Trapman, alhier. o Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Doesburg, ds J. A. Raams te Kloetinge. den, aan H. M. de Koningin toegezon den. Adres aan de Tweede Kamer Aan de Tweede Kamer is een Kring- adires verzonden, waarin 'o.m. wordt gewezen op de onhoudbare gezinstoe standen van bovengenoemde categorie f>ersoncn, o.w. die sinds 1915 door .jalgeheele" invaliditeit niet meer kun nen arbeiden, noch loontrekkend zijn, benevens de droeve omstandigheid van tal van hunne nabestaanden. Orgaan „De Mobiiisatie-lnvalide- Dienstplichtige Militair". Verschenen: No. 1 ,,De Mobilisatie- Invalide-Dienstplichtige Militair," or gaan van den Ned. Mob.-Inval, en Nab. Kring. Redacteur-Leider Ootto Walse- mann Het blad geeft na een koi'te inleiding een breede uiteenzetting van den Kringarbeid; memoreert vervolgens o.m. de gewaardeerde bemiddeling der Dag-, Week- en Kerstbladpers en be sluit met een overzicht van de huidige actie. Het orgaan is op aan raag bij de Kringadminjstrat|e, kosteloos 'te be komen. Kringnaams-wijzigiing. Het blijkt herhaaldelijk, dat door he. gebruik der termen: „Mobilisatie-invali den" en(of) ^Mobilisatie-slachtoffers," hieronder ook begrepen worden, gewe zen mobilisatie militairen en burgers, die door de mobilisatie-dienstplicht ot toestanden door andere oorzaken, dan door lichaamsontberingen, slachtoffer geworden zijn. Om deze redenen zal de Kringnaam voortaan zijn: Neder- landsche Kring van Mobiliteatie-Invalr- de-Dienstplichtjge Militairen en Nabe staanden". Kring-Bureau verplaatst. Het Centraal Bureau van den Kring is verplaatst van Goedestraat G 14, naar een ruimer pand en is thans ge vestigd: Goedestraat No. 11, Utrecht. VeteisvaardigkdeQ op admi nistratief eo fiscaal terrein. Te hooge aanslagen in de In komstenbelasting 2) Wij zagen, dat reclameeren gemakke lijk is Het is niet noodig een uitvoerig schrijven tot den Inspecteur te richten Men kan volstaan met vermelding van het feit, dat men bezwaren heeft en dat men mondeling wenscht te worden ge hoord. In ons vorig artikel namen wij een model voor een bezwaarschrift op. Wij raden de lezers aan het nummer van hêt blad waarin dit model voorkomt, te bewatert. Wellicht kan het model- bezwaarschrift U later van nut zijn. Het bezwaarschrift kan dus in zoo so ber mogelijk gehouden bewoordingen zijn opgesteld. Echtep zal uit het bezwaarschrift steeds moeten blijken, dat men bezwa' ren heeft. Zoo is een tot den Inspec teur gericht schrijven, l waarin men vraagt, hoe deze den aanslag en het inkomen, op basis waarvan de aanslag werd vastgesteld, berekende, niet een bezwaarschrift. Het is een verzoek om inljchtingen. Meer niet. Ontvangt men binnen den voor de reclame gestelden termijn geen antwoord, dan doet men verstandig alsnog een bezwaarschrift in te dienen. Men zorge er echter voor, dat het Dezwaarscnrltt nog op tijd binnenkomt. Men schenke er ook aandacht aan, dat de wet een bezwaarschrift eischt. Schriftelijk moet bezwaar worden ge maakt. Niet mondeling. Wanneer men een hoog inkomen aan geeft, ontvangt men vaak eerst een voorloopigen aanslag, daarna den aan slag. Voorloopige aanslagen zijn aan slagen, diej zooals de naam reeds aan geeft, voorloopig zijnaanslagen die zijn opgelegd overeenkomstig eigen aangifte. Tegen deze voorloopige aanslagen kan men niet reclameeren. Geruimen tijd, nadat de voorloopige aanslag werd opgelegd, ontvangt men den eigenlijken aanslag. Is deze aanslag opgelegd overeen komstig de aangifte, dan beteekent dit dus, dat met betaling van den voor loopigen aanslag kan worden volstaan. Men krijgt hiervan bericht onder mede- deeling, dat men gelegenheid heeft te reclameeren. Het kan namelijk gebeu ren, dat achteraf blijktx dat de aan gifte en dus ook de aanslag te hoog is. Wordt van de eigen aangifte afge weken, dan beteekent zulkst dat men boven het bedrag van den voorloopigen aanslag nog een bedrag moet betalen. Het alsnog te betalen bedrag staat op het tweede aanslagbiljet vermeld. Bin nen 2 maanden na dato definitieven aanslag kan men reclameeren. Een bezwaarschrift behoeft niet op zegel te worden gesteld. Men dient er voor te zorgen, dat men reclameert binnen twee maanden na dagteekening van het aanslagbiljet' Dus niet binnen twee maanden, na dat men het biljet heeft ontvangen, maar binnen twee maanden na de dag teekening van het aangiftebiljet. Alleen, wanneer binnen twee maan den na de dagteekening van het biljet het aanslagbiljet niet is uitgereikt, (het geen practlsch weinjg zal voorkomen), begint de termijn te loopen vanaf den dag der uitreiking. En wanneer men toch reclameert, wanneer de reclame-termijn reeds ver streken is Dan wordt de reclame niet ontvan kelijk verklaard. Wanneer men een reclame indient, kan men vierderlei bescheid krijgen, hw. a. de reclame wordt gegrond ver klaard b. de reclame wordt ongegrond ver klaard c. de reclame wordt gedeeltelijk ge grond en gedeeltelijk ongegrond ver klaard d. de reclame wordt niet ontvankelijk verklaard. In het ad. a. genoemde geval krijgt men het teveel- betaalde terug; in het ad. b. genoemde krijgt men niets te rug; in het ad. .c. genoemde geval krijgt men een gedeelte terug; maar in het ad. d. genoemde geval wordt van het bezwaarschrift geen kennis geno men, het wordt, om zoo te zeggen, niet ontvangen, 'het is njet ontvankelijk. Niet-ontvankelijk is een bezwaarschrift wanneer het niet op tijd is b;nnengekb- men. Een bezwaarschrift wordt dus öf ont vankelijk, öf niet-ontvankelijk verklaard. Is het bezwaarschrift ontvankelijk ver klaard, dan wordt door de belasting administratie een onderzoek ingesteld naar de bezwaren tegen den aanslag. Dit onderzoek kan leiden tot: a. ongegrond-verklaring, b. gegrond- verklaring en c. gedeeltelijk gegrond- en ten deele ongegrond-verklaring van het bezwaarschrift. Mededeellng: Zooals bekend, hebben de lezers het recht kosteloos vragen te stellen. Brieven te richten aan de N.V. ACCOUNTANTSKANTOOR .NATIO NAAL BUREAU VOOR ADVIEZEN," onder directie van P. S1EBESMA R. de VRIES, LEEUWARDEN, Nieu- westad 83. Ook over artikelen in dit blad opge nomen, kan men vragen stellen. De groötst mogelijke geheimhouding wordt gegarandeerd. Postzegel vóór antwoord insluiten. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. Mijnh. de Red! Met eenige teleurstelling las ik in Uw blad het berichtje inzake het niet doorgaan van het waterleidingplan in Westelijk Zeeuwsch—Vlaanderen. Het is bijna onbegrijpelijk, klat door de kortzichtige politjek van eenijge ge meenteraadsleden te Sluis en te Bier vliet dit plan, waarvan de uitvoering absoluut noodig is voor de verdere ontwikkeling der streek, in duigen valt. Zou het niet mogelijk zijn, dat in deze tijd van werkeloosheid de Staat of Provincie de verplichtingen van deze ge meenten overneemt. Het plan kan dan in zijn geheel uitgevoerd worden. Tal van werkeloozen zouden in staat ge steld worden mede te arbeiden aan een productief werk. Mochten beide genoemde gemeen ten later wènschen toe te treden, dan kunnen haar, evenals dit te Borsele geschied is, zwaardere lasten worden opgelegd. De betrokken 'autoriteiten dienen zich af te vragen wat zwaarder weegt. a De toestand, zooals deze mo menteel is, te laten voortduren, totdat de meerderheid der bevolking tot een beter inzicht komt. b. Het plan uit te voeren met krachten, welke anders ondersteuning behoeven, ter bate der vooruitstrevende gemeenten. Het betere inzicht zal m.j. njet eer der komen, voordat practisch bewe zen is, welk groot nut de waterleiding met zich brengt. Te meer daar de meening door verkeerde voorlichting vertroebeld is. Ik geef toe, dat het de Staat of Provincie de eerste jaren extra geld zal kosten, maar met het treffende voorbeeld vanBorsele 'voor oogen, meen ik gerust te mogen profeteeren. dat deze bedragen niet verloren zijn. U bij voorbaat dankzeggend voor de verleende plaatsruimte, 'teeken ik Hoogachtend, EEN ABONNÉ r-> Friesche 1 tÜottH 0Ct. PERBAli ONS Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 14 Nov. De Volgende zaak werd o. m. be handeld: A. M. D. v. d. B., 30 j., journalist te Goes, werd ten laste gelegd dat hij op 24 Augustus f.1, te 's Heer-Arends- kerke met een door hem bestuurde automobiel over den Rijksstraatweg Middelburg Goes heett gereden op grovelijk, roekelöoze en nalatige wijze, met een vaart van 60 K.M. per uur, en daarbij geheel recht van den weg heeft gereden op het rijwielpad of op den rechter grasberm, en niet vol doende heeft uitgekeken, waardoor hij M. W., die op het rijwielpad of op den grasberm liep niet heeft gezien en tegen dezen is aangereden. W. werd daardoor verwond en ls aan de ge volgen van de verwondingen over leden. Subsidair werd hem ten laste ge legd dat hij op tijd en plaats voor noemd, door op vorenoinschreven wijze te rijden, op zoodanige wijze heeft gereden, dat daardoor de veiligheid van het verkeer werd belemmerd en ln gevaar werd gebracht. Nadat 13 getuigen en deskundigen waren gehoord vroeg de Raadsman Mr J. J. Heijse schorsing der behan deling om nog een getuige 4 decharge te hooren, die wegens 2lekte niet kon verschijnen. De Rechtbank verleende uitstel tot 27 Nov a,a. De laatete rit. 145. Aan den anderen kant van den muur was een groote tuin en in dien tuin was een wip gemaakt voor de kinderen. Daar kwam Betje pre cies op terecht, met een ijselijken klap. En - bom, vlak achter haar i 146. .kwam Mevrouw aanzweven en kletste neer op het andere eind. Daar Mevrouw veel zwaarder was dan Betje, werd Betje met een zwaai omhoog geslingerd en kwam boven op mevrouw terecht. BRESKENS. In verband met de Boekendag, die Zaterdag j.l. door 'het geheele land was georganiseerd om het 50-jarig be staan van den Nederlandschen Uitge versbond te vieren, gaf Mevr. Van den Broecke uit Aardenburg Maandag een lezing met declamatie in het gebouw Sumajo alhier. Spreekster begon met het bespre ken van de vraag, hoe niet en hoewel een boek gelezen moet 'wonden, om vervolgens over te gaan tot een be schouwing over de waarde en de macht van het boek. Een overzicht over de moderne li teratuur 'deed zien, hoe geweldig veel sstroomingen er de laatste jaren zijn ontstaan. Van de meeste gaf spr. een voorbeeld door een gedeelte uit een desbetreffend werk te declameeren. Ta- melijk lang stond zij hierbij stil bij ,,De klop op de deur" van Ina Bou- dier-Bakker, dat zoo juist verschenen is. De pauze gaf gelegenheid tot kennis making met een 40-tal tentoongestelde werken, van welke gelegenheid een ruim gebruik werd gemaakt. Na de pauze werd een goede beurt gegeven aan onze moderne dichters, waarbij spr. deed uitkomen, hoeveel moois op het gebied der poezje den laatste tijd verschenen is. De aanwezigen hebben genoten en duidelijk heeft spr. met dezen avond gedemonstreerd, hoe zij4 met haar pret tige verteltrant en fijne wijze van de clameeren ten '«volle voor haaf taak berekend is. Wij willen djt verslag n;et -eindigen, zonder nog even te wijzen op de uit breiding die het gebouw Sumajo heeft ondergaan en waarvan Maandag' voor het eerst gebruik is gemaakt.' Over de geheele lengte van het ge bouw heeft dit een verbreeding van ongeveer 2 Meter ondergaan, waarin zijn ondergebracht W.C.'s voor dames en heeren en een gardarobe ter op borging der kleeren, alle verbeteringen, die hoogst noodig waren. De toegang is eveneens door het nieuwe gedeelte, terwijl de oude deur gesloten blijft. Zoo komt men thans op zij halverwege het gebouw, de zaal binnen. Vrijdagavond zullen (zie achter staande advertentie) ln Hotel De Vuijst voor de Vereeniging van Volks ontwikkeling optreden Tula di Vista en Louis Schmidt, de bekende voor drachtskunstenaars, die dezen zomer ln Italië hebben gevangen gezeten als verdacht van antl-fasclstische propa ganda te voeren. Na eenige dagen afzondering zijn ze buiten het land gezet. Het schijnt, dat zij voor ande ren zijn aangezien. Het weekblad „Het Leven" gaf korten tijd geleden hun reisbeschrijving. BRESKFNS. Loop der bevolking. Ingekomen personen gedurende de maand October. P. H Dubois en gezin van Bier vliet naar Molenwater 28, G. A. Lam- po van Aardenburg naar Groote Kade 15, J. J Ekkebus van Dordrecht en W. Schouten van Hendrik Ido Am bacht naar Papendrecht 23, B. J van Ooteghem van Hontenisse naar Dorps straat 27, A. J. Geensen van Biervliet naar Spuiplein 7, C. J. van de Vijver en M. C. van de Vljver-Simpelaar van Chattam (V. S.) naar Molenwater 20, K. Dammann van Frlntrop (D.) naar le Zandstraat 9, Pi' J. Israël van Groe de naar Vogelenzang 2, D. S. de Schipper van Eeckeren (Bnaar W. 97, J. A. Vermeulen en S. M. Ver- meulen-Verduijn van Oostende naar 3e Zandstraat 31. Vertrokken zijn: J. J. Wallien en gezin naar Ginneken, M. de Rijke naar Vlissingen, J. I. Lous naar Schoon- dijke, V. Schepens en gezin naar Rot terdam, J. A. Erasmus naar Oostende, j. T. Förster naar 's Gravenhage, J. M. M. Brakman naar Sas van Gent. N1EUWVLIET. In verschillende bladen kwam vorige week dit bericht voor: 4 LfncUrbeidersstaking te -*NjeuwvIiet De staking vail landarbeiders të Nieuwvliet die in Aug.* j*l uitbrak wegens loongeschil en de weigering van de landbouwers om een contract af te sluiten met den Nederlandschen Landarbeidersbond, duurt nog steeds voort. Twee bemiddelingspogingen van den rijksbemiddelaar Aalberse mis lukten. Ds Keers, predikant der Ned. Herv. Gem. te Breskens, heeft nu aan beide partijen zijn bemiddeling aan geboden voor beëindiging van de staking en afsluiting vaft-een overeen komst voor het volgende jaar Zoo wel werkgevers als stakers hebben die tusschenkomst aanvaard. Nader vernemen wij, dat door den heer Bax, die de leiding heeft van de landarbeidersstaking, aan Ds Keers te Breskens was verzocht bemiddelend te willen optreden teneinde tot een op lossing van het conflict te komen. o CADZAND. Naar aanleiding van het verslag ln de „Maasbode" over de hooge water standen in Zeeuwsch-Vlaanderen, dient het volgende ter correctie: Volgens genoemd blad zou het moderne gemaal alhier niet voldoende kunnen werken, doordat door tegen werking va ij verschillende polderbestu ren de waterleidingen niet voldoende van afmetingen zijn. Bij onderzoek ter plaatse ls geble ken, dat er slechts één waterschap in betrokken is, namelijk „De Watering Cadzand". zoodat van tegenwerken van polderbesturen geen sprake kan zijn. Het diezelgemaal heeft vier etmalen onafgebroken doorgewerkt, zoodat de watertoevoer zeker voldoende is. AARDENBURG. Maandag 17 Nov. trad voor de af- deeling Sluis-Aardenburg van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen op de heer Gerard Pilger uit Amsterdam, die gedurende zijn leven eenige jaren in China vertoefd heeft en ons èen en ander uit het leven der Chinee- zen vertelde en dit door lichtbeelden verduidelijkte. Hij bracht ons bij den Chineèzen muur, waarheen de Chineezénj die straf verdiend hadden, heengezonden wer den om dat groote bouwwerk van ruim 2400 K.M. lang en 16 M. tjoog bij een breedte van 8 M. aan'Üe opper vlakte en 5 M. op de hoogste punten. Dat bouwwerk was dus gedurende eop reeks van eeuwen een soort strafko lonie. De verlovings-, huwelijks- en be grafenisplechtigheden en een bezoek aan een opiumhüt gaf ons een duide lijk beeld der Chineesche gewoonten. Op boertige wijze werd verteld hoe het gaat in een Chineesch restaurant waar mtn moet leeren eten in tweeër*

Breskensche Courant | 1930 | | pagina 2