f „De Duif", Middelburg BRILLEN. BRILLEN. Het oordeel der Geneesheeren Chr.HistKiesvereenipg gf 98.000 Hull. Guldens. 104 Gallaitstr, Brussel. Te OOSTBURG Maandag 28 September Hotel STAMPERIUS. Ie SLUIS op Dinsdag 30 September Hotel DE KORENBEURS. Te BRESKENS op Woensdag 1 October Hotel DE VUIJST. Koopt Uw Naaimachine Wekelljksche Beurtdienst 00e en Ulagensmeei J H v, d, Hooft-Luteijn, artikelen Boekhandel C. N.Jansen van Rosendaal Nutricia's Kindermeel zal weer komen uitpakken: Gritzner naaimachine! Drukwerken Gemengd Nieuws. Advertentiën 0 geliefde Ouders, de Heer v 0 DAVID JACOB VAN WIJCK 0 0 en Mejuflrouw 0 0 op 30 September a.s. hunne 0 0 Hunne dankbare Kinderen, 0 Opticus Schroote te Breskens Bestel 1102 Geien want 1 Octoüer tan voor een fortoin zijn weggelegfl voor Huisgezinnen, Landbouwers,Pacht hoeven, Gestichten. Bijzondere ovens voor: Timmerlieden, Meubelmakers, enz. Magazijn. VERKOOPAGENTEN GEVRAAGD. Per halve K.Q. f 0,30. Per een vierde K.G. f 0,16. Schipper ROEST. Melotte Wendploegen Melotte Ontroomers- en Onderdeeien. A.Leennouts, Breskens, Beurtdienst i POSTERIJEN. Luchtpost Nederland-Ned. Indië. Donderdag 25 Sept. vertrekt het eerste vliegtuig van den geregelden luchtdienst op Ned.-Indiê. De volgende vertrekdata zijn 2 Oct., 16 Oct. en vervolgens om de 14 dagen. De overtochtsduur wordt geschat op 12 dagen. Het vertrek uit Ned.-Indiè heeft plaats op Vrijdag 17 Oct., 31 Oct. en vervolgens om de 14 dagen, zoodat bij normalen overtocht een antwoord per keerend vliegtuig mogelijk is. Het luchtrecht (extra recht boven het gewone port) is te voldoen door middel van gewone of luchtpostzegels. Het bedraagt: Voor Nederlandsch-Indië: Briefkaarten en postwissels 30 ct. Brieven en overige stukken tot en met 5 gram 30 ct Boven 5 gr. tot en met 20 gr. 75 ct. Verder voor elke 20 gram 75 ct. Syrië, voor elke 20 15 ct. Irak, Perzië voor elke 20 gr. 30 ct. Britsch-Indië, Birma voor elke 20 gram 40 ct. Siam, Indo-China, Struits elke 20 gram 60 ct. Strookjes voor luchtpoststukken zijn op alle postkantoren kosteloos ver krijgbaar. Omslagen met bijbehoorend papier, tezamen 5 gram wegend, zijn aan alle postkantoren verkrijgbaar a 2 cent. Verdere inlichtingen aan alle kan toren en stations der posterijen. Een zoeklicht voor de Redding brigade te Wijk aan Zee. De Reddingbrigade te Wijk aan Zee is dezer dagen verblijd met een kost baar geschenk, waardoor haar uitrus ting thans van dien aard is. dat zij ook bij nachtelijke scheepsrampen de bemanning van de reddingboot uitne mend terzijde zal kunnen staan. De N.V. Philips-Ciloeilampenfabrieken te Eindhoven heeft haar namelijk in het bezit gesteld van een buitengewoon sterk zoeklicht dat op bijzondere wijze is geconstrueerd. Dè brigade is daar mede in het bezit gekomen van een in" stallatie die bij eventueele nachtelijke schipbreuken voor de kust van onbere kenbaar nut zal kunnen zijn. Teneinde het geschenk te demon- streeren heeft de Reddingbrigade in samenwerking met de Noord-Zuid-Hol- landsche Reddingmaatschappij en met den commandant van het vliegveld De Kooy een demonstratie georganiseerd welke op Zaterdag 27 dezer des avonds te 9 uur voor Wijk aan Zee zal worden gehouden. Bij deze Oefeningen wordt in de eerste plaats verondersteld, dat zich op dien avond voor Wijk aan Zee een schip in nood bevindt. De nieuwe motor-reddingboot van IJmuiden. de Neeltje Jacoba. fungeert als zoodanig en drijft 11 mijlen ten Noorden van de pieren, ongeveer 11/2 mijl uit de kust hulpeloos rond. doordat het schip in den storm zijn roer verloren heeft. Van de kust af heeft men den hope- loozen toestand van het schip opge merkt. De noodklok wordt geluid en op dit alarmsein brengt de bemanning de reddingboot in zee. Ook de reddingbri gade begeeft zich met haar hulpmate riaal naar het strand. Het nieuwe zoek licht wordt op het duin opgesteld. Weldra rust de stralenbundel op het schip, waardoor de bemanning van de reddingboot koers kan houden. De kracnt van den stroom is echter oor zaak. dat de reddingboot afdrijft en geen kans heeft langszij van de Neeltje Jacoba te komen. Een der schipbreu kelingen springt overboord en tracht zwemmend de kust te bereiken. De le den der reddingbrigade brengen hun vlot in zee en smaken het genoegen dezen drenkeling te redden. Inmiddels is de positie van het in nood verkee- rende schip zeer veel slechter geworden en aangezien de pogingen van de red dingboot geen succes hebben wordt telefonisch aan het vliegveld de Kooy verzocht, een vliegtuig te zenden, ten einde door het uitbrengen van een lijn te trachten, verbinding met de Neeltie Jacoba tot stand te brengen. Een der gelijke jxiging uit de lucht is destijds ook ondernomen bij de stranding van het Italiaansche stoomschip Salento voor Zandvoort. Na eenigen tijd zal een verlicht watervliegtuig uit De Kooy arriveeren. De bestuurder eveneens pro- fiteerend van het zoeklicht, weet, na zich uit de lucht voldoende georiënteerd te hebben, inderdaad de gewenSchte verbinding tusschen de kust en het in nood verkeerende schip tot stand te brengen. Het kost nu betrekkelijk ver der nog weinig moeite de schipbreuke lingen veilig en wel aan land te krijgen. Voor deze interessante oefeningen bestaat in breedcn kring groote belang stelling. Deze bleek reeds uit de gaarne verleende medewerking van de Noord- Zuid-Hollandsche Redding Maatschap pij en van den commandant van De Kooy. Tot bijwoning van de demonstratie zijn o.a. uitgenoodigd Prins Hendrik, de minister van defensie, wiens komst reeds verzekerd is. de directies der stoomvaart-maatschappijen en vele an dere autoriteiten op scheepvaartgebied en van het reddingswezen. Omdat een dergelijke zoeklichtinstallatie voor het geheele reddingswezen nieuw is. zijn ook alle langs de Noordzeekust geves tigde afdeelingen en brigades uitgenoo digd. alsmede de burgemeesters der om liggende gemeenten en van de kust plaatsen. De genoodigden zullen de oefeningen van het terras der Dependance af op het duin kunnen gadeslaan. Verder worden zeer vele belangstellenden ver wacht, die op het strand een geschikt plaatsje zullen moeien zoeken. Oplichter. Ongeveer een maand geleden ver leende een hotelhoudster te Ter Neuzen logies aan een zekeren Van de M., die zich uitgaf voor journalist en ro manschrijver. en die tevens verzocht een tweede kamer te reserveeren voor een vriend uit Duitschland. eveneens roman schrijver en vertaler die daar ook zou komen logeeren. Van de M. verbleef in het hotel ongeveer 3 weken, gedurende welken tijd ook de kamer voor zijn vriend, die evenwel niet kwam opdagen, is opengehouden. Daarna vertrok v. d. M.. na een bewijs te hebben afgegeven, dat hij 3 weken logies had genoten en deelde hij mede. dat de hotelhoudster over het bedrag der logieskosten bij een bankier te Terneuzen kon disponeeren. Toen de hotelhoudster liet geld ging in ontvangst nemen bleek dat zij het slachtoffer was geworden van een op lichter. Van de M. is door de politie opgespoord en ter beschikking van de Justitie te Middelburg gesteld. Brand te Valkenswaard. Door onbekende oorzaak is Vrijdag avond te Valkenswaard brand uitge broken. die zich weldra ernstig liet aanzien. Het vuur werd het eerst be merkt in een houten loods, die dienst doet als garage voor twee vrachtauto's. Vandaar deelde het zich mee aan een steenen woning, bewoond door twee gezinnen en eigendom van den heer J. de Louw aldaar. In minder ,dan geen tijd was alles afgebrand. Slechts een klein gedeelte huisraad kon men in veiligheid brengen. De vrachtauto's gingen eveneens in vlam men op. Verzekering dekt slechts ge deeltelijk de schade. Margarete Koeppke. De jonge zeer begaafde tooneel- speelster Margarete Ko:ppke die dezer dagen te Weenen een eind aan haar leven heeft gemaakt, had nog maar enkele dagen geleden haar eerste film rol gespeeld. De film. waarin zij nu na haar overlijden zal debuteeren, is de Ufafilm .Einbrecher," onder regie van Hans Schwarz. Door den electrischen stroom gedood. Te Anna Paulowna. is Vrijdagmorgen het 11-jarig zoontje van P. O- Schab- bing te Breezand op het erf der woning, gezeten op een fiets, verward geraakt in een der draden van de huisaanslui ting van het electrisch net. welke draad was los geraakt. Het duurde eenigen tijd voor de jongen kon worden be vrijd. Hij bleek toen te zijn overleden. Meelsmokkelarij. Bi) Meppen hebben de Duitsche kommiezen een goede vangst gedaan. Niet minder dan 10 vrachtauto's, be laden met 300 balen meel, uit ons land gesmokkeld, hebben zij reeds in beslag genomen. Drie der hoofdschul digen zijn reeds in arrest gesteld. Aan de Oostelijke grenzen wordt in de laatste weken veel werk gemaakt om meel naar Duitschland te smokkelen. Storm in het Engelsche Kanaal. In het Engelsche Kanaal heeft weer een zware storm gewoed, die met slagregens gepaard ging en ook aan de kust schade aangericht heeft. Te Southbourne werden ongeveer 100 strandtenten en huisjes door de zee vernietigd en was het strand met wrakhout bezaaid. Te Branksome Chine ten Westen van Bournemouth, wer den eveneens alle tenten en huisjes weggevaagd. In Noord-Wales heeft de hevige regen op verschillende plaatsen over stroomingen veroorzaakt. De wind had de snelheid van ruim 110 K.M. in het uur. De meeste schepen in het Kanaal zochten een schuilplaats. Te Folkestone zag men het groote passagiersvliegtuig van de Imperial Airways dat van het Contlnent'kwam, bij de kust met den wind worstelen. Soms scheen het stil te staan, maar ten slotte bereikte het toch Lymphe veilig en wel. In den verblindenden regen zijn twee goederentreinen op elkaar ge reden. Het verkeer was eenige uren lang ontredderd, maar niemand kreeg letsel. Vele boomen zijn ontworteld en aan gewassen is schade toegebracht. 0. Zoo de Heere wil hopen onze 0 0 JACOM1NA FRANCINA DU FLOO 0 0 50-jarige Echtvereeniging te 0 0 gedenken. 0 Behuwd- en Kleinkinderen. 0 0 Kortrijk (België), 0 0 3 B Moorseelenstr. (17) 0 VERGADERING op Donderdag 25 Sept. a.s. des avonds 8 uur, in het jeugd lokaal te Breskens. (10) HET BESTUUR. uit „de Blauwe Bril" VLISSING E N is iederen Woensdag van 3 tot 7 uur ln het Hotel ADRIAANSEN te spreken voor de aanpassing en levering van (17) Dankbetuiging. Ieder, die aan Rheumatiek, Ischias of Jicht lijdt, deel ik gaarne koste loos mede, wat mijne vrouw spoedig en goedkoop genasl 12.1/» cent retourporto ver zocht. Hs. Muller, Obersekretër a. D. Dresden 153, Neu- stadter Markt 12. (16) F Als bestuurslid voor de Eerste Ned. Coöp. Beet wortelsuikerfabriek te Sas van Gent, wordt ten zeerste aanbevolen, de heer te Oostburg. VELE LEDEN. Misschien wacht ook voor U juist nu het geluk! Reeds 1 October a.s. Millioenen trekking te Parijs van de loten CREDIT NATIONAL 1920 door de Fransche Staat gegaran deerde premie loterij. (30) Verder prijzen van een half millioen franc, 2 a frc. 200,000, 3 a frc. 100,000 zes a frc, 50,000, totaal I8OO prijzen. Voor slechts 3 gulden kunt U aan bovenstaande schitterende trekking deelnemen en men heeft hiervoor recht op den geheelen prijs. 1 Deelname met inbegrip van porto's en trekkings- lijst f 3.-, 2 id. f5.80, 3 id. f8.50, 5 id. f 13.50, 10 id. f 26,- Onmiddellijke toezending geschiedt na ontvangst van postwissel of Giro 135173 aan de Fa. J. SANDERS, Commissionnair in effecten, Hoogstraat 4, telefoon 16587, Den Haag. Kostelooze inlichtingen OVEN PIETERS Qebreveteerd Jr Voordeellge Prijzen, i-v*-' is dat wanneer natuurlijke voeding uitgesloten is, met melk in gepote verdunning bereid en toegediend na de 4e levensmaand, goede resultaten geeft. Indien bij uw winkelier niet verkrijgbaar bericht dan s. v p. „NUTRICIA", Zoetermeer. «jSSKfl I» Vfc II. Wij brengen een buitengewone mooie collectie in de nieuwste MANTELS, JAPONNEN, MEISJESJURKEN, REGENMANTELS, Enz. en hopen met een bezoek te worden vereerd. bij iemand die vakkundig onder legd is, dan zijt ge verzekerd dat de garantie stipt wordt nageko men. Koopt uitsluitend de Dit merk is onderscheidene ma len met den hoogsten prijs be kroond. Gratis onderricht in stoppen en borduren. Desgewenscht met twee of drie machines op zicht te ontbieden. Trap-naaimachines voorradig vanaf f 77,50. Handnaaimachines vanaf f 55,—. Minzaam aanbevelend, P. M. Contant-Leenhouts Schoondijke. Breskens Rotterdam— Dordrecht Vertrek van: Breskens: Zaterdagnam 5 uur. Rotterdam: Vrijdag 12 uur Dordrecht: Zaterdagmorgen. Telefoon Nummer 40 en 41. gevraagd bij L. BRUIJNOOGE, Boulevard, Breskens. (7) DRA IS MA vam' VALKENBURG'S LEVERTRAAN-: LEEUWARDENS asr* Verkrijgbaar: en Alsook: en BINDTOUW enz. bij inZaden en Landbouwwerktuigen Levertraan, abdijsiroop, roode- en witte hoestpoeders, aspirine- poeders en tabletten, purol, sana- togen, rids met spuit, smetpoeder voor tarwe, eau de cologne, ver bandwatten, diverse soorten tandenborstels en tandpasta, sigaren, sigaretten, tabak enz. (13) Aanbevelend, P. RISSEEUW, Drogist Groede. GROEDE beveelt zich steeds gaarne aan voor de levering van Breskens-Dsrdreoht-Rotterdam visa-versa Tel. Breskens 5 R'dam 10749 Atvaart Rotterdam: Donderdag 25 Sept. 12 uur,

Breskensche Courant | 1930 | | pagina 3