wm J ''§§l|r Raadsvergadering te Groede Mijnheer Pimpel mans en z'n Fordje. IMMl ^TfUrtn IPs® dril ^IreS§§ frf 1 (3) 1 fvli "p1' Rekening 1929 wordt vervolgens goed gekeurd met de stem van den heer CARELS tegen. Begrooting 1931. Hoewel nog niets gereed is gemaakt wordt, daar liet thans de tijd is, de begrooting 1931 formeel aangeboden. De VOORZITTER verzoekt den le den hun gedachten te laten gaan over wat mogelijk in verband met de be grooting nog moet worden besproken en hun wenschen aan het college ken baar te maken. Hondenbelasting. Tegen den aanslag in de honden belasting zijn eenige bezwaarschriften ingediend. Ontheffing wordt verleend aan H. A. Vermeulen vanaf 1 Jan. j.l., terwijl het verzoek van J. van trijs niet ontvankelijk wordt verklaard; de Raad is van oordeel dat de hond niet uitsluitend voor het bedrijf dient Bestraten Voge.enzang Voor dit zoo hoog noodige werk verzoekt het college den Raad -een crediet van f 650(/.- te verstrekken. De te bestraten weg zal zijn 183 M. lang en 0,13 M. breed. Nadat de VOORZITTER den heer NOTEtSAART heeft toegezegd, dat zoo mogelijk Breskensche arbeiders zullen moeten worden genomen, wordt het crediet toegestaan. Benoemingen. Door bedanken van den heer Ricmeus moet een lid worden benoemd m de commissie van Toezicht op net Lager Onderwijs en in die tot Wering van Schoolverzuim. De aanbeveling, door B. en W. opgemaakt, luidt: 1 K. T. Rost en 2 1. B Woittiez. Voor beide functies wordt eerstge noemde aangewezen. Verjaardag Koningin. Door de feestcomissie, die de feeste lijkheden bij gelegenneid van den 50- steu verjaardag van H. M. de Koningin zal organiseeren, is een verzoek om subsidie ingezonden. Het gecollecteerde bedrag ad t 347,- is niet groot genoeg om de schoolkiudren (ongeveer 500j een feestdag te ver schallen en tevens nog een volksfeest te organiseeren, Om die reden wordt verzoent een be drag daarvoor te voteeren, niet klei ner dan in omgevende gemeenten wordi verstrekt en het dus op minstens 1350,- te brengen. B. en W. zijn van oordeel dat ge holpen moet worden, maar dat tevens de zuinigheid moet worden betracht- Zij stellen dus voor een bedrag van f 250,- te verstrekken en bovendien aan alle schoolkinderen een jubileumboekje van 22 cent te geven De lieer CAr" RON had gemeend dat onder die f 230,- ook de boekjes begrepen zouden zijn. De VOORZI I TER merkt op dat dan te weinig zou overblijvenbij deze ge legenheid wil hij tevens wijzen op de groote medewerking die van d: N.V. .Van Melle's Cont. Works wordt on dervonden. De heer NÜTEBAART zal geen stemming over het voorstel vragen maar hij wenscht toch aangeteekend te zien dat hij neett tegengestemd,; de heer DE KRU1JTER eveneens. Zonder hoofdelijke stemming wordi het voorstel van B. en W. vervolgens aangenomen. Rondvraag., De heer CARELS is net reeds meer malen opgevallen dat op de secretarie geen brandvrije gelegenheid is vooi het opbergen van geld en belangrijke papieren. De VOORZITTER deelt mede dat dat reeds meer dan eens in B. en W, is besproken, inaar dat niet is doorge werkt omdat de plannen .voor een nieuw gemeentehuis reeds tamelijk ver gevorderd zijn. Daarbij wordt natuur lijk rekening gehouden met een brand vrije bergplaats: Niet om het geld, want er is nooit een groot bedrag voor handen, maar wel voor de belangrijke papieren en registers. Met het oog op die plannen inoet spr. de aanschaf fing van een kleine en dus onvoldoende kast nu ontraden. De heer CARELS vindt net onver antwoordelijk. De kosten van aanschaf fing op 130(1,- ramend komt dat met aflossing op ongeveer f50,- per jaar, wat toch niet onoverkomelijk is. Bovendien zal in het nieuwe gemeente huis ook een kast noodig zijn. De VOORZITTER merkt op dat daarin Voch niet alles geborgen kan worden en er voor plaatsing zelfs geen gelegenheid is: Het beste is dus nog even af te wachten. Ook weth. WALL1EN raadt dit aan. .Voor het bergen van geld loont net de moeite niet en voor de (registers enz., is de ruimte toch te klein. De VOORZITTER zegt vervolgens toe dat het college de aanschaffing nog eens zal overwegen. De heer CA RELS is hiermee ednter niet tevreden. en stelt voor een kast aan te schaffen voor den gemeente-ontvanger om er zijn geld en boeken in te bergen. Spr. zou willen vragen wie verantwoor delijk is in geval van brand. De heeer LUTE1JN wijst op /net huren van een kluis voor f 10 of f 2o 'sjaars, welk idee echter door de klein te niet wel uitvoerbaar is. De VOORZITTER ontraadt aan neming van het voorstel Carels, Len vraagt of het niet kan wacnten tot de eerstvolgende vergadering. In d.en tijd zal spr. met het gemeentelijk personeel overleggen en dan inet een voorstel komen. De heer CARELS trekt nierop zijn voorstel in. De heer CAPPON vraagt waarom de waarschuwingsborden aan de scho len nog niet zijn geplaatst. De VOORZI TT ER wijst er op dat ze reeds zijn aangebracht. Ecnter verkeerd, volgens de heer NOTEBAART, die 'het Zuidelijkste beter aan den anderen kant van de straat zag. De heer CARELS: Bewijst de op merking van den heer Cappon niet, dat die dingen eigenlijk niet practisch zijn VOORZITTER: Ze zijn ontworpen door de KNAC en ANWB, dus zal het model wel goed zijn. Dhr. CARELS: Dat is mogelijk, maar dan zijn ze verkeerd geplaatst. Ze vallen absoluut niet op. Misschien was net beter ze een anderen stand te geven en op palen te plaatsen die er bij hoo- 'ren. Weth. WOITTIEZ: De borden zijn goed. Van een heel eind al kun je ze zien. De VOORZITTER meent dat mis schien een oplossing kan worden ge vonden in het besCnilderen van het onderste gedeelte der paal waarop ze zijn bevestigd, in welk voorstel hij door den heer CAPPON wordt gesteund. Aldus wordt dan ook besloten. Afscheid Weth. Wallien, VOORZITTER: Nu we aan het eind der vergadering gekomen zijn. moet ik er even op wijzen dat het de laatste vergadering is welke weth. WALLIEN heeft bijgewoond. Als voorzitter en als burgemeester wensch ik nieraan eenige woorden te wijden. In de vier jaren, die de heer Wallien als raadslid en wethouder de be langen onzer gemeente heeft nej- pen voorstaan, heeft nij zich doen ken nen als een bekwaam en ijverig werker, aan wien het gegeven was zien overal direct in te werken en die nooit aarzelde bij belangrijke besluiten zijn meening kenbaar te maken. Namens de gemeente breng ik U meneer Wallien, daarvoor onzen besten dank en spreek ik de hoop uit dat 'net U in i Breda goed moge gaan. Ik mag bovendien niet nalaten de wensch uit te spreken dat Uw nieuwe werkkring slechts een onderbreking mo ge zijn in uw politieke loopbaan en dat U spoedig in openbare lichamen zitting zult mogen nemen. Mocht dat het ge val zijn dan beveel ik onze gemeente die in haar vooruitgang meermalen hulp noodig zal 'hebben, in Uw bij zondere welwillendheid aan. Weth. WALLIEN: Ruim dertien jaar heb ik in deze gemeente gewoond en er zooveel in meegemaakt, dat ze niet licht uit de herinnering zal gaan. Veel liefs mocht ik ondervinden en ook mijn 4-jarig lidmaatschap van den Raad zal ik zeker niet vergeten. Steeds zal ik blijven denken aan de vriendschap en sympathie die ik in Breskens neb ont vangen. Ik kan U dan oo.< verzekeren dat ik de belangen dezer gemeentte steeds zal blijven \Oorstaan. Ik weet niet of uw laatste wensch bewaarheid zal wordenwe kunnen niet in de toekomst zien. Maar, mocht 'het ooit zoo loopen dan zal Breskens nooit tevergeefs een beroep op mijn mede werking doen. Dhr. CARELS: Meneer Wallien. ik sluit me geheel aan bij de woorden die de voorzitter zoo juist tot U gesproken heeft. Maar bovendien dank ik U voor de wijze waarop U Uw taak als wet houder en particulier hebt opgevat, dat U mij als particulier nooit hebt laten voelen dat ik als raadslid meermalen tegenover U stond. Daar verder niets meer te behandelen was, sloot de voorz. de vergadering. O op Vfljdag 22 Augustus 1930. Voorzitter de Heer M. Wagtho. Tegenwoordig alle leden. Nieuw lid. De Voorzitter dpertt de vergadering en verzoekt het jongste lid, dhr. Her man, het nieuw verkozen raadslid Jac. I. Brakman, de Raadzaal binnen /te leiden. In handen van den Vooirzittei worden door dhr. Brakman de vereiscn- te eeden afgelegd, waarna de Voor zitter hem geluk wensen! met zijn in trede in den Raad. Hij hoopt, dat ook hij er aan zal meewerken om de aange name verstandhouding, die steeds in den Raad heeft geneerscht te blijven hamfnaven, en tevens, dat hij er steeds rekening mee zal houden, dat bij de behartiging van de belangen der ge meente- hij een persoonlijk oordeel over de verschillende vraagstukken, die ter tafel komen, zal uitspreken, zonder op gedrongen meeningen van derden. Ove rigens heet 'nij hem hartelijk welkom. Dhr. Brakman dankt den Voorzitter voor den geuiten wensch en zegt steeds de belangen van de gemeente te zul len voorstaan en hoopt, dat, evenals net bij zijn voorganger, dhr. De Bliek, is geweest tijdens zijn zitting, eveneens een prettige samenwerking zal bestaan. Mededeelirogen Na voorlezing der notulen van de korige vergadering, welke onveranderd woruen vastgesteld, deelt de Voorzitter, nadat enkele stukken o.a. verzoek van de stichting „Moederneil" om subsidie voor kennisgeving zijn aangenomen, mede: ,a. ,uat aoor B. en W. aan Heeren Qed. St. is verzocht, den nieuw aan te leggen weg door de kom der ge meente, in onderhoud te willen overne men, en een opgave te willen ver strekken van het bedrag per K.M. wat de gemeente per jaar aan de Provincie zal moeten betalen. ib. dat de zijbestrating in de Schuit- vlotstraat door T I. van de Vijver is uitgevoerd en de rotaalKOsien beioo-' pen een bedrag van f 100.-- c. Van de gehouden aanbesteding gem.-werk enz. is de kolenleverantie aan C. Brakman als laagste inschrijver gegund vooir den prijs van f 23 per 1000 K.U. voor de eierkolen en van f 33.50 wat de anthraciet betreft. Het timmerwerk is gegund aan C. KareisOosterling voor de somma van f180,-; het scnilderwerk aan H. Hoebé voor de somma van f160; en het met selwerk aan W. Leenhouts voor f 620,-. Het smidswerk is later gegund gewor den aan A. J. Hendriks voor de somma van f33,50. Brandspuit. Ter sprake komt het punt aankoop dorpsmotorbrandspuit, en vergoeding personeel. De voorzitter zegt. omtrent de spuit en materiaal niets naders meer te moeten toelichten en verzoekt den leden hun stem omtrent de al of niet aanscnalting der reeds gest^tionneerde spuit, te willen uitbrengen. Met algemeene stemmen wordt be sloten de spuit met toebehooren aan te koopen en in een der .volgende verg' denreen ti behandelen een voc iet tot liet arngaar. van een geldlee- ning. Verder deelt de Voorzitter mede, dat door B e.n W. het personeel bij i'c spuit is benoemd in totaal 12 man, waaronder als brandspuitmeester P. Hendriks B. en W. stellen voor, hem hiervoor een jaarlijksdne vergoeding van f50,- toe te komen, terwijl de op- perbrandmeester A. J. Hendriks zijn f30,- blijft behouden. Dhr. Herman informeert wat de brand spuitmeester voor die f50 - doen moet en of zijn werkzaamheden schriftelijk kunnen worden opgelegd, opdat de ge meente verzekerd zal zijn van een ge regeld probaeren der spuit. Ook dhr. Brakman zag gaarne een en 'ander schriftelijk vastgelegd, waarna 'net Col lege van B. en W. op zich nam, voor den brandspuitmeester een instructie te maken. De vergoeding van f50,- wordt hierop met alg. st. goed ge vonden. Het college van B. en W. had ge dacht voor belooning van 'net personeel te rekenen 40 cent per uur, wanneer overdag arbeid wordt verricht en fO,6o per uur bij nachtarbeid. Onder dag te verstaan gedurende den Zomer van des morgens van 7 tot des avonds 9 uur en gedurende de wintermaanden van 7 tot 7 uur. Dhr. Brakman vraagt welke maanden als Zomer- en welke als wintermaanden gedacht zijn, waarop de voorzitter ant woord 5 zomermaanden en 7 winter" maanden. Het lid Brakman zag liever de wintermaanden gesteld op 5 en wel vanaf 1 November tot 1 April. Dhr, Becu vindt het voorstel van B. en W zeer correct en zag dit gaarne aangenomen. Weth. Lombaard zegt. dat het ook mogelijk is vijf wintermaanden aan te houden en deze dan te stellen vanaf 1 October tot 1 Maart, Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aange nomen, terwijl het uurloon eveneens de goedkeuring van de vergadering kan wegdragen. Aangezien nog een geWleenittg ter bestrijding van de kos- In de gevangenis! 97. Daar viel hem plotseling iets in: ,de zaag" mompelde hij. Hij wacht te tot het donker was en hij niets meer hoorde- ,Nu kan ik net wagen," dacht hij. Hij duwde de zaag door 'n reet in de deur en begon voorzichtig en zoo geluidloos mogelijk te zagen. 98. Maar aan den anderen kant zat de agent, die den nachtdienst nad, een dutje te doen. Zachtjes ging de zaag heen en weer. Zou de arme man zoomaar middendoor gezaagd worden ten wegens aanschaffing van de spuit c.a. moet worden aangegaan acht 'nij het nu nog wel den aangewezen tijd om voor het personeel, dat vast aan de spuit verbonden is, 6 oliejassen met zuidwester aan te schaffen. Gaarne zag hij nog den aankoop van laarzen er ook bij. maar waar dit geen gunstig onthaal bij de medeleden kon vinden nam hij genoegen met aanscnaffing van jassen en zuidwesters. Het voorstel Lombaard, voldoende ondersteund in stemming gebracht, wordt met alge meene stemmen aangenomen. Abjattoir., Vervolgens wordt de begrooting van het Gem.-Albattoir voor '1930 gewij zigd, overeenkomstig den Wensch van H.H, Ged. Staten, terwijl die voor 1931 wordt vastgesteld met een totaal aan baten en lasten op afdeeling 1 van f 460,- en afdeeling 2 van f 200,-. Burgerlijk Armbestuur De door het Burgerlijk Armbestuur ingediende begrooting voor 1931 wordt eveneens goedgekeurd met een bedrag f701.50 aan baten en lasten en een bijdrage van de gem. van f 500,- Diversen. De leden Van Haneghem en Brakman informeeren naar de kosten van plaat sing in het St. Anfnoniusgesticht te Oostburg van de fam. De Visser waar op de Voorzitter beide leden tot ge noegen inlicht en de toezegging doet te zullen probeeren bij den Raad van Arbeid gedaan te krijgen, dat J. de Visser, alsnog een linvaliditeitsrente wordt uitgekeerd. 'Door het overlijden van dhr. de Bliek, is een vacature ontstaan in de comissie belast met het nazien van de gem, rekening. De leden, welke nog zitting hebben in die commissie zijn de hee ren Becu en De Milliano. Deze beiden heeren worden door den voorzitter verzocht als stemopnemers te willen fungeeren. waarna tot. stemming van een nieuw lid wordt overgegaan. Dhr. Herman blijkt 3. de heeren Van Haneghem en Brakman ieder 2 stem men te hebben verkregen, zoodat een 2e vrije stemming moet worden ge houden. Deze neeft hetzelfde resultaat, waarna een tussclienstemming plaats moet hebben, tussdnen de leden Van Haneghem en Brakman. Bij deze stem ming verkreeg dhr. Van Haneghem 4 en dhr. Brakman 3 stemmen. De 'her stemming tusschen de Heeren Herman en Van Haneghem levert resp. 4 en 3 stemmen, zoodat dhr. Herman is ver kozen. Pachtland 'Van dhr. M. Verhulst alhier is een verzoek ingekomen om wederom voor 7 jaar in pacht te mogen verkrijgen het stukje gemeenteeigendom, liggende nabij zijn erf, maar tegen een lagere pachtsom dan vroeger. De Voorzitter deelt mede, dat de pacht ultimo Februari 1931 afloopt, zoodat B. en W. het voorstel doen. Verhulst het stukje grond wedenom voor 7 jaar te verpachten, op dezelfde pachtvoorwaarden als voorheen en te vens tegen dezelfde pachtsom. Het col lege van B. en W. acht de som niet te hoog en kunnen geen argument vinden, waarom de pachtsom zou moe ten verminderen. Nadat eenige leden nog nadere toelichting ontvangen heb ben, wordt het voorstel van B. en W; mêt algem9ene stemmen aangenomen. Gemeente-film. Deelname gemeente in de Zeeuw- sche Fil. De voorzitter doet voorlezing van de gevoerde correspondentie in dezen, en zegt dat het resultaat is jjeweesfo dat de gemeente f 150,- zou moeten betalen en alsdan in de film zou worden opgenomen het Dorpsplein en eenige landschapsgezidhten een en ander tot en lengte van ongeveer 120 Meter, plus de verklarende teksten. Hoewel over tuigd van de belangrijkheid van zulk een film. moeten B. en W, om de hooge kosten en 'het weinige dat van Groede op de Film zou voorkomen, voorstellen, niet tot deelname over te gaan. Met algemeene stemmen wordt alzoo besloten. Brievenbussen. Ter tafel komt een concept bouwver ordening. Daar in een der vorige ver gaderingen reeds de verordening ter sprake is gebracht en daarin geheel is behandeld, onfnoudt de Voorzitter zich van voorlezing, maar licht nog één artikel toe en wel dat met betrek king tot het doen aanbrengen van brie venbussen aan woningen. Weth. De Vlieger zag gaarne de verplichting opgelegd bij nieuwbouw' een brievenbus of sleuf aan de woning of in de deur aan te brengen, maar voor bestaande woningen zou hij de toe stand willen laten zoo die is. Alleen bij een verzoek om herbouw zou ook een brievenbus aangebracht moeten worden. Met algemeene stemmen wordt overeenkomstig het voorstel besloten. Pensioensgrondslag. ;Van den Pensioenraad is het verzoek ingekomen om nadere vaststelling van den Pens.-grondslag van dhr. M. C. Deurloo. Was deze vastgesteld op f1793, thans moest deze worden f 1812. 'Het lid Van Haneghem informeert naar de oorzaak, waarop de Voorzitter nader uitleg geeft. Met algemeeene stemmen wordt goedgevonden, den pen sioensgrondslag van genoemd oud-amb tenaar op f1812 vast te stellen. Belastingen. De Voorzitter geeft uitleg van de verschillende wijzigingen, die in het belastingstelsel zullen moeten worden aangebracht en geeft als resultaat van de becijferingen, dat aan ontyangsten zal komen te vervallen f31662.54, waar voor zal worden geheven f 32286.38. Voor de Personeele belasting zal de gemeente ln de 9e klasse, voor de Gem.-Fondsbelasting in de 3e klasse geplaatst moeten worden, terwijl kun nen vervallen de 3e en 7e grondslag van de Personeele Belasting, zijnde dienstboden en biljarten, terwijl 50 opcenten zouden dienen te worden geheven op de Gem.-Fondsbelasting. De specificatie is als volgt: Komen te vervallen: a. Uitkeerlng per inwoner f 4092.31 b. Rijksbijdrage jaarwedde B. en S. f 600.- c. Inkomstenbelasting f 26970.23 Totaal f31662.54 Te heffen: a. Uitkeerlng per inwoner f 8461.79 b. Rijksvergadering jaar wedde B. en S. f 3000. c. 75 pCt. grondbelasting of 75 pCt. van f8427.15 f 6320.36 d. Personeele Belasting f6735.95, waarvan ver valt voor biljarten f 160 en voor dienstboden f82 f 6493.95 e. 50 opcenten Gem.-Fonds- belastlng, rangschikking 3e klasse is 91 pCt. van f12071 is f 10984.61 f 5492.30 f. Meerdere ontvangstén van het Rijk door plaatsing in 3e klasse f 2517.97 Totaal f32286.38 Het voetstel van B. en W. word(

Breskensche Courant | 1930 | | pagina 2