ABONNEERT U op dit blad. Gratis verzekering De achtervolging om den Zilveren Armband zal voor de laatste maal dit seizoen worden geloopen tusschen Ranschaert Debruycker en Hector Mar tin Rebiy. Debruycker zal voorts nog een aan val wagen op het pis'erecord (vliegend vertrek), terwijl tot slot de „Groote Kermisprijs" een koppelwedstrijd over 60 K M met 4 klassementen wordt verrede i met de navolgende uitste kende koppels Piet van Kempen. Bram Ranschaert, Hector Martin, Debruycker. Frcd Hamerlinck. Deolet. Dervaes, Cesar Bogaert. Reb y. Van Hee. Vleuvels, Redel Van Hijfte. G. Debruycke- Alles bijeen weer een schitterend programma bij gelegenheid der kermis. o o o DEBELG1SCHEAUTOMOBIELRIT DWARS DOOR AFRIKA Een telegram van het Belgisch Tele graafagentschap deelt mede, dat de Belgische Automobiel Missie die op den 21 Aug. Kimberley verliet, Vrij dag den 24 Augustus, om 1 25 in Kaapstad, doel der reis, is aangeko men, na de 1600 kilometer dezer etappe in 2 dagen te hebben afgelegd. Onze reizigers hebben sedert den 13 Mei een afstand van ongeveer 28 000 kilometers dwars door Afrika afgelegd en daarbij de grootste hinder nissen moeten overwinnen. Hierbij zij er aan herinnerd dat zij bij verschil lende gelegenheden in de moerassen van Nigeria bijna vastgezeten hebben en in het district der groote Meeren met de zwaarste moeilijkheden te kampen hadden. In Tanganyka, werd een wagen, terwijl zij door het in brand staande struikgewas voeren een prooi der vlammen, waarbij de ben zinetank ontplofte. De tweede wagen kon echter met de 4 leden der ex editie den weg voortzetten pen gaan zijne gebeden te kunnen op zeggen. In werkelijkheid echter veran derde dan de vrome man in den harts tochtelijken Raspoetin van vroeger, het lid van 'net beruchte genootschap; gaf hij 'zich over pan allerlei zwelgpar tijen en lage uitspattingen. Het is hier uiteraard niet de plaats om over dit leven van Raspoetin ver der uit te wijdengenoeg zij het te vermelden dat het uiterlijk van heilig man, een waar demonisch wezen ver borg. Mannen zoowel als vrouwen wer den, eenmaal onder zijn invloed staan de, zijn slachtoffers, met wie hij naar goedvinden kon handelen en uitschud den zooveel hem verkoos. Talrijk wa ren zijn slachtoffers enbewonderaars Het geld stroomde hem dan ook van deze laatste zijde letterlijk toe. Het behoeft dan ook waarlijk geen Van Elisabethville tot Kaapstad be reikten Lamarcheen Fabry groote snel heden De raid heeft geduurd van 13 Mei tot 24 Augustus, d. w. z. 103 dagen. Gedurende deze tocht werd een gemiddelde dagelijksche etappe van 270 kilometer afgelegd, hetgeen de moeilijkheden van het terrein in aanmerking genomen, eme prachtige .performance is". Al de sportman zullen met dit schit terend succes ten zeerste ingenomen zijn en zoowel de deelnemers aan den tochtLamarche, Fabry. Carlon de Wiarten Crouqu t als de F. N., welker wagen 1400 cc. cp een overtuigende wijze zijne eigenschap; en van sou plesse en uithoudingsveimogen beves tigd heeft, gaarne gelukwenschfn. Deze Raid dwars door Afrika is een werkelijke triomf der Eu.opetsche Automobielcorstructie. o o o DE OLYMPISCHE SPELEN in het tweede kwa-taal van 1928 ontving de gemeente Amsterdam aan belasting on publieke vermakelijkheden voor varié'é sport enz f795 410 tegen f613 692 in hetzelfde tijdvak van 1927, dus f171 718 méér. Naar een globale raming zijn de inkomsten van de variétés enz. met ruim f4000Pterug- geloopen, zoodat bijna f 225 duizend belasting alleen ontvangen is door de Olympische hockey en voetbalwed strijden. Hoewel men de officieele cijfers van het tweede gedeelte der Spelen toen de publieke vermakelijk heden in de stad veel drukker bezocht werden nog niet opgemaakt heeft, heeft globaal geschat de gemeente Amsterdam door de Oympische Spelen, ongeveer f 500 000 aan belasting op publieke vermakelijkheden ontvangen. o o o DUIVEN Door de vereeniging „Nog Sneller" te Breskens werd Zondag 26 Aug. j.l. een algemeene vlucht gegeven uit Ar- verwondering te wekken dat gelijk met Raspoetin's invloed 'het aantal zijner vijanden steeg. Weliswaar was deCzaar reeds eens bezweken voor de vele tot nem gerichte beden, en had hij Ras poetin van het hof verbannen, doch slechts om hem, dit op aandringen der Czarina, hier weer te doen terug- keeren. Toen men zag dat het een, onmo- gelijkneid was Raspoetin goedschiks van 'net hof te verwijderen, besloot men zijn toevluciit tot geweld te ne men en hem eenvoudig uit den weg te ruimen. Talrijk waren de aanslagen welke op zijn leven werden gepleegd, alles echter ^tevergeefs, noch vergif, noch dolk of revolver konden slagen. En, hoe menigvuldig deze aanslagen ook waren, niemand kon er zich op beroemen Raspoetin ook maar een ras. Het aantal duiven bedroeg 257, waarvan de eerste te Zuidzande aan kwam om 8.38.00 met een gemiddelde snelheid van 1528 M. per minuut. De prijzen werden als volgt behaald A. Aalbregtse, Zz. Ie en 10e; Iz. Missielje, Cz 2e en 26e; J. Duste, Ob. 3e; P. Dobbelaere, Sch. 4e, 59e en 60e; J. v. d. Wege, Br. 5e en 25e; tB. de Ridder, Cz. 6e en 9e; Iz. de Roo, Zz. 7e en 62e; W. Quaars, Br. 8e; A. Waga, Zz. 11e en 20e; J. de Veij, Br. 12e, 15e, 37e en 38e; F. Block, Sch. 13e en 35e; J. Pleijte, Br. 14e; J. Becu, Cz. 16e en 24e; W. Brevet, Cz. 17e, 21e, 43e, 44e, en 50e; W. Klaaijsen, Br. 18e en 31e; J. van Lare, Sch. 19e, 27e en28e; W. Blaakman, Sch. 22e; Joz. Pleijte, Br. 23e en 41e; P.'Jacobs, Br. 29e; Vcrbrugge, Retr. 30e en 61e; V. Claeijs, IJz. 32e en 63e; J. de Co- ninck, Sch. 33e en 34e; A. de Gardeijn, Ob. 36e; Iz. Schippers, Gr. 39e, 57e en 65e; Iz. Klaaijsen, Br. 40e; J. van Lare, Sch. 42e; P. Barra, Gr. 45e; J. Wisse, Br. 46e; M. Mabesoone, Ob. 47e en 52e; A. Vermeulen, Br. 48e; P. Riteco, Br. 49e; P. Haartsen, Kr. 51e en 64e; J. J. Scherbeijn, Hp. 53e; P. de Kruij- ter, Br. 54e; P. v. d. Walle, Cz. 55e en 56e; A. Coens, Ob. 58e. 0 0 0 VOETBAL, Zondag 26 Augustus. AARDENBURG. A. V. V. II (Aardenburg) S. S. S. II (Schoondijke) 0—1. o SASPUT. H.O.V. I -A.V. V. I 2-2. Deze wedstrijd wordt later overgespeeld. H. O. V. II IJzendijke II 4 - 0. 'o oogenblik zijne gewone koelbloedigiieid te hebben zien verliezen. Toen hij eens het was in 1913, het paleis verlatend in zijn auto wilde stappen, loste een door den adel gehuurde moordenaar een revolverschot op hem. Raspoetin wierp zich echter met zijn reuzenkracht op zijn aanvaller, ontnam hem zijn re volver en leverde hem eigenhandig aan inmiddels toeschietende politiemannen over. De meest gevaarlijke aanslag welke op het leven van Raspoetin was ge munt was die, welke de boerin Gous- seva in het jaar 1914 op hem pleegde. Bij deze gelegenheid werd wel op eene afdoende wijze bewezen, dat Raspoet in toch geenszins, gelijk het volk begon te beweren," onkwetsbaar was. (Wordt Vervolgd.)

Breskensche Courant | 1928 | | pagina 6