40 ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCHVLAANDEREN 10 De stille getuige. Buitenland. Provinciaal Nieuws. BRESK CHE COURANT VERSCHIJNT WOENSDAGS EN ZATERDAGS IN ALLE PLAATSEN VAN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Abonnementsprijs p. 3 maanden f25 franca p. paat f 1,40 A d v e r t en t i e p r (j s v a u 1 5 regels 75 cent Elke regel meer 15 cent Ingez. Meded. 30 et. p. regel. Drulrker-Ultgever J. C. LE BLEU roorheen E. BOOM—BLIEK Uleioca BRES HENS Abonnemente-Advertentles zeer billijk tarief. Advertenties worden aangenomen tot niter k Dinsdag- en Vrijdagmiddag 1 nur 7e Jaarg ng Zaterdag 5 April 1930 Nummer 3519 OR A TI S verzekering voor deabonné's tegen ongelukken voor gulden bij levens- jis gld. bij dood 3» gld. bij verlies gld. bij ver- lange ongeschikt- 1011 door 'Q van een hQ lie3 van een held tot werken. een ongeluk. I* hand of voet. oog. De risico van bovenstaande verzekering is bij de ïer/er'.ekerdOngeval!en-Verzekering-Maatschappij gld. bij ver- gld. bij ver lies van een /h lies van een duim. wijsvinger. .Fatum" te 's-Oravenhage. gld. bij verlies van eiken anderen vinger. BELGIE. Protestvergadering. In het gebouw der overdekte Mada- Iena-markt te Brussel is Dinsdagavond een groote protest-vergadering gehou den tegen de godsdienstvervolgingen in Rusland. Een sterke politiemacht bevond zich ter plaatse. Onder de aan wezigen "waren barones Wrangel. ds. Hossep. gedelegeerde van de synode der prote itantsche kerken, verscheidene Belgische Senatoren en Kamerleden. Mr. C'rockaert. stafhouder van de Brus- seische advocatenbalie, prof. Tiyin uit Moskou, mgr. Picard en prof Verbist uit Meedelen, deze laatste in het Ne- derlandsch. namen achtereenvolgens het woord. Na afloop der vergadering kwam het tot eenige lichte botsingen met communistische groepjes, die zich in de omgeving hadden opgesteld. De politie en de gendarmerie wisten echter vrij spoedig weer de orde te herstellen. Een internationale oplichter gepakt. Te Doornik is een internationale oplichter geknipt, die vele firma's voor groote bedragen heeft opgelicht. De man heeft gedeeltelijk bekend. Het is een zekere Christo Caryfalis, die onder verschillende namen zijn schelmenstre ken uitvoerde. Zoo is hij b.v. te Ham burg opgetreden als Sir. John Kerr, vertegenwoordiger van een Engelsche papierfirma, als hoedanig hij, groote koopcontracten met Hamburgsche koop lieden afsloot. Na verloop van tijd kwam hij dan met cognossementen e.ri. en inde geld voor nog niet geleverde waren. Totaal heeft hij op deze wijze ongeveer 10 millioen francs verkregen. De navorschingen der internationale crimineele politie .hebben aangetoond, dat Carytalis aan het hoofd staat Van een wijdvertakte bende oplichters. Een onderzoek wordt ingesteld naar eenige handlangers. 0 CHINA. Gruwelen in de provincie Kiangsi Reuter meldt d.d. Dinsdag uit Pe king, dat bij de plundering van dc stad Joeantsjou in het uiterste wes ten van Kiangsi op 23 Maart gru welen zijn bedreven. Bij die gelegen heid waren twee Britsdne zendelingen en één Amerikaansche (o.w. twee vrou wen) door de roode troepen ontvoerd. De troepen vielen de stad aan en plun- FEUILLtëTON 34. Warner stond een oogenblik onbe wegelijk op de plaats waar hij van hem afscheid genomen had en keek hem na, tot hij reeds lang verdwenen was. Hij had een zwaren dag achter den rug en was doodmoe. Hij riep een rijtuig aan en liet zich naar huis rij den. Mijnheer Warner bewoonde een zeer eenvoudige woning. Met zijn inkomen had hij een huis in de duurste straat van Londen kunnen koopen en vorste lijk kunnen inrichten, maar hij wilde om bepaalde redenen niet pronken. Thuisgekomen, viel hij in een stoel neer, nam een paar brieven, die voor hem op tafel lagen op en bekeek onder de lamp hun adressen, doch ze schenen hem geen belang in te boezemen; hij legde ze ongeopend ter zijde en leunde achterover in zijn stoel. Hij droomde, doch 'twas .geen aangename droom. De anders zoo onverschrokken man voelde nu de hand der wraakgodin zwaar op zich drukken. De gebeurte nissen van dien dag hadden hem afge mat, zoodat hij zijn gedachten niet derden gedurende drie dagen, waarbij de inwoners elk oogenblik werden be dreigd. De burgemeester werd in olie gekookt; nog andere vooraanstaande personen werden eveneens wreed ver moord. Daaronder waren de directeur van de middelbare school en de voor naamste geestelijke van de Chitieesche binnenlandsche zending'. Vele winke liers en anderen werden gemarteld. Zes buitenlanders, onder wie zendelingen werden gevangen genomen. Maar drie slaagden erin te ontsnappen. De toestanden in Kiangsi worden met den dag ongunstiger; overal zijn de bandieten in actie. Tienduizend man roede troepen heb ben plunderend Kiangsi, Kwantoeng en Foekien nu al twee jaar afgeschuimd. Zij bedrijven gruwelijke wandaden en v erwoesten regeeringsgebcuwen cn zen delingenstations. ~De haat tegen de buitenlanders is erger dan ooit sedert 1927. Ook in het Boveu-Jonglse gebied zijn de noovers druk doende; zelfs in de buitengebieden van Hankow en Sjang hai zijn zij in actie DUITSCHLAND. Berlijns April-grap. Maandagnacht ontdekte de politie bi) den ingang van het stadhuis te Berlijn een pakje, dat een wekker, twee zak lantaren-batterijen en een cylinder bleek te bevatten. De inhoud van den cylinder wekte op het eerste gezient argwaan; men meende met dynamiet te doen te hebben. De pö'lilïe 'zétte: onmiddellijk de omliggende straten af en doorzocht 'het heele stadhuis, terwijl ook in de omgeving naar andere bom men gezocht werd. Doch een nader onderzoek van de zoo gevaarlijk uitziende bus wees wit dat zij gevuld was met tuinaar de, zoodat men blijkbaar met een ge slaagde April-grap te doen heeft. Een smokkelauto in beslag ge nomen. De Keulsche politie heeft een auto aangehouden, waarin duizenden gesmokkelde Belgische cigaretten wer den vervoerd. Van de bende, die de sigaretten smokkelde, zijn vier leden aangehouden, o.w. twee bekende reci divisten. De kleermakersstaking. Het aantal stakende kleermakers meer meester „was, die altijd maar weer tot onaangename dingen terug keerden; ze deden hem weer denken aan de -nederlaag,' die hij dien dag geleden had, aan wet onverwachte op treden van die vróuw, die hij reeds" lang voor dood gehouden riad. Welken waarborg had hij voor zijn veiligheid, nu hij van de genade van een vrouw afhing, die hem haatte Alles was in een oogwenk anders voor hem gewor den. Hij lachte bitter, toen nij aan zijn schoone toekomst dacht, die ma dame Grutchly «Mem geschilderd had met een zetel in het Parlement en eei. millionaire als vrouw. Dat was nu al les voorbij, maar toch had hij nog andere, niet minder mooie vooruitzich ten. Echter niet in Engeland, iiier had hij afgedaan. Hoewel zijn speculatie op de hand van de erfgename mislukt was, had hij nog geld genoeg en kon hiervan op net vasteland genieten. Tot nu toe was zijn leven slechts zorg èn arbeid geweest; nog een tijdje en dan zou dat verandere'n. Hij was op 't oogenblik juist druk met een paar zaken, waarvoor hij wel eenige maan den noodig had, maar wier gelukken zijn vermogen ook drie of vier maal vermeerderen zou. Als hij er dan eenmaal zijn betrek king aangegeven had, zou nij dubbel genoeg hebben om van te leven en tc Berlijn is gestegen tot 2500. op een totaal van 4000. pi enkele groote pro vinciesteden zooals Dresden en Keulen hebben de kleermakers in het confec tiebedrijf eveneens den arbeid neer gelegd. De patroons hebben reeds het rijksdepartement van arbeid om be middeling verzocht. De stakers vragen in het algemeen een Ioontoeslag van 1,20 mark per dag, afschaffing van over werk, verkorte .arbeidsweek, een ge waarborgd minimumloon .en een va- cantieregeling voor de huisarbeiders. Het loon van de kleermakers varieert thans tusschen 170 en 1.20 mk. per uur. Moord te Kiel Te Kiel heeft Dinsdagavond een studente in de medicijnen een dertig jarigen arts op straat neergeschoten. De arts overleed in het ziekertnuis. De moordenares is in heCntenis geno men. Jaloerschheid is de drijfveer toi de daad geweest. ITALIË. Een merkwaardig ongeluk met een vliegtuig. De Romeinsche bladen maken gewag van een merkwaardig ongeluk met een vliegtuig op het vliegveld Ciampino. Een mecanicien, die het toestel nad nagezien, liet den inotor zachtjes door draaien en stapte toen uit het toestel. Daarbij raakte hij per ongeluk aan den versnellir.gshefboomde motor ging harder slaan en ngt toestel reed er val;door. De mecanicien kpn het niet meer inhalen en nadat 'net een eind gerold had verhief het zich in de lucht. Het bereikte een hoogte van 150 M. en stortte vervolgens op den grond le pletter. Gelukkig liep al es zonder persoonlijke ongelukken af. All en het toestel schijnt verloren te zijn. POLEN. Relletjes te Posen. Te Posen is het Dinsdag tot relletjes gekomen van stakende slagersknechts. Sedert twee weken zijn de slagers knechts te Posen wegens loongescïiil- lcn in staking. Nadat het reeds ver scheidene keeren tot relletjes was ge komen. hebben een honderd stakers de grootste vleeschwarenzaak te Posen bestormd. De slagersknechts drongen liet gebouw binnen, vernielden de in richtingen en gaven de werkwilligen behoefde hij niet altijd meer zoo hard te werken en die eeuwige angst voor ontdekking, die nu altijd in hem was, zou hem dan zijn rust niet meer Ont nemen! Hij verwenschte zijn gedachten, die hem altijd weer op dat ééne puni' terugbrachten: die ongelukkige -dief stal iu de Bank, die zoo voorizichtiig was aangelegd en zoo goed zou ge- lukf'zijn, als die oude man niet plot seling wakker geworden was. Hij meende in zijn kamer te zullen stikken; hij sprong op, greep zijn hoed en Uep de straat op. Hel was reeds laat in dei avond, maar toch was liet op straat nog le vendig. Er verdrong zich nu een ander publiek als daags op de trottoirs, 't -Was juist de tijd, dat de Miranda- Hall, één der grootste café-chantants van Londen, werd gesloten, en jonge, liederlijke menschen stroomden er uit. laag gezonken mannen en vrouwen ên onder de laatstcDi Warner wan kelde, toen hij net gezicht zag, waar aan hij 's avonds door angst gekweld, Zoo vaak gedacht had. Het was haar gezicht maar hoe zag ze er uit? De glans was uit haar oogen -.ver dwenen, de blijde lach voorgoed van haar gelaat geweken. Zij was ook een van zijn slachtoffers! Hij ging ontsteld ter zijde, terwijl zij aan de arm van een pak ransel. De politie is .met' blanke wapens tegen de belhamels moeten optreden, 's Nachts is 'het op nieuw tot onlusten gekomen. JAPAN. Ramp met een veerpont. Ergens in het Zuiden van Japan is een ernstig ongeluk gebeurd met een veerpont. Het vaartuig sloeg om, ter wijl er 300 passagiers aan boord waren. Van dezen zijn er ongeveer honderd verdronken. Als oorzaak der ramp werd de overlading van de boot aangegeven. GRIEKENLAND. De aardbeving in Tiiessalië. Volgens een telegram uit Volo heeft de aardbeving Dinsdag den heelen dag met kortere of langere tusschenpoozen voortgeduurd. Men schat de schade op twee millioen drachmen. De inwo- nerns van de streek kampeeren onder den blooten hemel. AMERIKA. Groote autofabrieksbrand in Ohio. In een fabriek van de Willys Over- land-maatschappij zijn door brand meer dan 350 auto's vernield. Verscheidene loodsen werden eveneens een proo, der vlammen. De schade wordt op ongeveer een half millioen dollar ge schat. De brand nam een grooten om vang aan doordat voorraden benzine explodeerden, waarbij steekvlammen van meer dan 60 meter hoogte op schoten. FRANKRIJK. Een bloedig drama. Te Bordeaux heeft zich een bloedig drama afgespeeld. Ongevéer 16 maan den geleden trad de 45-jarige Char- lange in het huwelijk met de 42-jarige mevr. Abadie. De man was vader van een dochter van IS jaar, terwijl zijn echtgenoote een meisje van 15 jaar had. Sinds eenigen tijd leefde het echtpaar op gespannen voet, hetgeen waarschijnlijk te wijten is aan het (eit, dat de vrouw aan de herhaalde verT zoeken om geld van haar man ten slotte weigerde te voldoen. Zondag avond verliet mevr. Charlange, die een drama vreesde, met haar dochter en haar stietdochter de echtelijke woning om er eerst Maandagochtend opnieuw een jongmensch hem voorbij ging, zon der hem te zien. Warner keerde terug en ging naar huis. waar hij een krachtig slaapmiddel innam, om eenige rust te vinden. HOOFDSTUK «X. Anna Studly had haar vriendin naar Duitschland meegenomen. Ze waren tot Brussel gekomen, zonder dat ze Grace haar geheim Jiad meegedeeld, maar vóór ze in Bonn aankwamen, moest zij dat toch doen. Toen ze in het hotel waren, waar ze in de hoofdstad van België overnachten zouden, zeide An na tot haar; „Grace, ik heb je bedrogen". „Jij mij bedrogen, Anna? Hoe dan?" „ik heb je uit Londen gelokt, om dat het moest dn ik heb dit onider valsche voorwendsels gedaan. Je tante is niet ziek". „Mijn tante is niet ziek riep Grace uit, „wat beteekent dati?" „ik wil je voor ongelun bewaren, ik wil (je van het huwelijk met een man, die je het leven tot een last en een vloek maken izou, redden". Grace sprong op. „Wat!" riep zij uiti ,je wilt piij van den man, dien ik liefheb, schei den „Dat is niet meer noodig," zeide An- terug te keeren. Charlange. die even eens den nacht buitenshuis had door gebracht, drong binnen in de kamer van zijn vrouw en loste twee revolver schoten, die haar in den hals iroffen. Op het geluid van de schoten kwam de dochte rvan het slachtoffer toesnel len en wilde tusschenbeide komen. Hierop richtte, de moordenaar zijn wa pen tegen het meisje cn vuurde op nieuw. Deze. in het hoofd getroffen, zeeg onmiddellijk ineen. Terwijl de moordenaar de vlucht nam, Xverd dc politie gewaarschuwd. Y er Cnarlan- ge deed !ian de politie het verhaal van het drama en bevestigde dat de aaniediing een geldkwestie was. Het lijk van het meisje is door de politie voor de schouwing in beslag genomen. De moordenaar is tot dusver nog niet gevonden. MIJNHARDTS' Hoofdpijn Tabletten 60 ct L Uiir-Tijletti 1 60ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90ct Maag-Tabletten 75 ct Bij Apoth. en Drogisten Jubileums. 1 April, vierde de heer W. J. Ross zijn 40-jarig jubileum bij de posterijen, waarvan 25 jaar als kantoorhouder te Souburg. Door verschillende autoritei ten en particulieren werd 'de jubilaris gecomplimenteerd, waaronder o.a. de directeur van het postkantoor te Mid delburg. Behalve tal van bloemstukken werd den heer Ross, namens het perso neel en x;ele ingezetenen een fraai Schrijfbureau met electrisdne lamp aan geboden en had nij namens den bond van postpersoneel een vulpen in ont vangst te nemen. De heer M. P. Marijs vierde op gelijken datum zijn 25-jarig jubileum als brievenbesteller aldaar. Ook hem vielen eveneens vele gelukwenschen ten deel en werd hem. namens net perso neel en tal van ingezetenen een tafel met 6 bijpassende stoelen en een spie gel aangeboden, terwijl het aan bloe men niet ontbrak. De Vlissingsche Postfanfare bracht beiden jubilarissen des avonds een se renade. na, „hij zelf 'heeft je al opgegeven. Daar lees!" Zij gaf haar den brief van den di recteur der Bank. „Hoe kom je daar aan?" riep Grace woedend. „Grace," ontvvoordde Anna kalm, ,je weet, dat ik je veel uit mijn leven heb verzwegen, maar nu is net mijn plicht je enkele dingen te vertellen. Weet dan. dat ik hi den tijd. waarvan' ik je nooit iets verteld heb, veel met mijnheer Warner in aanraking kwam. Ik heb je reeds gezegd, dat mijn vader een slecht mensc'n was. Ja, Grace, hij is zeer slecht en mijnheer Warner is zijn vriend, die hem nog verre in laagheid overtreft". „Maak een ander bang met je her senschimmen". „Ik was met mijnheer Warner ver loofd, Grace". „Je was met George verloofd en hij verliet jou om mij „Ik geloof niet, dat hij in dien tijd dat hij zich met tnij engageerde, ooit aan jou gedacht heeft. De verloving Werd door omstandigheden verbroken. We scheidden van elkaar, en ik geloof, dat hij mij reeds lang voor dood meld, tot ik het vandaag mijn plient achtte, vóór hem ,te verschijnen". (Wordt vervolgd.)

Breskensche Courant | 1930 | | pagina 1