ÜRITZNER Naaimachine, Aanbestedingen, Verhogingen enz, AflooD Aanbestedingen enz. Sport. Gemengd Nieuws. Advertentiën Cath. Vermeulen- K.Y« Izaak Boasson Zonsn's Eank van Volksonderwijs Muziskcentrale ss 26 Maart. Oostburg. Verkooping inboedel Zuidzandsehe weg. Notaris Beu- ningh. 27 Maart. Aardenburg. Instel verkooping bouwland in den Isabellapolder. Notaris van der Schrieck. Bresken s. Verkooping woon huis C. de Seijn, staande op de Boulevard. Notaris van Mazijk. G roede. Toeslag verkooping woonhuis aan de Ringstraat. No taris Beuningh. 28 Maart. Retranchement. Instel ver kooping woonhuis. Notaris van Mazijk. 31 Maart. GT o e d e. Aanbesteding werken aan de zeewering van Groede en Baanst. 2 April. Biervliet. Instel verkooping bouwland „Dijk en Kanaal". No taris Corthals. Bresken s. Aanbesteding ver bouw „Sumajo". Groede. Verkooping landbouw gereedschappen enz. Notaris Beuningh. 3 April. C a d z a n d. Aanbesteding herstel, vernieuwing en onderhoud van de waterkeerende werken van het calamiteuze waterschap „Tien honderd en Zwarte". AARDENBURG. Het huis aan de Weststraat, geveild door Notaris Corthals te IJzendijke, is ingesteld op f1200. De Commissie van verdeeling alhier heeft ten overstaan van den Notaris P. G. J. van der Schrieck bij open bare inschrijving verhuurd een perceel bouwland, groot 1,5110 Heet. of 3 gemeten 124 roeden tegen den jaar- lijkschen huurprijs van f 45 per 0,44559 Heet. of gemet, voor den tijd van 5 jaar. Huurder werd Jerome Puyen- broeck te Sint Kruis. OOSTBURG. Voor de levering van cement bui zen voor de Watering Cadzand werd ingeschreven door de Gebr. Christi- aansen alhier voor de buizen van 30 c.M. a fl,35 en voor de buizen van 50 c.M. a f2,25 en door den heer de Meijer te Sluis voor de buizen van 30 c.M. a f 1.10 en voor de buizen van 50 cM. a f2.23. begin des jaars gedaald tot 35 op het eind. Niet minder dan 14 sterf gevallen hadden er plaats gehad. In zijn jaarverslag bracht de secre taris hulde aan de voortreffelijke zo g door het echtpaar De Jong gedragen voor de inrichting en de verpleegden en vermeldde hij wat er belangrijks in de inrichting dit jaar had plaats ge had. Het finantieel verslag van den pen ningmeester vermeldde, dat de verkoop van het Rozcnoordbloempje f 243 ruim had opgebracht. Het begunstigers aan tal was dit jaar gedaald, terwijl som mige gemeenten geen of een zeei' klein aantal contribuanten telden. De Voorzitter, de heer Bleiker van Schojn- dijke dipng er op aan, dat door de diaconieën zou getracht worden in ver schillende gemeenten dit aantal uit te breiden. Nog tijdens de vergadering traden en 6 aanwezigen toe als contribuant. Op voorstel van Ds. Barnouw van Aardenburg werden de aftredende be stuursleden de heeren I. P. Anthonisse, M. A. Bleiker en A. Butler bij ac clamatie herkozen, terwijl in de vaca ture van Ds. J P. Scholte werd geko zen den heer I.- Risseeuw, bankier te Oostburg. Ds. Beukenhorst deelde mede, dat de Kerstcollecte dit jaar verre geble ven was beneden vroegere collecten. Toen was het gebeurd, dat f80 a 4 90 was ingekomen om de verpleegden bij feestelijke gelegenheden "te trakteern terwijl nu dit bedrag slechts ongeveer f 36 had bedragen. Een collecte naar aanleiding hiervan gehouden bracht f 22 op. Na de gebruikelijke rondvraag werd de vergadering doöt den Voorzitter gesloten, SCHOONDIJKE. Zaterdag is een kind van den land bouwer H. alhier door eeH wielrijder aangereden, zoodanig, dat geneeskundi ge hulp moest worden ingeroepen. Het lichamelijk letsel is evenwel niet van dien aard. dat opname in een ziekenhuis noodzakelijk was. Het zoontje van den heer V. alhier is Zondagmiddag bij het spe len in de nabijheid van net emplace ment van de Z.V.T.M. aangereden door een auto uit Sluiskil. Na door .den automobilist te zijn thuisgebraent. werd de dokter ontboden, die gelukkig geen gevaarlijk lichamelijk letsel kon cón- stateeren. Een paar uur later had dier dag, thans langs den Rijksweg naar Bres- kens, even buiten de kom een tweede verkeersongeval plaats. Door het bre ken van een as reed een auto in de sloot. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Handelsregister Kamer van Koopiiandel In de week van 10 17 Maart werd bij het bureau der Kamer opgave ge daan van de volgende Inschrijvingen Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen). N.V. Maalderij en Handelsonderne ming ,,Norvima," Breskens, Langeweg, exploitatie van maalderijen, fabricee- ren van en handel in vleescn- en visch- meel, veevoeder en dergelijke. Dir.; L. A., A. en C. W. Cijpouw, Bres kens. POSTERIJEN. SLUIS. Aan het postkantoor alhier werd in den loop der maand Febr. op spaar bankboekjes ingelegd f 2847,43 en terugbetaald f 5992,21; derhalve min der ingelegd dan terugbetaald f3144.78. Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 7. Door tusschenkomst der kantoren werd ter Directie op staatsschuld boekjes ingeschreven nominaal f 1400 en afgeschreven nihil; derhalve meer in- dan afgeschreven f H00. IJZENDIJKE. Aan het postkantoor alhier werd in den loop der maand Februari op spaar bankboekjes ingelegd f 7536,77 en terugbetaald f 2438,61; derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f5098,16. Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 6. VOETBAL. Aardenburg, 23-3-30. F. C. A. (Aardenburg) Breskens II, gewonnen door Breskens met 1-0. waardoor de kans zeer groot is, dat BreskensII kampioen wordt van klasse 2 Breskens, 23-3-30. Breskens III Z. VI. Boys (Oost burg), gelijk gespeeld met 1—1. Sluis, 23-3-30 Rood Wit I (Sluis) - F. C. (Zee- brugge), gewonnen door Sluis met 3-1. DAMME.V Oplossing No. 17: 47/41, 17/21, 28 23, 23/3, 30/19, 48 43, (49/32 de beste,) 34/29, 35/30,3,41,(10 15), 41/36, 36/27 wint. Oplossing No. 18 van Kleen. 39/33, (28/50), 143,49,48/43,11 2,24 20, 2/4 wint. Opl. No 19. 37/31, 47/41, 48 43, 36/31, 23/12, 31/2 wint. Opl. No. 20. 49/44, 34/30, 47 41, 41/23, 16/18. 30/24, 25/1 wint. Goed opgelost door I. d. B. te N A. K. en S. B. te Z„ J. P. te Sch., D. L. te O., P. R. te Sch. Getal punten in de 2e series be haald door: S. B. te Z. 42, A. K. te Z. 39, D. L. te O. 42, J. P. te Sch. 39, P. R. te Sch. 34. I. de B. te N. na aftrek der 1ste serie 20, zoodat L. en B. moeten loten om den prijs waarmede de wedstrijd is geëindigd. J. LUTEIJN. Boekl»esprelciiisr De wonderlijke avonturen van Bartje Koklilo, Wanneer de een of andere firma een premieboek uitgeeft, dan wordt de inhoud heel vaak meer of minder ongenietbaar gemaakt door de bijzon dere reclame, die er in wordt verwerkt voor een bepaald product Niet alzoo bij dit boek. dat het eerstje deel vormt van een sprookje in drie deelen. Het is geschreven door den bekendeii schrijver Johan Fabricius die het met tal van penteekeningen heeft verlucht. Het behandelt de geschiedenis van een dwerg, die onder de menschen geraakt en die Maar neeit schaft u het boek zelf aan en u zult met uw kinderen genieten van dit mooie sprookje Door de Erven de Wed. J. van Nelle wordt het verkrijg baar' gesteld tegen inzending van 50 achterétjketten van Van Nelle's pakjes koffie. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN S vm r Woensdag 26 Maart 11.34 11.58 Donderdag 27 12.22 12 46 Vrijdag 28 12.3212,56 Nieuwe Maan Zondag 30 Maart te 6,06 Licht op .voor Rijwielen enz. (waaronder zijn begrepen wagens, karren, enz.) Woensdag 26 Mrt nam. 6 55 Donderdag 27 6.57 Vrijdag 28 6 58 De leeuwtjes in Artis. In Augustus vorig jaar heeft Artis een fraaie groote leeuwin, pl.m. 7 jaar oud. uit Leipzig ontvangen. Begin De cember werd dit dier drachtig. De jon gen zouden derhalve een dezer dagen geboren moeten worden. Nu wilde het ongeluk, dat bedoelde leeuwin begin Februari j.l. ziek werd. Het dier bleek aan longontsteking te lijden. Ondanks alle goede zorgen verergerde de toe stand steeds. Reeds eenige dagen ge leden bleek h et geval 'hopeloos te zijn. Woensdag j.l. was de leeuwin sterven de. Het dier werd daarom snel en vol komen pijnloos uit zijn lijden verlost. Onmiddellijk na het intreden van Jen dood der leeuwin bracht de dieren arts van het Genootschap niet minder dan vijf levende jongen te voorschijn. Het geheel wtas binnen een paar mi nuten afgeloopen. Het ontvoerde jongetje. De 24-jari;ge K. de J die er van ver dacht wordt in de duinen onder Was senaar met het door hem op zijn mo torfiets ontvoerde jongetje niet nader te noemen handelingen gepleegd te hebben, wordt voor den officier van justitie geleid. Als bezwarende omstandigheid wordt nog aangemerkt, dat de vriendjes ver- kipand hebben, dat de J. niet twee, doch slechts één jongen op de duo mee wilde nemen. Hij gaf voor, dal de motor het dubbele gewiciit niet dragen kon, maar men neemt aan, dat hij met den jongen alleen wilde wezen. Nader verneemt de ,,Haagsche Crt.", dat het feit, dat de vriendjes zich zoo snel naar de politie begeven hebebn, te danken is aan het flinke optreden van den 27-jarigen loopknecht G. van Puffelen, die toevallig de plek pas seerde, waar de jongens aan ,t spelen waren. Hij zag, dat de man een ge sprek met de jongens begon en kort daarop met een van hen wegreed. Dat vond hij verdacht en daarom vroeg hij den jongens, of de moijorrijder een bekende van hen was. Toen hij hoorde, dat zij den man nog nooit gdzieii hadden en dat 'hij van plan was met den knaap naar Leiden te gaan, groeide zijn argwaan en spoorde hij de jongens aan, de politie ervan in kennis te stel len. Zij wilden daar echter in kien beginne niets van hooren en eerst na herhaald aandringen, gingen zij met hem mee. Op het Bezuiden'hout kwamen zij 'n brigadier van politie tegen en deze heelt de j ongens meegenomen naar 'het bureau. Had van Puffelen de jongens niet overtuigd, dat zij het geval aan moesten geven, dan was het de po litie zeer zeker niet gelukt den ver dachte zoo snel, en nog wel in gezel schap van het jongetje aan te houden, Brutale aanranding te Bussum. Te Bussum werid een meisje van 22 jaar, dat omsteerks 9 uur 's avonds in een der lanen van ,,het Spiegel" liep door een persoon met een rijwiel aan gesproken. Het meisje toonde zich van zijn praat jes niet gediend, doch de man bleet haar lastig vallen, greep "haar aan, hield haar mond dicht en wierp haar op den grond onder bedrlging, dat hij haar zou doodschieten als zij nog schreeuwde. Het meisje verweerde zién echter kranig en bleef scnreeuweif, waarop een villabewoner kwam aan- loopen en het sujet op zijn fiets verc dween. Het meisje kon een vrij goed signalement opgeven, waardoor de po litie gelukte den dader te arresteeren. Hij bledk 22 jaar oud te zijn en is ter beschikking der politie gesteld. Blikseminslag in een vuurtoren. Dat de zenuwen van den vuurtoren wachter van Gatteville bij Harfleur aan den ingang van het Kanaal, steeds sterk op de proef worden gesteld, wan neer een onweersbui over den toren trekt, heeft de ParijsCne hoogleeraar Metrz kunnen co.il a.e voor studiedoeleinden een bezoek bracht aan den vuurtoren. De vuurtoren is toeval lig zoo gelegen, dat ais er -e i onwedei in die streek woedt voortdurend blik semstralen in den toren slaan. Dreigt een onweder los te barsten, dan gaat de vuurtorenwachter op den omloop staan en legt onder zijn voeten een rubbermat teneinde niet met het ijzeren geijaamte van den toren in aanraking te komen. Hij moet hier doodstil blij ven zitten want de geringste beweging zou zijn dood beteekenen. De vuurtorenwachter vertelde dat on langs nog tijdens een donderbui de bliksem in een uur tijds zesmaal langs hem heen is gegleden. Ongeluk te Erpe. Op liet grondgebied van Erpe (Oost- Vlaanderen) liggenoe verschillende on bewaakte overwegen. Donderdag had een verschrikkelijk ongeluk plaats aan een onbewaakten overweg tusschen Vijf huizen en Hoogenen. Om 8 uur 's avonds kwam het echtpaar De Sutter, beiden 70 jaar oud, per rijtuig, be spannen met een paard, van Hofstade naar huis gereden. Op den bok van het rijtuig zat Cnarles de Kerpel. die het paard bestuurde. Op het oógen- blik, dat het voertuig den spoorweg overreed, werd het verrast door den trein van Sottegem naar Aalst. De schok was geweldig. Het rijtuig werd door den trein een heel eind meegesleept. Eer dat de trein tot stil stand gebracht was, stelde men vast, dat de beide oudjes De Sutter vreese- lijk verminkt waren en reeds opge houden hadden te leven. Men vermoedt dat zij op slag gedood werden. De koetsier werd in deerniswekkenden toe stand aangetroffen. Het paard werd ook op slag gedood en het rijtuig ver nield. Toen het ongeval zich voordeed, was het echtpaar De Sutjter nog slechts enkele meters van zijn woning. Aanrijding met doodelijken afloop. In den avond van 13 dezer Werd door eenige personen op den straatweg on der de gemeente Sas van Gent de paardenkoopman C. uit Terneuzen aan getroffen. liggende naast een motor- ijijwiel en die bij nader onderzoek ernstig gewond bleek te zijn, Hij ver klaarde. terwijl hij op zijn motorrij wiel reed, door een achter hem ko menden auto te zijn aangereden en ter aarde geworpen. Bij onderzoek bleek zijn linkerbeen te zijn gebroken, terwijl hij daaraan een ernstig bloedende won de had, en hij ook in het gezicht bloe dend vei wond was. Verder deelde hij nog mede, dat de personen uit den aan- rijdenden auto, na de aanrijding op eenigen afstand waren gestopt en hem waren genaderd, doch hem op zijn verzoek hem mede te nemen, daar hij •gewond was, hadden laten 'liggen en waren weggereden in de richting Sluis kil, zonder verder een woord tegen hem te zeggen. De ontboden dr. Puy- laert uit Sas van Oent constateerde een gecompliceerde beenbreuk en liet den verwonden man naar het gesticht der R.-K. ziekenverpleging te Sluiskil ver voeren. Daar is hij aan de bekomen verwondingen overleden. De politie, die ijverig spoort naar den auto die deze aanrijding moet hebben veroor zaakt) is er tot nog toe niet 'in ge slaagd deze op te sporen. MARKTBERICHT. Rotterdam, 17 Maart 1930 Binnenlandsche Gianen. Tarwe f 9,50—f 10,00; Gerst Cheva lier f 6,50f 7,00; Haver f f 5,50 6 Fijne Zaden. Lijti'aadvoer f 15 f 17; Zaaiiijnzaad blauwbloei f 18 f20; Zaaiiijnzaad witbloei 1 16 f 18; Blauw Maanzaad f32 -f35; Karwijzaad f 33—f 35. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f 170-12,20 Zeeuwsche bonte f 1,60 f2 10; Z. Eigenheimers f 0 65f 0.90; Eigenhe mers Poters f0,60 i 1,20; Brieische Eigen- he mers f 0.70f 1,40; Blauwe Eig- n- heimers f 0,75-f 1,00; Red Starf 0,60 f 1,20; Bravo s f 1,20-11,80; Mala, winter 6—75 cent, aanvoer groot, vraag kalm. Vlas. Aangevoerd Blauwbloei 9500 K.G. f 0.80 f 1,10; Oroningsche 10000 K.G. f0 75—f 1,05; W. Zeeuwsch C0000 K G f 0 0 100 00; Holl Geel 3100 KG f0,90—f 1,10; Dauwroot 5500 KG f0,65 f0,7272. Door minder aanvoer van buiten- land5che zijde was er meer kooplust voor binnenlandsch vlas. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden gedurende de ziekte en bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer WILLEM ROEST, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Familie ROEST. Breskens, Maart 1930. De ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het breien en aanbreien van kousen en sokken. van Haneghem Straatweg O 47 - Groede. DE PACHTERS der gronden van het HAVEN FORT worden beleefd verzocht hunne pachtsommen over dit jaar te betalen en hun pachtcontract te teekenen bij dhr. D. A. CRINCE. D. A. CONSTANDSE. gevestigd te MIDDELBURG. Het dividend No. 22 der Aan- deelen groot nominaal f 1000,— is vanaf heden betaalbaar met f 80,ten kantore der Bank te Midde.burg en Oostburg. De Directie A. W. JANSEN, J. T. VAN DER MEER. Middelburg, 24 Maart 1930. Kring„LandvanCadzand" Algemeene Vergadering op Zondag 30 Maart a.s. om 3 uur bij den heer Ph. DE VUIJST te Oostburg. Toegankelijk voor alle leden van Volksonderwijs. De wereldberoemde, met goud bekroonde is niet alleen geschikt om de zwaarste stoffen te verwer ken, maar dit is ook bij uit stek DE m a c h i n e om te stoppen en te borduren, waar in gratis onderricht wordt gegeven Komt en ziet de verbazen de voorraad. Minzaam aanbevelend, P. M. Contant-Leenhouts Schoondijke. J, C, LE BLEU - Breskens,

Breskensche Courant | 1930 | | pagina 3