OM Bij Muggebeten School- en Kerknieuws Rechtszaken. Mijnheer Pimpelmans en z'n Fordje. 1 Sport. Gemengd Nieuws. BRESKENS. Benoemd to: tijdelijk onderwijzeics aan de bijzondere school alhier, mej J. van Riessen, te 's Gravenhage. o oostburg. Beroepen tot predikant bij de Ger. Kerk alhier de heer E. X. v. d. Born, cand. te Renkum. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Kerk. Zondag 13 Juli 1930. Biervliet v 9 30 ds Vrijlandt Breskens v 9.30 u ds fteeis n 1.30 Zondagschool n 5.30 ds bremer n. 7.15 Werkmansbond. Cadzand v 10 u ds Visser üroede v 9.30 ds Bremer van Buiksloot Nieuwvliet v 11 u ds Bremer. Schoondijke n 2 u Geen dienst Waterldk. v 9 30 ds Huizinga IJzendijke v 10 u ds Castelein. Ev. Luth. Gem. Groede. vm. 9.30 ds Ouwerkerk. breskens. Gaarne vestigen we nogmaals de aandacht op de Demonstratie die morgenmiddag in de Nieuwe haven alhier gegeven zal worden door de Vllssingsche reddingsbrigade. Het programma laat zien, dat vertoond zal worden, hoe in verschillende voor komende gevallen drenkelingen zullen worden gered. Er zal aan worden deelgenomen door een 40-tal oames en heeren. Het geheel zal worden opgevroo- lijkt door de muziekgezelschappen van Breskens en Oostburg Na afloop zullen deze met medewerking der Zangvereeniging ..Breskens'' op de Juhanatent een concert geven. De programma's luiden; Muziek Oostburg: Eetste deel: 1. Florentiner marsch 1. Fucik- De Goninck. 2. Cortege Héroique Alfr. Mahy. 3. The Rouch Ridders march Hayde Larue. 4. Fête Hongroise, fantaisie-ballet E. Laisné. a. Marche Cortege. b. Mazurka Hongroise. c. Intermezzo. d. Valse Tzigane. e. Final. Tweede deel. 1. Vieux Camerades marsch G. Feikc- Larue. 2. Die beiden Blinden-Ouvertuie E. H. Mehul-Kessels. 3. Suite Oriëntale. Fr. Popy. a. Les Bayaderes. b. Au Bord du Gange. c. Les Almées. d. Patrouille.; 4. The Star and Stripes for ever, marsch Sousa. Zangkoor „Breskens". 1. Bruidsvaart in Hardinger (Kjerulf;. 2. Scheiden. (Mendelssohn). 3. De nachtegal. (Mendelssohn). 4. Zomeravond, (v. Tusschenbroek) 5. Afscheid v. h. woud. (Mendelssohn) 6. Abendlied. (Hindrichs). 7. Goeden nacht. (Abt.) Muziekvereeniging Breskens. 1. The Stars and Striper Forever Sousa. 2. Cecilia V. Daumers. 3. Les Roses chantent. Valse lente. Fr. Popy. 4. La Saint Hubert. G. Parès. 5. Nos Gars. Pas-redouble. Pauze. 6. Konefa Jubileum-marsch. A. A. Groot. 7. La Vestale. J. G. Kastner. 8. Le Succes du Bal. Valse. H. de Broeck. 9. La Creole. L. J. Baudonck. 10. Sons of the Brave. Bidgood- Winter. Het geheel belooft een schitterende dag en een groote voldoening voor Vreemdelingenverkeer. Donderdag zijn per Prov. Boot Van hier naar Viissingen vervoerd 1323 passagiers en 52 auto's. SLUIS. Tot tijdelijk maréchaussee alhier Is aangesteld de heer de Lijzer uit Nieuw- Namen, Donderdagmiddag had ter hoogte van de Draaibrug' een vrij ernstig ongeluk plaats. Een zOon van den lieer C. B alhier kwam met een motor uit de richting Oostburg gereden. Waarschijn lijk door dat hij de gevaarlijke bocht te kort nam vloog hij met tamelijke snelheid tegen het huis van den heer Klompe. Een inwoner van Sluis die daar toevallig aanwezig was waaarschuwde de plaatsvervangende dokter te A'burg die spoedig aanwezig was. Onder hevi ge pijnen werd de paiiënt naar het St, Anthoniusgesticht te Oostburg ver voerd. De ongelukkige was er vrij ern stig aan toe; zijn eene sleutelbeen was gebroken en ook zijn geiaat was erg geschonden. Tevens had nij een vrij diepe hoofdwonde «n klaagde hij van pijn in de beenen. Naar men later verneemt was de pa tiënt iets beter. Aan het motorvoertuig was zoo goed als geen schade, alleen de lantaarn was wat ingedeukt. o biervliet. Woensdag had in het lokaal van dnr. C. J. van de Waeter de algeineene ver gadering plaats van afgevaardigden bij het Waterschap tot uitwatering van de powers alhier. 't Bestuursvoorstel tot het verleenen van een jaarlijksche restitutie van Y 150 aan den Wilhelmina-polder wegens het sueeren naar den Hoofdplaatpolüer van pl.m. 150 H,A. werd aangenomen. Ver der werd beiiandeld een schrijven van den Ameliapolder om den Beukelspol- der te verzoeken zich ook bij het Wa terschap aan te sluiten. Uitslag van de Donderdag gehou den veulenkeuring, uitgaande van de vereeniging tot het liouuen van veulen- keuringen alliier. Merrieveulens, geb. 1930. le pr. Nora van Pr. de Dobbeiaere. 2e pr. Rusline van W- P. Dondt 3e pr. Coba van J. S. de Blaeij. 4e pr. Marianne van M. S. de Bleaij, IJzendijke. 5e pr. jHermiene van C. v, Belois. be pr, Cora van Joh. Dieleman. 7e pr. Rabie van W. J. Naeije. 8e pr. Bertha van Anth. de Putter. Hengstveulens, geb. 1930. le pr. Hubert van J. S. de Blaeij, 2e pr. Grlais van A. B, Bernaert., 3e pr. Dragon van J. J. Dhondt-Ver- planke. 4e pr. George van P. Haartsen, IJ zendijke. 5e pr. Moustic van W. P. Diioiidij be pr. JToran van W. P. Dhondt. 7e pr. Kustant van J. Haak Jz. 8e pr. Nero van M. 1. de Blaeij, IJ zendijke. Eehj. merries, geb. 1929, le pr. Hermine van J. S. de Blaeij. 2e pr. Meta van Jan Haak. Je pr. Beila van Cl van Vooreu. ae pr. Veulen van C. de Kraker. 5e pr. Martha van Antn. de Putter. Tweej. merries, geb. in 1928. le pr. Ida van C. Calon. 2e pr. Hora van J. 8. de Blaeij. 3e pr. Lena van Joh. üieieruan. 4e pr. Ladie van Cl. van Vooren, 5e pr. Emma van Anth. de Putter, be pr. Lady van Pr. de Doblielaei e. 7e pr. Bertha van P. L. Manguus. Waai' geen plaatsnaam vermeld is Biervliet. aakdenburu. De dag van 6 September schijnt een oor deze gemeente merkwaardige da tum te worden in ue viering van oranje leesten. Op 6 beptemDer 1898 werden alhier de kroningsieesien gevierd; op 0 September 192J werden leesten ge organiseerd ter herinnering aan het 25- jang jubileum van ri.M. regeering .en is ter viering van den vijftigsten jaardag van H. M. de Koningin b September 1930 gekozen. Op d en dag zullen school en andere feesten georga niseerd worden, waarvoor de gemeente f 200,- gegeven heeft. Een commissie zal een en ander voorbereiden. o OOSTBURG. Oostburg heeft drukke dagen ge had. De kermis, de winkelstanden in het Beursgebouw en Dinsdag de fok- veedag hebben hiertoe bijgedragen. Vooral de winkelstanden zijn een succes geworden. Zaterdagmiddag om 5 uur is deze Beurs geopend door den Ed. Achtbaren Heer Burgemees ter van hier. Medewerking verleende het muziekgezelschap „Harmonie". Tot Maandagavond was er gelegen heid voor stemmen, waaraan door 1123 bezoekers, werd deelgenomen. De uitslag dier stemming was; 1 Wed, Bonte-Mabesoone, 2 Schip pers en Nauta; 3 Belderok en Zoon; 4 Wed. J. Risseeuw; 5 J. 1. van Male; 6 J. van de bande; 7 G. Mabesoone- Vzrdick; 8 j. But; 9 J. H. van Kam pen; 10 A. de Wolf, 11 W. Boerbooms, 12 W. Knjnen; 13 H. Hoekstra; 14 Velo Mij; 15 Firma Bronswijk; lb A. M. van Noppen. Ook de verloting die er aan ver bonden was, verliep schitterend. De 100U loten waren reeds Maandag middag verkocht. In het gebouw heerschte alle vier de dagen een gezellige stemming, terwijl door de twee radio-handelaars om beurten muziek ten gehoore werd gebracht. Bovendien was door de firma Schippers en Nauta een luid spreker in den toren van het gebouw geplaatst, zoodat ook buiten muziek te hooren was. Dinsdagavond om 7 uur is de Beurs gesloten door den voor zitter van de Beurscommissie, waarna door verschillende standhouders nog enkele toespraken gehouden zijn. Zoowel de Commissie als de deel nemers kunnen met genoegen op deze dagen terugzien. Ook de kermis is goed bezocht ge weest. Het aantal vermakelijkheden was echter nog geringer dan verleden jaar. Dansgelegenheden daarentegen waren er weer genoeg en hiervan is dan ook een druk gebruik gemaakt. Zondag had als van ouds een muziekuitvoering plaats aan den Tol, met als bijzondere attractie de klep- per-marsch door de schoolkinderen. Ook Dinsdag bracht de fokveedag van „Rust Roest" veel volk naar Oostburg, vooral des middags, toen het muziekgezelschap zijn medewerking verleende. en Beten van Andere Insecten geeft het inwrijven met PUROL dadelijk verlichting. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg, i Zitting van 8 Juli. Door de Belgische regeering is de uitlevering gevraagd van M. P. v. P., 34 j., chauffeur, wonende te Wetteren (België), gedetineerd re Middelburg, tegen wien door den onderzoeksrech ter te Gent een bevel tot gevangen neming was verleend ter zake van dieftal van een automobiel in België, waarmede hij naar Breskens was ge reden. De volgende zaken werden behan deld Th. P., 32 j., werkman te Hoek, werd verdacht dat hij in den nacht van 17 op 18 Mei j.l. te Hoek de Rijksveldwachters de S. en C. heeft bedreigd met geweld, om na te laten van een strafbaar feit, waaraan hij zich naar het oordeel van de ambtenaren had schuldig gemaakt, procesverbaal tegen hem op te maken Eisch 3 maanden gev. straf. J. M., 22 j., werkman te Hoek, werd een zelfde feit ten laste gelegd, even eens gepleegd te Hoek, in den nacht van 17 op 18 Mei jl. tegen de zelfde Rijksveldwachters. Eisch 2 maanden gev. straf. Th. P. 32 j. 'en J. M. 22 j., werk lieden te Hoek, werden ook nog ten laste gelegd, dat zij in den nacht van 17 op 18 Mei j.l. te Hoek, dezelfde Rijksveldwachters die surveilleerden, hebben beleedigd. Mr. P. Dieleman trad als raadsman op voor P. en Mr Techelman voor M. De verdedigers bestreden in den breede de dagvaarding en vroegen ten slotte een lichtere straf bijv. een geldboete of eene voorwaardelijke veroordeeling bij eventueele schuldig verklaring. G. J. L„ 47 j., opzichter te Sluiskil, werd ten laste gelegd, dat hij op 30 Mei j.l. te Sluiskil aan de in aanbouw zijnde ammoniakfabriek, als opzichter belast met het toezicht op het werk volk en als zoodanig belast met het geven van opdrachten aan het werk volk, grovelijk en onvoorzichtig aan eenige onder hem staande werklieden, Waaronder F. C. v. d. W. opdracht heeft gegeven een betonwagentje van ongeveer 143 KG. gewicht, op te hijschen, en daarbij gebruik te maken van een deflnenpaal, zonder op te let ten dat die hijschpaal daarvoor niet geschikt was, en toen hij gewaar schuwd werd dat die paal boog en kraakte, heeft gezegd: „het is niets, trek maar door", waarna de werklieden doorgingen met trekken, en toen een stuk van die paal is afgebroken en op Op het Grietjesdorpsche feest. 71. Toen hij geen bloempjes meer vinden kon, smeet hij het hoedje naar beneden. In een oogwenk had juffrouw Knollemans het opgeraapt. Woedend greep ze Flippie s baas bij zijn jas. hief met een geweldigen zwaai het verongelukte hoedje hoog boven haar hoofd, en 72. Het volgende oogenblik kwam het hoedje precies op het hoofd van Flippie's baas terecht. „Ziezoo, nu ben je precies je eigen aapl" zei juf frouw Knollemans. „En nou betalen 1" Maar Meneer Pimpelmans kreeg mede lijden met den armen man. „Stop even!" riep hij. F. C. v. d. W. is gevallen, die daarbij zoodanig is verwond, dat hij aan die verwondingen is overleden. Eisch 6 maanden gev. straf. DUIVEN. SLUIS. Door de duivenvereeniging „De Zwaluw", gevestigd bij den heer C de Meijer werd Zondag 29 Juni een een algemeene vlucht gegeven uit Mouscroen. Het aantal duiven be droeg 38, waarvan de eerste aankwam om 9,06,08 met een snelheid van 1214,4 M. per minuut De prijzen werden als volgt be haald: le prijs P. Rijckborst, 2e en 3e E. de Baere; 4e R. van de Voorde, 5e, 7e, 10e en lie C. de Meijer, 6e, 12e en 13e J. van Balkom, 8e en 9e A. Dhondt. Brutale aanranding. Zaterdagavond ten circa half 9 wan delde mej. E. de Cl. uit Westdorpe langs de Oostzijde van het kanaal in de richting Sas van Gent. toen haar een wielrijder achterop kwam. die, haar tijdens het passeeren, haar 'handtasch welke aan haar arm hing, ontrukte en daarmee in flinke vaart in de richting Sas van Gent van doorging. Het niet weinig verschrokken meisje volgde hem zoo snel zij kon, doch toen zij te Sas arriveerde, was daar natuurlijk \geen sfKior meer van den dief te ontdekken. Zij deed daarop aangifte bij de maré- chaussée. die terstond maatregelen nam om den kerel op te sporen. Omtrent de indentiteit van den aan rander tast men momenteel nog in het duister. De mogelijkheid bestaat, dat een werklooze schippersknecht 'net feit heeft gepleegd. a k. Een afschuwelijke daad van een krankzinnige. Een patiënt van het krankzinnigen gesticht te Graz heeft Zaterdag in den tuin het elf-jarig dochtertje van den directeur, een eenig kind, vermoord. Verplegers vonden het lijk van het meisje, dat eerst geworgd was en daar na met een mes bewerkt. Den dader vond men op een bank elders in den tuin, waar hij zat te eten. Toen de verplegers Op hem toekwamen riep hij hun lachend toe of zij het kind al ge vonden hadden. De man, iemand van 59 jaar, die al 21 jaar in het gesticht vertoefde, bleek den moord bedreven te hebben uit wrok tegen den direc teur, die hem dienzelfden dag een gunst geweigerd had. Het vermoorde meisje was juist denzelfden ochtend toegelaten tot het gymnasium en zou den volgen den dag een vriendinnenfuif geven. Zij was de lieveling van alle verpleegden en placht zich vrij onder nen te bewe gen. De bevolking van het gesticht was zoo gebeten op den moordenaar, dat zij herhaaldelijk getracht heeft de iso- letr kamer, waarin deze was opgesloten, te bestormen om den man te lynchen. Een droevige bijeenkomstigheid vanhet geval is nog, dat de moordenaar, die als gevaarlijk bekend stond, feitelijk steeds bewaakt had moeten worden, maar dat zulks tengevolge van het ont slag van personeel ter bezuiniging niet mogelijk was. Door een trein gegrepen en gedood' Dinsdagavond omstreeks half negen, waren onder de gemeente Etten en Leur twee kinderen, van 3 en 5 jaar, van den spoorwegbeambte C. de R. in de buurt van de rails bij den on- bew,aakten overweg op de H,ooge Donk, aan het spelen, tegen den tijd, dat de sneltrein van Roosendaal naar Breda zou passeeren. De kinderen bemerkten den naderenden trein niet. De machinist remde uit alle macht, maar kon niet verhinderen, dat het jongste kind werd meegesleurd en op slag gedood. De vader, die aan het remmen van den trein bemerkte, dat er iets gaande was, liep naar buiten en -zag liet deerlijk verminkte lijkje van zijn kind op de rails liggen. Een ongedachte erfenis. In het laatst van den oorlog, in 1918, heeft een Amerikaansche soldaat, met gevaar voor eigen leven, een zwaar gekwetsten Franschen soldaat, Renault geheeten, naar een hulppost gedragen. Beide jongemannen brachten er het leven ,af. Na den oorlog keerde Bing ham, de Amerikaansche soldaat, naar Californië terug. Den Ion van deze maand heeft hij een brief van een Parijschen notaris ontvangen, den no taris van de familie. Renault, waarin hem werd medegedeeld dat de vader van den Franschen soldaat, wien hij, Bingham het leven 'nad gered, hem een vijfde van zijn vermogen naliet. De Amerikaan erft nu het aardige bedrag van ongeveer anderhalf millioen frank. De officier en de soldaat- In de Barneveldsche beek, achter de cavaleriekazerne is eiken middag voor de manschappen gelegenheid om te zwemmen. Gewoonlijk maken de offi cieren hiervan geen gebruik, doch 1.1. Vrijdagmiddag, aldus ,,Het Volk," was de ritmeester T. v. B;. ook in het bad verzeild geraakt. Nu is er tusschen een soldaat en een officier in een bad pak in den regel geen verschil te zien en in het water kan, de soldaat moeilijk z'n meerdere onderscheiden. De officier scheen dit echter wel te verlangen, want toen een der jongens tegelijk met den ritmeester in het water kwam en tegen zijn meerdere aanliep, kreeg hij daarvoor een geweldigen uitbrander, met de opmerking of hij wel wist dat hij een officier voor zich had. De soldaat antwoordde dat de ser geant hem op de theorie had geleerd dat een ritmeester kenbaar was aan drie zilveren sterren op (den kraag van de jas, en dat op het badpak èn de kraag èn de sterren ontbraken. Een meisje van zes jaar vermoord. Donderdagochtend kwart voor zeven heeft zich in een benedenlhuis aan de Egelantierstraat 73 te 's-Gravenhage een drama afgespeeld, dat aan een ongeveer zesjarig meisje hei leven heeft gekost. De familie Van der L. nad destijds dit meisje als aangenomen 'kind tot zich genomen. Vermoedelijk in een vlaag van waanzin heeft de echtgenoote van v. d. L. Donderdagochtend vroeg tijdens afwezigheid van den man het kind met bijlslagen vermoord. Daarop is zij de straat op gegaan om, na de deur achter zich te hebben dichtgetrok ken. de politie van haar gruweldaad in kennis te stellen. Toen de politie en de gemeentelijke geneeskundige dienst onmiddellijk daarop bij de wo ning aankwamen, moesten zij zich doof tusschenkomst der bovenburen Toegang' tot het benedenhuis verschaffen. Het kind had reeds den geest gegeven. De vrouw werd in arrest gehouden(

Breskensche Courant | 1930 | | pagina 2