Gewestelijk Nieuws. Sport. Gemengd Nieuws. bijdrage, wel zou goedman en, meenden Ueü. btaten tot «Jie verlaging niet te moeten overgaan. De belangen van de inwoners der provincie en die van de haar bezoeken de vreemdelingen zuilen evenwel, zij het op bescheidener schaal, toch reeus «enigermate gediend zijn door in het reisseizoen, waarin het meeste venteer plaats heett, gelegenheid te geven op goedkoopere oiijeaen te jcizeii. lil elk geval zal dit niet zulke on gunstige uitkomsten geven als een al- gemeene venaging dei personëntarieven Mitsdien besloten üed. Staten, aan de verlangens van adressanten in zooverre te voldoen door de ééiuiaagsche re tourbiljetten tegen den prijs van ge- zelschapskaarten, d.i. twee-derden van den prijs van enkele reiskaarten, ge durende de zomerdienstregeiiiig, ingaan de 15 Mei, verkrijgbaar te stenen, fot heden was dit slechts het geval van 15 Juli tot 30 September. Ook van 18 tot en met 23 April (Papenen) waren ze verkrijgbaar. Het kwam hen billijk voor, dat die regeling niet alleen zou gelden voor het traject Vlissingen BresKens, inaai voor alle trajecten van de Wester- en Ooster-Scheldedienst. Daar de minister voor 10 Mei geen bezwaar tegen deze iregeling inbracht, kon worden aan genomen, dat hij die niet had. De moUc-Dixiioorn* In de vergadering van 13 Maart werd door wijlen den heer Van Dixiioorn een motie ingediend naar aanleiding van een desbetreffend schrijven van Ged. Staten, inhoudende een zienswijze van den minister van Waterstaat over de provinciale stoombootdicnsten, in welke motie üed. Staten worden uitge- noodigd er bij den minister van water staat met den meest mogelij ken na druk op aan te dringen, dat in ue bestaande regeling der rijKsbijdragc geen er lei verandering ten ongunste der Provincie worde gebracht. Deze motie werd in handen gesteld van Ged. Sta ten om advies en deze deelden nu meut dat de inhoud hun volledige instem ming had, en zij stelden zich in ver binding met den minister, te meer om dat zij zich tegenover dien bewindsman hadden voorbehouden, op de aangele genheid, welke aanleiding had gegeven tot het indienen der motie-Van Dix- hoorn, nog terug te komen. Onder overlegging van de gevoerde correspondentie, meenen üed. Staten dat de Staten, evenals zij,, met bevre diging van het schrijven van den mi nister zullen kennis nemen; er blijkt uit, datj althans voorloopig, een wijzi ging in de regelen, die gelden voor de berekening der rijksbijdrage niet is te duchten. Dat in de toekomst, bij geheel gewijzigde omstandigheden, wij ziging ook van deze regelen, iioodig kan blijken, ontkennen üed. Staten n et, doch dat zoodanige gewijzigde omstan digheden thans nog niet zijn ingetre den, staat tusschen alle betrokken par tijen wei vast. De motip-Van Dixhoorii heeft inmiddels haar bestaansgrond ver loren, zij zou gevoeglijk kunnen wor den ingetrokken of althans buiten be handeling worden gelaten. Uit de correspondentie teekenen wij nog aan dat de minister van waterstaat van meening is, dat als de wegen naar de drie veren Breskens—Vlissingen, Ter Neuzen—Hoedekenskerkc en Walzoor- denHansweert geheel gereed zijn, de lijn Ter NeuzenVlissingen geen al gemeen belang meer is en dus geheel van de rijkssubsidie inoet worden uit gesloten. BRESKENS. Loop der bevolking. Ingekomen zijn: Gezin Riteco van Oostburg naar 3e Zandstraat 29; gezin G. Verduijn van Oostburg naar Glacis 9; gezin H. Haartsen van Groede naar de Hullustraat; gezin I. Streef kerk van Vlissingen naar Spuiplein; F. Tanghe van Sluis naar le Zandstraat; D. J. v. de Velde van Zierikzee naar Boule vard 63; gezin J. van de Sande van IJzendijke naar Dorpsstraat 109, G. S. Verhage van Cadzand naar Dorps straat 23; M. H. Constandse van Goes naar Dorpsstraat 89; J de Troye van Arnerouiden naar Haven 1. Vertrokken zijn gezin J. H. de Vlie ger naar Wageningen, C. S. A. Lam- po naar Aardenburg, C. A. Rammeloo naar IJzendijke, M. Baas naar Dordrecht, P. de Munck naar Medemblik, J. Ph Wesdorp naar Leiden, C. van Houte haar Vlissingen, A. Lok naar Schoon dijke, E. Morel naar Zuidzande, C. Bondewel naar Middelburg, C. Ver- planke naar Amsterdam, J. Kamp naar Vlissingen, S. Leenhouts naar Koude» kerke, P. Tanghe naar Middelburg, A. Loose en gezin naar Groede. o üKOEDE. Burgerlijke stand. Huw.-Voltr. 7 Mei. Hendrik Adnaan Cijsouw, 27 j., jin. en Cathanna M. Risseeuw, 2o j., |d. 8. Abraham Dees, 22 j., jm. en Maria S. Becu, 23 j„ jd. Jan van Belois, 21 j.. jm. en Anna J. i'iersen, 19 j., jd. 14, Octavius J. Onderüonck, 24 j., jm. en Alma A. Dusarduijn, 23 j., jd. 15, Franz J. de Rooij, 21 jm. en Tannetje Wiliem- sen, 17 j., jd. izaak Baart, 28 j., jm. en Maria Schaap, 30 j., jd. 22, Daniel Morel, 26 j., jm. en Maria S. Versprille, 28 j„ jd. Geboorten. 7 Mei. Ivontje Suzanna, d. van J. C. Decap en F. S Voogdt 23, Izaak Corneiis, z. van J j. Bou- wens en L. J. Krokké. 31, Jan Pieter, z. van Ph. A. van Petegem en M. M van Haneghem. Overlijden. 6 Mei. Cornelia Catsman, 78 j., echtg van I. de Hullu. Loop der bevolking gedurende de maand Mei in deze gemeente; Vertrokken zijn; J. Cruson naar Nieuwvliet, gezin H. Haartsen naar Breskens. gezin J Versprille naar Schoondijke, gezin E. van Opdurp naar Schoondijke, J. van Roo naar Middelburg, gezin P. Jansens naar Nieuwvliet, P. Datthijn naar Axel, S. Contant, M. Verplanke en R. Caus, allen naar Middelburg. M. Cijsouw naar Nieuwvliet, gezin F. de Smit naar Schoondijke, J. Bok naar Rotterdam, L. M. de Smit naar Schoondijke, M. Pijcke naar Waterlandkerkje, gezin Roks naar Breda, K. Verberkmoes naar Schoondijke, gezin Geelhcet naar Axel, G. Risseeuw naar Lutten a/d Dedemsvaart, J Boekhout en J. Die- rings Daar Oostburg. Ingekomen zijn H. Boekhout van Vannair Coté dor (Fr.). P. de Meijer en A. Clarissen van Nieuwvliet, M. Schilleman van Biervliet, gezin den Hollander van Oostburg, gezin Louwe- ret van Waterlandkerkje, M. deLooze van Hoofdplaat, gezin Aliaart van Cadzand, A. Dees van Wissenkerke, gezin Sreen van Emmen. gezin Salomé van Cadzand, gezin Verbuijt van IJzendijke, gezin Sijnesaal van Hoofd plaat, gezin Jansen van Roosendaal van Nieuwvliet, gezin A. Sijnesael van Hoofdplaat, gezin Rookus van Nieuw vliet, gezin Loose van Breskens. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN j vm nam Zaterdag 14 Juni 4.04 4.28 Z' ndag 15 4.45 5.09 Maandag 16 5 27 5.51 Dinsdag 17 6.07 6.31 L. Kwartier Donderdag 19 Juni om 10,20. Licht op voor Rijwielen enz. (waaronder zijn begrepen wagens, karren, enz.) Zaterdag 14 Juni nam. 9.51 Zondag 15 9.52 Maandag 16 9.53 D'nsdag 17 9.54 VOETBAL. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN (le PINKSTERDAG). Schitterende prestatie van de Voet- balvereeniging „Breskens". Uitgeloofd waren 3 mooie prijzen, welke alle met beslissende meerderheid gewonnen zijn. Breskens IIIMidd. Boys II is 4 2. Breskens II- Midd. Boys I is 3—1. Breskens I—Gasfootbal Brugge I is 5-1. Bij de laatste was Breskens voor de wind al in de meerderheid. Stand 1 —0. Na de rust werd de stand gebracht op 5-1: Er werd geregeld op de Brug- sche helft gespeeld. o De Sassche Wielerbaan- Men meldt aan de Z. Koerier te Sas van Gent De wedstrijden op de wielerbaan,, aldaar, die met Pinksteren zouden wor den gegeven, zijn niet doorgegaan. Naar de Z. Koerier verneemt, stelt het bestuur er geen prijs meer op, nog wedstrijden tê organiseeren, aangezien de medewerking van het publiek al te gering is. Zal dit door velen worden betreurd, jammer is het stellig ook, dat de eens zoo mooie baan nabij de startlijn sterk beschadigd blijkt te zijn. Ot dit aan Kwaadwilligheid of aan baldadigheid van de Jeugu moet worden toegeschreven is tot lieden nog niet geconstateerd. Le politie is met het geval in kennis gesteld en stelt een onderzoek in. Als men nu een Kijkje neemt op de wielerbaan, is het voor een sportman treurig om aan te zien. Bij de staitlijn is nu de baan geheel overdwars op gebroken de stukken cement liggen over de baan verspreid. Niet alleen kunnen er geen wed strijden gegeven worden alvorens de baan gerepareerd is, wat weer veel kos ten zou mede brengen, doch de ren ners uit de buurt, in noofdzaaK Ran- schaert en Oderie, zjjn er de dupe van, daar die renners geregeld hun oefening op de baan hielden. Waar er nu geen mogelijkheid bestaat om de baan, zoo als hij nu ligt, nog te berijden, zijn zij genoodzaakt, elders hun dagelijksche oefeningen te houden. V erkeersongevallen- Zondagavond is nabij Oldenzaal op den straatweg Oldenzaal—Enschede oe arbeider V. aldaar, die op den berm stond te praten, door een luxe-autjo uit Enschede aangereden en onmiddel lijk gedood. De chauffeur reed daarop terug naar Oldenzaal om over Hengelo weer te Enschede te komen. Daar een ooggetuige het nummer van den auto had opgenomen, Kon 's nachts nog de gemeente-politie den chauffeur in arresi stellen. Maandagmiddag omstreeks 5 uur heeft even buiten het dorp Garderen een auto-ongeluk plaats gehad. Een kleine auto, bestuurd door den heer Grol uit Rotterdam, die met een vriend een autotochtje maakte, kwam in bot sing met een motorfiets, bestuurd door den 31-jarigen Jochem Bruggenkatnp uit Enschede; op de duo-zitting zat Munsterman, eveneens uit Enschede. Beide laatstgenoemden werden over den weg geslingerd. De heer Bruggenkamp werd zeer ernstig gewond. De duorijder kreeg minder ernstige verwondingen. Beiden zijn naar het ziekenhuis te Apel doorn overgebracht. Dinsdagmorgen om 9 uur is een vrachtauto van de IJmuider vischcentra- ie, waarschijnlijk doordat de bestuurder even omkeek, op den hoek van den Westersingel en den Nieuwen Binnen weg tegen een lantaarnpaal aange reden, tengevolge waarvan de lantaarn paal afknapte. De auto is doorgeschoten en in den Singel terecht gekomen. Per soonlijke ongelukken hebben zich daar bij niet voorgedaan. De auto is met een transportwagen van de autober- gingsmij. Jacatra uit het water gehaald. In den nacht van Zondag op Maandag is de motorfiets-rijder Willy Féron uit Sittard op den Bunderberg te Bunde met zijn motorfiets tegen een boom gereden. Met een ernstige hoofd wonde en een beenfractuur is hij in het hospitaal Calvariënberg te Maas tricht opgenomen. Zijn toestand is ern stig. Maandagmiddag is tusschen Echt en Susteren nabij de garage Moortha- mers, op den rijssstraatweg een wiel rijder, die uit een zijweg komende;, den weg zou oversteken, door de voor ruit van een luxe-auto geslingerd. De man liep een beenbreuk en ernstige hoofdwonden op. Hij werd naar het Fransche klooster te Sittard vervoerd. De moord te Bennekom. Thans kan als vaststaande worden gemeld dat de Behandeling van de zaak tegen J. Hoek, voor de rechtbank te Arnhem, die verdacht wordt van den moord op mej. Koperberg, in haar ge heel met gesloten deuren zal plaats hebben. De behandeling dezer zaak is vast gesteld op Donderdag 17 Juni. Doodelijk ongeluk. Op den rijksweg tusschen Naarden en den Hakkelaarspoort reden den eer sten Pinksterdag 's middags omstreeks half zes de 19-jarige mej. A. G. de Paus uit Amsterdam, haar verloofde en haar zwager te fiets achter elkaar. Zij hadden niet het rijwielpad geko zen, dat dwars door de weilanden is gelegd, maar reden tusschen de onop houdelijk voorbij snellende auto's en de trambaan. Mej. De Paus heeft op een oogenblik zich waarschijnlijk geen rekenschap gegeven van de situatie en is vbor een autosignaal óf voor hel tramsignaal, dat zij misschien voor een autosignaal hield, uitgeweken naar de rechts van haar gelegen trambaan. De wagenbestuurder van de uit Naarden komende Uooische benzinetram zag haar op 30 M. afstand. Hij kon de wagen niet meer tot stilstand brengen misschien heeft hij te hevig geremd en zijn de wielen geblOKkeerd en dien tengevolge doorgegleden. Het meisje werd nog 45 pas meegesleurd. Haar verloofde zag naar, toen hij omkeek door de tram voortsleuren. Zij werd onmiddellijk gedood. De Naarder politie heeft den twee den Pinksterdag den weg voor he;t rijwielverkeer gesloten. Doodelijk motorongeluk- Maandagavond werd te borneren de slager F. Stevens uit Helmond bewus teloos naast zijn motorrijwiel gevon den. Hij werd naar het ziekenhuis te Helmond vervoerd, waar hij bij aan komst reeds bleek te zijn overleden. De politie stelt een onderzoek in. Vergiltigd door snoepgoed. Dezer dagen zijn te Kerkrade 4 jeud- dige kinderen door het gebruik van snoepgoed ernstig ongesteld geworden. Door het tijdig toedienen van tegengif konden zij gered worden. Het snoep goed is in beslag genomen. Een gevoelige straf. De havenarbeider Peter Borton is door den snelrecmer te Hamburg wegens het deelnemen aan een overval van een groep communisten op natio- naal-sociaiisten tot negen maanden ge vangenisstraf veroordeeld. De overval geschiedde 28 Mei j.l. op het Step- hansplein ie Hamburg. Reeds in Januari was de arbeider wegens een soortgelijk geval tot een maand gevangenisstraf veroordeeld. Derechter deelde in de toelichting van het vonnis mede, dat het streven om de politieke geschillen der partijen in ruwen vorm uit te vechten voorbeeldig gestraft moet worden. Het is onverschillig of dergelijke wandaden door leden der linksche of rechtsche partijen worden bedreven. Beklaagde werd onmiddellijk gevan gen genomen. 25 personen te water- Een aotobus van Van der Poll uit Franeker, waarmee een muziekkorps, be staande uit 25 personen uit Wit|narsum, komende van een concours te Drachten, naar huis zouden rijden, is te Olde- boorn in een bocht van den weg in een wetering gereden. De bus kantelde en kwam op zij in het water terecht(. Alle inzittenden wisten door het inslaan van de ruiten uit de autobus te komen. Vijf van hen werden licht gewond en hebben zich onder geneeskundige behan deling gesteld. De oorzaak van het ongeval is waar schijnlijk te wijten aan het feit, dat boven het water een dichte nevel hing, waardoor (Ie chauffeur van de bus het water niet kon zien. Ergerlijke dierenmishandeling. Een vrachtrijder te Enschedé heeft zich op een ergerlijke wijze van zijn hond ontdaan. Het beest was dezer dagen weggeloopen en eenigszins kreu pel en verwond weer thuisgekomen. De man had eenige dagen te voren bij Eibergen 'n hond onder zijn auto gehad. Dat beest was meteen doodge gaan. Hij besloot nu hetzelfde bij zijn hond toe te passen en bond deze in een zak. De zak werd op den grond ge legd. Hierna werd de motor van een vrachtauto met een gewicht van 8500 K.G. aangezet en daarmede reed de chauffeur over het dier. Het beest was direct dood. Omwonende hoorden het gejank en deden aangifte bij de politie, die proces-verbaal opmaakte. Brutale inbraak- Bij een juwelier te Geleen hebben dieven een brutale inbraak gepleegd. Met een steen had men een der vi trines verbrijzeld en daarna uit de éta lage voor circa f 400 aan goud- en zilverwerken, hoofdzakelijk ringen en horloges, gestolen. De daders zijn on bekend gebleven. Een levende ter dood gebrachte' ln Estland bestaat de doodstraf nog. Wordt iemand hiertoe veroordeeld dan mag hij kiezen tusschen galg en gift beker. Onlangs koos de ter dood ver oordeelde moordenaar Sergei Vasi- levsko het laatste middel om een eind aan zijn zondige leven te maken, en welgemoed ledigde Sergei den beker met het aangenaam smakend vergift. Sergei was jong, gezond, 'n stoere kerel en ging niet dood. Wel was hij vrij ziek* maar na een paar dagen knap te hij op, en nu zit hij weer in zijn cel. Want men weet niet goed wat men nu moet doen, men ,,/.Y mei het geval. Immers, de doodstrai is ten uitvoer gebracht. En de reenters vragen zicli af, of het niet ongeoorloofd is Ser- gei nog langer gevangen ie houden. Of moet de doodstraf nog eens ten u.t- voer gebracht worden Misschien leelt er in .Estland nog wel een Salomo, die het zaakje tot aller tevredenheid weet op te knappen. De Dusseldorpsche moordenaar. Steeds nieuwe misdaden Komen van Kurten aan het licht. /Saterdagis hij weer verder gegaan en heeft nog be kend, dat hij zich in de jaren 1921 tot 1925 schuldig neeft gemaakt aan 2 moorden, 4 pogingen tot moord en I brandstichting m de streek van Al tenburg in Saksen. De reeks door hem zelf bekende misdaden bestaat nu uit II moorden, 20 pogingen tot moord of verkrachting en eveneens 20 brandstich tingen. Ook in Engeland een vrouwen moordenaar Zondagmorgen vroeg heeft men te Brighton in een laan het lijk gevonden van een door messteKen om het leven gebrachie vrouw. Dit is in de laatste weken reeds het derde geheimzinnige geval yan ,dien. qavd. 't hans „is-'.het slachtoffer mrs. Beatrice Prendengast, een 56-jarige vrouw, die. naar hei lijkt met een pennemes, drie doodelijke ste ken in de borstkas heett ontvangen. Hevig onweer- In dé streek van Belleville in Bour- gondië heeft een hevig onweer ge woed. Tengevolge van een wolkbreuk is een groot gebied onder water gezet. Vooral in de streek van Charentay, waar een zijrivier van de Saóne buiten haar oevers trad, werd groote schade aangericht. Drie huizen werden ver woest en weggespoeld. De bewoners moesten uit de vensters springert en zich zwemmende redden. Het verkeer tusschen Beau Jeux en Belleville Is geheel verbroken, daar de weg in een rivier veranderd is. Ook het vorige jaar werd dezelfde streek door het nood weer geteisterd. Een dwergenhuwelijk. Te Hautmont (Noord-Frankrijk) had een eigenaardig huwelijk plaats. De echtgenoot, Leon Decaen,. 33 jaar oud, geboren te Oenets, in het Departe ment van het Kanaal, meet 1.18 M. en weegt 35 K.O. De echtgenoote, Simonne Flament, 28 jaar oud, van Hautmont, meet 1.06 M. en weegt 25 kilogram. Als bijzonderheid is te vermelden, dat de ouders en de verJere bloedverwan ten van de jonggehuwden allen van normale gestalte zijn. Beide dwergen werken in de cirken en zullen binnen korten 6jd te Parijs optreden. Het huwelijk der Lilliputters was ge heim gehouden, om een grooten toe loop van nieuwsgierigen te vermijden. Vermist Sedert Vrijdagavond laat wordt ver mist de zesjarige Arie de Bruin, wo nende Bokkingstraat 35 te Scheveningen Het kind is dien avond te halT-tien nog aangetroffen in den omtrek van de binnenhaven te Scheveningen. Het bericht van de vermissing bereikte de politie te 11,15; de ouders waren aan vankelijk niet ongerust, omdat het wel meer voorkwam, dat hun zoontje tot het invallen van de duisternis daar ver toefde. Een ingesteld onderzoek ook met po litiehonden, gedurende den nacht van Vrijdag op Zaterdag en ook op den volgenden dag heeft geen resultaat op geleverd. Ondeugdelijke alkohol- Door het drinken van whisky, waar in methyl-alkohol zat, zijn te New-York (stad) in de laatste 24 uur negen men- schen overleden.

Breskensche Courant | 1930 | | pagina 6