ALLERLEI. voor vervroegde cultuur, waardoor men met weinig zorgen eenige maanden vóór den normalen bloeitijd, buiten kan genieten van de bloeiende exem/ plaren binnenshuis. Enkele soorten zijn zoo weinig eischend dat vocht, licht en lucht reeds voldoende zijn om de bloemen tot volle ontwikkeling te brcn* gen, terwijl de droogbloeiers net zelfs zonder vocht of aarde doen. In de tot bloei gebrachte bol wordt het op gestapelde voedsel verbruikt, doch hier uit volgt tevens, dat de binnenshuis geforceerd tot bloei gebrachte bol gewassen het volgend jaar hiervoor niet opnieuw zijn te gebruiken. Daar voor is de opgestapelde voorraad voed sel tè veel verbruikt, terwijl er van aanvulling hoegenaamd geen sprake is. Om teleurstelling te voorkomen ver dient het daarom aanbeveling ieder jaar hiervoor nieuwe en gezonde bol len te nemen. Alleen dan hebben we de zekerheid dat alle zorgen en moei ten niet tevergeefs zijn geweest. De algemeene regel voor bolgewas sen binnenshuis is, dat ze een lichte vooral luchtige standplaats verlangen, zoo ver mogelijk van de kachel of an dere warmtebron verwijderd. Een droge en stoffige kameratmosfeer moet on herroepelijk leiden tot mislukking, niet alleen bij bolgewassen, doch ook bij de andere kamerplanten. Hyacinthen. Voor velen is de cultuur van hyacin then op glas de aangewezen methode, omdat zij zich moeilijk grond of potten kunnen aanschaffen. De bollen wor den in September op de terdege omge spoelde glazen gezet en wel zoodanig, dat de bollen met de wortelkransen even het water raken. Daarna worden ze in een koele donkere kast gezet, om het bewortelen te bespoedigen. Gere geld controleeren we of het water in de glazen ook bijgevuld moet worden, doch overigens laten we ze rustig staan en wachten, tot de bloemneus een paar centimeter ontwikkeld is en de puntig gesloten bloembladeren openbuigen. wanneer hij zich zijn eigen bestaan zoo goed als niet meer bewust was. Dit nu was allemaal heel mooi, doch noemde leden meenden niet beter in een dergclijken toestand te kunnen ge raken, dan door zich zooveel mogelijk te bedrinken, en dientengevolge wer den, teneinde zoo godsdienstig mo gelijk te zijn, geweldige drinkgelagen door de leden van dit, als beruent bekend staande "gleuootsdiap aange richt. Het lidmaatschap hiervan, reeds in zijn jeugd, wekte in Raspoetin wel licht zijn zucht naar drinkgelagen en dergelijke. Raspoetin zag intussciien zeer goed in, wilde 'niij in de wereld en vooral aan 'het hof te St-Petersbürg verkeeren, hetgeen zijn vurigste wensch was, hij zich onmogelijk als een lid van dit beruchte genootschap kon doen ken nen. En net feit, dat hem den bodem Dan pas is de tijd daar om ze over te brengen naar de huiskamer of de serre. In ieder geval plaatsen we de glazen zoo dicht mogelijk voor het raam en draaien ze wekelijks om, waardoor het symetrisch opgroeien wordt bevorderd. De temperatuur mag niet hooger zijn dan een 55 a 60 graden Fahr. Verder niets meer forceeren en rustig afwach ten. Het in bloei „jagen" leidt in den regel tot een volkomen mislukking. Men kan de hyacinthen ook oppot ten in platte potten of pannen en deze beplanten met een dozijn minder zware bollen. De zware bollen kan men beter afzonderlijk in een zoogenaamde Ge ranium-pot plaatsen (12 a 13 cJVt. wijdte). Vooral niet later oppotten dan in September, hoe later opgepot, hoe later bloemen. De bollen worden in een behoorlijk vocht doorlatende tuin grond geplaatst en wel zoo, dat da bovenkant der neus nog eventjes- met den grond wordt bedekt. Beschikken we over een kouden bak, dan graven we alles met pot en al daarin, en dra gen zorg dat de bollen niet te droog staan, aangezien anders de wortelvor ming onvoldoende is. Niet nat houden, doch enkel vochtig. In October zoodra de najaarsregens komen, moet de koude bak met een raam worden afgesloten. In December kunnen ze naar binnen en geven we ze een licht plaatsje, bij voorkeur op het Zuiden. Bij ontstentenis van een kouden bak kunnen we de bollen in den tuin ingraven of indien ook dit niet mogelijk is, de potten in een koele donkere kast binnenshuis- plaatsen. Verder net zoo behandelen als bij de glazen. Vergeet het vochtig houden der aarde niet, daar anders de bloem knoppen verdrogen. Droogbloeiers. De droogbloeiers, welke eerst in den tuin hun diensten hebben bewezen en die in Juni afsterven, worden van loof ontdaan, gedroogd en in een mandjemet houtwol voor een zonnig venster geplaatst. Ze staan dus geheel een weinig te warm onder de voeten werd, deed hem besluiten, om zich eenigen tijd in een klooster schuil te houden, waardoor hij zich tevens op de hoogte kon stellen van den heer- sdiienden godsdienst. Het is een bekend staand feit, dat Raspoetin reeds vroeg zich bezig hield met het bestudeeren der occulte weten schappen; daar* hij echter een waar zwerversleven leidde, valt uiteraard niet met eenige zekerheid te zeggen, waar 'hij zijn kennis hieromtrent vergaarde. Het verhaal, dat het hof en de Cza rina in 'iiet bijzonder, zich meer en meer liet beïnvloeden door een occul tist van Franschen oorsprong, kwam ook Raspoetin 'ter oore en toen hij eenigen tijd daarna het plotseling en overhaast vertrek van dezen Fransch- man vernam, besloot hij tot een ge waagde onderneming. en al droog en ontwikkelen reeds in Augustus nieuwe sprieten, waaruit zich bij de Colchicums (tijdeloozen) fraaie crocusachtige bloemen ontwikkelen. Hoe beter de planten in het volle licht staan, hoe mooier de kleur der bloemen. Voortzetting hiervan in een volgend artikel. Reclame-kousen. Een Londensch koopman, die zijn waren den volke bekend wilde maken, stelde zich de vraag hoe men tot een wandelende advertentie de meeste aandacht zou trekken Na rijp beraad koos hijde kou sen der dames Hij schilderde op die kousen zijn reclan e verzocht eenige jonge meisjes die aldus bewerkte kousen aan te trekken en noodigde haar uit de st-aat op te wandelen. Het succes was overweldigend, het was t e groot Er kwam een oploop, het verkeer stokte en de politie moest wel ingrijpen en den man verzoeken om zij i dames de reclame-kousen weer uit en gewone kousen aan te doen trekken o o o Moderne Fransche vermaning. „Vergeet nimmersprak de Fran sche vader tot zijn zoon, „dat iedere jongen in Frankrijk de kans krijgt om groot en negenmaal premier te worden" o o o Opleidingseisch voor den aviateur. Volgens een beroemd vlieger hangt de toekomst van de luchtvaart geheel en al af vn de opleiding van den aviateur Uit den aard der zaak moet ook een aviateur om zijn vak goed te leeren, van den grond af beginnen, o'o o Als deugd niet deugt. Geduld wordt beschouwd als een deugd, terwijl het vaak alleen een ge val is van niet weten wat men moet doen Op welke wijze Raspoetin met de avonturierster Anna Taneef, die toen juist tot hofdame der keizerin was bei noemd, in contact kwam, is niet bekend maar het is een feit, dat hij door deze reeds korten tijd na het vertrek van genoemden Franschman aan de Czarina werd voorgesteld. Een publiek geheim was in die dagen de gevaarlijke ziekte waaraan de Czarowitch leed, en die reeds door verschillende geneesheeren als ongeneeslijk was verklaard. F)eze omstandigheid nu gaf Raspoetin vas ten voet. Hij verzekerde de Czarina, dat haar zoon slechts door een wonder kon worden genezen; waarbij hij niet verzuimde er aan toe te voegen, dat hij de man was, om dit wonder te doen geschieden en dat, zoolang hij (Raspoetin) bij de keizerlijke familie bleef, hun zoon gezond zou zijn. (Wordt vervolgd.)

Breskensche Courant | 1928 | | pagina 6