Abonneert U op dit Blad! Interressante artikelen over ac- tueele onderwerpen. Uitgebreide Raadsverslagen van vele gemeenten. Speciale verwerking plaatselijk nieuws: Leuke Kindervertellingen. Prachtige Feuilleton. Aankondiging Predikbeurten. Rechtszaken. Dam- en Schaakrubriek. Inlichtingen over Belastingzaken. Enz., Enz. leder abönné is verzekerd tegen ongevallen Gemengd Nieuws. VRAGENBUS. Lezers hebben het recht koste loos vragen te stellen. Brieven te richten aan: N.V. Accountants kantoor .iNationaal Bureau voor Adviezen" onder Directie van P. S1EBESMA R. de VRIES, Nieuwestad 83, Leeuwarden- In spoedgevallen gelieve men porti voor antwoord in te slui ten. Men krijgt dan antwoord per brief. Vraag 42: Met deze wil ik U vragen of U mij ook eens inlichtingen wil geven. Ik heb al enkele keeren als ik mijn belastingbiljet invulde gezet, dat mijn jaarlijks inkomen circa f 1000 is. Wan neer ik nu mijn biljet thuis krijg lees ik Belastbaar inkomen f1800, Nu begrijp ik niet hoe dat zit. Het eene jaar is wel is iets anders dan het an dere maar het gaat er toch om heen. Nu heb ik dit jaar alles nauwkeurig geboekt. Ik heb ontvangen f 1836. Ik heb aan leer en fournituren ge bruikt te samen f592,15. Ik werk zonder hulp geheel alleen, ook geen machines, alles handwerk, reparatie alleen. Aan belasting betaal ik Inkomst f 79,46 Personeel f 8,80 Grondbelasting f 15,73 Verlichting en rioleering f 6,50 Aan ouderdomsrente 39 ct. p. week. De woning waarin ik woon is thans mijn eigendom geheel vrij, ook verhuur ik er een zoo net eender waarvan ik per jaar f234 trek hetgeen ik dus zelf ook verwoon. Dit jaar heb ik aan onkos ten daaraan gehad aan smid, schilder, metselaar en timmerman f 117,86. Dit is natuurlijk niet ieder jaar. Maar nu toch wel. Het zijn oude huisjes dus moeten heel wat opgeknapt wor den. Nu wou ik heel gaarne van U vernemen hoe ik nu mijn belasting biljet in moet vullen. Antwoord: U kunt aangeven: Winst f 1237,35 Huren netto f 115, Huurwaarde woning f 150, f 1502,35 Premie Ouderdoms rente f 20,41 f 1481,94 Belangrijke mededeelirg aan de lezers. geVan de Vragenbus wordt een druk bruik gemaakt. Zeer tot ons genoegen. Zoo iets werkt bemoedigend. Toch zijn er lezers, die het nog gaarne anders wenschten. Lezers, die de kwestie wel eens met ons zouden willen bespreken. Wij verstaan dit. Immers als men elkaar spreekt, kan de vrager beter dan op schrift moge lijk is, zeggen „wat hij op zijn hart heeft"; ons antwoord kan meer volledig zijn. Ook wij gevoelen wel voor monde linge behandeling Iedere week een groot aantal brie ven schrijven, kost ook tijd. Praten gaat vlugger. Het kost ons weinig moeite om eens een zitting te houden. boom. Het mos om den boom was nat van den regen. Hij pakte er een stuk van beet en kneep het uit. Jawel hoor, het water liep hem langs de vingers. Toen hij een nieuw stuk mos genomen had keek hij op en zag den kaftr vlak naast hem. Hij boog eerbiedig voor het groote zwarte dier en kneep het mos boven hem uit. Toen aaide hij langs zijn wang en driemaal krab belde de kater hem. „Nu tellen," dacht hij „Een. twee, drie vier Hoe ver der hij telde, hoe lichter voelde hij zich worden. ,sZeventien!" zei hij. En nu voelde hij zichzelf heelemaal niet meer. Hij was onzichtbaar geworden! Opge ruimd liep hij heen, na eerbiedig van den kater afscheid genomen te hebben. Nu was hij gereed voor den strijd tegen den papegaai! Ongemerkt kwam hij de stad binnen. Niemand zag hem. De schildwachten, die voor het paleis stonden, liep hij rakelings voorbij. Hij kon de verzoeking niet weerstaan er één een oorvijg te geven. De man keek Burgerlijken stand. Uitslag aanbestedingen en voornaamste verkoopingen. Bijzondere gebeurtenissen. Kerk- en Schoolnieuws. Enz. - Enz. - Enz. woedend om, maar daar hij niets zalg dacht hij: „Ik heb zeker een vlaag hoofdpijn gekregen. Gelukkig, dat het weer over is!" Toen de koning den volgenden mor gen de eetzaal binnenkwam, zat de papegaai treurig voor zich uit te kij ken. Anders zei hij den koning dade lijk vriendelijk goedendag. Maar nu niet. De koning vond het vreemd, maar dacht: .jhij is zeker bezig diep over iets na te denken, laat ik hem biet stoten I" en at zwijgend de boterham men van zijn gouden bord. Maar 's middags zei de papegaai nog niets «n 's avonds evenmin. „Als hij morgen nog niets zegt, zal ik hem toch eens de reden ervan vragen," besloot de ko ning. ,,'tls een wijze papegaai, hij heeft me ontelbare diensten bewezen, maar hij kan toch beleefd tegen me zijn!" Den volgenden morgen zweeg de papegaai nog! „Hoor eens," zei de koning, ,/t bevalt me heelemaal niet, dat je zoo zwijgt. Waar denk je dan aan? Dat kan je me toch wel vertel len". Nu begon de papegaai op zijn stok heen en weer te springen. Hij deed z'n bek oj>en en toe, maar geen geluid kwam eruit. Toen begreep de koning, dat er wat aan de hand moest zijn. Hij liet z'n dokter komen en deze onderzocht den papegaai zorgvuldig. De koning keek belangstellend toe. Hij hield veel vtn het wijze dier. „'5c Heb het," zei de dokter plot seling: „z'n tong is afgesneden het dier zou niets liever doen dan tegen Uwe Majesteit 9preken, maar het kan niet. Het is stom!" De papegaai zelf deed z'in snavel wijd open om te laten zien, dat de dokter gelijk haid. De ko ning keek - ja, daar zag hij het: de tong was verdwenen! Nu had hij spijt, dat hij zoo onvriendelijk tegen den ar men vogel was geweest. Hij streelde hem zacht oVtr z'n kop en kreeg tra" nen in z'n oogen. „Kun je er geeh nieuwe tong inzetten vroeg hij den dokter. Nee, dat kon de dokter niet. jMalr als U mij gelooven wilt, Majesteit, ik denk, dat er een mi9daad in het spel is. Er zijn immers genoeg booze menschen in 'tland. die zich op het dier zouden willen wreken!" „Maar hoe was die misdadiger dan binnengeslopen De papegaai wist toch alles hij zou die man zelf het eerst hebben opgemerkt!" „Tooverij, Majesteit, niets dan too- verij," zei de dokter. „Op een gewone manier kan 'tniet gebeurd zijn. Bn U zult den misdadiger nooit vinden. Tenzij hier hield de dokter op. „Spreek maar gerust, dokter," zei de koning. „Als je een goeie raad hebt, ik wil alles doen om den booswicht die dat gedaan heeft te vinden". „Laat U den papegaai dan vrij. Als iemand dien man vinden kan, is hij het". In een plaats, die het centrum is van het rayon, waarin dit blad ver schijnt. Wij „bereizen" toch het geheele land. Wij komen geregeld, zoowel op Urk, als in Zeeuwsch-Vlaanderen, Noord- Brabant en Limburg; om het bij deze opsomming maar te laten. Een vijftiental personen aan onze zaak verbonden, gewapend met abon nement Ned. Spoorwegen, trekt gere geld van Noord tot Zuid en van Oost tot West. Wanneer wij toch In een plaats moeten ztjn (of in de onmiddellijke nabijheid) kost het houden van een zitting ons niets. Alleen, wij zouden niet gaarne wil len, dat, als wij zitting hebben, nie mand verschijnt. Wij stellen dan ook de vraag tot de lezers: Stelt U een zitting op prijs? Mocht dit het geval zijn, wil ons dit dan even mededeelen. Wij willen wel eens een zitting hou den maar moeten van te voren zeker heid hebben, dat de zitting za' bezocht worden. Zooals vanzelf spreekt, worden de adviezen kosteloos verstrekt. Ten overvloede mogen wij er de aandacht op vestigen (ons bereiken soms vragen over rechtskwesties, over tuinbouwaangelegenheden en wat niet al), dat uitsluitend belastingvragen worden beantwoord, alsmede vragen over boekhouden. Tribune ingestort. Terwijl het publiek tijdens een voet balwedstrijd den spelers een draverende ovatie bracht is te Columbus (Ohio) een tribune ingestort, waarop zich 2500 [>ersonen bevonden. Een 35-tal men schen moest met ernstige kwetsuren naar het ziekenhuis overgebracht wor den. Het totaal aantal gewonden be draagt 75. Een brutaal stukje Een onbekende, wiens optreden sterk herinnert aan dat van den beruehten kapitein van Köpenick heeft den post wagen van den electrischen trein Keu- len-Koblentz leeggeplunderd. Op het oogenblik. waarop de trein Keulen ver liet, verscheen in den postwagen een man, die den aanwezigen beambte een officieele mededeeling toonde, waaruit bleeia. dat hij dien nacht op de lijn Keulen-Koblentz dienst moest doen. De mededeeling was niet alleen voorzien van een echt stempel, maar ook van de, natuurlijk vervalschte, handteeke- ning van den chef van dienst der poste rijen. De onbekende, die een donkere bril droeg, deed doodbedaard een uni formjas der posterijen aan en begon nu zijn dienst, die daarin bestond dat hij alle aangeteekende en verzekerde brie ven ter zijde legde. Te Bonn werden hem door een beambte der posterijen nog meer brieven ter hand gesteld. Te Marienburg. een voorstad van Keu len, stapte de onbekende, die 'eerst nog gelegenheid had gevonden in den postwagen een cassette open te breken, uit den trein. Toen de trein te Keulen aankwam, was de op het perron aan wezige postbeambte niet weinig ver baast den postwagen verlaten te vinden. De dief schijnt in het geheel 6000 mark te hebben buitgemaakt. Maar daar wilde de koning niet van hooren. „Als ik de papegaai weg laat vliegen, maken ze hem dood," zei hij. „Nee, daar komt niets van in". Hij verzamelde al zijn raadslieden om zich heen en deelde hen de droeve gebeur tenis mee. Binnen een uur wist de heele stad, wat de papegaai overkomen was en alle goede menschen waren bedroefd. Maar niemand wist een betere raad dan die van den dokter. En eindelijk be sloot de koning die raad in vredesnaam maar op te volgen. Met ^en angstig hart maakte hij zelf den vogel los en het dier was zóó dankbaar, dat het op den schouder van den koning ging zitten en met zijn kopje langs diens wang streek. Toen vloog hij naar 't open raam en was in korten tijd uit het gezicht verdwenen I De koning, zijn hofraad en alle men schen in de stad wachtten in ang^ stige spanning of hi) terug zou komen, (Slot volgt),

Breskensche Courant | 1930 | | pagina 6