500 Voetbalwedstrijden „SU ZA" merk WECK Aanbesteding ZANGBUNDEL II BURGERS' Meubslen, Breskans is afwezig Gemeente Breskens. Indien U BESCHUIT, J. A. N. DE VLIEGER DeN.K.KIadbloc bevat Wasch aan huis Concert Bezoekt aan het strand te Breskens de Tea Room P. J. BRIL Steriliseertoestellen, Inmaakglazen, gummiringen BANK - ASSOCIATIE „Avonturen in de Avonduren" „Avonturen in de Avonduren" „Avonturen in de Avonduren" Rechtszaken. Gemengd Nieuws. GEILL. ZONDAGSBLAD Advertentiën Tandarts Hertstein tot en met 28 Juli. Zaterdag 19 Juli a.s., Maandag 21 Juli a.s. het bouwen van een Landbouwschuur met bijkomende werken Prima Boereboter a 95 cent per pond. Ja nu zijn ze er WWoittiez, Breskens. J. C. LE BLEU, Puike Aardappelen J. C. le Bleu - Breskens. eexv xve\ <TC\e\s")e Onderlinge Brandwaarborg Mij. voor gebouwen te Groede. te Breskens op Zondag 20 Juli. 1,30 tot 2,30 Breskens IV - Gribius I 2,30 tot 4,00 De Zeeuwen - Vlissingen II Vraag even bij BURGERS de prijzen. KAMPEERTENT top'S S IS? in kwaliteit de beste, in het gebruik de goedkoopste. ^ooVus, CJe\. *2.8, ^re^Vtexvs. Kantoor Brssksns - TsL 24 Verkrijgbaar in den Boekhandel van J. C. LE BLEU) Breskens. SLUISKIL. Bij sloopingswerk op de terreinen van de Ammoniakfabriek alhier heeft wederom een ongeval plaats gehad. Een Italiaansche arbeider werd door een neervallenden paal aan het hoofd getroffen en viel bewusteloos neer. Hij werd naar het ziekenhuis alhier over gebracht, alwaar evenwel geen ernstig uitwendig letsel kon worden ontdekt. De man schijnt evenwel zoodanig overstuur te zijn geraakt, dat zijn over brenging naar het ziekenhuis te Mid delburg noodzakelijk werd geacht. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Veroordeeld wegens Het veroorzaken van den dood van een ander door schuld: G. J. L., opzichter te Sluiskil, tot 3 maanden hechtenis. Politierechter te Middelburg. M. A. v, B., 36 j., betonwerker te Oostburg, verdacht van landlooperij te Oostburg op 10 Juli, is veroordeeld tot 12 dagen hechtenis. De eisch was 3 dagen hechtenis en 3 jaar R. W. I. Een luchtvaartdienst Ostende— KnockeVlissingen v.v. De Koninklijke Luchtvaart-Maatschap pij heeft met ingang van 24 dezer een dienst geopend, eiken Donderdag van Ostende en Knocke, ;Le Zoute, naar Vlissingen en terug. Dit zal dan wederom een gelegenheid temeer zijn om vanuit de Belgische kustplaatsen Vlissingen en ons mooi Walcheren te bezoeken. Het vliegtuig vertrekt ojigeveer 10.45 uur uit Ostende en 11 uur uit Le Zoute, komt dan om i 11.45 uur te Vlissingen aan en vertrekt 's middags uit Vlissingen om 5 uur, om om 5.20 uur te Ostende weder te dalen. Aan t deze luchtreis is tevens verbonden een rondrjt rond Walcheren. In den tijd, dat het vliegtuig in Vlis singen. dus van 12—5 uur, ongebruikt staat, zal er gelegenheid zijn om vluch ten boven de stad of desnoods boven Walcheren en indien men dit verkiest zelfs nog verder te maken. Zeer zeker heeft Vlissingen hierdoor wederom iets aantrekkelijks aan zijn badgasten te bieden. Men deelde ons zelfs mede. dat bij het welslagen van deze proef, in het volgende jaar ook een geregelde dienst van Vlissingen uit op de Belgische badplaatsen zal worden georganiseerd. De agenten van de K.L.M. daar ter stede, de garage ,,de Baljuw," firma F. Wibaut Zoon, zullen natuurlijk deze plannen van de K.L.M. ten krach tigste steunen. Aanranding in een trein- Rustig dommelt de trein van Breda naar Rotterdam. In een coupé zitten twee dames met twee heeren en nog een negentien-jarige student. Onver wacht schiet een doorgangsdeur open en zwaait een beschonken man binnen. Tusschen het ratelen der wielen klin ken door de opengeworpen deur de tonen van een harmonica. De dronken man eischt geld. Hij zet zijn pet af en gooit er demonstratief een dubbeltje in. Vervolgens doet rnj .,e ronde. Of de student uit principe handelde, ot zijn portemonnaie laag was, meldt het verhaal niet, maar in ieder geval tro^- bevat week g,è, Photo's bij het zeshonderd jarig be staan van Den Briel. Eenige opnamen Welke een beeld geven van zonnig Friesland. Prachtige natuurkieken uit het buitenland. Aanbestedingen, Verkopingen enz. 19 Juli. Bresken s. Aanbesteding diverse onderhoudswerken aan de Ge meente-eigendommen gedurende 1930. 21 Juli. Groede. Aanbesteding van het bouwen van een Landbouwschuur met bijkomende werken voor den heer J. f. de Milliano, door D. J. Omée te Breskens. 23 Juli. Waterlandkerkje. Verkoo- ping Landbouwinspan van den heer M. de Regt. Not. Corthals. 30 Juli. Zuidzande. Verkooping Land bouwinspan van erven I. de Zwart. Notaris Mijs. o Afloop Aanbestedingen enz. GROEDE. Het woonhuis, Donderdag door Notaris van Mazijk geveild, bewoond door W. Bron, is verkocht aan W. Salomé J.Phz. alhier voor f2460. seert hij de pet van den beschonkene - een vischhandelaar uit Moerdijk - en weigert een gift te geven. Dit wordt de aanleiding tot een conflict, dat na een scherpe woordenwisseling in hand gemeen dreigt te ontaarden. Maar de student ietwat schriele figuur tegen over den forschen vischverkooper trekt aan de noodrem. De wielen knar sen. het lied der harmonica verstijf en de trein stopt. Het verhaal krijgt thans een zakelijk verloop. De hoofd conducteur zet den dronken mam uit de coupé en maakt proces-verbaal op. Vergeefs tracht een vriend van den vischverkooper zoete broodjes met den student te bakken. Geen vergeving is mogelijk. En nadat de man is verwij derd, schokt de trein weer voort, ter wijl twee dametjes hun betraande oo- gen drogen. De vader van den stu dent heeft de zaak bij de politie aan hangig gemaakt. Een gemeente staakt haar betalingen. vvegens het niet goedkeuren door Ged. Staten van Zeeland van de be grooting der gemeente 's Gravenpolder voor het loopende dienstjaar heeft net dagelijksch bestuur dier gemeente be sloten, na 1 Juli alle betalingen, o,a. van de salarissen van gemeenteperso- neel, waaronder de onderwijzers, stop te zetten. Burgemeester en Wethouders van Breskens zullen op des voormiddags 11 uur, ten Gemeentehuize aanbesteden: het verrichten van diverseonderhoudswer- ken aan de Gemeente eigendommen geduren de het jaar 1930. Bestek en voorwaarden a f 0,75 ter Secretarie verkrijgbaar. Inlichtingen verstrekt de Ge meente-Opzichter. Aanwijzing volgens bestek. des nam. 3 uur (w. t.) zal in het Café van den Heer LIPPENS te Groede (Kruisdijk) worden aan besteed: voorden Heer J.F. DE MILLIANO te Groede. Bescek en teekening a f 2,50 verkrijgbaar bij ondergeteekende, die inlichtingen verstrekt. Aanwijzing volgens bestek. De Bouwkundige, D. J. ORNÉE. Breskens, Juli 1930. prijs stelt op een lekkere en tevens zeer voedzame vraagt ze dan van een massa, nog nooit zoo veel en zulke als op heden in voorraad. Voor Heeren, Dames en Kinderen in lak, Peau de suède en zeer veel kleuren en snitten, het is een luu, om te zien Vraagt uit oerig zicht want ■alles kan niet in de étalage staan. vel, die ook met inkt kunnen wor den beschreven. Prijs f 0,55 Prijs f 0,55 Boekhandel Breskens (Eigenheimers) te koop. Per 10 K.G. 40 cent bij Abr. BRUGGE, Vergouwestraat, Breskens. JOH. DE HEER In prachtband f 4,— Tekstboekjes f 0,50 gevraagd. Adres Bureau van dit Blad. Hebt U mijn Kersen al eens gegeten, zoo niet, dan hebt U de beste nog niet gegeten. Extra zwarte Kersen (Klerken)gesorteerd 30 ct. p. p. Princesseboontjes 25 ct. per K.G., geen Wagenaar, want die zijn maar 20 cent. Verder doperwten, Sla, enz. Aalbessen, Kruisbessen, Drui ven, Bananen en van oogst 1930 beste appels. Gescheurde en bittere Kersen wil ik niet hebben, al zijn ze nog zoo goedkoop. Klerken dat zijn je Kersen. DROOGS' Fruithandel, Breskens. N.B. Zie Etalage voor Cactussen, Schalen, Potjes en Bakjes. te Breskens, door de Muziekvereeniging UIT HET VOLK-VOOR HET VOLK op Zondag 20 Juli a.s., des avonds 7 uur op de Julianatent, Wegens huwelijk der tegenwoor dige voor direct gevraagd: die bij voorkomen zelfstandig kan optreden. Ook in den winkel. A. C. CONTANT, Schoondijke. M1JNHARDTS' Hoofdpijn Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten 75 ct Bij Apoth. en Drogisten 18 Als U hierin uwo gsbouwan wiltassuroeron, dan komt dm schattor der Maatschappij ze allo taxooron. Nadere inlichtingen geeft de Secretaris J. LUTEIIN te Groede. Zijt ge van plan meubels te koopen, een nieuw vloerkleed, een bed, een matras of iets van dien aard? Zijt ge van plan met het mooie weer veel aan het strand te vertoeven? Vraag dan bij BURGERS de prijs van een mooie Ook tentmeubelen, alsstoelen in soorten en verdere tentbe- noodigdheden Geïllustreerde catalogus op aanvrage Billijke prijzen. Beleefd aanbevelend, .A-lle Bankzaken en Assurantie's, Spaarboekje», rente 4.08 pCt. öelegenbeid. tot opberg-ing- van waarden in onze brand- en In braak vrije Kliiisinrichting' Menig bewoner of bezoeker van het centrum der Belgi sche groote steden zal wel niet vermoeden, welke aan doenlijke tafereelen of drama's zich somtijds In sloppen en stegen kunnen ontrollen. Schoon en levendig worden deze ons thans weer af geschilderd door den realistische schrijver PIERRE VAN DE MOORTEL in zijn laatste nieuw werk: Toen deze schrijver op den 23 April 1929 voor een studie-reis naar Egypte en Palestina vertrok, schreef men in de Nederlandsche dagbladen groote artikels over het doel dezer reis, alsook over zijn uitgegeven werken en terecht; want zijn lezers weten, dat hij een realistische verteller Is, die verschillende levenstoestanden op zijn duimpje kent, en dit, omdat hij erin heeft meegeleefd. is dan ook weer een werk van hem, dat zal boeien van 't begin tot het einde, en door de lezers, in de grootste spanning, tot de laatste bladzijde zal verslonden worden, terwijl men tevens de zakdoek voor den dag zal moeten halen, om afwisselend de tranen van 't schreien en lachen af te wisschen. Hier even enkele voornaamste onderwerpen te Vermel den, zooals: Belle Dona De Kaartenlegster De Karnavalzot Een bloedigen Kerstnacht Een Uurke op de Gentsche Fuure Moderne Handel in blanke slavinnen De gesyndikeerde Bedelaars enz. welke in dit werk behandeld worden, en de lezers zullen reeds voldoende over den inhoud van dit boek op de hoogte zijn.

Breskensche Courant | 1930 | | pagina 3