Mliiüwsclimn Naar Antwerpen. M Du F r Voetbalwedstrijden ff® te Breskens POLYDOR en ODEON Gramofoonplaten. Electrische Stofzuigers Email Keukenfornuizen Luzern, Landbouwtentoonstelling Ie en 3e Pinksterdag Wereldtentoonstelling nieuwe slingerhoning, een rozijnen-, krenten- of kruidenbrood van J. A. N. DE VLIEGER J. VAN KAMPEN eubelen osse Mooi Duurzaam Fabrikaat Sluis Breskens W. DRUCKS BRESKENS. ZOMERJAPONNEN in zijde, wol-mousseline, kunstzijde, enz. I. JACOBS-van Dixhoorn, Breskens. L U T E IJ N'S Botercake Pinksterbrood BAD BRESKENS llloon- en Winkelhuis Donderdag 12 Juni 1930. j Aanbestedingen enz. Rechtszaken. imengd Nieuws. Advertentiën EXTRA-TRAM Voor de Feestdagen: Prima Boere Boter Zondag 1ste Pinksterenl SCHOENHANDEL - BRESKENS Wij hebben een groote keuze Ontvangen: Ja nu zijn ze er W. W oittiez, Breskens. OPLAAT. gehouden aanbesteding van me onderhoudswerk van de use Hoofdplaat- en Thomaes- iroor het dienstjaar 1930/1931 teschreven als volgt: helling, Terneuzen f7550 immeloo, Philippine f7489 Sas van Gent f7400 tnelis alhier f7213 'erk is gegund aan den Iaag- ;hrijver. jndissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 3 Juni. ilgende zaak werd o.m. be- J. Ph. W., 28 j., koopman te erd verdacht dat hij in 1929 te Sluis een duif, toebehoo- m C. d. M., welke duif in zijn ok was komen vliegen, zich egeëigend. Eisch f 25 s 25 d. is. itierechter te Middelburg. Zitting van 4 Juni. olgende zaak werd o.m. be- B., huisvr. van J. J. Q., 29 er beroep te Breskens, werd Je gelegd dat zij op 6 Mei j.l. >ondi|ke eenige banden van rij mer een scherp voorwerp heeft stoken. Eisch f25 s 25 d. h., ik idem. [SKIL. gnamiddag kreeg de werkman W. van Assenede (wijk de erkzaam op de nieuwe fabriek llfende balk in den hals, waar- e man bewusteloos neer viel. van L.oy, spoedig ter plaatse, den ongelukkige direct naar de Verpleging waar hij zonder tot wustzijn te zijn gekomen ander- ur nadien overleed. Van der W. ehuwd en eerst 32 jaar oud. trent dit treurig ongeluk verna- e nog het volgende.' Van der W. aterdag j.l.. gedaan gekregen heb ij d£ firma Monnoyer. Genoemde verklaarde zich direct bereid, ai osten van vervoer naar zijn woon- alsmede lijkkist etc. te zullen iigen. Zaterdag vertoefde voor de houwing aldaar nog het parket iddelburg. De ongelukkige laat rouw :net 2 kinderen achter. Goed afgeloopen. :n een dezer dagen de familie Heinkenszand in de huiskamer was, kreeg de dochter des huizes s een stekende pijn in de wang gon zij direct daarop te bloeden- middellijk werd de huisdokter ge- chuwd, die haar naar het zieken- te Goes deed overbrengen, alwaar tot de ontdekking kwam, dat zij een flobertgeweer-kogelfje in het t was getroffen, dat er uit kon :n verwijderd. onderzoek bleek zich in een ruilt ie kamer een gaatje te bevinden( door het projectiel blijkbaar naar 'n was gekomen. Een buurman had middag op het erf op musschen loten met een flobertbuks, waarbij onvoorzichtigheid een schot in de ing van het woonvertrek van de ie K. was terecht gekomen, met lovenomschreven gevolg. Waak voor de vliegenplaag. zomer is op handen en de vliegen en weer hun seizoendaar zij oornaamste overbrengers zijn van Jacillen, is de oorlog tegen deze :ten een van de meest noodzake- dingen. Vliegen worden in vuil )ren en na aan vuilnishoopen ver lende bezoeken te hebben gebracht, zij naar de woningen, waar zij het eten zich nederzetten en in lekers en over de borden kruipen, gevaarlijk dat is kan men begrij- indien men weet, dat volgens des- ligen een vlieg ongeveer een 'en kwart millioen bacillen op haar lam heeft. Daar de vliegen ook in de melk komen, moet men al als men met babies te doen heeft melk eerst koken en daarna goed Skken. De vliegen brengen sommige tiettelijke ziekten ook verder, door zij bij lijders aan besmettelijke ten over handen en gezicht loopen daarna bij de gezonden hetzelfde n, waardoor zij de ziektekiemen van een op den ander overbrengen, de plaag tegen te gaan moet men vliegen vangen en dooden, ofwel vergiftigen, VRAGENBUS. Lezers hebben het recht koste loos vragen te stellen. Brieven te richten aan: N.V. Accountants kantoor „Nationaal Bureau voor Adviezen" onder Directie van P. SIEBESMA R. de VRIES, Nieuwestad 83, Leeuwarden. In spoedgevallen gelieve men porti voor antwoord in te slui ten. Men krijgt dan antwoord per brief. Vraag 6. We drijven een slagerij met 2 broers en 2 zusters, in onverdeelden boedel, doch één dezer zusters heeft bij over lijden van haar vader over haar erfdeel willen beschikken. Mijn moeder zaliger heeft toen ook afstand gedaan van alle bezittingen. Genoemde zuster kreeg toen voor haar deel een lijfrente (bij notarieele acte vastgesteld) van f 300,-. Qndertusschen is zij door den dokter en kantonrechter ontoerekenbaar ver klaard en vertoeft thans in een gesticht waarvan de kosten f 700,- bedragen, die wij voor onze rekening nemen. Ik heb altijd bij de aangifte van de Inkomstenbelasting van ó.is drieën die f300,- afgetrokken van de totale in komsten. Nu is mijn vraag: 1. Mag ik die lijfrente van 'f 300,,- van de totale inkomsten aftrekken 2. Mag ik nu de kosten f 700,- be dragen niet f 600,- aftrekken als mini mum levensonderhoud 3. Als een van ons drieën die hier samen wonen, komt te overlijden eerder dan genoemde zuster, moet ik dan successie betalen va i ge'.ieele ver mogen of komen d e f 300,- lijfrente in mindering, of f 500,- minimum le- noodzakelijk levensonderhoud 4. Mag ik bij de aangifte van de vermogensbelasting f 300,- aftrekken omgerekend tegen kapitaal, of van f 600 noodzakelijk levensonderhoud Omgerekend a 4 pCt. in dat le. geval f 7.500,-, 2e. geval f 15.000,-, of moet ik het geheele vermogen opgeven /oucler aftrek Antwoord. I. Bij de beregening van het in komen uit den Poedel, mag de f 300t- lijirente in aanmerking worden geno men. De volle f 300,- moogt U echter niet aftrekken, maar alleen het rente- bestanddeei en dus n.et het aflossings bestanddeel oer ujueuie. Wanneer mij e.ci opgeeft den leeftijd van Uw zuster, .u.i a U wel het bedrag rente-bestanddeel lijfrente opgeven. De lijfrente is een lijfrente ten laste van den boedei. II. Deze kosten mogen voor het volle bedrag worden afgetrokken, wan neer a. Uw zuster behoeftig is en b. U de uitkeering verschuldigd is. Beide is het geval. Als broers en zusters rust op U de taak de kosten te betalen. Wat wordt echter betaald? f 700,- ondersteuning en bovendien f 300,,- lijfrente? Of wordt er f 700,- in totaal be taald, dus f 300t- lijfrente en f400,- bnderstand,der ln lv\.pr verste geval (wanneer dus f 700,- ondersteuning wordt betaald) mag ieder der broers en zusters op zijn aangiftebiljet aftrekken 1/3 deel. ln het tweede geval mag worden af getrokken 1/3 deel van f 400,- door ieder. III. Dit is een vraag, die de Suc cessiewet betreit. Met den inhoud van de Successiewet zijn wij wel bekend, een notaris echter is de persoon, die met de Successiewet „door en door" bekend is. Dat neemt echter niet weg, dat wij op Uw vraag wel een antwoord kunnen geven. Komt één Uwer te overlijden, dan wordt het aandeel in de thans nog onverdeelde nalatenschap van de(n) overledene berekend. Voor de berekening van dit aandeel wordt onder de schulden van de on verdeelde nalatenschap de gecapitali- seerde lijfrenteschuld opgenomen. Deze schuld wordt berekend volgens art. 47 Successiewet. Om het bedrag dezer schuld per heden te kunnen berekenen, moet ik den leeftijd van Uw zuster weten. De verschuldigde onderstand wordt niet gecapitaliseerd. IV Bij de aangifte Vermogensbelasting moet de lijfrente ad. f 300,- worden gecapitaliseerd. Geeft U mij den leeftijd van Uw zuster even op, dan geef ik U de gecapitaliseerde schuld wel op. GEMEENTE GROEDE Bij den Gem.-Veldwachter als achtergelaten goederen in café's gedeponeerd. 1 kindethocdje en 1 damestasch. Mobilisatie slachtoffers. Personen in de gemeente woon achtig, die gedurende het tijd vak 1 Aug. 1914 tot en met 1 Jan. 1920 in militairen dienstzijn geweest, en, zonder recht op levenslang pensioen uit den dienst zijn ontslagen uit hoofde van ziels- ot' lichaamsgebreken, of, nabe staanden, als weduwen en wee zen, van zulke personen; én, niet de naar huis gezonden personen, die niet zijn afgekeurd of nabe staanden van hen, kunnen zich tot uiterlijk 12 Juni a.s. ter secre tarie aanmelden, teneinde in aan merking te kunnen komen voor financieelen steun van Rijkswege of uit het fonds van den Bond van mobilisatie invaliden. te Kloosterzande. Bij gelegenheid van de Land bouwtentoonstelling, vanwege de Z. L. M. te houden op Woensdag 18 Juni 1930 te Kloosterzande zal vanwege de Kring „Oostburg" van deZ. L. M. bij voldoende deelname een rijden van Schoondijke naar Kloosterzande. Vertrek van Schoondijke des morgens om 8 uur. Aankomst te Kloosterzande om 11 uur. Vertrek uit Kloosterzande des nam. ongeveer 5 uur. Inwoners van Zeeuwsch-Vlaan- deren W. D. die van deze extra gelegenheid willen gebruik ma ken, worden verzocht dit schrif telijk op te geven bij den Sec retarisvan den Kring .Oostburg" de heer J. B. BECU-de Hullu te Groede. uiterlijk vóór Vrijdag 13 dezer, onder opgave van het aantal personen, datwenschtmee te gaan. Diegenen, die zich opgeven, ontvangen bericht, of de extra tram loopt of dat de deelname te gering: De Secretaris van den Kring Oostburg" van de Z. L. M., J. B. BECU-de Hullu. Kantoorsluiting met Pinksterdagen Het Kantoor Firma SANDERSE Co Breskens en Zeeuwsche Spaarbank Breskens is gesloten: Zaterdag 7 Juni a.s. Ook gesloten 3en Pinkster dag (10 Juni). H. VAN DE SANDE, Breskens. gelegenheid a f 3,50 per persoon retour, de te Antwerpen te bezoeken. Deelnemers gelieven zich op te geven vóór Zaterdagavond 8 uur. De ondernemer P. J. BRUGGE Groede en Breskens. TE KOOP: bij Iz. VAN HANEGHEM, Dorpsstraat 131, Breskens. blijft tot den laatsten dag heer lijk malsch en fijn van smaak. Vele soorten LIMONADE aan cohcurreetende prijzen. 82% cent per pond. NS. 1,00 tot 2,10 Breskens III - Middelb. Boys II 2,20 tot 3,30 Breskens II - Middelb. Boys I 3,30 tot 5,00 Breskens I - Gasfootbal Bruggel Donateurskaarten aan het terrein. De Pinksterdagen komen. Aanbevelend. Te beginnen vanaf 15 JUNI zullen des ZONDAGS één of meer autobussen op Antwerpen rijden. Vertrek Breskens 's morgens 6 uur, opladen Schoondijke, Oost- burg, IJzendijke, Biervliet. Prijs f 3,— retour. Ook zal een autobus rijden over Groede. Nieuwvliet, Zuidzande, Sluis, Aardenburg, bij genoegzame deelname. Prijs f 3,20 JF" Plaatsbespreking drie dagen voor verrrek bij J. MANNEKE, Boulevard 8, Breskens. Houdt zich aanbevolen voor extra ritten. Wij staan U steeds ten dienste met een uitgebreide voorraad meubelen, karpetten, tafel-, divan- en kapstokkleeden. De bekende Aupingmatras met volledige garantie. De matras die steeds meer ge bruikers vindt. Denk er wel aan. een derde van Uw leven brengt U op een matras door, dus Is het van belang dat U een goede neemt. De nieuwste opnamen en schlagers Laat U deze platen eens bij ons voorspelen. Aanbevelend, Aanbevelend, zoowel de Volta als Electrolux. Verder een prachtige collectie in witte en zwarte uitvoering. Aanbevelend, ^ooVus, ^re^Vtetvs. Voor de Feestdagen hebben wij Wortelen, Kropsla. Bloemkool, Komkommers, Spina zie, Postelein en Asperges, Oude en Nieuwe Aardappelen. Alle soorten Groenten in Blik. Perziken en Abrikozen 90. Ananas en Pruimen 35, Appelmoes 40, alles per groot Blik, Gedr. Pruimen en Abrikozen. Tevens Nielsens beroemde Zu ren, als Augurkjes, Bommen. Zilveruien, Piccalille en Azijn. Ook nog Leverpastei, Lunch- tong, Pilchavals, Sardines. Kreefc, Zalm, Jam, Honing enz. enz. enz. Voor Dessert Puike Sinaas appels, Bananen en Kaapsche Appels. Voor de Huiskamer: Alle soorten Bloemen en Plan ten vanaf 10 cent tot 10 gulden en 300 Cactussen, komt en ziet. Tot een bezoek uitnoodigend. Ook alle soorten Potjes, Bak jes, Jardinaires enz., in echt Gpudasch enz. DROOG'S Fruithandel, Tel. 60, Breskens. is en blijft steeds DE BESTE Beleefd aanbevelend, Banketbakkerij D. LUTEIJN. P.S. Speciaal adres voor een massa, nog nooit zoo veel en zulke alk op heden in voorraad. Voor Heeren, Dames en Kinderen in lak, Peau de suède en zeer veel kleuren en snitten, het is een luit om te zien Vrargtuit oerig zicht want alles kan niet io de étalage staan. Goedkoope Baden Gezellige zitjes Paviljoen en Lunchroom Speeltuin Nieuw gebouwd groot Woon- en Winkelhuis op besten stand in Axel te koop, zeer geschikt voor Bakker of Slager. Brieven en inlichtingen Bureau van dit Blad Letter O. Notaris BEUNINGh te Groede zal op om 7 uur wettelijke tijd ten ver zoeke v,an den heer A. C. SALOME te Groede, publiek verkoopen, ongeveer 3,53,88 H. A. of 8 gemeten wassende te Breskens in den Breskenschen polder aan deil Puijehdijk.

Breskensche Courant | 1930 | | pagina 3