BON Wetenswaardigheden op admi nistratief en fiscaal terrein, Gewestelijk Nieuws Rechtszaken. Gemengd Nieuws. voor de lezers der Breskensche Courant een schrijfblok met 100 vel 111 prima gelijnd papier ad f 0,60 m l en 100 witte enveloppen f 0,75 te zamen f 1,35 voor negentig cent. J. C. LE BLEU, Boekh, BRESKENS, een koude herfst, daar de wetenschap- pelijk-meteorologische winter eerst op den len December ingaat. Wat betreft de eigenlijke kern van den winter luiden de berichten, welke op grond van statistische ervaringen werden opgesteld over tiet algemeen heel geruststellend. De hiervoor gel dende regel geeft aan, dat een winter, welke reeds kenbaar wordt in het laatste (gedeelte van het officieele herfstseizoen, gedurende de laatste win termaanden niet in hevigheid en ge strengheid toeneemt, doch juist gaan deweg verzwakt. Met deze maanden bedoelt men het laatste gedeelte van Januari en de maand Februari. Dit was b.v. het geval in het jaar '25/26, waarin de winter in November en December zijn grootste hevigheidsgraad bereikte, zoodat in Januari en Februari nog slechts zoo nu en dan een onbedui dend vorstje optrad. De daarop volgen de winter, in het jaar 1926/1927 verliep even kalm en gematigd als zijn voor ganger. De winter van 1927/1928 ken merkte zich door strenge vorst in de tweede helft van November en 'in De cember, terwijl Januari en Februari weer gemaiigde wintermaanden waren. In 1928/1929 daarentegen traden ge heel andere verschijnselen op: tot mid den December was de winter zeer ge matigd - dan zette plotseling de koude met verdriedubbelde hevigheid in. zoo dat hier gedurende de maanden Januari en Februari een ware pool-koude heerschte. Kortom deze winter kreeg den welverdienden roep de koudste te zijn, welke men sedert de vorige eeuw had meegemaakt. Daar deze win ter reeds vroeg heeft ingezet, kan men ook nu met groote waarschijnlijkheid rekenen op een zachte, in ieder geval gematigde winter, speciaal met betrek king tot Januari en Februari. De mo gelijkheid van een pool-winter als wij in het jaar 1929 medemaakten is wel zeer klein, daar abnormale strenge win ters elkaar bijna nooit direct of met korte tusschenpoozen opvolgen. We liswaar heeft men op een zeer strenge winter wel eens een koude, in ieder geval veel minder strenge winter kun nen waarnemen, doch voor een derge- Lijke veronderstelling zijn ditmaal geen kenteekenen voorhanden. Wij kunnen dus met vrij groote zekerheid reke nen op een zachte winter, temeer daar de herfst reeds vrij koud heeft inge zet, hetgeen een bevestigng is, van on ze hierboven vermelde theorie. (Nadruk verboden). ui) Is de kans op ontdekking gering? Wij vallen dit keer direct met de deur in huis. De kans op ontdekking is niet ge ring. De ervaring bevestigt dit. Hoe groot is niet 'net aantal ont duikingen, dat de belastingadministratie zelve op het spoor komt. De lezer kent waarschijnlijk zelf wel gevallen uit eigen omgeving. Ook wel gevallen, dat de betrokken persoon „gezeten heeft". Bovendien ligt het ook wel voor de hand, dat een groot aantal, wij zouden haast durven zeggen, het grootste aan tal, ontduikingen, uitkomt. Hoe goed is niet de rijksaccountants dienst georganiseerd. Iedere zakenman krijgt t.z.t. bezoek van een rijksaccountant. Heeft U we! eens bezoek gehad van een rijksaccountant Zoo ja, dan zult U met ons eens zijn, dat een rijksaccountant gewoonlijk iemand is met veel menschenkennis. Vooral wanneer het een rijksac countant is met eenige dienstjaren. Ook de omstandigheid, dat de re geering het corps rijksaccountants blijft uitbreiden, wijst er op, welke diensten de rijksaccountants de belastingadmi nistratie bewijzen. Zelf krijgt U van tijd tot tijd bezoek van een rijksaccountant, maar ook de persoon, of de personen, aan wie U geld leende, welke geldleeningen niet aan den Inspecteur bekend zijn! Sommigen beleggen hun verzwegen geldmiddelen in effecten, in de mee ning verkeerende, dat de belastingad ministratie toch niet inzage mag nemen van de boekhouding van hun bankier en kassier, Het bankgeheim mag immers niet Worden geschonden. Dat is zoo. Maar gesteld eens. U bezit effecten en U heeft een te goed op een spaarbank. U krijgt bezoek van een rijksac- countant. Deze vraagt zóo terloops, of U ook met een kassier zaken doet. Uw antwoord is: (misschien wel een ietsje onzeker) „Neen". Wanneer het boekenonderzoek nage noeg beëindigd is zegt de rijksaccoun tant: „Mag ik een schriftelijke ver klaring van U, waarbij U den Direc teur van die en die Bank machtigt aan mij alle inlichtingen te geven aan gaande banktegoed, effectentransacties, enz. Mag ik precies zoo'n verklaring voor die en die bank en voor die en die enz.". Nietwaar, dan geraakt U in een moei lijk parket. Tien tegen één. dat de rijksaccoun tant Uw weifelende houding opmerkt. Wat moet U antwoorden. Geeft U de verklaringen af, dan loopt het spaak. Weigeren om de machtiging te tee kenen, maakt de zaak ook niet beter. Terecht zal de rijksaccountant dan zeggen: „U deelde zooeven mede met geen kassier zaken te doen en ik be grijp dan ook niet, wat U er op tegen heeft de verklaringen af te geven". Men moet over een zeer groote hoe veelheid zelfbeheersching beschikken, wil men de situatie meester blijven. Echter al moge de belastingadmini stratie Uw ontduiking wel vermoeden, maar niet op liet spoor komen,, in ieder geval wordt Uw ontduiking openbaar' wanneer U of Uw echtgenoote komt te overlijden. Bij overlijden moet een memorie wor den ingediend door de erfgenamen. Deze memorie moet o.m. bevatten een opgave van aile bezit en alle scliuld der nalatenschap. Op deze memorie moet ook voorko men hel verzwegen bezit. En onder eede moet een verklaring door één der erfgenamen worden af gelegd, dat de memorie juist is op gesteld. Ofschoon wij niet iederen lezer per soonlijk kennen, verwachten wij van niemand, dat hij zich zal schuldig ma ken aan meineed. Mededeeling: Zooals bekend, hebben de lezers het recht kosteloos vragen te stellen. Brieven te richten aan de N.V. ACCOUNTANTSKANTOOR „NATIO NAAL BUREAU VOOR ADVIEZEN," onder directie van P. SIEBESMA R. de VRIES, LEEUWARDEN, Nieu- westad 83. Ook over artikelen in dit blad opge nomen, kan men vragen stellen. De grootst mogelijke geheimhouding wordt gegarandeerd. Postzegel voor antwoord insluiten. SCHOONDIJKE. Burgerlijke stand. Huw.-Voltr. 4 September. Augus- tinus Bernardus de Buck, 24 j., jm. en Maria Amelia de Kramer, 22 j„jd. Geboorten. 6 Sept. Janna Ebrina.d. van F. Dekker en S. van Hoeve. Overlijden. 15 Sept. Wilhelmina Eli zabeth Risseeuw, 62 j„ echtg. van A I. de Bruijne. 22, Jacomientje Salome, 59 j., echtg. van P. Risseeuw. Loop der bevolking. Ingekomen zijn gedurende de maand September in deze gemeente. A. B. de Buck van IJzendijke en C Clarissen van Groede. Vertrokken zijn: E. M. van den Bos sche naar Philippine, J Verduijn naar Breskens, E. M. Leenhouts naar Mid delburg, J. Elias naar Breskens, J. A. van den Broeke naar Biervliet, P. C. van de Walle naar IJzendijke. o WATERLANDKERKJE. De loop der bevolking gedurende de maand Sept. is als volgt: Ingekomen zijn: E. M van Pamelen van IJzendijke, J. P. Enters van Mid delburg. Vertrokken zijn: G. de Poorter naar IJzendijke, L. F. en J. M. van Bun- deren, L. M. van Rumste naar Stekene (B.), gezin M. de Regt naar Terneu- zen, gezin M de Witte naar Stekene, J. de Bruijne naar Losser (O.). o SLUIS. Burgerlijke stand. Huw.-Voltr. 10 Sept. Achille Ca- mille Ballegeer, 33 j. en Emma Maria Barbara Wittouck, 26 jaar. Geboorten. 24 Sept. Maurice AloijS, z. van G. J. de Baets Albregts. Overlijden. 3 Sept. Adriaan Michiel- sen, 91 j., wedn. van Jacomina Leen houts. 6, Alma Magdalena, 5 weken, d. van C. J. Calus en H. A. M, van Deursen. 8, Jan du Fossé, 77 wedn. van Maria Verdouw. De loop der bevolking is in deze gemeente als volgt: Ingekomen zijn: Bertha de Grave van Dongen, Jozina Merk van Oost- burg, C. van Simay van Aardenburg, W. A. van Griethuijsen van Groede, Emma van Wittouck van Maldeghem, gezin P. J. Bril van Amsterdam. Vertrokken zijn: Bertha vanVooren naar Maldeghem, H. Mabelis en gezin naar Vlissingen, B Maenhout naar Huiibergen. G. Schuijer naar Breskens, N. Kolmeijer naar Aardenburg. J. Ver meulen naar Groede, M. van Damme naar Templeuve, P. Pollé naar St. Marguerite. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN vm i nam Zaterdag 11 Oct. 2.57 3.21 Zondag 12 3,27 3,51 Maandag 13 4.07 4.31 Dinsdag 14 4,42 5,06 Laatste Kwartier Woensdag 15 Oct. om 5,31. Licht op voor Kfjvwielnn enz. (waaronder zijn begrepen wagens, karren, enz.) Zaterdag 11 Oct nam. 5.39 Zondag 12 5.37 Maandag 13 5.36 Dinsdag 14 5.34 Politierechter te Middelburg. Zitting van 7 October. De volgende zaken werden behan deld: A. K., 44 j., schoenmaker te Oost burg, werd ten laste gelegd dat hij op 5 Sept. j.l. te Oostburg een kat pijn of letsel heeft aangedaan door met een brandende fakkel tegen het dier aan te duwen. Eisch 14 dagen gevangenisstraf, uit spraak idem. I. J. v. G., 25 |aar, arbeider te Cad- zand, werd ten laste gelegd dat hij op 16 Augustus j.l te Cadzand een den nen-boomstam, toebehoorende aan den Staat heeft weggenomen. Eisch f 15 s 15 d., uitspraak idem. Dure schoonheid. De Amerikaansche handelaars in schoonheidsmiddelen en de salons waar die middelen op de dames worden toe gepast, mogen, naar het blijkt, bogen op een bloeiend bedrijf. De Amerikaansche schoonheidslever anciers zijn dezer dagen te New York in congres bijeen geweest. Ter vergadering werd meegedeeI4 dat de Amerikaansche vrouwen per jaar 700,000,000 aan schoonheids middelen en -behandeling uitgeven. De gefopte oplichter. Te Waren in de buurt van Stettin woonde, naar het Berl. Tagebl. meldt al geruimen tijd een uitvinder die zich dr. Friedrich Jonas noemde en beweer de een eenvoudig procédé te hebben gevonden om waterstof uit water te bereiden. Hij wist financieele kringen voor die vinding te interesseeren .en richtte met hun hulp een vennootschap op met een kapitaal van 300.000 mark. Tevoren had hij hen van de deugdelijk heid van het procédé door proeven weten te overtuigen. Jonas bleek erg bang te zijn voor aanslagen en verzocht den burgemees ter van zijn woonplaats, wien hij wijs maakte eigenlijk graaf von Hohenau te zijn, (de naam Jonas was mam- een pseudoniem) hem door rechercheurs te laten bewaken. De burgemeester voelde daar wel iets voor en begaf zich met den uitvinder naar Berlijn, om te bevoegder plaatse de beschik baarstelling van twee rechercheurs te bewerken. Te Berlijn vertrouwde men hetzaak- je echter niet. Op het politiebureau werd Jonas gefotografeerd en toen bleek dat hij in 1907 al tot 4 jaar tuchthuisstraf was veroordeeld, die hij ook had ondergaan. Het spreekt vanzelf dat toen ook in de waterstoffabriek van Jonas een on derzoek werd ingesteld en daar vond men in den kelder twee cylinders met waterstof onder hoogen druk. Jonas zal nu worden vervolgd, verdacht van oplichting zijner geldschieters, die hij vermoedelijk om den tuin heeft geleid met zijn verhalen over en zijn proeven met zijn „procédé". De Turk. Men weet van „den Turk van 156 jaar," die zich in de V. St. (voor eenige betaling) laat bewonderen en die daar nog at in trek is, omdat hij in het land van de droogte als goed Muzelman en dus geheelonthouder, zoo'n mooi nummer op het program der droge propaganda is. De oude Turk was dezer dagen ondersteboven gereden door een auto in Fifth Avenue te New York (stad.) Hij werd zwaar gewond en lijdende aan een hersen schudding opgeraapt en naar het zie kenhuis gebracht. Men dacht dat het nu wel het eind zou zijn; maar de oude Turk was al weer spoedig op de been, en kon zelfs kwiek en monter de terechtzitting bijwonen, waarin de onvoorzichtige chauffeur zich moest verantwoorden over zijn roekeloos rij den. Men zal zich afvragen, of men dan maar 156-jarige Turken kan om verrijden met een auto zonder dat dit hen deert. Het antwoord is dat de oude Turk wel degelijk letsel had ge kregen: „een wond die hij 109! jaar geleden in een oorlog had gekregen was weer opengegaan Hoe een lading groente en fruit verminderde. De groentehandelaar O. te Oegst- geest stalde zijn wagen met groente en fruit sedert eenigen tijd des nachts in de garage van L. aldaar. Gedurende de laatste drie weken miste hij echter iederen morgen een hoeveelheid van de lading. Van O. vond zulks vreemd en de L. vond het geval nog vreemder. De eigenaar van de groente en het fruit mengde er echter de politie in, die des nachts de wacht ging houden, om te ontdekken, dat de L. met zijn echtgenoote zich de vruchten weder rechtelijk toeeigende Tragisch ongeluk. Arbeiders hebben bij Koberwitz in Silezië op een boschpad de lijken aan getroffen van den 65-jarigen baron von Koopy en diens 26-jarige echtgenoote. Uit het ingesteld onderzoek is geble ken, dat de barones op het modderige pad is uitgegleden en gestruikeld, waar bij zij in aanraking kwam met het ge weer van den achter haar loopenden baron. Het geweer is afgegaan met het gevolg dat de vrouw doodelijk ge troffen neerviel. De baron heeft blij kens een door hem achtergelaten brief je zijn zoo ongelukkig om het leven ge komen vrouw niet willen overleven en het wapen daarna op zich zelf ge richt. Roemeensche roovers kleeden autobuspassagiers uit. Uit Boekarest wordt bericht, dat op den straatweg naar Constantza een vol le autobus door straatroovers is aange vallen, die niet alleen de passagiers geheel uitplunderden, maar hun ook vrijwel alle kleeren afnamen. Zij namen ook de automobielbanden mee en ver nielden den motor met revolverschoten, teneinde te beletten, dat men spoedig de politie zou waarschuwen. De brug over het kanaal door Walcheren. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor de Zeeuwsche Eilanden heeft zich met een adres tot de Twee de Kamer der Staten-Generaal gericht, waarin zij schrijft tot haar groot leed wezen te hebben geconstateerd, dat op de ontwerpbegrooting van Water staat voor 1931 geen post is uitge trokken voor de door den Minister van Waterstaat toegezegde nieuwe brug over het kanaal door Walcheren te Middelburg De Kamer herinnert daar bij aan de bezwaren die zij reeds heeft geuit aan den Minister tegen een draai brug, die met de hand bewogen wordt. De tijd die dit voor het openen en slui ten kost zou belangrijk worden ver kort zoo dit electrisch geschiedde. De Minister heeft daarop de Kamer doen weten dat van een electrificatie is af gezien, doch een nieuwe brug met electrische beweging en electrisch e ver lichting binnen niet al te langen tijd toegezegd. Uitvoerig wijst de Kamer op de bezwaren tegen den huidigen toestand. Telkens wanneer op de druk ke uren de brug voor het scheepvaart verkeer moet worden geopend, ver zamelt zich een onafzienbare file van voertuigen aan beide zijden voor de brug en na sluiting verejscht het telkens geruimen tijd om deze voertuigen over de voor het tegenwoordig verkeer veel te smalle brug te loodsen. De Kamer verzoekt derhalve de Tweede Kamer met den meesten aandrang bij de be handeling der Waterstaatsbegrooling 1931 aan den Minister van Waterstaat terzake inlichtingen te vragen en alle pogingen in het werk te stellen, dat op deze begrooting alsnog de noodige gelden kunnen worden gebracht, opdat eindelijk in het volgend jaar een aan vang zal kunnen worden gemaakt met de zoo hoog noodige verbetering van het landverkeer over het kanaal door Walcheren te Middelburg. 1LS VADER THUIS KOMT (rijpt hij het eerst naar het Geïll. Zondagsblad. En geen wonder! Want geen ander blad geert zoo'n groote verschei denheid van actueele foto's en mooie verhalen ais juist het GEÏLLUSTREERD ZONDAGSBLAD. Volgt zijn voorbeeld en geeft U op als abonné bij de Uitgeven dezer Abonnementsprijs 65 et. p. kw., 95 et. fr. p. post. Proefnummers gratis. Een stad uitgemoord. De stad Lihsjen in het Zuiden van de provincie Kansoe is een maand ge leden door een, igroote rooverbende overvallen. De bewoners der stad bo den vertwijfelden tegenstand, maar wa ren na een beleg van 4 weken zoo uit geput, dat de roovers de stad konden binnendringen. Zij richtten onder de bevolking een afschuwelijk bloedbad aan. Volgens ontvangen berichten, zijn er 8000 inwoners vermoord. De jonge meisjes werden door de roovers wegge voerd. Gedurende de maand October kunt U tegen inlevering van dezen bon ontvangen: Alleen gedurende de maand October tegen inlevering van dezen bon bij

Breskensche Courant | 1930 | | pagina 6