Matthaüs=Passion Mag 12 April 191, ZANGBUNDEL II Trapnaaimachines, Radio distributie - Breskens. Aanbestedingen, Verkopingen enz, Afloop Aanbestedingen enz. Electro-Tech. Bur. Schippers &Nauta ACCOUNTANTSBUREAU M C. VAN DEN ENDE V Zondag 13 April 1930 uit te zenden door de A. V. R. O. ItuivGFS Magazijn TOEWIJZING Donderdag i o April Groote voorraad Vlechtwerk en Harmonicagaas in verschillende hoog ten en mazen. Krammen, Draadnagels, enz. ^ooVus, CJe\. ^8, ^re^keus. Provinciale Stoombootdienst, J. C. Ie Bleu - Breskens 9 April. Ged. Staten. Aanbesteding be- stratingsWerken, weg Schoondijke- IJzendijke. 1] z e n d ij k e. Toeslag verkooping bouwland „Dijken Land". Notaris Gorthals. 10 April. Bresken s. Toeslag verkooping woonhuis C. de Seijn. Notaris van Mazijk. Oostburg. Verkooping huis Er ven de Smet Notaris Mijs. AARDENBURG. Ten overstaan van den Notaris P. G. j. van der Schrieck werd op 3 April herveild een perceel bouwland ten verzoeke der familie Van den Broecke, groot 14,2380 H. of 32 gem. 53 roeden. De massa werd gebracht op f 23550, maar werd niet toege staan. Ten overstaan van Notaris Van der Schrieck werd op 3 April te koop aangeboden een woonhuis ten ver zoeke van den heer A. P. Deuninck, waarvoor geen liefhebberij was. Het huis van de erven Ch. Jacques werd op 4 April ten overstaan van den Notaris Van der Schrieck herveild en verkocht voor f 1400 aan J. de Kerck-Wage. Het Bestuur van den Isabella- polder benoorden Aardenburg heeft trachten aan te besteden: a. 100.000 K.G. macadam in de maat 46. b. 450.000 K.G. in de maat 2—4. e. 200.000 K.G. in de maat 1 3. De onder b en c- gemelde hoe veelheden werden gegund aan den laagsten inschrijver, den heer H. de Taye te Eede, respectievelijk voor f6,35 en f5,85 per 1000 K.G De gevraagde 100 000 in de maat van 4- 6 werden niet gegund, omdat het monster geen Lessinische maca dam was, doch gres. o HOOFDPLAAT. Ten overstaan van Notaris Beu- ningh te Groede werd Zaterdag te koop aangeboden woning en schuur van den heer J. Herman-Leunis. Ze werden resp. ingesteld op f 1200 en f 600. o RETRANCHEMENT. Het op Vrijdag 4 April bij toewij zing geveilde woonhuis der familie Basting-de Hullu is verkocht voor f2700.—. Kooper werd de heer W. J. Visser Sr., alhier. Verkoop van kinderen in Silczië. Men meldt uit Berlijn aan de N. R Cl t. Uit een onderzoek van de Vereeiu- ging Kinderbescherming is gebleken dat in Silezië hernaaldelijk kinderen ver kocht worden. Een vader van drie kin" deren, die .in financieele moeilijkheden was geraakt, vroeg voor elk van zijn kinderen een prijs van duizend mark. Met het geld wilde 'hij een zaak oprich ten. Een andere vader had meubelen op afbetaling gekocht; toen hij zijn schuld niet kon betalen en de leveran cier dreigde de meubelen terug te ne men, poogde hij zijn vierjarig dochter tje te verkoopen. De Vereeniging voor kinderbescherming slaagde er niet in de man te overtuigen van de minder waardigheid van zijn besluit, zoodat de politie den verkoop "van het kind moest verhindereif. Een arbeider uit een kleine stad, vader van negen kinderen, wilde een van hen verkoopen om zijn finan cieele zorgen kwijt te geraken. Uit een 'brief, die in beslag werJ genomen, bleek dat de vader alle goede hoedanig heden van zijn kind uitvoerig nad be schreven om een zoo noog mogelijke" prijs voor het kind te verkrijgen. 150 kuikens in de vlammen omgekomen Vrijdag is het kippen'nuis van G. Steelsel tc Zeddam totaal afgebrand. 150 kuikens kwamen in de vlammen om Ernstige ongevallen. Vrijdagmiddag viel de werkman j. de B. te Sluiskil van een 3 meter hooge stelling en kwam met hèt hoofd op een betonmolen terecht. Hevig bloe dend uit een hoofdwond werd hij door dokter van Loy verbonden, die den ongelukkige naar de R.-K. Verpleging liet overbrengen. Zijn toestand was 's avonds iets verbeterd. Nog een tweede ongeval overkwam een zekere L. v. H. uit Hulst, die een ijzeren balk tegen het been kreeg, waar door dit zoozeer gekneusd werd, dat ook deze patiënt door dokter van Loy naar de Verpleging werd overgebracht. Schandelijk optreden. Door dé politie te 's Hage is proces verbaal opgemaakt tegen den schipper M. B., die op den Loosduinsche weg een jongetje, dat op zijn schuit was gesprongen in het water nad geschopt, Het jongetje wist zichzelf te redden en is daarop hinkende weggevluent. Voorbijgangers deden van het geval aangifte- bij de -politie^ Russiscïi ..viiur" geweer(k Korten, tijd geledén, zoo verneemt Aneta, is er door enkele fabrikanten van Russischelucifers een poging ge daan. om het product in Australië aan de markt te brengen. Men begon met een proefzending" van 1100 kisten. De poging mislukte, omdat de Austra lische regeeriiig de invoerrechten op buitenlandsche lucifers met een paar honderd procent had verhoogd, zoo dat er tegen het eigen product in Australië niet te concurreeren viel. Na deze mislukking werd door den im porteur in Australië, die volkomen te goeder trouw handelde, nagegaan, of het fabrikaat misschien in Nederlandsch lndië afzetgebied zou kunnen vinden. Men had er eCnter niet op gerekend dat de overheid in lndië op deze in voering absoluut niet gesteld is, zooals men in het algemeen oo.c in net bui tenland niet gesteld is op den invoer van Russische artkelen, die een een voudig middel zouden kunnen zijn vooi communistische propaganda. Met luci fers is dit zeker liet geval, zooals trouwens reeds gebleken is, in China bijvoorbeeld. Zoo heeft zien het feit voorgedaan, dat een gezagvoerder van een der China-Singapore-booten, in een nieuw doosje Russische lucifers, een miniatuur pamflet vond, in Chineeschie karakters gedrukt, en inhoudende propa ganda voor ue communistische zaak. Het zou natuurlijk ondoenlijk zijn om bij invoer van een bezending Russische lucifers, zich volledig van den innoud van alle doosjes te overtuigen. De van verschillende fabrieken in Rusland af komstige doosjes lucifers zijn voorzien van in rood en zwart gedrukte eti ketten met de duidelijke vermelding: made in Russia. Er is reeds eerder een poging ge daan om Russische lucifers in In,lie in den handel te brengen, n.l in Beug- koeien. De iniporteursiirma eciiter, die de partij toegezonden kreeg, weigerde uit eigen beweging de zending, zoodat de toeleg mislukte. COÖPERATIEVE SUIKERFABRIEK IN LIQUIDATIE. Naar gemeldt wordt is er geen sprake van, dat de Centrale Suiker- maatschappij de fabriek, die door haar en de coöperaties te Dinteloord en Puttershoek van de coöperatieve suiker fabriek „Zeeland" in liquidatie te Ber gen op Zoom is gekocht, zal gaan exploiteeren. Juist zou tot verkoop der gebouwen te Betgen op Zoom zijn besloten. Bolsjewistische schrijver door woedende menigte gedood. Naar de ,Krasniiia Gazeta" bericht is de bolsjewistische schrijver en com munistische propagandist Makeief, ter wijl hij in 'het kozakkendorp Petrofs- kaja in het Dqngebied een lezing hield over de organisatie der collectieve land bouwbedrijven, door een woedende me nigte aangevallen en gedood. Klaarblijkelijk heeft men hier te doen niet een wraakoefening van de zijde der boerenbevolking, die de zegenin gen" tan de collectivisatie reeds aan den lijve had ondervonden in den vorm van allerlei vexaties zooals gedwongen toetreding tot de gecollectiviseerde be drijven en inbeslagneming van hun ha ve en goed. Toen dan een nieuw sov jet-propagandist desniettegenstaande a- geerde voor een 'uitbreiding van het door talrijke boeren zoo gehate stel sel, is het tot een contra-actie gekomen met het hierboven vermelde gevolg. «Verduistering. Een 57-jarige postzegelhandelaar te Amsterdam heeft eenigen tijd geleden van een oude dame uit Rotterdam een postzegelverzameling ontvangen om te verkoopen. Deze verzameling had onge veer een waarde van f 15U0. Van de opbrengst zou de handelaar 10 pCt. commissieloon ontvangen, inplaats van de verzameling te verkoopen heeft hij deze beleend voor f 1500. Dit bedrag zou de handelaar niet hebben afgedra gen. Toen de beleeningskosten niet werden betaald, is de verzameling her en 'derwaarts verkocht. De nnaaelaar zal nu verdacht van verduistering wor den vervolgd. VAGANTIEKAARTEN. Naar „Het Volk" verneemt, zullen de Nederlandsche Spoorwegen ook dit jaar vacantiekaarten verkrijgbaar stellen tegen le klasse f9, 2e klasse f7 en 3e klasse f5. De vacantiekaarten zullen verkrijg baar zijn met Paschen van 18 tot en met 23 April, met Pinksteren van 6 tot en met 11 Juni en in het tijdvak van 1 Juli tot en met 15 September. Raadselachtige sterfgevallen. De Berlijnsche politie traent een raadselachtige zaak op te Helderen. Een 57-jarige vrouw Nocker was Za terdag met haar 23-jarige dochter, die te Neudorf in het district Beeskow- Storkow woont, naar Berlijn gekomen om de bruiloft van de jongste dochter van vrouw Nocker bij te wonen. Moeder en dochter stapten af in een pension te Neuköln. Vrouw Nocker bracht den Zaterdagavond met haar twee dochters en haar loekomstigen schoonzoon door. Het heele gezelschap was uiterst goed geluimd. Om negen uur 's avonds gin gen vrouw Nocker en haar oudste doch ter naar haar kamer te Neuköln terug. Toen nu Zondagochtend de scnoonzoon daar kwam -klopte hij tevergeefs op de kamerdeur. Mij waarscnuwae oe po utie. Agenten die de deur openbraken, vonden vrouw Nocker dood in haar bed liggen, haar dochter leefde nog, maar overleed tijdens het transport naar het ziekennuis. Twee geneesheeren slaagden er niet in de oorzaak van het overlijden vast te stellen. Een misdaad is niet gepleegd en ook van zelfmoord kan geen sprake zijn. De gaskraan in het vertrek was goed dient en de kachel was geheel uitgebrand zoodat de vrouwen ook niet door gas of ko lendamp om het leven kunnen zijn MARKTBERICHT. Rotterdam, 7 April 1930 Binnenlandsche Gianen. Tarwe f 10,25—f00,00 Gerst Cheva lier f0,00(0,00; Haver f7,75 f8.—. Fijne Zaden. Lijn'aadvoer f 17 f 19; Zaailijnzaad blauwbloei f 19 f21; Zaailijnzaad witbloei f 00 - f 00; Blauw Maanzaad f.32 f34; Karwijzaad f 37f 39. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f 2 50 - f 3,00 Zeeuwsche bonte f2,80 f3 00; Z Eigenheimers f 0 80f 1.00; Eigenhe nters Poters f0,90 f 1,30; Brielsche Eigen he mers f 1 00 f 1,40; Blauwe Eig n- heimers f 0,90f 1,10; Red Slarf 1,00 f 1,40; Bravo s f 1,40f 1.90; alles per Hectoliter. Malta winter 6 V cent per K.G. Vlas. Aangevoerd: Blauwbloei 8575 K.G. f 0.75 f 1,10; Groningsche 3000 K.O. f075—f 1,00; W. Zeeuwsch 00000 K.G f 0 0—f 00 00; Holl Geel 6000 KG f0,75—f 1.00; Dauwroot 3800 KG f0,65 f0,75 gekomen. De twee lijken zijn in beslag genomen. Bloedvergiftiging. Een slagersknecht te Leiden werd Dinsdag plotseling onwel. Een genees heer constateerde bloedvergiftiging en oordeelde opneming in het Academiscn Ziekenhuis noodzakelijk. Door operatief ingrijpen werd erger voorkomen. De bloedvergiftiging twas ontstaan door een beet van een rat, welke de slagersknecht opliep, toen hij het dier wilde verjagen. Een 103-jarige. Vorige week is 'te Lonneker na een korte ongesteldheid in den ouderdom van 103 jaar overleden, de heer jannes Beverborg. de i oudste inwoner van Overijssel. Heden overleed onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoe der, Mej. Wed. Fr. WADDE VAN ROON, geboren TEUNISSE, in den ouderdom van ruim 86 jaar. Uit aller naam: P. VAN MEENEN- Wadde van Roon. Breskens, 7 April 1930. JfK In verband met zijn ver trek uit Breskens verzoekt onder- geteekende beleefd alle REKE NINGEN vóór 20 April a s te willen inzenden. Tevens worden hiermede alle lidmaatschappen enz. opgezegd. J. H. DE VLIEGER, Technisch Ambtenaar van den Rijks-Waterstaat, BreskeDS. Bij vernieuwing ontvangen voor- en terugwaarts werkend, voor slechts f 82.50. Inzink Naai machines in Eikenhouten uit voering, slechts f 120. Zie monsterkamer. Desge- Wenscht met 2 of 3 Machines op, /sticht te ontbieden. Gratis onderricht ln stoppen en bor duren. Reparaties aan alle soor ten naaimachines worden spoe dig en billijk uitgevoerd. Minzaam aanbevelend, P. M. Contant-Leenhouts Schoondpe. Alle inwoners, die wenschen aan te sluiten op het Radio distributienet kunnen zich opgeven bij den heer P. OCKÉ, Oep. Gemeente-Veldwachter, die gaarne nadere inlichtingen zal verstrekken. De kosten bedragen voor aansluiting zeslien gulden. De wekelijksche contributie vijftig cent. Om tot oprichting te komen is ruime deelname gewenscht. PUiNT O 216 - MIDDELBURG TELEFOON 122 Het Bureau houdt zich bezig met het Inrichten Bijhouden en Controleeren van Boeken; het opmaken van Balans en Verlies- en Winstrekening, Rapporten, Verslagen, Belastingzaken, enz. Volledige-Tekstboekjes a 25 cent, (franco p. post 28 cent.) Slechts enkele ex in voorraad, J. C- LE BLEU Boekhandel Breskens. Katholiek Maandblad voor iedereen Geeft elke maand 96 kolommen druk op groot formaat voor slechis f 1, franco per post per kwartaal Schitterende boeiende ver halen. De beste lectuur voor elk gezin. Men abonneert zich bij P. STOKVIS ZOON te 's-Hertogenbosch door Notaris H. VAN MAZIJK te Sluis, op 1930, nam. 7 uur te Breskens in het Stoombootveerhuis, voorden heer C. P. DE SEIJN, van: Een Woonhuis met Berg plaats en Erf te Breskens aan de Boulevard, geschikt voor winkelbedrijf, kad sectie D nr. 1901, groot 2,48 A. (erfpacht tot 31 Dec. 1933). Ingesteld op f 2000.—. Verder ook nog 24 Nov. 1929 tot nadere aankondiging. Op Werkdagen: Vliss.-Breskens 5.50 7.30 9.15 11,30 13.10 +14.55 17,— 19.10 Breskens-Vliss. 6.25 8.20 1 0.40 12.20 14j +15.30 18 05 19.50 Op Zon- en Feestdagen: Van Vlissiligen naar Breskens 7.30 10,— V 18.10 a Breskens naar Vlissingen 8.20 10,50 18.55 Vervoer van auto's goederen en vee met deze booten Is facultief Op Werkdagen: Van Terneuzen naar Vlissingen 7.10 10.35 14,15 17.15 j Vlissingen naar Terneuzen 5.10 9,05 12,45 15 45 Op Zon- en Feestdagen: Van Terneuzen naar Vlissingen 10.35 20,— Van Vlissingen naar Terneuzen 9.05 16.30 Notaris BEUNINGH te Groede maakt bekend dat de onroeren de goederen van den heer j. HERMAN-Leunis te Hoofdplaat Slijkplaat, kad. gem. Hoofdplaat, Sectie A no. 1162, geveild op 5 April j,L in bod staan te weten: het huis op f 1200.en de schuur op f600.en dat een nadere veiling is bepaald op om 1 uur in het Café van den heer ALFONS BOONE teHoofd- plaat. en daarna om ongeveer l',2 uur zal voor genoemden heer HERMAN publiek worden ver kocht tegen contante betaling: 2 paarden, 3 koeien, waarvan 1 bij de rekening, 1 kalf, 2 varkens, 2 wagens, rosmolen, stroomolen, bietenmolen, ijzeren- en houten eggen, karn, ontroomer, melk- gereedschap, emmers en vaten, kippenhok met ren, planken, pa len, balken, brandhout en een partij balen. Verder een kast, 2 tafels, stoe len, spiegels, lampen, kachels, bedden, staalveren matras,dekens, glas- en aardewerk, spekkuip, ovengerief, enz. I JOH. DE HEER In prachtband f 4,— Tekstboekjes f 0,50

Breskensche Courant | 1930 | | pagina 3