Voor Dames. EEN SPORTFEEST „Avonturen in de Avonduren" „Avonturen in de Avonduren" „Avonturen in de Avonduren" Op Zaterdag 5 juli 1930 Verkrijgbaar in den Boekhandel van J. 0. LE BLEU, Breskens. straks een onderhoud plaats gehad van het Dagelijksch Bestuur van Aarden burg met ons Hoofdbestuur, waarbij de volle medewerking van gemeld college is toegezegd. Waar deze steun verkre gen is, doet hij een beroep op de in woners van Aardenburg om reeds van nu af pogingen in het werk te stellen om het volgende jaar financieel zoo sterk mogelijk te staan. Daarvoor zijn vele leden noodig: werf die aan. Het Hoofdbestuur zal zijn volle medewer king verleenen. De heer A. 1. Catsruan vraagt en verkrijgt het woord om iets te zeggen over de te houden tentoonstelling in deze gemeente in 1931 waarbij een der drie tentoonstellingsdageii hoogst waarschijnlijk een Zondag zal zijn. Hij zou het Hoofdbestuur zeer ernstig in overweging willen geven pogingen aan te wenden om de Zondag uit te scha- keeln. Hij denkt wel, dat daaraan vele bezwaren vastzitten, maar is de Zondag één der drie feestdagen, dan is het niet mogelijk, dat alle kringen in deze gemeente aan die tentoonstelling en daaraan verbonden festiviteiten hun me dewerking verleenen. De Voorzitter- zegt, dat hij kan be grijpen, dat de heer Catsman uit princi pe tegen een tentoonstelling op Zondag is. Over dat principe zal de Voorzitter niets zeggen, maar wel meent hij naar voren te moeten brengen het groote voordeel voor de Maatschappij om juist de Zondag als een der tentoonstellings- dagen te nemen, daar juist op de Zon dag het aantal bezoekers veel grooter is dan op andere c'i.igen. Op die dagen moet er veel geld in het laatje komen, want er gaat er ook veel uit. Hij kan den heer Catsman niet veel succes met zijn pogen voorspellen. De heer Catsman wenscht ook niet over het principe te discussieeren, maar vindt het alleen zeer jammer, dat de Zondag een der feestdagen zal zijn, waardoor een deel der ingezetenen uit gesloten wordt medewerking te verlee nen en een deel der inwoners van de streek uitgesloten worden de .Maat schappij te steunen. De heer Hollebrand meent, dat de menschen. die de heer Catsman op het oog heeft zich zelf uitsluiten, want zij zijn geen lid van de Maatschappijn waarop de heer Catsman antwoordt dat er zeer zeker meer leden uit de door hem bedoelden kring lid zouden zijn. wanneer de tentoonstelling niet op Zon dag gehouden werd. De algemeene ver gadering van vandaag is een proef om te zien, of de opkomst niet grooter zal zijn dan op een bondag, welnu, zegt de heer Catsman, laat het Hoofd bestuur ook eens een proef nemen -* met een driedaagsche tentoonstelling zonder Zondag. De heer Droog vraagt de algemeene vergaderingen niet meer te houden op een weekdag en dan ook liefst niet in een drukken tijd als nu. De Voorzitter deelt mede, c|at bij de organisatie van vorige tentoonstellingen gebleken is, dat enkele dingen anders, misschien beter konden geregeld zijn. Het Hoofdbestluur zal een en ander nog eens nader bezien en zijn conclu sies op een volgende algemeene ver gadering, welke dan echter niet in Aardenburg zal gehouden worden aan de leden mededeelen. Bij de rondvraag brengt een der Aardenburgsche leden de inning der contributie ter sprake; hij zou dat een voudiger vinden als de penningmeesters der plaatselijke afdeelingen dit voor hunne rekening namen; de bode, die thans de contributie van alle leden op haalt, kon dan het bedrag bij de diverse penningmeesters in ontvangst nemen daardoor zou wellicht het verlies van leden voorkomen worden. Het blijkt, dat dit punt reeds meer malen besproken is. maar dat nog geen juiste oplossing gevonden is. Het Hoofdbestuur zal er nogmaals zijn aan dacht aan schenken. De werkzaamheden waren hiermede afgehandeld en thans zou aan de orde zijn de lezing van den heer Van der Laan van Hoilandsch' Bloembollenhuis, over ,,de Tulpenteelt," maar daar de spreker niet verschenen was, zonder dat het Hoofdbestuur de reden daarvan wist, werd de vergadering door den Voorzitter gesloten. Dames die gesteld zijn op een goed en degelijk toiletpoeder, maken gaarne gebruik vanPurolpoeder.dat aangenaam en gezond voor de huid is. Doos met donsje 45 ct. en evenals Purol verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten, BRESKENS. Zondag heerschte aan liet strand een bijzonder gezellige drukte. O.m. was een Belgische kostschool met autobus sen verschenen, terwijl ook Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen goed vertegen woordigd was. Donderdag a.s. komt een School uit Zaamslag met ongeveer 80 personen het strand bezoeken, terwijl in ,,Suza" gepoosd zal worden. Door de Algemeene Vergadering van Aandeelhouders, gehouden op 20 April j.l„ is aan den Heer Ed. de Thouars op zijn verzoek per 1 Juli eervol ontslag verleend als Directeur der N.V. Stoomtram-Maatschappij Bres- kens-Maldeghem. terwijl met ingang dien datum in dezelfde functie werd benoemd de heer A. de Thouars. Met ingang van 16 Augustus a.s., is aangewezen als directeur van het P. T. en T. kantoor alhier de referen daris 2e klasse A. J. Saloiné te Zwolle (Spoorwegpostkantoor.) Van Melle's Sportvereeniging. Eenigen tijd geleden werd alhier door het personeel van de N.V. Van Melle's Confectionery Works een Sport vereeniging opgericht, de V.M.S.V. Van deze vereeniging. die momenteel is onderverdeeld in een Voetbalclub, een Korfbalclub en een Athletiekclub, gaat Zaterdag a.s. een Sportfeest uit, waarvoor wij verwijzen naar de in dit blad voorkomende advertentie. Wij wenschen de jonge vereeniging een toenemende bloei en zullen deze steeds met belangstelling volgen. IJZENDIJKE. Te 's Gravenhage slaagde voor het notarieele examen le gedeelte, de heer P. van Tiggelen alhier. BIERVLIET. Benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de Openbare school B alhier mej. C. de Doelder te Temeuzen. Onder deze gemeente in den St. Pieterspolder vormde zich vorige week een windhoos. Na eerst een driehonderd pannen van de schuur van den landbouwer A. V. te hebben geworpen, werden een aantal hooihoopen van E. D. mede de lucht ingenomen en kwamen tegen de electrische draden terecht waar ze in brand schoten.Ook in het dak van de landbouwschuur van B. werd een gat geslagen. Het verschijnsel ging gepaard met harde regenslag en enkele groote hagelsteenen. OOSTBURG. Raadsvergadering alhier op Maan dag 30 Juni 1930. Afwezig met kennisgeving de heeren P. de Bruijne en R. Risseeuw. De voorzitter opent de vergadering, waarna de Secretaris de notulen der vorige zitting voorleest, welke onge wijzigd worden goedgekeurd. Plaatselijke belastingen. B. en W. dienen hun voorstellen in, zooals ze op de vorige vergadering zijn besproken. In hoofdzaak komt het hierop neer: Vervallen zijn: a. Uitkeering per inw. f3,448,17 b. Rijksbijdrage salarissen Burgemeester en Secretaris f 600,— c. Opcenten personeele belasting f 4,021,08 d. Inkomstenbelasting f33,714,26 f41,783,51 Daarvoor komen in de plaats: a. Gemeentefonds f 10,117,17 b. Salarissen B. en S. f 3,000,- c. 75 pCt. grondbelasting f 5,597,10 d. Pers. belasting f12,841,87 e. 30 opcenten hierop f 3,152,56 f35,408,70 Ei is dus een tekort van f6374,81, dat B en W. voorstellen te dekken door: 1. plaatsing ln de 3e kl. f'2880,15 2. 20 opcenten gem -fonds f 4034,75 3. 20 extra opc. pers. bel. f2337,22 f9252,12 Dit geeft een Ovetschot van f 2877,31 noodig voor het dekken van bijzon, dere tegenvallers. Dhr VAN DE WAETER: Zou het niet beter zijn, de gemeente ln de 2e klasse te plaatsen? VOORZ.: De 3e klasse komt on geveer overeen met de heffiing vol gens de tegenwoordige regeling. Mocht later blijken dat de 2e klasse moyeli|k is, dan kan dit altijd nog geschieden Dhr. VAN DE WAETER meent, dat deze voorstellen neerkomen op verhooging der lasten voor de midden stand en verlaging voor de hoogeren. De VOORZITTER wijst op het al gemeene voordeel voor de gemeente. Terwijl nu ruim f 30,000 moet wor den betaald, vraagt de nieuwe regeling van de inkomens slechts een f 17000. Dit is voor allen een groote verminde ring, waarbij nog gevoegd kan worden dat nu slechts 50 opcenten op de pers. bel. geheven zal worden. Op verzoek van Weth. DE MILLI- ANO deelt de voorz. mede, dat het verschil tusschen de klassen gelegen is in den aftrek. Deze bedraagt voor ongehuwden en gehuwden resp. inde le klasse f 100 en f200 en in de 3e f200 en f300. Het komt er dus op neer, dat de belasting geheven zal worden van in komens van f600, wat met den ouden toestand overeenstemt en wat ook overal elders is vastgelegd. Dhr. VAN DE WAETER blijft bij zijn meening, dat de lagere inkomens naar evenredigheid meer en de hoo- gere minder zullen betalen. Verderzag hij, zooals hij in de vorige vergadering reeds opmerkte, de opcenten van de personeele belasting liever op de ver mogensbelasting gebracht. Zonder hoofdelijke stemming wor den de voorstellen van B. en W. ver volgens aangenomen. Dhr VAN DE WAETER verzoekt echter aan te tee kenen. dat hij geacht moet worden te hebben tegengestemd. Wijziging begrooting 1929. Door overschrijding van verschillen de posten tot een bedrag van f 4499,76 moet de begrooting 1929 gewijzigd worden. Na de toelichting door den Ontvanger met aanduiding van de dekking, worden de af- en overschrij vingen goedgekeurd. Verzoek aansluiting gas. Van A. Kievit en anderen is het verzoek ingekomen om de gasleiding langs de weg naar Aardenburg door te trekken tot hun woning. Op voorstel van B. en W. wordt besloten, het verzoek in te willigen. Wijziging gas-tarieven. Tot nu toe waren de tarieven zoo danig vastgesteld, dat boven de 250 M3 een prijs van t'/2 cent werd be taald. B. en W. stellen voor den wij ziging aan te brengen, zoodanig dat van 251350 zou gerekend worden 6V2 en daarboven 6 cent. Een en ander voor industrieel gebruik, waar onder dan ook te rekenen valt het gasverbruik in het Gesticht. Zonder hoofdelijke stemming aldus besloten. Pensioensgrondslag. Het salaris van A. Scheerens is verhoogd tot f1050. In verband hier mee moet ook zijn pensioensgrond- slag op dat bedrag worden bepaald. Koninginnefeest. Ten behoeve van dit feest stellen B. en W. voor een post uit te trek ken van 50 cent per kind. Dit wordt z. h. s. goedgekeurd. Rondvraag. Dhr VAN DE WAETER heeft ver. nomen, dat de muziekvereeniging met de kermis niet aan den tol maar op de weide van de kinderen De Smit zou spelen. Hij zou graag weten of dat waar is, daar hij zich daarmee niet zou kunnen vereenigen. B. en W. is hiervan niets bekend. Daar verder niemand meer het woord verlangde sloot de voorzitter de ver gadering. In een Donderdag 1.1. gehouden vergadering werd besproken of men de Veilingsvereeniging „Avicultura" gezien de minder goede resultaten der laatste jaren nog zou laten voortbestaan. Na uitvoerige discussies werd besloten, een commissie te be noemen, bestaande uit twaalf leden, die met het bestuur zullen overleggen, wat er in de toekomst met de ver eeniging gebeuren zal. SLUIS. Openbare vergadering van den Raad dezer Gemeente op Maandag 23 Juni 1930 's nam. 2 uur. Afwezig dhr. Aernaudts. Na de opening werden de notulen van de vorige vergadering onveranderd goedgekeurd. Het kohier dienst 1930 voor de riool belasting werd met algemeene stem men vastgesteld met 63 aanslagen tot een totaal bedrag van f 252,- Eén aan slag zal hierbij worden opgelegd voor 2 of meer aan één eigenaar toebehoo- rende perceelen die aan elkaar grenzen en waarvan de waterafvoer door 1 aan sluiting op de rioleering plaats heeft. Omtrent de bekende circulaire van Ged. St. van de herziening der jaarwed den van burgemeester, secretaris, ont vanger en wethouders, werd meege deeld dat het salaris van den Burge meester met f 50,- zal worden ver hoogd, dat van den secretaris gelijk zal blijven, bij benoeming van een nieu we ontvanger diens salaris f 500.- zal worden verlaagd en de jaarwedden van de wethouders zullen worden verhoogd met f 20,-. Met algemeene stemmen wordt, op voorstel van de wethouders de' Heeren Breijaert en Van Mazijk. besloten aan O.S. mede te deelen dat men. accoord met de vastgestelde herziening van de salarissen van burgemeester en secreta ris, doch dat men de salarissen van de Wethouders f 50,- lager wil gesteld zien Aan dhr. A. Descatoire wordt op zijn ingekomen verzoek ontheffing van hon denbelasting verleend tot op een bedrag van f 3.75. Reeds eenigen tijd geleden was de rioleering van de sloot achter de R.-K. Kerk besproken doch toen voor kennis geving aangenomen. Nu was de aan dacht echter weer op die sloot geval len en stelden B. en W. aan den Raad voor die sloot over een afstand van circa 170 M. te rioleeren. De kosten hiervan zouden bedragen pl.m. f 600. .Goedkeuring werd met algemeene stem men verleend. Op het marktplein zal in plaats van de voormalige Wilhelmina-bank, die in zeer bouwvalligen toestand verkeerde 'en daarom weggeruimd was, een nieuwe geplaatst' worden, die echter zoo ge maakt zal worden, dat ze in den winter kan weggezet worden. De kosten hier van bedragen f 100,- De verordening op den vleesclikeu- ringsdienst en de gemeentebegrooting ondergaan een 'kleine wijziging. De voorzitter deelt mede dat de zaken van de N.V. Zeeuwsch-Vlaamsche Ex port-slagerij schitterend gaan, zoodat uitbreiding overwogen wordt. Daartoe zou de N.V. een stuk gemeentegrond groot ongeveer 200 M- willen koopen. wat met algemeene stemmen werd goedgekeurd. De heer Albregts vestigde de aan dacht er op, dat op de wandelwal zoo weinig banken staan en dat er z. i. wel een paar bijgeplaatst konden wor den. Op zijn verzoek zullen er nu drie banken bijkomen. Daarna sluiting. Feesten te Hulst, Z.-Vlaanderen, Zeeland. Te Hulst, een der oudste en inecst merkwaardige stadjes van ons land zijn plannen in voorbereiding om het 750- jarig bestaan der stad van 15 tot en met 25 Augustus a.s. feestelijk te her denken. De leiding berust bij een Comité dat gevormd is uit de besturen van de Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer en den Oudheidkundigen Kring „De Vier Ambachten". Dit Comité heeft een programma samengesteld dat in korte trekken het volgende omvat: Historische optochten. Historisch openluchtspel. Tentoonstellingen, o. a. van de rijke geschiedenis der stad Avondconcerten op het Attractie terrein „Oud Hulst". Waterfeest ên Vuurwerk, Op verschillende avonden schitte rende verlichting. Het geheel belooft, in de sfeer van het eeuwenoude, geheel omwalde stad je een zeer merkwaardig feest in lier Zeeuwsch-Vlaamsche land te worden. MARKTBERICHT. Rotterdam, 30 Juni 1930. Binnenlandsche Gianen. Tarwe f 10,75 f 11,25. Fijne Zaden Geen n iteering. Aardappelen: Red Stir f 0,50-f090 Bravo s f0.60- fl.00: all s per H.L.; Westlandsche Schoolmeesters klei 6—7 ct Eerste lingen 6 8 ct., Eersrelingen kleine ronde 4—6 ct.. Eerstelingen lange 7- 8 ct., Malta Spring 6 -9 ct., p. Kg. Vlas. Aangevoerd: Blauwbloei 1200 K.G f 0.70-f 0,89; Groningsche 2000 K.G. f 0.60—f 0.75; W. Zeeuwsch 2000 K.G f0 60 f0 75; Holl. Geel 6000 KG f0,60-f0,75,Dauwroot 1600KG f 0,65-f0,625 organiseert de Van Melle's Sportvereen. op haar terrein aan den Langeweg. (Weide van dhr. Risseeuw). Gehouden wordt een onderlinge Voetbalmatch der V. M. S. V. een Korfbalmatch V. M. S. V. T. S. V. (Terneuzen) terwijl in de pauzen het tableau „De Elf Provinciën" zal worden opgevoerd en enkele Athletieknummers zullen worden gegeven. Verfrisschingen aan de Van Melle's cantine op het terrein ver krijgbaar. Entrée 10 cent Aanvang 2 uur. WF KOMT U OOK 7 H Zie ook strooibiljetten aangaande de feestelijkheden, te houden in het Jeugdgebouw op Zaterdag en Zondag a.s., des avonds half acht. Menig bewoner of bezoeker van het centrum der Belgi sche groote steden zal wel niet vermoeden, welke aan doenlijke tafereelen of drama's zich somtijds in sloppen en stegen kunnen ontrollen. Schoon en levendig worden deze ons thans weer af geschilderd door den realistische schrijver PIERRE VAN DE MOORTEL in zijn laatste nieuw werk: Toen deze schrijver op den 23 April 1929 voor een studie-reis naar Egypte en Palestina vertrok, schreef men in de Nederlandsche dagbladen groote artikels over het doel dezer reis, alsook over zijn uitgegeven werken en terecht; want zijn lezers weten, dat hij een realistische verteller is, die verschillende levenstoestanden op zijn duimpje kent, en dit, omdat hij erin heeft meegeleefd. is dan ook weer een wetk van hem, dat zal boeien van 't begin tot het einde, en door de lezers, in de grootste spanning, tot de laatste bladzijde zal verslonden worden, terwijl men tevens de zakdoek voor den dag zal moeten halen, om afwisselend de tranen van 't schreien en lachen af te wlsschen, Hier even enkele voornaamste onderwerpen te vermel den, zooals: Belle Dona De Kaartenlegster De Karnavalzot Een bloedigen Kerstnacht Een Uurke op de Gentsche Fuure Moderne Handel in blanke slavinnen De gesyndikeerde Bedelaars enz. welke ln dit werk behandeld worden, en de lezers zullen reeds voldoende over den inhoud van dit boek op de hoogte zijn,

Breskensche Courant | 1930 | | pagina 3