I koopt ten slotte toch een Parker! Een groote voorraad Waarom niet dadelijk? BANK - ASSOCIATIE öURGERS' MEUBELEN BRESKENS PRIJZEN R. BRAET-Lecluijze Ingezonden. Gemengd Nieuws. J. C. Ie Bleu - Boekhandel - Breskens, Dorpsstr. iroote voorraad Vlechtwerk en rmonicagaas in verschillende hoog- en mazen. Crammen, Draadnagels, enz. i\>r. ^ooVus, C]e\. 2.S, ^re^exvs. LAGE Jgïjjr* Ontvangen een ruime sorteering Dames- en Heeren- RIJWIEL E N, J. VERDU UN - BRESKENS. CONFECTIEMAGAZIJN Voorjaarsmantels en Japonnen. Meubel magazijn - Boulevard JAC. VAN HANEGHEM. Kantoor Breskans Tel. 2-4 schept, vraagt in restaurants en hotels, in kapperszaken en andere winkels, jongelieden, die in staat moeten zijn met vreemdelingen om te gaan. Daarom zou het mij een oorzaak van» bijzondere vreugde zijn. indien de ouders er op eenigerlei wijze toegebracht zouden kunnen worden, meer dan tot dusver hunne jongens en meisjes aan te spo ren, om in de jaren, die zoo bij uitstek geschikt zijn Om nog te leeren - jaren, die nimmer meer i 'tug komen - van bovengenoemde kostelijke gelegenhe den gebruik te maken. Met het uitspreken van deze wensch, die tegelijk mag gelden als een ver zuchting, meen ik mijn terugblik te mogen besluiten. Ik hoop er in geslaagd te zijn U allen den indruk te geven, dat 1929 in de annalen van de Bressiaansche geschiedenis een plaats van meer dan gewone beteckenis zal innemen. Moge de ontwikkeling onzer Ge- neente zich blijven bewegen in opgaan- ie lijn en Uw wijsheid en Uwe toe- vijding daartoe het hare bijdragen. Ik verklaar met dit inleidend woord )tize eerste bijeenkomst in 1930 voor geopend. (Wordt vervolgd.) Boekbesprekiny: De Gazelle als redder. Onder de/e titel brengt dc Gazelle- fabriek een reclamewcrkje. dat als zoo danig bijzonder geslaagd mag liceten. Het behelst de vermakelijke geschie denis op rijm van twee professoren. t 15/» <-»/»►» /-»«»/IA/il/irirvcfncht ri'iqr Pa. ren. Hoe een dergelijk boekje te be komen. vertelt u dc advertentie van 1. de Hullu. De Parel der Stic'itsche Lust warande. De Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer te Zeist heeft een gids van haar gemeente uitgegeven, zooals we bezwaarlijk een tweede zullen aantref fen. Dat een plaatselijke vereeniging een dergelijke uitgave aandurft, be wijst wel. hoe een ernstig willen veel, zeer veel weet te bereiken. De alburn, want het aantal prachtige kleurenfoto's van de omgeving van "^Ht maakt de gids tot een album, bevat de geschiedenis van Zeist en een uitvoerige beschrijving van de om geving. Alle mogelijke inlichtingen voor degene, die zich in het stadje vestigen wil, als belasting, gas-, electriciteits- en waterïeidingprijzen, worden er in aangetroffen. De uitvoering, geheel op kunstdruk papier, is schitterend en strekt uit geversbureau en drukkerij Van Lonk- huyzcn tot eer. Zijn doel zal de gids zeer zeker bereiken, want, wie die heeft doorge zien, krijgt onweerstaanbaar lust, Zeist met zijn mooie omgeving te bezoeken. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN J vm j n Zaterdag 15 Mrt 1.17 1.41 Z ndag 16 1.57 2 21 Maandag 17 2 37 4.01 Dinsdag 18 3.19 3 43 Volle Maan Vrijdag 14 Maart om 19 18. Licht op voor* Rijwielen en. (waaronder zijn begrepen wagens, karren, enz.) Zaterdag 15 Mrc nam. 6.37 Zondag 16 6.39 Maandag 17 6.40 D'nsdag 18 6.42 Buiten verantwoordelijkheid der redactie. on- met - M -- - V. die de exploitatie op zich zal nemen, ben ik toch benieuwd, wanneer we nu onze eerste uitvoering eens in de nieuwe zaal zullen beleven. Naar men mij zeide, moest alles op 30 Nov. '29 reeds klaar geweest zijn en nu, begin Maart, zijn er nog niet eens de zitplaatsen aangebracht; het zaaltje moet heel mooi en practisch zijn inge richt maar het séhict niet op, terwijl er reeds eene vereeniging met hare uitvoering eenigen tijd wacht op het sein van opening. Mijnheer de Redac teur, men wordt ongeduldig, niet alleen Uwe trouwe lezer, tevens O. Aandeelhouder. Mijnheer de Redacteur! Nu men openlijk onze streek gaat rondtrekken om de gemoederen op te zetten tegen de waterleiding, moet mij, als geboren West-Zeeuwsch Vlaming, of liever ,,Cadzander" iets van het hart. Ik zou willen vragen: ,,Waar be moeien de lui zich tocli mede Zijn wij, Cadzanders dan zoo achterlijk, dat we de voorlichting( van dergelijke lieden noodig hebben of zouden wij zeiven toch ook nog in staat zijn onze zaken te beredderen Ik plaatste achter voorlichting een immers de Heeien spreken over iets waarvan ze waar schijnlijk even weinig verstand hebben ais ik en vele anderen, die zich meer verlaten op de adviezen van regeerings- wege verstrekt. Of wil men deze waterleiding doen mislukken om er straks wel een te helpen aanleggen in het 5e district Ik doe deze vraag omdat men zulks wel eens hoort beweren. Ook komt het voor, dat eenvoudige lieden wier woning aan te sluiten Slechts f7 tot hoogstens f 13 per jaar kan kosten, gehoord hebben dat dit wel tot f30 a f40 zal loopen en sommige middenstanders vreezen wel tot f 120,- per jaar te zullen moeiten betalen. Hoe komt men aan die cij fers Zouden deze verkeerde begrippen soms ook al het gevolg zijn van de voorlichting van bovenbedoelde Hee- ren of anderen Neen M. de R. laten wij ons niet storen aan dergelijke afbreking en ver dachtmaking. maar laten wij zelf onze zaakjes regelen. Met dank. O. Uw Dw. dn. Een ongunstig verleden. Dé verdachte van den moord op mej Koperberg te Bennekom heeft indertijd gewoond in de gemeente Vries bij As sen en van hem werd beweerd, dat hij reeds op 15 a 16-jarigen leeftijd te Rhee bij Vries den openbaren weg on veilig maakte en destijds verdacht werd van de aanranding van een onderwijze res. Op Vrijdag 24 October 1919, had bij de weduwe Boerma aan "den Zwart- watersteeg te Assen op klaarlichten dag een inbraak plaats, waarvan H. later als de dader werd aangehouden. Bij die gelegenheid was een kast met een spade opengebroken en waren een kistje met f75 benevens eenige sieraden ontvreemd. De ,,Prov. Dr. en Asser Crt." schreef dat de inbreker daarbij zeer brutaal was opgetreden. Terwijl hij n.l. in huis was, kwam er een bakker aan de deur. Brutaalweg deelde de inbreker hem mede, dat er vandaag niets noodig" was, waarop de bakker wegging. Voor dezen diefstal werd H., die toen ook reeds te Ede woonachtig was, en daar vooral de Veluwe onveilig gemaakt moet hebben, niettegenstaande hardnekkig ontkennen in Jan. 1920 door de Asser Rechtbank veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf, tot welke straf hem eveneens het Leeuwarder Gerecnt- hof in hooger beroep veroordeelde. Een groot aantal andere vonnissen heeft H. reeds achter den tug o.a. één wegens aanranding der eerbaarheid* waarbij hij te Arnhem veroordeeld weru tot 1,5 jaar gevangenisstraf. Indertijd was er tijdens zijn verblijf in het Huis van Bewaring te Assen geen slot voor hem veilig. Vijf a zes hangsloten werden door hem vernield naar hij zelf zeide met de tanden zoodat er tenslotte een smid bij te pas moest komen, die de deur op doeltref fender wijze verzekerde. Het verloren kind. De Canadeesche bladen vertellen dat zich op het station in Winnipeg net volgende tragi-komische geval heeft af gespeeld, dat werkelijk elke klucht tot eer zou strekken. Op het oogenblik dat de trein zou vertrekken, stormde een dame van on- bestemden leeftijd het perron op en bezwoer het personeel der Canadian Pacific den trein niet te laten vertrek ken, daar ze haar kind verloren had. De politie werd onmiddellijk ingelicht .en ging op zoek. De vrouw vertelde wrenenu en jammerend, dat haar kind tijdens het oponthoud was uitgestapt en niet teruggekomen. Ze was zóó wanhopig, dat zich een groote schaar medelijdende zielen om haar heen ver zamelde en het geheele station in op winding geraakte. Eindelijk wilde men, niettegenstaande het bidden en smeekiei.i der troostelooze moeder den trein toch daten vertrekken, toen kalm een man er bij kwam en zei: Maak je toch niet ongerust moeder, je ziet toch dat ik bijtijds terug ben. Iedereen staarde hem aan. Hoe oud is uw kind? vroeg een inspecteur. 43 jaar, antwoordde de moeder vol trots op den Jhleer wijzend. Aangezien de goede trouw der vrouw buiten twijfel was, heeft men er zich mede vergenoegd over het geval te •lachen en zag de politie af van een proces-verbaal. Drietal oplichters aangehouden. Te Lyyon heeft de politie een drietal oplichters gearresteerd, dat op geraffi neerde wijze misbruik heeft gemaakt van de overstroomingsramp welke Zuid Frankrijk heeft geteisterd. Zij reisden in een auto om omtrek af als z.g. leden van een hulp-comité, dal met steun van den Staat zou zijn in het leven geroepen om giften in te zamelen voor de slacht offers van de ramp. Tal van personen, die dachten dat de lieden te goeder trouw handelden, hebben spontaan vrij aanzienlijke bedragen te hunner beschik king gesteld. Gelukkig liepen de op lichters spoedig in den val, toen zij" hun practijken trachtten vooit te zet ten bij een rechercheur van politie, die hun nadere inlichtingen omtrent 'net comité" vroeg en al gauw bemerkte, dat de zaak niet zuiver was. Het drietal is in voorloopige bewaring gesteld. Een brutale overval. Donderdagavond bevond zich een fa brikant uit Schiebroek in zijn fabriek onder een van de bogen van de viaduct aan de Vijverhofstraat te Rotterdam. Zijn personeel was naar huis gegaan} hij werkte nog een weinig na. De voor deur was niet op slot. Op een gege ven moment drongen twee onbekende mannen, ieder met een masker voor, naar binnen. Eén van hen hield een re- revolver gericht op den -fabrikant. Deze vermande zich en sprak de in dringers aan, maar zonder een woord te zeggen, wierpen zij zich op deii man, en om hem het schreeuwen te beletten, hield één van hen zijn mond didhtj terwijl de andere mett de vi^isteq, in het gelaat van hét sl&ntoffer sloeg. Vervolgens hebben zij het vest van den aangevallene opengetrokken, en na de voering te hebben losgescheurd, heb ben zij de portefeuille gegrepen. Boven dien hebben zij een gouden horloge met een doublé-ketting gestolen. Daarna zijn zij vertrokken. Zij hebben den fabri kant achtergelaten, hevig aan 'net gelaat bloedende. Na eenige oogenblikken ver suft te zijn blijven liggen, is hij bij een buurman de politie gaan waarschu wen. Spoedig kwamen eenige agenten ter plaatse, maar er was van de daders geen spoor te ontdekken. In de om- gevind van de fabriek is de portefeuil le, waarin geen geldswaardige papieren aanwezig waren geweest, teruggevon den. Verder ook nog Van alles op Meubelgebied weer in voorraad Vraagt naar mijn gemakkelijk betalingsysteem VAANDEL, LIVINGSTONE, ENZ., ENZ. Groote keuze Lage prijzen. Beleefd aanbevelend, HAVEN 8 - BRESKENS Voor de groote schoonmaak Gordijnen, Iandhuisjesstof, dekenovertrek, tafel- kleeden, kussenkleeden, bloem- en theetafel- kleedjes, beddentijken, bedovertrekken, enz. Verder hebben wij prachtige Concurreerende prijzen. Beleefd aanbevelend. Vloerzeil f 1,50 - 1,60 - 1,80 - 2,00 - 2,25 Linoleum f 2,25 - 3,00 - 3,30. Stragula f 1,50 Axminsterkleeden f31,50. Tapis Belgekleeden vanaf f 12,00,12-els Cocos, 1 M -0,86 - 0,70 en 0,50 breed Chinamatten in 40 dessins vanaf f 1,00 tot f 5,50. Tapiluxmatten (het nieuwste). Voorts alle tafelbedekking, Eedde- rijen, Org. Aupings- en andere Matrassen. A. He Bankzaken en Assuranlie's. Spaarboekjes, rente 4.08 pCt, Gelegenheid tot opberging van Waarden in onze brand- en In- braakvrije Klnisinriohting1.

Breskensche Courant | 1930 | | pagina 6