Raadsvergadering Breskens Mijnheer Pimpelmans en z'n Fordje. Week-Menu. üeiaiiyrijKü MeaeÉip. Gewestelijk Nieuws' Gemengd Nieuws. Een ongelukkige thuiskomst. 1 KON. NED. SCHOUWBURG I GENT. Zondag 11 Mei nam. 2,30 Drie üi'ma Meisjes. 1 en nam. 7,30 I Do Dorpspoêot. IIEUWE CIRCUS-SCHOUWBURG GEN1 Nu hetgeen aan mindeijarigen in den j l-orm van een lijfrente oi andere pc- jiodieke uitkeering door uun ouders toegekend, niet als inkomen oi deel an net inkomen wordt beschouwd, mag "e vader ter bepaling van zijn zuiver jikomen niets attrekken ter zake van de -an zijn minderjarige kinderen toege- ende lijfrente en andere periodieke jitkeering. j Niet als inkomen of deel van net ^komen wordt besCnouwd liet aandeel de winst van coöperatieve vereeni- ;ingen, mits deze winst naar den maat- j Itaf van de bestede som wordt genoten n het doel der vereeniging niet met ■et bedrijf of beroep harer leden in erband staat. Wij denken nier in de eerste plaats tan de coöperatieve imroop eu ver- Tuiksvereenigingen. Een kruidenier echter, die iid is van en coöperatieve ïnKuopveieenigmg en en aandeel in de winst geniet, moet I >ver dit aandeel wel oelasting betalen. mmers deze coöperaiie noudt veroand aet het beroep van het lid. Het aandeel in de winst van ver- .ekeringmaatscnappijen, dat door de verzekerden als zoodanig (dus als ver- ekerden) wordt genoten, wordt ook tiet ais inKomen oi deei van net inko- 1 nen bescnouwd. 1 Wanneer dus een levensverzeKering- -naatscnappij winst uitkeert a,.n de ver- tekerden, benoett deze winst niet als nkomen te worden opgegeven. 1. Mogen wij er de aandacht op ves 1igen, dal in jde Vragenous uitsiuitenu (Belastingvragen' woroen beantwoord r j Er zijn lezers, die dit wel eens ver- geten. J Lezers, die ook met andere vragen i ,ot ons komen. 2. Soms vragen lezers ons oordeel nangaauue belastingaanslagen. Mogen wij langs dezen weg deze oragers verzoenen de aanslagbiljetten j 3 (het aanslagbiljet) in kwestie steeds bij :e voegen i Men kan er zien verzekerd van hou- len, dat wij de stukken zoo spoedig mogelijk terugzenden. Een zelfde opmerking geldt de na- rorderingsaanslagen. 3. Er scnijnen lezers te zijn, die wet '.'ragen nebben, maar door niiduel van Te Vragenbus geen antwoord zoeken rp hun vragen, omdat zij lieverhun 'J vraag niet in de courant wuieii uebbeii geantwoord. 1 j Ook die lezers kunnen ons gerrust .vragen stellen. 1 Wanneer de lezer dit verlangt, worot Te vraag niet in de Vragenbus (dus 1 niet in de courant) beantwoord. i 1 3. Uitdrukkelijk verklaren wij ons bereid personen, die, wellicht onwe- i tend, vermogen en inkomen voor de I belastingadministratie verzwegen, en die 'gaarne een Vrijwillige aangilte willen 'doen, van advies te dienen. Wie, zij het wellicht onopzettelijk, ie weinig belasting betaalde, spreektbij voorkeur niet over deze zaak. Ons zijn gevallen bekend, dat zelfs de nuisge- 'nooten niets wisten. Bespreek de zaak eciiter eens met 'ons. 1 U kunt zich overtuigd houden van de 1 meest volstrekte geheimhouding. 5. Personen, die met net invulien van hun aangiftebiljet moeite hebben, zijn gewoon tot den laatsten dag met het invullen te wachten, zelfs zijn er, die eerst een waarschuwing van de belastingadministratie afwachten. I Wij acnten deze gewoonte niet goed. i Wie moeilijkheden ondervindt, wach tte met iiet stellen van vragen niet tot het laatst. Men stelle zoo vroegtijdig mogelijk I zijn "vragen, i Alleen dan kan men verzekerd zijn van een vlotte beantwoording van zijn vragen. Naainlooze Vennootschap ACCOUNTANTSKANTOOR ,Na- f TIONAAL BUREAU VOOR Aü- VIEZEN," onder directie van P. j Siebesma en R. de Vries, gevestigd 1 te LEEUWARDEN, N1EUWE- STAD 83. BRESKENS. Onze lezers worden verwezen naar de gewijzigde dienstregeling van de Autobusdienst Breskens—Brugge, wel ke 15 Mei een aanvang neemt, alsmede naar den dienst Breskens Knocke wel ke met 1 Juli a.s. zal beginnen. o GROEDE. Het door den Voorzitter van het centraal stembureau benoemd verklaar de lid voor den gemeenteraad Dnr. Jac. Iz. Brakman, in de vacature wijlen dnr. J. H. de Bliek, neeft zijn benoeming als zoodanig aangenomen. De Emma-bloemcollecte heeft in deze gemeente een netto opbrengst opgeleverd van f 51.05. o SLUIS. Woensdag 30 April werd net 12l/2- jarig jubileum van Z. E. H. Pastoor J. Dierick alnier feestelijk herdacht, waarbij van de gebouwen der R.-K. ingezetenen de vlaggen waren uitgesto ken. Bij de Mis van Dankbaarheid, die des morgens door den jubilaris werd opgedragen werdide feestpredikatie ge houden door kapelaan van Beekhoven uit Oosternout, die o.a. wees op het geen de jubilaris in d.en tijd nad tot stand gebracht. Des middags vond een nuldiging van de R.-K. scnooljeugd plaats door 't zingen van toepasselijke liedjes en ten genoore brengen van declamaties. 's Avonds braent het muziekgezel schap den jubilaris een serenade. Vanwege de R.-K. Vereeniging ,,11 et Wit-Gele Kruis" worden 3 kin deren uit deze gemeente naar de va- cantie-kolonie te Velddriel gezonden. Tot waarnemend directeur van het Rijks-, Post- en Telegraafkantoor alnier is benoemd de lieer Ch. v. Laere. Uit een 5-tal sollicitanten voor de benoeming van directeur van net mu ziekgezelschap Apollo,." alhier, werd gekozen dnr. J. van de Bussclie alhier. In de vacature van Mej. F. F. Vennue, aan de Car. School alhier, is benoemd Mej. L. Gillissen, tnans tijd. werkzaam aan de Cnr. School te Scnoondijke. o OOS1 BURG. De neer J. P. Allaart te 's-Graven- rage is benoemd tot leeraar in de Wis- e i Natuurkunde (vacature Nieuwennuy- zen) aan de Rijkskweekschool voor on- u-wijzers en onderwijzeressen alnier. o IJZENDIJKE. Maandagmiddag 2 uur brandde te ljzead.jke (Gcedle.en) net Zwinge.hok van den vlasser P. L. tot den grond toe af. Drie macnines en een vlas- brakel werden een prooi der vlammen. Verzekering dekt de scnade. Oor zaak onbekend. Begunstigd door net mooie weer, gaf de Aiuziekvereeiiiging Harmonie" alnier een uitvoering op de muziektent. Zooals steeds braent dit weer veel volk naar nier. Donderdag werd alhier, voor een geheel gevulde Beurs, de bedrijfsfilm van de Siuis' Biscuiifabriek te Deventer vertoond. Burgerlijke stand. SCKOOND1JKE. Huw.-Voltr. 10 April. Jannis Abra ham de Hudu, 23 j., jm. en Sara Cor nelia Bouwens, 28 j., jd. Geboorten. 15 April. Theophilus Petrus, z. van E. F. Steijaerc en A. G. de Kramer. 17, Bartha Maria, d. van A. Stben en R. M. van Kouwenberg. Overlijden. 1 April. Adriaan Bee- rens, 68 j., wedn. van J. Lako. 27, Elizabeth Kotvis, 42 echtg. van P. Hennekeij. Loop der bevolking, gedurende de maand April. Ingekomen zijn: J. de Groote van Vlissingen, M. Goedhals van Gent, P. J. de Boevere van IJzendiike, A. J. Heetesonne van Sluis, A. J. de Koning van Oostburg, F. van Prooije van Nijmegen, J. de Koene van Retran- chement, F, de Blaeij van Hoofdplaat, W. Beercns van Axel, S. de Jonge van IJzendljke. Vertrokken: E. Brevet naar Oost burg, Jac. J. Buize naar Groede, M. Vermeere naar Heerlen. O WATERLANDKERKJE. Loop der bevolking. gedurende de maand April. Ingekomen: A. van de Wege van IJzendijke. Vertrokken M. Timmerman naar Aardenburg, A. C. Meeuse naar Ber gen op Zoom. A. C. Martens paar IJzendijke, J. J. Ritico naar Oostburg. o op Vrijdag 2 Mei 1930. Afwezig met kennisgeving de heer NOTEBAART. De VOORZITTER opent de vergade ring, waarna de notulen worden voor gelezen en onveranderd worden vast gesteld. Na een zitting met gesloten deuren heropent de voorzitter en deelt deze mede, dat goedgekeurd zijn door G.S. de besluiten betreffende de vaststelling van de straatgrens en rooilijn aan Vo gelenzang en die van hel Uitbreidings plan. Subsidie Zangkoor. Vervolgens heeft de herstemming plaats over iiet voorstel van den heer LUTE1JN, om de Zangvereeniging BRESKENS een subsidie van f 75,- te verleenen over 1930. Vóór stemden de heeren DE KRUIJ- TER, LUTEIJN en CAPPON; tegen de neeren CARELS, WOITTIEZ en WALLIEN, zoodat hiermee het voor stel verworpen is. Dankbetuiging. Van de Zeelandia-fabriek is een schrijven ontvangen, waarin dank wordt gebracht voor de waardeerende woor den, door den Voorzitter in zijn Nieuw jaarsrede aan naar gewijd, terrwijl zij tevens de verzekering geeft alles in het werk te zullen stellen, om stankvrije productie te verkrijgen. Verzoeken V.V.|V De Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer alnier heeft tot den Raad de volgende verzoeken gericht: a. he, plaatsen van waarschuwings borden bij de scnolen in de Dorps straat. B. en W. adviseeren gunstig, waarna de Raad zonder hoofdelijke stemming 'het verzoek inwilligt. b. 'het doen van een grondig onder zoek, om te komen tot de instelling van een weekmarkt. B. en W. zijn gaarne bereid, de noodige stappen te doen. De 'heer CARELS wil gaarne eenige toelichting geven. De bedoeling van punt b. is 'hoofdzakelijk, dat Breskens meer naar voren wordt gebracht. Eén van de middelen daartoe is het instellen van een weekmarkt. Hij zou B. en W. willen verzoeken al net mogelijke te doen, om daartoe te komen. VOORZITTER: B. en W. zullen er zeker de noodige aandacht aan wijden. Wet'h. WALLIEN: Het is toch zeker de bedoeling niet, dat er een kraam pjesmarkt zal komen. Dat zou voor de middenstand niet voordeelig zijn. De heer CARELS: Natuurlijk niet. M.i. is een beestenmarkt wel net meest gesdhikt. Ik. heb over deze kwestie met verschillende beestenkoopers gespro ken en die meenden dat Breskens daar voor bijzonder gunstig gelegen was. VOORZITTER: Het spreekt van zelf dat wij den bond van beestenkoo pers om advies in deze belangrijke zaak zullen vragen. c. 'het plaatsen van banken in de gemeente. Dit onderdeel wordt naar B. en W. terugverwezen. Boom en Boulevard. Het verzoek tot plaatsen van boomen op den Boulevard, behandeld in de vorige zitting, 'neeft tot gevolg gehad,' dat met de meeste spoed aan de uit voering daarvan is gewerkt. De boo men zijn reeds geplaatst; de aanschaf- fingskosten bedragen ongeveer f 39,-. De 'heer CAPPON waarschuwt te gen uitdrogen. De Boulevard is nog al hoog. B. en W. zullen er zeker de noodige aandacht aan wijden. Aantal vergunningen. Van net Comité tot bestrijding van het alcohol-misbruik is het verzoek in gekomen, net aantal vergunningen te verminderen. Daar in de vorige zitt'ng juist be sloten is, dit niet te doen, wordt op voorstel van den voorzitter het schrij ven voor kennisgeving aangenomen. Benoemingen. Door het vertrek van den heer J. H, de Vlieger moet in een tweetal vaca tures worden voorzien. a. Lid van de Commissie van Toe zicht op het Lager Onderwijs. Door B. en W. is de volgende aanbeveling opgemaakt: 1. I. J. Riemens. 2. K. T. Post. Na een tweetal stemmingen wordt de heer C. A, Rookus benoemd met 35. „Pimpelmans, Pimpelmans!" bul derde de burgemeester, ,,'t is, dat je zoo'n knap veearts bent, anders liet ik je in 't hok stoppenl Zou je me de koeien genezen en de menschen in gevaar brengen! Als 't weer gebeurt, is 't voor goed uit met die auto rijder! j. Begrepen?" itas^msscmmmsmmamsmomtam ixmsm 4 stemmen; de heer Riemens verkreeg er 2. b. Lid van de Commissie tot wering van Schoolverzuim. Hiervoor is door B. en W. dezelfde aanbeveling opgemaakt. Na 3 stemmingen, de lieer Riemens en Rookus hadden ieder 3 stemmen werd bij loting laatstgenoemde aange wezen. Rooilijnen. Voor de op het Bouwplan gepro jecteerde staten ten Westfen van de Vergouwestraat moeten de rooilijnen worden vastgesteld, mede in verband met den bouw van een dropsfabriek voor de Gebr. Verduijn. Over de vraag, of rooilijn en straat- lijn hier mogen samenvallen, ontspint zich een vrij langdurige discussie, die hiermede eindigt dat de vraag toestem mend wordt beantwoord. Bestrating. B. en W. doen het voorstel, de Noor delijkste van bedoelde straten te be straten, tot een breedte van 6.15 Mi De kosten zullen in totaal ongeveer f 2600.- beloopen. (Bedoelde straat komt langs de nieuw te bouwen fa briek). Daarbij zullen de gewone voor waarden iets verzwaard worden, om dat binnenkort daar wel geen andere gebouwen zullen worden geplaatst. De 'heer DE KRUIJTER is er tegen. Het meest noodige in andere gedeelten blijft aciiter en hier wordt alles dade lijk in orde gemaakt. Zoo is de water afvoer achter de le Zandstraat al lang niet in orde; 'het water blijft midden ae straat lil de goot staan. B. en W. zullen die toestand onder zoeken. De heer CARELS heeft andere be zwaren. De kosten zullen voor de ge meente op ruim f 2000.- komen. Dat is voor één straat veel. B. en W. heb ben in de vorige zitting het vermenig- vuldigingscijfer laag gehouden. Dat is praéhtig. Maar hoe moet het gaan, als meerdere gelijksoortige aanvragn binnenkomen. Waar moet dan het geld vandaan komen? Was het niet beter, andere voorwaarden vast te stellen. Met dit laatste is de VOORZITTER liet eens. Evenwel gaat dat nu niet op. Het zou niet billijk zijn, voor dit geval andere en zwaardere eischen te stellen. Eerst dienen tl eze dan tocii bekend te worden gemaakt. Dan had men er op kunnen rekenen. Overigens zal verandering zeker ge- wenscht zijn. Binnenkort komen weer andere straten en wat er als straafbe- lasting van terugkomt is heel weinig. Maar vooir dit geval mag dat nog niet worden toegepast. De 'heer CARELS is natuurlijk vóór alle mogelijke industrie en zal die zoo veel mogelijk steunen. Maar de Raad dient ook vooruit te zien. En daar om vraagt hij nogmaals, Wat er zal gebeuren, als binnenkort een andere aanvrage komt, De discussie eindigt met de goed keuring, zonder hoofdelijke stemming, van het voorstel van B. en W., terwijl op voorstel van den heer CARELS het college zal overwegen, of een an dere regeling mogelijk is. Boottarieven. Door de V.VjV. is aan Ged. Staten het verzoek gericht, de tarieven op de Prov. Boot te verlagen. Den Raad wordt nu verzocht aan dat adres ad- haesie te betuigen. B. en W. adviseeren gunstig. De heer CARELS wijst op de vele medewerking, die reeds is ondervonden. Des te meer spijt hem het besluit van de Kamer van Koophandel en hij 36. Onderwijl was Janus Knoest, de timmerman, in de auto geklommen. Hij deed mevrouw's bontje, dat in den wagen was achtergebleven, om z'n hals en vleide zich deftig achter over in de kussens Onder algemeen gejuich werd nu de auto voor Meneer Pimpelmans' huis gereden. kan zich die afwijzende houding eigen lijk niet verklaren. Nog meer bevreemdt het hem, dat geen enkele afgevaardigde uit W. Zeeuwsch-Vlaanderen, althans volgens het verslag in de krant, het verzoek heeft ondersteund, daar het toch zeker een streekbelang geldt. Voor de medewerking van het col lege, waarvan hij zich overtuigd hield, is spr. dankbaar. Maar toen zou hij het op prijs stellen, als van het ge meentebestuur nog een verdere actie in deze zaak uitging. Zonder hoofdelijke stemming aldus besloten. Rondvraag. De heer DE KRUIJTER wijst op het belang van het aanbrengen van een paar waterplaatsen. In verband met net steeds toenemende verkeer zijn die ze ker noodigi De VOORZITTER deelt mede, dat bij het college reeds plan nen in bewerking zijn. De heer CARELS verzoekt de lan taarn bij Clement en Van Gijs ook des nachts te willen laten doorbranden. Dit in verband met de vissciiers, die dat licht als ze bij vroegtij moeten uit varen, eigenlijk niet missen kunnen. B. en W. zullen er hun aandacht aan schenken en zoo mogelijk inwilligen. Hetzelfde lid wijst op net lichtpunt bij Jansen. Reeds in het najaar heeft spr. toezegging van spoedige afhande ling verkregen, maar nog steeds is geen verbetering aangebracht. Hij vraagt, wanneer dit nu zal geschieden. De VOORZITTER deelt mede, dat de gemeente nog in onderiiandeling is met de fa. Van Melle en dat wel spoedig overeenkomst zal worden ge troffen. Dan zal ook het betreffende punt in orde worden gemaakt. De heer LUTEIJN wil er even op wijzen, dat verscheidene zinkputten te smal zijn en daardoor moeilijk zijn te leegen. Hij zou het college in over weging willen geven, bij het aanbren gen van nieuwe putten, deze breeder te maken. B. en W. zullen een en ander nagaan en waar mogelijk ver beteren. Op de vraag van den heer CAPPON of betreffende de vuilnisbelt met Man neke een mondelinge of een schrifte lijke overeenkomst is gesloten, ant woordt de VOORZITTER, dat ze mon deling is aangegaan. De heer CAPPON merkt op, dat hij de vraag alleen heeft gesteld, omdat daar een weg zal worden gelegd. De VOORZITTER voorziet daarbij geen moeilijkheden. Overigens zal de belt toch binnen niet te langen tijd verplaatst moeten worden, in verband met de uitbreiding als badplaats. De strijd tegen de sprinkhanen in de Dobroedsja. Onder leiding van den minister van landbouw en den gouverneur van Wa- lac'iiije is in het Zuiden van de Do broedsja de strijd tegen de sprinkhanen met groote kracht begonnen. Er zullen loopgraven worden gemaakt om de sprinkhanen met rook te verdelgen. De Adeverul bericht dat de sprinkhanen reeds een oppervlakte van 300 H.'A, bosch hebben kaal gevreten. Op bevel van den minister van oof' log zijn verscheidene compagnieën sol' daten naar het geteisterde gebied ge zonden, teneinde in samenwerking met de boeren den strijd tegen het onge* dierte aan te binden,

Breskensche Courant | 1930 | | pagina 2