Auto te huur Reidansen VERKEER. Aanbesteding Transpireerende Sport. Ingezonden. Gemengd Nieuws. Advertenliën Ziiigtliiip»# Mms Uniebriefjes. Zondag 13 Juli a.s., te Schoondijke 6-persoons AUTO, Maandag 21 Juli a.s. het bouwen van een Landbou wsch uur met bijkomende werken familie aanschaffen, voor ieder gezin één. De lieer Michielsen verzoekt nem te schrappen. Hij moet geen foto hebben, en zal er wel een van Troelstra koopen. De voorz. is overtuigd, met die foto veel menschen een plezier te zullen doen. Weth. de Kok merkt op, dat besloten is dien dag geen gelegenheid tot dan sen te zullen geven, waarop de voorz. antwoordt, dat dat buitien deze be sprekingen valt. De f 250,- wordt ter beschikking van B. en W. gesteld met de stemmen der H.H, Thomaes en De Kok tegen. Maximum snelheid. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt ze op 30 K.M. bepaald. Over de aanschaffing der daarvoor te plaatsen palen ontstaat eenige dis cussie. Weth. de Kok vindt de door een fa. opgegeven prijs van f 15,- te'hoog. Hij meent, dat er in Hoek zijn geplaatst voor veel minder en zal dit onderzoe ken. De voorz. merkt op dat de betref fende firma goed bekend staat en voor ziet geen groot prijsverschil. Salarissen- B. en W. stellen voor, naar aanleiding der circularie vjn B. en W., de salaris sen der gemeente-ambtenaren onver anderd te laten. Het lijkt hun nu niet den tijd, ze te verhoogen. Dhr. Michielsen wil de wefnouders- vergoeding wel verhoogen, maar "Weth. Verplanke vindt dat niet noodig. Weth. de Kok vindt het verkeerd, dat hij geen afschrift neeft gekregen van die circulaire (wat de voorz. ont kent), maar hij heeft langs een andere 'zijde een veel degelijker uitwerking ontvangen. Zijn idee is dan, dat de hoogere ambtenaren omhoog worden getrapt en dc lagere niets krijgen. Die f 20,- voor de Wethouders zijn een schande. Het gaat hem gelukkig niet meer aan. De regeling geldt slechts voor zijn opvolger, maar hij persoonlijk zou ze weigeren. Hij raadt dhr. Mi chielsen aan, zijn voorstel in te trek ken, wat deze doet. Het voorstel van B. en W. wordt hier op zonder h. st. aangenomen. Arbeidsbemiddeling- Van den Directeur der Arbeidsbe middeling te Neuzen is het ver zoek gekomen, een correspondent aan te stellen. B. en W. (in meerderheid) achten het noodig, maar zouden eerst de in voering der wet willen afwachten. Het werk wordt thans ter secretarie afge daan, wat nog wel eenigen tijd zoo kan blijven loopen. Dhr. Michielsen wil er direct toe overgaan. Het kan de werkloozen heel wat onnoodige moeite besparen. Weth. de Kok constateert dat de Katholieken er overal voor zijn. In de Zuidelijke districten, ook te Neuzen, zijn het alle Katholieke directeuren. Hij vertrouwt dus dat de Kath. raads leden er ook voor zullen zijn. Voor een goede controle op de werkloozenkassen is aansluiting noodig. Nooit kan den Raad dan een blaam treffen, dat zij geen voldoende toezicht heeft uitgeoelend. De onkosten zijn gering, terwijl de wet er op toch wordt aangenomen. Het is waar. zegt spr., we hebben er nier reeds één gehad, maar die was niet geschikt. Spr. heeft er nu één op het oog, die beter zal voldoen. Maar eerst moet natuurlijk een op roeping worden gedaan. Spr. heeft liiei de heer Kostense op.het oog, die reeds veel op dat gebied heeft gedaan en belangeloos al zijn krachten er aan heeft gegeven. De heer Ceulenaere had werkelijk ook gedacht er zijn stem aan te geven. Hij acht de instelling noodig. Maar typisch vihdt spr. het, dat wetin. de Kok de Kath. fractie uitnoodigt. omdat spr. meende, dat deze in de oogen van dhr. De Kok achterlijk was. Weth. de «Kok: Het blijkt nu. juist andersom te zijn. De voorz. merkt op, dat hij, de be sprekingen gehoord, direct zal doon werken, zoodat in een volgende ver gadering de benoeming kan plaats heb ben. In verband met de werkloosheid in het ntqaar zal de nieuwe functiona ris dan dadelijk goed werk kunnen doen Aldus besloten met de stem van Weth. Verplanke tegen. Rondvraag' Op de vraag van dhr. Dees of de rekening van het abattoir al is opge maakt, antwoordt de voorz., dat ze in de volgende zitting zal behandeld wor den. Dhr. Thomaes wijst op 'net Vuilnis Werpen bij de O.L. School, Zooals de heer Michielsen reeds heeft gezegd is er nog steeds veel bij, dat aan bederf onderhei ig is. De voorz. zal aan de hand van die instructie de noodige maatregelen ne men. maar acht het plaatsen van een bord, zooals dhr. Michielsen wil, over bodig. Dhr. de Putter verzoekt het college er het gemeentebestuur van Hoofdplaat op te wijzen, dat de zomerweg beter onderhouden moet worden. Dè voorz. is verwonderd, dat die nog niet in orde is gebracht, daar toch reeds geschreven is, dat de weg binnenkort zal worden opgenomen. Na mens het college zaï er .iu nog eens worden op gewezen en zal de weg de volgende week worden nagezien. Verder niets meer .e Le.iandelen zijn de, wordt de vergadering gesloten. o GROEDÉ Burgerlijke stand. Huw.-Voltr 25 Juni. Izaak J. van Lare, 20 j., jm. en Maria T. de Kub- ber, 20 j., jd. Geboorten. 2 Juni. Jozina, d. vanlz. Avot en M. S Klaeijsen. 4, Francina Sara, d. van C. J. C. Ras en F. Cas- teleijn. 7, Jan Jacobus, z. van J. C. Huijgh en C. Neele. 11, Florida Johanna, d. van J. H. Sommer en H. J. Bikker. Overlijden. 12 Juni. MariaLuteijn, 69 j (overl. te Middelburg), wed. van Joh. de Meester. Loop der bevolking. gedurende de maand Juni. Ingekomen zijn: M. van de Walle van Oostburg. B. Boogaart van Schoon- dfjke. gezin de Gardeijn van Breskens, D. M. More! en J. E. du Bois van Groede, W. de Bliek van Gent, S.T. Clarissen van Zuidzande. Vertrokken zijn: P. Buize naarCad- zand, A. A. Dusarduijn naar Sluis, H. J. van den Bossche naar IJzendijke.A A. Lekens en gezin naar Oostburg, J. M. Freiier naar Sprang-Capelle, P. C. J. Brakman naar Wehl, M. B. de Gar deijn naar Breskens, J. S Ocké naar Zuidzande, J. S. Versprille en M. M. Leenhouts naar Breskens, M. Schaap naar IJzendi|ke, V. S. F. Ras naar Gent. A. de Reu naar Sluis, gezin A. B. de Poorter naar Breskens, B. M. Verlinde naar Knocke, J. AllaartenC. Allaart naar IJzendijke NIEUWVLIET. Burgerlijke stand. Huw -Voltr. 22 Mei Hendrik de Koek, 26 j., jm. en Jozina Naaije, 25 j- )d- Geboorten. 1 Mei. Finie Magda, d. van A. A. de le Lijs en C. W. Ver- meersch. 9, Janna Wilhelmina Anna, d. van J. Ekkenbus en J. W. Riekwel. 12, Willemina Maria, d. van P van de Luijster en J. M. Cambier. 9 Juni. Maria Helena, d. van I. Faas en J. Basting. Overlijden. 5 April Pieter Anth. 11 maanden, z. van A. J. Hoste en A. S. Risseeuw. 4 Mei. Adriana de Hullu Voskamp, 83 j„ ongehuwd. 14 Juni Suzanna de Wagemaker, 90 j., wed van J. G. Voogdt. 16, Karharina Ma ria Tavenier, 94 wed. van J. F Lucieer. Loop der bevolking. De loop der bevolking is in deze gemeente als volgt. Ingekomen zijn: P. A. Jansens en echtgenoote van Groede, Magd. Gij- souw van Groede, J. Cruson van Groe de, S. A. van de Plassche van Oost burg, E, de Veij van Zuidzande, J. M. van de Wege van Waterland kerkje. Vertrokken zijn; P. S. Goossen naar Vlissingen, P. A. Bouwen? naar Oost burg, P. de Meijer en A. Clarissen naar Groede, J. van Weele naar Oost burg, gezin A. Provoost naar Cad- zand, Cathelientje den Decker naar Cadzand, W. Jansen van Rosendaal en gezin naar Groede, W. de Back naar Zuidzande, gezin C. Rookus naar Groede, C. P. D'hondt naar Schoon- dijke, J. Naaije naar Schoondijke. VOETBAL. BIERVLIET. Zondagmiddag had een match plaats tusschen de Voetbalvereeniging „Uni- tas 1" te Biervliet en A. V. V. te Aardenburg. De wedstrijd eindigde met 4—0 in het voordeel van Unitas I. OOSTBURG. Zondag 6 Juli werd alhier ééh beker wedstrijd gehouden tusschen een Oestburgsche combinatie en S. V. V. Rood—Wit I van Sluis met als uit slag 5—3 in 't voordeel van Sluis,die daarmee in 't bezit van den prachti- gen beker kwam. Rust was 3— 1 in 't voordeel van Oostburg comb. o SLUIS. Op de Zondag j.l. gehouden ver gadering der S V. V. Rood Wit alhier werd besloten gedurende een jaar een trainer aan te werven, welke het elftal de noodige aanwijzingen zal geven. Navraag zal bijv. in Knocke gedaan worden. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN vm nam Woensdag 9 Juli 1.26 1.50 Donderdag 10 1.49 2 13 Vrijdag 11 2.32 2,56 Volle Maan Donderdag 10 Juli om 21,10. LicM op «oor Rijwiel-n enz. (waaronder zijn begrepen wagens, karren, enz.) Woensdag 9 Juli nam. 9 50 Donderdag 10 9.49 Vrijdag II 9 47 Buiten verantwoordelijkheid der redactie. M. de R! (Jaarne zag ik onderstaande opgeno men onder .Ingezonden Stukken" voor Uw eerstverschijnend blad. waarvoor bij voorbaai dank. Met aandacht heb ik de beide arti kels ,,Critiek en Muziek in Z.-Vl. W.D." gelezen. Uitvoerig wil ik hierop niet ingaan, vergun me alleen de vol gende opmerking. Boven het schrijven van den Heer Schijve begint U met is over ,,tiet algemeen met groote instemming" ontvangen. Slechts een heel enkele ,,kon er zich niet mee vereenigien". Mr. de Red. dit betwijfel ik sterk! Ik heb met verschillende muziekliefneb- bers gesproken, die eenparig van oor deel waren dat Uw ,,critiek op critiek" zeer ontactisch is. en beter achterwege ware gebleven. Hun, en m.i. had geen commentaar op de uitspraak der Jury geleverd moe.en worden. Aangenomen dat de critiek ietwat scherp gesteld is. (ik kan er dat niet zoo direct uithalen) dan doet men het best zich daarbij neer te leggen: De Jury bestond toch uit deskundigen, en dat deze zich nu eens wat critischer uitgesproken heeft dan vorige, is m.i. wel eens goed. Als men soms critieken leest over waarlijk groote kunstenaars, dan .staat men vaak verstomd over de wijze waar op hun optreden .afgekamd" wordt. Er blijft soms niets van oyer! Wanneer al deze menschen de eigenaardige Hol- landsche hoedanigneid van .Ingezon den Stukken" schrijven, moesten toe passen, zouden de bladen wel met een extra-uitgave mogen verschijnen! In 't kort: door den aard van de opstelling kon Uw eerste artikel den in druk wekken alsof Uw gevoelens alge meen waren en dat betwist ik. M.i. ware Uw schrijven beter niet geschreven. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend O. v. d. Vt Het wel of niet tactisch zijn van ons artikel hangt zooals de heer v. d. V. terecht opmerkt, af van de vraag, of men zich bij een critiek moet neerleg gen dan wel of men daar zijn oordeel over mag zeggen. Wij meenen, dat het laatste wel ge oorloofd is en zijn Jn die meening door bovenstaand Ingezonden nog ver sterkt. Juist het afkammen" van waar lijk groote kunstenaars zegt in dezen genoeg. Moet dan alles maar geslikt worden Of bedoelt de inzender misschien, dat verkeerde dingen de minste waarde hebben, als ze worden doodgezwegen Wij herhalen dus met volle over tuiging, dat een critiek zoo ..critisch" mogelijk mag. ja moet zijn, hoe meer fouten worden aangewezen hoe beter, maar dit aanwijzen der fou ten dient tenminste te geschieden in oirbare bewoordingen: men voedt niet op met afkammen". Red. MARKTBERICHT. Rotterdam, Juli 1930 Binnenlandsche Gianen. Tarwe f 10,50 f 11,00. Fijne Zaden Geen noteering. Aardappelen: Eerstelingen lange 6-7 ct., Malta Spring 7-10 ct. Westl. 6—8 ct Westlandsche klei 5—6 ct; Westl. kleine ronde 3-4 ct. Aanvoer tame lijk, handel flink. TfF Het wegen der zuigelingen wordt Inplaats van 9 Juli, op 16 Juli gehouden. DE ZUSTER. Moeder en dochter ter dood veroordeeld- Uit Sofia wordt gemeld, dat na een opwindend proces het doodvonnis is uitgesproken tegen een vrouw, Timewa genaamd en haar dochter. Zij zijn ver oordeeld tot den dood door ophanging. De veroordeelden hoorden de uit spraak van het vonnis met een ironisch lachje aan. Zij hadden twee maanden geleden hun buren vermoord en beroofd om zich geld te verschaffen voor net koopen van een plano. De belangstelling voor deze zaak was buitengewoon groot en een menigte van ongeveer 5000 vrouwen stond voor het gerechtsgebouw op het bekend worden van het vonnis te wachten. Toen dit bekend werd, ging een ge weldig applaus uit de menigte op. De wacht van het gerechtsgebouw wist een poging om de schuldigen te lynchen, te verijdelen, doch eerst toen bereden politie aanrukte, gelukte het de opgewonden menigte te doen uiteen gaan. Een tragisch sterfgeval- Zaterdagmiddag heeft zich op der. Parkweg te Voorburg ter hoogte van de Julianastraat een droevige gebeur tenis afgespeeld. Terwijl de echtgenoote van het Tweede Kamerlid, den heer W. Drop aldaar liep te wandelen, ont stond er een gevecht tusschen naar hond en die van andere wandelaars, waardoor mevrouw Drop zoo overstuur raakte, dat zij plotseling bewusteloos nederzeeg. Dadelijk toegeschoten aan wezigen, brachten haar in den tuin van een nabij gelegen villa, vanwaar onmiddellijk om een dokter werd ge telefoneerd. Een ongelukkig toeval wil de, dat geen der doctoren thuis was, zoodat het 20 minuten duurde eer dr. Pieck ter plaatse verscheen. Deze kon helaas niet anders dan den dood van mevr. Drop constateeren. Per rijwielbrancard van de politie is de overledene daarop naar haar nabij gelegen woning in de Vljetenburgstraat gebracht. Het plotselinge sterfgeval wekte bij ooggetuigen en anderen in de buurl groote deelneming. De belastingvrije nergenshuizer. Langs den Maassluischen 'Dijk. tus schen Maassluis en Vlaardingen, woont een eenzaam man in een bijkans nog eenzamer huisje. Hij kookt- zijn potje, rookt zijn pijpje, en leeft er z'n stille kluizenaarsleven. Dezer dagen werd hij echter uit zijn rust opgeschrikt door een groot aantal zware biels, welke juist voor z'n wo ninkje waren gelegd en waardoor hem de uitgang werd versperd. De man beklaagde zich bij den burgemeester van Maasland, waaronder het door hem bewoonde stukje grond scheen te be- hooren, doch vernam, dat hij nergens woonde. In de registers van Maasland hoorde het stukje niet tnuis, evenmin in Maassluis of een andere gemeende. De stille kluizenaar is dus Nergens huizer en behoeft niet te vreezen, dat zelfs de belastingambtenaar hem zal storen in zijn rust, daar niet één ge meente rechten kan doen gelden en hij rechtens ook nergens kan worden ingeschreven. Een leeuwentemmer aangevallen- Een dierentemmer te Stuttgart werd door een leeuwin, die voor de eerste maal moest optreden, aangevallen en zwaar gewond. Het dier trof hem in zijn rechterslaap en beet vervolgens zijn bovenarm door. Een tweede tem mer, sprong in de kooi en wist den gewonde te bevrijden. Het slachtoffer werd terstond naar het ziekenhuis ge bracht, oksels en voeten behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel daarvoor, Het kost 45 en 60 ct. per bus en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth en Drogisten. Aanbevelend; R; BRAET Bresketli. Op sommige trekkingslijsten staat, dat de trekking begint op 28 Juli. Dit moet zijn 21 Juli a.s Nog verkrijgbaar Uniebriefjes in alle grootten. Aanbevelend, J. JACOBS Dz. 3 uur stipt door het Kinder en Meisjeskoor op de weide van den Heer BUTLER. Zitplaats f 0,50 Staanplaats f0.35 Plaatsbespreking bij Mevrouw LEMAIRE op Donderdag 10 Juli van 2 - 4 en 6—8 uur. TE KOOP: een prima merk „Adler". Ziet er uit als nieuw. Te bevragen bij CAMIEL VAN SGHOONACKER, p/a Ga rage S. M. Z. Zeeland, Vlissingen Houdt Uw Zaterdagmiddag vrij voor de Qroote Demonstratie te Breskens. des nam. 3 uur (w. t.) zal in het Café van den Heer LIPPENS te Groede (Kruisdijk) worden aan besteed: voor den Heer J.F.DE MILLIANO te Groede. Bes eek en teekening a f 2,50 verkrijgbaar bij ondergeteekende, die inlichtingen verstrekt. Aanwijzing volgens bestek. De Bouwkundige, D. J. ORNÉE. Breskens, Juli 1930. Wegens in uitvoering zijnde belangrijke verbeterlngswerken aan de Provinc'ale wegen Schoondijke—IJzendijke en Oostburg—2 wordt het verkeet zocht deze wegen gelijk te vermijdei

Breskensche Courant | 1930 | | pagina 3