Sport. ALLERLEI. In de eerste plaats komen voor levering van electriciteit de groote watervallen van de rivier Indasalven in aanmerking. Niettegenstaande de daartoe noodige stations nog niet zijn gebouwd, hebben een aantal groot verbruikers o a. de stad Stockholm, reeds contracten voor het betrekken van electrische energie, door deze watervallen te leveren, gesloten. De Hammarsforsens fabriek, die aan de Kreuger en Toll maatschappij behoort, en eerst onlangs gereed is gekomen, wil haar capaciteit hooger opvoeren, teneinde de electriciteit naar het Zuiden te kunnen leveren wielerbaan sas van gent. Na de reeks schitterende program ma's, die dit jaar op het Sassche cement plaals grepen, heeft de directe thans haar sluitingsprogramma voor bereid, hetwelk op geen enkel punt moet onderdoen voor de reeds afge werkte, ja zelfs een zeer bijzondere altrrctie bevat. Piet van Kempen, die op IS Aug. wegens een uit vorm zijn, klop kreeg van den Belgischen crack Hamerlinck en wil toonen aan de bezoekers van het Sassche cement, wat hij presteert, wanneer geen openlucht-zesdaagschc hem loodzwaar in de beenen hangt, heeft den schier onklopbaren omnium- matcher tegen Zor.dag a.s. te Sas van Geut uitgedaagd. Een grootere attractie, een omnium van 5 ritten man tegen man is niet denkbaar. Piet betreurde, aan het talrijke publiek niet r éér te kunnen bieden en vroeg daarom re vanche. Dat wordt wè' de moeite waard. De zilveren armband wo dtvoorhe laatste in het geding gebracht Ran schaert-Debruycker zijn ongeslagen houders doch komen thans tegen het koppel Hector-Martin-Rebiy. Zuller Overeenkomstig de afspraak inviteer de Prins Joessoepoff Raspoetin voor den avond van den ló December (1916) welke uitnoodiging door den- laatste werd aanvaard. Op den avond van den löen ontving Prins Joessoepoff de samenzweerders in het speciaal voor de ontvangst ge reed gebrachte sous-terrein. Dit wa: thans zoodanig schitterend gemeubeld, dat liet oorspronkelijk min of meer kélderachtig uiterlijk ervan geheel ver dwenen was. Onmiddellijk werd tot de „operatie" der gebakjes en wijn over gegaan. Gewapend met gummihand schoenen, werd door Dr. Lazovert eei; oplossing van cyankali in de gebakje:: gestrooid, nadat hij met een mesje ei- liet bovenste gedeelte even van had op gelicht. Vervolgens werd een flesch Madeira-wijn onderhanden genomen. Nadat deze verschillende voorbereid selen waren getroffen werd den bedien- zij zich thans kunnen handhaven? Voorts doet Debruycker nog een aan val op het baanrecord van Klaas van Nek (20 2/5 sec.), waarna een zestig kilometer koppelrace met de aange geven tweetallen zal plaats vinden Ónder de deelnemers vinden we ware cracksHector Martin overwinnaar van Bordeaux—Parijs (pi m,600 K. M.), Jos Dervaes. vierde in tiet wereld kampioenschap en momenteel Belgies beste wegracer. overwinnaar van tal rijke coursen, Deolet de comingman, Rebry overwinnaar Parijs—Tours enz enz. Deze, slechts enkele, namen prijken voor de eer te maal op het program der Sassche baan en zullen haar eer aan doen. Naast hen Vleugels- Redel, de eeuwig? vechtjassen, die wel door de g'ooie hazen in de gaten zullen moeten worden gehouden. De koppelrace is slech's 6(' K. M groot, waardoor hef te voorzien staat, dat verwoede jachten zullen worden ge voerd. Er zijn s'echts vier kiassemen ten Een der hoofdpersonen, Hector Mar tin. sloeg ZonJag j! te Meenen Jules van Hevel en Ronsse. terwijl Piet van Kempen te Rijswijk alles won wat er voor kwam en Blanchonnet en F-antz gedecideerd klopte. Ten gerieve van het publiek zullen enkele honderdtallen sioelen worder. bijgeplaatst. Het muziekgezelschap van Oostburg zal de wedstrijden opluisteren. Hoogwatergetij Breskens. D A O E N vm i nam Zaterdag 1 Sept 2 57 3 21 Zondag 2 3 33 3 57 Maandag 3 4.08 4.32 Dinsdag 4 4 43 5.07 Laalsle kwartier Donderdag 6 Seot. nam 11 55 den gezegd zich terug te trekken en vertrok Joessoepoff in een auto, welke door Dr. Lezovert ais chauffeur ver momd, werd bestuurd, naar liet huis van Raspoetin teneinde dezen, gelijk afgesproken, persoonlijk naar zijn wo ning te geleiden. Inderdaad vond hij Raspoetin reeds wachtende. Hij scheen ineer zorg aan zijn kleeding te hebben besteed dan ge woonlijk en was gekleed in een wit zijden blouse met korenbloemen gebor duurd. Dit kleedingstuk was een ge schenk der Czarina aan Raspoetin en eigenhandig door haar geborduurd. Bij het binnentreden van Joessoepoff's woning hoorde Raspoetin muziek. Naai de reden hiervan vragende, deelde Joes soepoff hem mede dat zijn vrouw (die niet eens op dat opgenblik te St. Pe tersburg was) eenige kennissen bij zich had, welke spoedig zouden vertrekken, in werkelijkheid echter hoorde Raspoe- Om den haarbodem geheel vrij te maken en vrij te hou den van de hinderlijke en den haaruitval bevorderende roos, is het de beste methode zoo nu en dan met de vin gertoppen slechts een weinig Purol goed in de hoofdhuid te wrijven. Hoofdhuid en haar nemen Purol snel in zich op, zoodat er geen spoor van eenig vet in het haar achter blijft; dit wordt alleen zach ter en handelbaarder, en- blijft daardoor onberispelijk zitten. Purol in Doozen 30, 60. Tube 80 ct. Bij Apoth. eu Drogisten. V J EEN ANECDOTE VAN BRAHMS. De beroemde componist Johannes Brahms had een hevigen afkeer van personen, die aanmatigend in hun t optreden waren. Eens gebeurde het dat een jong pianist hem vroeg, of hij den meester iets mocht voorspelen, en toen hem dit was toegestaan, een sonate van Brahms zelf uitkoos. Toen de pianist geëindigd had, zei de com ponist sarcastisch: Tot nu toe wist ik niet, dat ik een dubbelganger had, die ook componeertde sonate, die U zoo juist gespeeld hebt, is niét van mij o o o tin een grammophoonplaat, welke door de overige samenzweerders werd ge draaid op de eerste verdieping, ten einde de doodsche stilte in het als uit gestorven huis te verbergen. Bij de deur der in gereedheid ge brachte kamer aangekomen, stelde Joessoepoff zijn gast voor hier zoo lang samen te wachten tot de gasten zijner vrouw' zouden zijn vertrokken. Langzaam binnentredende ontdeed Raspoetin zich van zijn pels, terwijl hij de waarlijk prachtige inrichting der ka mer nieuwsgierig opnam. Daarna zetten de heeren zich aan tafel en begonnen een gesprek over dc politiek en Rus- land's kansen in den oorlog. Tijdens dit gesprek stond Joessoepoff op om de Madeira-wijn in te schenken, doch Raspoetin voorkwam hem door te zeg gen dat hij geen zin in zijn wijn had. (Wordt vervolgd.)

Breskensche Courant | 1928 | | pagina 6