Groot Muziekconcert, het groot Avondfeest „S U Z A" V Bezoekt aan liet strand- te Breskens J. P. ff. Besemer. Breskens Timmermansknecht 90 roeden HAVCR 80 roeien KLAVERS Zondag 25 Augustus a;s., TE BRESKEWé „Kon. Aardenburgsche Fanfaren" de Jea Room Provinciale weg Schoondijke-IJzendijke Bezoekt op Zaterdag 31 AugustusG9£9 TESCHOONDIJKEj. Muziek én Koorddansen met vuurwerk Ruime fiurprainf' Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Advertentiën Kommiezen sc te Wee Protos-Stofzuiger. ScliooiiilijKe en den statenip,'' J. A. N. de VM/fcer's IEl Ze is lekker, voedzaam en licht verteerbaar. J, A* 1L de Ylieger, Ari'ondissemencs-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 20 Augustus. De volgende zaken werden behan deld: C. v. P3-4 j., betonwerker te Sprang Capelle, gedetineerd, werd ten laste gelegd dat hij op 24 Juni jl. te Sluiskil de logementhoudster mej. S.- v. G. heeft opgelicht voor logies, spijs en drank tot een bedrag van f 15,50. De verdachte had zich daar voor gedaan als uitvoerder van betonwerken voor de firma Stulemeijer te Breda. Eisch 1 jaar gev. straf. Mr A. J. v, d. Weel, verdachtes raadsman refe reert zich aan het oordeel der Recht bank. C. v. P. voornoemd, werd ook nog poging tot oplichting ten laste gelegd te Biezelinge op 28 Juni j.l. Tevens werd hem ten laste gelegd Iandlooperij aldaar, Eisch vrijspraak voor de poging tot oplichting en 12 dagen hechtenis voor de Iandlooperij. Door A. v. C., 64 j., venter te Axel. is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Terneuzen. waar hij wegens het plaatsen van een vischtuig in een watergang is veroordeeld tot f15 of 10 d. hechtenis. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN vm nam Zomertijd. Zaterdag 24 Aug 4.29 4 53 Zondag 25 5 05 5 29 Maandag 26 5 42 6.06 Dinsdag 27 6 27 6.51 Laatste Kwartier Dinsdag 27 Aug. nam. 9,21 L:eht op voor* Bi|w»el-n »"2. (waaronder zijn begrepen wagens, karren, enz.) Zaterdag 24 Aug nam. 8.35 Zondag 25 8.33 Maandag 26 8.31 Dinsdag 27 8.29 MARKTBERICHT. Oostburg, 21 Aug. Tarwe f 12.00f 12.50. Chevalier f 10.50. Haver f 10,75. Rogge, f 00,00 Kroonerwten f 15.50—f 16.75. Veilingsvereeniging Avicultura Aangevoerd 218 K.G. boter, prijs f 1.40—f 2.19 per K.G, Familie-tragedie. Een 25-jarige ketelmaker uit de Pa- lembangstraat te Amsterdam leefde sinds half April gescheiden van zijn jonge vrouw, die met haar twee kinde ren bij haar moeder was ingetrokken in de woning aan de Resedastraat. Op den eersten Mei ging de ketelmaker naar de woning; zijner schoonouders om de kinderen te zien. Hij had dit al eerder gedaan, maar was nooit toege laten; de kimderen werden hem ge toond door een raampje. Zijn vrouw wilde niet hebben, dat hij de kinderen aanraakte. Op 1 Mei lokte de weigering tot toelating een woordenwisseling uit tus schen den ketelmaker en diens vrouw en schoonmoeder. De jongeman, die binnen was gedrongen, daar de deur niet goed op slot was, ontstak in woe de en trok een dolkmes, waarmee hij in het wilde om zich heen stak. Beide vrouwen kregen steken; de schoonmoe der, die in den buik was getroffen, is later in het Binnengasthuis aan ver bloeding overleden. De ketelmaker had zich Maandag voor de Vacantiekamer van de Amster- damsche rechtbank te verantwoorden. Twee medici als deskundigen ge hoord, zeiden dat de schoonmoeder aan "bloedverlies is overleden. Er waren geen edele deelen geraakt. Als de vrouw gezond was geweest, was zij wellicht niet gestorven. Zij leed aan een nierkwaal en nierlijders zijn zeer gevoelig voor bloedverlies. Een reeks getuigen werd gehoord. Zij legden verklaringen af over het ge beurde en over de familieverhoudingen. Er bleek o. a. uit, dat verdachte blijk baar de bedoeling had gehad zijn doch tertje weg te halen, omdat hij zijn vrouw niet een geschikte opvoedster achtte. Eenigen getuigen zeiden, dat ver dachte na de steekpartij den indruk maakte geheel overstuur te zijn. Toen verdachte binnenkwam, was er ook een oom van de jonge vrouw in huis. Ge tuigen hadden gezien, dal de» oom ver dachte vasthield, dat de jonge vrouw den ketelmaker met een hamer sloeg. De vrouw zeide den hamer te hebben gehaald, nadat verdachte met steken was begonnen, dus uit zelfverdediging. De eisch luidde voor de beide feiten een gevangenisstraf van vijf jaren. Droevig ongeval. Dinsdagmiddag is een lS-jarig Ne- derlandsch student in de buurt van Nyon in het meer van Gelieve ver dronken ten gevolge van omslaan van de zeilboot waarin hij zich bevond met den Genpefschen student Cha- puisat, zoon van den directeur van het Journal de Genève." De boot is vennocdjelijk omgesla gen door den plotseilaig opkomenden noordenwind. De Neder Landsche stu dent kon niet zwemmen; Chapuisat echter wel. Men acht het niet uitgeslo ten, dat Chapuisat is omgekomen bij de pogingen om zijn Holkmdschen vriend te reddefn. De zeilboot werd eeni'ge urefci later aangetroffen door een der stoomschepen, die op het ineer van Genève varen. Hoewel de kapitein terstond stopte en de reddings boot liet uitzetten gekikte het niet de drenkelingen terug te vinden. a Den geheelcn avond en nacht zijn pogingen gedaan om de vermisten te rug te vinden; het is een bekend feit dat het meer zelden zijn slachtoffers teruggeeft. Men neemt dus aan dat beide jongelui verdronken zijn. ZONDERLING HEIMWEE. De chef-veld wachter te Aal ten kreeg deze week bezoek van den 80-jarigen L. uit Amerika. L. wilde de cel nog eens zien, waarin hij in 1870 wegens een jachtovertreding zes dagen „ge bromd" had. De 60-jarige zoon, die hem ver gezelde, maakte een foto van zijn vader in de cel CONFLICT TUSSCHEN SCHEEPS BEVRACHTERS EN SCHIPPERS. Te Groningen is een conflict gerezen tusschen de scheepsbevrachters en de schippers. De laatsten zijn met de vrachtprijzen niet meer tevreden en eischen hoogere vracht, daar de be vrachters daartoe niet zijn genegen, heeft de nationale schippersvereniging, aangesloten bij de Nederlandsche fede ratie van transportarbeiders naast de bestaande schippersbeurs der scheeps bevrachters een eigen schippersbeurs gevestigd. In de algemeene vergadering van handelaren en industrieèelen in de provincie Groningen is besloten, daar zij van oordeel is, dat bevrachting over de beurs der nationale schippersver- eeniging niet in haar belang is noch in dat van de schippers, om zoo weinig mogelijk over deze nieuwe beurs te bevrachten. Zij verklaart zich tot overleg genegen met de werkwillige schippers eventueel met de bestaande scheepsbevrachters en dringt.bij de bevoegde autoriteiten aan op bescherming van molestaties van vrije of eigen schippers. Aanvallen van Arabieren. Uit Jeruzalem wordt gemekl dat daar nog steeds onder de Joodsche bevol king sterke opwinding bestaat door de verschillende aanvallen der Arabieren. Woensdag werd wederom een Jood door een Arabier aangevallen en neer 'gestoken. De dader vluchtte, doch in hun woede viel de Joodsche bevolking eenige Arabieren aan, waarvan 1 zwaar gewond werd. Dit voorval schijnt ech ter niet in verband te staan met de in cidenten bij den klaagmuur. De corres pondent van de ^Voss. Zeitung", dr. von Weisel, is naar aanleiding van een rede, die hij hield bij de begrafenis van een der slachtoffers van de incidenten bij den klaagmuur en waarin hij de politie scherpe verwijten deed, gearres teerd. Schietpartij. Op de Valkenboschl^an nabij den Loosüuinsehcn weg in Den Haag, heeft Woensdagmiddag een schietpartij plaats gehad. Vanaf een balcon van een twee de étage heeft een man, nadat hij zijn vrouw in een, Kast van de voorkamp had opgesloten, daarop geschoten. Op dit schieten stroomde aanstonds voel volk toe. i De politie, bijgestaan door enkele rechercheurs heeft zich tot het huis toegang verschaft, en probeerde vanaf het dak den man, die nog steeds op het balcon stond, met emmers water te kalmeeren. De man, die intusschen evenwel zeer kwaad geworden was,, begon rechts en links te schieten. De politie beantwoordde het vuur en schoot den man in zijn hand waardoor deze wankelde en neerviel. Een inspecteur is licht gewond. Deze zoowel als de man zijn naar het ziekenhuis vervoerd, fiet duurde ruim een uur, voordat de rust in de buurt was weergekeerd. Het ongeluk te Osteuide De commissie van onderzoek inza ke het ongeluk te Oostende op 4 Au gustus, heeft Woensdagmiddag uit spraak gedaan. Van Loocke, de eige naar van liet gezonken schip „Joseph 4", werd schuldig bevonden bakboord te hebben gehouden, inplaats van stuur boord, zijn richting te hebben gewij zigd zonder voldoende seinen te geven, niet voldoende reddingstoestellen aan boord te hebben gehad, te veel passa giers te hebben toegelaten. Hem wordt dan ook voor altijd het verbod opge legd van de vaart op ze>e of in de kustwateren, terwijl hij ook drievierde van de kosten zal hebben te betalen. Beauprez, de kapitein van de sleepboot „Knocke", werd onachtzaamheid ten laste gelegd, terwijl ook aan boord van dit schip het reddingsmateriaal on voldoende was. Het brevet van vis- schersbaas tweede klasse wordt hem voor drie maanden afgenornen. Hij zal een vierde van de kosten moeten betalen. Familietwist. In het plaatsje EIchipgen bij Stuttl- gart heeft een ernstige familietwist plaats gehad, waarbij i broeders door hun zwager zoo gewond zijn, dat een hunner nog in den loop van uen nacht :s overleden. De twee broeders Joseph en Vincent Dürr, die beiden gehuwd waren en als rustige lieden bekend stonden, had den zich naar hun zwager Weber be geven, ten einde hem te oewegen, huri zijn veertienjarige stieldochter, d,ie hij voortdurend mishandelde, af te staan. Joseph Dürr, die eerst alteen zijn zwager, die nog te bed lag, opzocti.» werd na een korte woordenwisseling door zijn zwager met een dolkmes, dat deze reeds gereed had gelegd, zoo'n ernstige steek toegebracht,/ dat hqm maag en lever doorboord werden. Zijn broeder Vincent kwam hem te hulp en kreeg in de daarop volgende worsteling vijf steken, waardoor hij eveneens ern stig gewond werd. Ondanks hun hevige verwondingen begaven de broeders zich naar buiten, doch toen Weber nog ongekleed met het mes in zijn hand in de huisuaui verscheen, ultidtji zij weer op hem losgaan. Weber bracht daarop Joseph nog een steek in den buik toe. Kort daarop zakte deze op straat ineen en is nog in den nacht in het zietfenhuis overleden. Zijn broer Vincent is wel zwaar, doch niet levensgevaarlijk ge wond. De dader werd gearresteeid en toonde zich bij zijn arrestatie zeer cy nisch. De vermoorde was eerst 4 weken geleden gehuwd. ware een keline machinefabriek op zich der lamp, de sorteermachicns, de bal- staan, of Ik mij zou voor do u als een jstraf ondergaan. EEN LAFFE DAAD. Toen dezer dagen een inwoonster van Hontenisse water uit den regenbak wilde putten voor de wasch, sloeg haar uit den bak een petroleumlucht tegen. Bij nader onderzoek bleek een laag petroleum en een bierfleschje op het water te drijven, welk fleschje, toen men het er uit had gehaald, bleek petroleum te hebben bevat. De put hield ongeveer 500 liter drinkwater in, hetwelk door de ingestorte petroleum totaal onbruikbaar was geworden. Men waarschuwde de politie, die een onderzoek ir(stelde en die over ging tot de aanhouding van een zekere de K., arbeider te Hontenisse, een buurman van de benadeelde, met wien zij in oneenigheid leefde, en die wel eens de bedreiging had geuit de water put met petroleum te zullen begieten en onbruikbaar te maken. Toen deze werd aangehouden bleek zijn kleeding op sommige plaatsen naar petroleum te rieken, doch hij gaf voor, dat die lucht daaraan gekomen was van zijn handen die met petroleum zouden zijn bemorst bij het aanmaken van eenpetroleumstel en die hij daarna in zijn broekzakken had gestoken Hij ontkende petroleum in de waterput te hebben geworpen. Hij wordt aan de justitie voor geleid. Dolle stier. Te Berkel-Enscliot was de stier van J. van N. in de weide dol geworden. De knecht trachtte het dier te vangen doch werd op de horens gqhotnen. Ook van M. die ter hulp snelde werd op de horens genomen en 25 meter verder in het prikkeldraad geworpen, waar hij bewusteloos liggen b.eef. De politie heeft den stier toen doodge schoten. Diefstal. Een reiziger was Dinsdagavond laat per trein aan het Qentraju-statj.on te Amsterdam aangekomen, bui.en net ge bouw sprak een hem onoeKenae hem aan. Er volgde een kjei!V.i5maKing en de twee hepen tot vier uur uoor de stad. Zij gingen naar een koffiehuis in de Jodenbreestraat en keerden even later naar het Centraal Station terug» echter met achterlating van de koffers in het koffiehuis. Beide mannen gingen de hal van het station binnen. Dfc, reiziger ging even schrijven; toen hij daarmee klaar was, zag hij dat de onher kende was verdwenen. In het koffiehuis bleek hem later, dat diezelfde onbe kende daar de koffers had afgehaald. Zij hadden, met inhoud, een waarde van f 300. Auto-ongeluk. Volgens bericht uit Rabat is bij Sefiat in Marokko een reisauto van een plateau omlaag gestort. Van de inzit tenden kwamen 14 personen onder den auto terecht, waarvan er 7 werden ge dood en 7 zwaar gewond werden. In plaats van kaarten Ondertrouwd J. VAN LINDÓNK C. J. VAtj4' PUFFELEN. VUSSINGENL43 Augustus 1929 Huwelijksinzegening in de Groote Kerk D V. 11 September, des namiddags half drie. Schriftelijke omleiding Salaris f1300 f2400. Leeftijd 21 tot 26 jaar en ongeh. Exameneisch^n: gewoon lager nderwijs. Vraai-L^ratis prospectus. De pers/zei van onzen cursus: Wie dróen cursus volgt zooals zij wordt aangegeven, MOET SLAGEN. A Duur 6 maanden. en te kja-tfp bij K. HE1JBOER te des namiddags van 7 tot 9 uurv te geven dóór de Muzieksociëteit in/de duinen, nabij de inrichtingen ^SUZA" en „ARNOUD-MARIE" Vraagt demonstratie met de nieuwe Er is geen betere. Ook -te"huur a 50 cent per uur. Aanbevelend, W. DRUCKS, Breskens. I» T1 Billijke prijzen. Aanbevelend, P. J. BRIL Wegens in uitvoering zijnde belangrijke verbetering iwerken, worden de weggebruikers beleefd verzocht dezen weg zooveel moge lijk te vermijden tusschen OPNIEUW ONTVANGEN: Bloem-, Boter- en Inmaakpotten en meer aanverwante Aardewerkartikelen. Aanbevelend Ontvangen: Pruimen. 26,e1^p. K.Q Ook beste PruujieflTPerzi- ken, Tafelperen, Ajfpels, Bana nen, Meloenen^-én Bloemkool. Kan Woensdag a s. Intnaak- boontjes Leve'en. zonde-i draad, kleintjes a 25 ct. p. K Q. DROOG S Fruith., Breskens' 5 cent per stuk. J. O, Ie BleuBreskene, Zie de aanplakbiljetten I met flinken voof- en zeer grooten achtertuin,vrije poort, te koop. N yiiss. weg 77, bij Middelburg. Zoo goed als NIEUW ter overname-aangeboden, voor f 20,r% gekost f 33 ,j,-i Te bevragen Boekhandel C. LE BLEU, Breskens. Terstond gevraagd: een bij P, CATSMAN, Breskens Vraagt steeds Bejeefd aanbevelend, Breskens.

Breskensche Courant | 1929 | | pagina 3