VERKEER. Raadsvergadering te Sluis Aanbesteding N.V. tot exploitatie van het Beursgebouw te Oostburg, J* Cs ls Bleu, Eoekh* Breskens* Advertentiën Feestcommissie te Breskens. Tandarts Hertstein Op Dinsdag 9 Sept. Flet bouwen van een Winkel-Woon- huis en 3 Woon huizen, aan de Bou levard te Breskens in: .HET KLAVERBLAD", HAARLEM. AARDENBURG. De voorzitter der Kon. Muziek- sociëteit „Aardenburgsche Fanfaren de heer i. A. de Brauwer, vierde Vrijdag 29 Aug. zijn 60e jaardag. Het Bestuur en de werkende leden meen den dezen merkwaardigen dag van hun voortreffelijken voorzitter niet onop gemerkt te kunnen laten voorbijgaan en brachten hem 's avonds een sere nade. De secretaris, de heer L. Haverland, wenschte den heer De Brauwer geluk met dezen dag, dankte hem namen allen voor het vele, dat hij voor de vereeniging gedaan had en hoopte nog lang op zijne krachten te mogen rekenen. Een herinnering aan dezen dag kon hij tot zijn spijt namens het Bestuur en de werkende leden nog niet overhandigen, maar zou toch spoedig in zijn bezit zijn. De heer De Brauwer dankte voor de hem toegebrachte hulde en hoopte van het hem toegedachte een aan genaam gebruik te kunnen maken, waarbij hem dikwijls de aangename dagen in de muziek doorgebracht voor den geest zullen verschijnen. Na eenige vroolijke nummers trok de muziek in het repetitielokaal terug. Nog een serenade! Voor de zooveelste maal stond Maandagavond het muziekgezelschap voor dè woning van den heer J. van de Plassche al hier om hem een serenade te bren gen nu hij wegens zijn 60-jarig lid maatschap van „Aardenburgsche Fan faren" begiftigd was met de eere-me- daille in zilver van de Oranje Nassau Orde. De muziek begroette bem met het volkslied; de voorzitter feliciteerde N/an de Plassche met de Koninklijke onderscheiding en eindigde met een: „Leve Van de Plassche", dat door de omstanders driemaal herhaald was. Bewogen dankte Van de Plassche eindigende met een Leve H. M. de Koningin. SLUIS. Vrijdag 29 dezer werd een jongen die naar het visschen 'in het kanaal alhier stond te kijken, door de warmte bevangen waardoor hij eensklaps in het water viel. Gelukkig waren een paar menschen in de nabijheid wien het mocht gelukken den drenkeling te redden, die reeds eenige malen onder water was geweest. Dezer dagen had een arbeider bij den landbouwer Jac. M. alhier het ongeluk een trap van een paard te krijgen, waardoor hij inwendig ge kneusd werd. Toch kon hij per rijwiel zijn woonplaats nog bereiken, waar hij zich onder medische hulp stelde. Vrijdagnamiddag j.l. werd de nieuwe bank, die uit vijf deelen be staat en 's winters weggenomen kan worden, geplaatst rond de Wilhelmina- boom. Het is een prachtig stukwerk en de aannemer de heer D de Smit alhier heeft er alle eer van. Met de openbare repetitie van het plaatselijk muziekgezelschap werd de bank dan ook dadelijk door de ouden van da gen in gebruik genomen. BIERVLIET. lil de Vrijdagavond alhier genouden raadsvergadering vragen Burgemees ter en Wethouders 'het oordeel van den raad over ingekomen nota's voor ge" neeskundige armenverzorging, daar de gemeentearts geen voldoend vooraf gaand overleg pleegt met het dage- lijksch bestuur. De algemeene opinie van den raad is. dat dat overleg nood zakelijk is; blijft dit achterwege, dan verdient het ernstige overweging, dt in te komen nota's in het vervolg niet te betalen. In principe wordt besloten tot de instelling van een "ourgerlijk armbe stuur. Aangenomen wordt een voorstel van B. en W. om niet over te gaan tot dakvernieuwing van het gemeentehuis, doch alleen de meest noodzakelijke Her stellingen te laten verrichten, waarvan de kosten geraamd worden op onge- veer f200. De rekening over 1929 wordt voorloo- pig vastgesteld, wat de gewonen dienst betreft, als volgt: Ontv. f79.334.83; Uitg. f76.849,86; batig: slot f2484,97.. en wat den kapitaaldienst betreft in ontv. en uitg. op f718,36. Verder wordt de begrooting over 1931 aangeboden. In behandeling komen de uitvoerige voorstellen van de meerderheid van B. en W. tot wijziging van het belasting stelsel in verband met de nieuwe fi- nancieele verhouding tusgdien rijk en gemeente. Deze voorstellen behelzen: I. Tot indeeling der gemeente In de 3e klasse voor de gemeentefondsbej- lasting. II. Tot indeeling der gemeente in de 9e klasse voor de personeele be lasting. III. Tot wijziging van de belasting bedragen voor de grondslagen paarden en motorrijtuigen der person, belasting in verband mee het vervallen van de 8u opcenten voor het leeningfonds. IV. Tot heffing van 1UÜ opcenten op de person, belasting. V. Tot hetting van 35 opcenten op de gemeentetondsbelasting. Wethouder De Kok dringt aan op rangschikking der gemeente in de 2e kl. voor de gemeenieiondsbelasting en in de 8e kl. voor de person, belasting. Het verschil in opbrengst zou volgens spr. gevonden kunnen worden door Her ring van 30 opc. op de vermogensbe lasting en 10 opc. meer, dus -lo opc. op de gemeenieiondsbelasting. Na uit voerige beraadslaging worden de voor stellen van de meerderheid van B. en W. in stemming gebracht en aangeno men met 5 tegen 2 st. (die van de heeren De Kok en Mic'nielsen) voor wat de voorstellen onder 1 en' 11 be treft en met algemeene stemmen dc voorstellen onder lil. IV en V. Vervolgens heelt de benoeming plaats van leden der stembureaux vooi net tijdvak 1 Jan. 1931 tot en met 31 Dec. 1934. Met algun. stemmen worden benoemd als leden van stem bureau 1 (Kom): F. A. Ceulenaere tevens plaatsverv.-voorz., en 1'. C. Mi- ctuelsen en als hun plaatsvervangers C. 1J. Thomaes en A. P. Kgstense; als leden van stembureau II (Driewe gen): W. P. Verplanke, Wz. voorz., L ivl. de Kok, tevens plaatsverv.-voorz. en A. J. Dees, en als hun plaatsverv. J. M. ue Putter en J. J. de Vogelaar; als leden van het centraal stemoureau W. P. Verplanke Wz., L. M. de Kok, F. A. de Ceulenaere en A. J. Dees, en als plaatsvervangers P. C. Mi- chielsen, C. P. Tnomaes en J. M. de Putter. Bij het sluiten der vergadering spreekt de voorzitter een woord van dank tot den ambtenaar ter secretarie A. P. Kostense voor de duidelijke, schriftelijke uiteenzetting, welke deze heelt verstrekt inzake de nieuwe tinan- cieele verhouding, inet welke dankbe tuiging de raad zijn instemming betuig de. op Donaerdag 26 zvug. 1930. Afwezig de heer MAENHOUT. De notulen werden na opening voor gelezen en onveranderd goedgekeurd. Van de ingekomen stukken, die v.k. werden aangenomen, vermelden we: a. Verzoek van den klónkeiiist om jaarweddeverhooging. b. Idem van de vereeniging .,Moé- derscapszorg" te Heerlen om subsidie ad f 25,-. c. Idem van het bestuur der R.-K. Bewaarschool om subsidie. Dit laatste wordt voorloopig v.k.a. omdat het in de bedoeling ligt, 'net Be- waarschoolonderwijs in 'net algemeen te subsidieeren. De Commissie, die zich betreffende het al of niet door de gemeente leggen van den nieuwen verkeersweg tot den Minister heeft gewend, heelt van de zen bericht ontvangen dat de kosten te hoog zouden loopen als de weg door de gemeente zou women gelegd. Het zenden van vertegenwoordigers ter nadere bespreking kan in dezen geen verandering brengen. Daar er m Beigie evenwel plannen schijnen fre bestaan, een grooten weg van Brugge naar Sluis te leggen langs het Kanaal, wordt mei algemeene stem men besloten te trachten de w eg alsnog ten westen der gemeente te krijgen. De Zwemvereeniging had bezwaar tegen het besluit van de vorige ver gadering, waarbij was bepaald dat al leen gezwommen mocht worden bij net z.g. Bargehuis. Zij verzoent nu te mo gen zwemmen in het z.g. Scnep, omdat er aan de andere zijde te veel water planten stonden. De Voorzitter deelt mede. dat het verzoek te laat was ingekomen om nog in behandeling te worden gebracht. Op voorstel van weth. Van Mazijk wordt de termijn van 2 Sept., (vastgesteld in de vorige vergadering, verlengd tot 15 Sept., indien voor 2 Sept. geen klachten mochten binnenkomen. Bij de behandeling der Begrooting komt het plaatselijk belastingstelsel in bespreking, dat voor Sluis heel wat voordeeliger zal zijn dan de oude rege ling. ■Met algemeene stemmen wordt be sloten: a. de 50—60 opeenten op de per soneele belasting af te schaffen. b. Ue gemeente voor deze belasting te rangschikken in de 9,e klasse. c. voor de gemeentefondsbelasting de 3e klasse te kiezen, zonder Oficen- ten. d. de opcenten op de grondbelasting ongewijzigd te laten. Aanbestedingen, Verkopingen enz- 9 Sept. Bresken s. Aanbesteding van het bouwen van een winkel-woonhuis en 3 woonhuizen aan de Boule vard door den Architect L. A. Cijsouw. o Afloop Aanbestedingen enz. OOSTBURG. Uitslag van de gehouden aanbeste ding van een schuur, keet en karn- huis ten behoeve van den heer A. de Smit-de Vlieger, alhier. Ingeschreven werd door: le perceel Metselwerk: Iz. Nieuwenburg en W. de Vlieger, Breskens f 8005 A. I. Visser, Breskens f 5820 Visser en C. Daansen Breskens f 5803 W. Daansen, alhier voor f 4796 P. de Fouw, Groede f 4780 J. Daansen, Schoondijke f 4680 J. de Ligny, Zuidzar.dz f 4441 P. Morel, alhier f 3895 2e perceel Timmerwerk: P. Catsman, Breskens f 2605 A. J. Risseeuw, Groede f 2600 J. Herman, Oostburg f 2590 J. van Lare, Schoondijke f 2560 P. Barra, Schoondijke f 2400 A. Luteijn, Groede f 2350 Gebrs Hubrechts, Zuidzande f 2310 J. de Winde, Schoondijke f 2300 P. Castelijn, Waterl.kerkje f 2265 J. Lucieer, Retranchemenc f 2260 j. Hennekam, Oostburg f 2173 Iz. v. d. Vijver f 2084 3e perceel Metselwerk: A. Reniers, Oostburg f 705.— C C. Dhont, Oóstburg t 679.75 Iz. Sonnevijlle, Schoondijke f 545.— le en 2e perceel: P. Daansen Wz., Oostburg f 6410. Martens en Verstrate, Hoofdplaat, f 7595.- In massa: J. de Ligny, Zuidzande f 7406. Iz. van de Vijver, Oostburg f 6658.50 aan wien hét werk is gegund VRAGENBUS. Lezers hebben het recht koste loos vragen te stellen. Brieven te richten aan: N.V. Accountants kantoor „Nationaal Bureau voor Adviezen" onder Directie van P. S1EBESMA öt R. de VRIES, Nieuwestad 83. Leeuwarden. In spoedgevallen gelieve men porti voor antwoord in te slui ten. Men krijgt dan antwoord per brief. Vraag 30. Ondergeteekende was in dienst getre den op een fabriek te N. Zijn vrouw en drie kinderen bleven in X. achter waar hij geen belasting hoefde te betalen. In N. moest iuj f 10,- kostgeld betalen, behalve be- wassching daarbij stuurde'hij f15,- naar huis en loon bedroeg f 27.50. Nu kwam zijn vrouw in Y. en daarna in X. Hij kreeg hier een belastingbiljet van f33,77 Rijks- en Gemeente Inkomsten belasting en f9,18 Forensebelastfng. Zijn loon loopt dus niet over een heel jaar doch slec'nts over zes weken is hij nu verplicht die belasting te betalen ja of neen waarheen moet ik mij wen den om geen vergissing te begaan. Uit Uw schrijven leid ik af, dat U op 1 Mei 1929 in dezelfde betrekking was als op 22 October 1928. De bron van inkomen 'had inderdaad niet een vol jaar bestaan. In dit geval moet de 'jaarlijksche opbrengst worden geschat. Die schatting is gemakkelijk te ver richten. U -moet zijn aangeslagen naar f 27,50 per week is f 1.430.- per jaar. Ziet U maar eens op Uw biljet na, of dat niet klopt. Waarschijnlijk klopt de aanslag wel, Hoogwatergetij Breskens. DAGEN vm nam Woensdag 3 Sept. U.04;il.28 Donderdag 4 12 1012,34 Vrijdag 6 |2,57 1,21 Volle Maan Maandag 8 Sept. om 4,07 Allen die iets te vorderen heb ben of verschuldigd zijn aan de Feestcommissie alhier, worden beleefd verzocht opgave of be taling te doen vóór Vrijdagavond 5 September bij den Penning meester den heer I. DE HULLU. HET BESTUUR. Wegens in uitvoering zijnde belangrijke verbeteringswerken aan de Provinciale wegen Schoondijke—IJzendijke en Oostburg—Zuidzande wordt het verkeer beleefd ver zocht deze wegen zooveel mo gelijk te vermijden. TE KOOP: een gebruikte, doch in zeer goeden staat zijnde (REMINGTON). Te bevragen bij J. G. LE BLEU, Boekhandel, Breskens. houdt IEDEREN WOENSDAG sprei kuur van 10 12 uur te BRESKENS ten huize van den heer VAN HOUTE, Coiffeur Dorpsstraat. 1930 zal ondergeteekende, na mens zijn principalen, trachten aan te besteden: a. Metselwerk. b. Timmerwerk. c. Smidswerk. d. Glas-, Schilderwerk en e. Massa. Bestek met 3 teekeningen is a f 2.50 per stel verkrijgbaar bij het bureau van de Breskensche Cou rant. De Architect, L. A. CIJSOUW. WK In het aanstaande winterseizoen zullen gegeven worden drie Tooneelvoorstellingen door het Vlaamsche Volkstooneel en de Kon. Ned. Schouwburg te Gent, alsmede een Muziek avond, te verzorgen door een instrumentaal kwartet, bestaande uit leden van het concertgebouworkest te Amsterdam, onder leiding van den heer Speets, aangevuld door „Harmonie" te Oostburg. Als toegangsprijzen zullen minstens gelden voor den len rang f 1.50; 2en rang f 1,— en 3en rang f 0,75; alles per plaats en per uitvoering zonder plaatsbespreking en vestiaire. De N.V. stelt het publiek in de gelegenheid om voor de 4 bovengenoemde uitvoeringen een abonnement te nemen a f 5,— voor den len, f 3,30 voor den 2en en f 2,50 voor den 3en rang. Aanmelding voor abonnement, bij vooruitbetaling te voldoen, bij M, A. AALBREGTSE, Secretaris of bij R. RISSEEUW, Penningmeester. HET LEVEN DER ZEE. Bij onze bekende KARNEMELKZEEP No. 340 ..Het Melkmeisje" worden verschillende plaatjes bijgepakt die ver zameld moeten worden voor ons album HET LEVEN DER ZEE Hel album zonder de plaatjes is ad. 75 ct. verkrijgbaar bi, eiken leverancier van Klaverblad's Fabrikaten. Door het gebruik van de ongeëvenaarde Klaverblad's Karnemelkzeep, verschaft U den kinderen een prachtig geïllus treerd, leerzaam boekwerk. Dubbele plaatjes kunnen steeds geruild worden bi( de N.V. Haarlemsche Stoom Zeep- en Parfumerieëofabriek

Breskensche Courant | 1930 | | pagina 3