■acLüSL /eriuw Burgerlijke Stuud, Gemengd Nieuws van den weg een behoorlijk wandel pad door te trekken. De korporaal hofmeester De V liep aldaar te wandelen met zijn verloofde, j inej. L wonende op 't Zand, ge neente Koudekerke, toen zoowel van de richting Vlissingen als van de richting Middelburg een auto aankwam, die elkaar wilden passeeren Het wande lende paartje werd door den aan hun i zijde zijnden auto van achter aange reden en tegen den grond geworpen, waarbij beiden ernstig verwond wer den. De V. had een ernstige hoofd- wonde en had verder o.a een arm gebroken, terwijl hij bovendien be- I wusteloos was. Mej. L. had vermoe delijk een hersenschudding bekomen en bloedde uit haar mond, terwijl zij o.a. aan de knie verwond was. Mede door het feit, dat de telefoon des I Zondags maar enkele uren geopend is, duurde het vrij lang eer medische hulp aanwezig was. Toen deze er was namen de doktoren het werk der particulieren over en werd overbren ging naar een ziekenhuis dringend noodig geacht. De V werd per door een zuster bestuurde rijwieibrancard naar het St. Joseph-ziekenhuis te Vlissingen overgebracht, terwijl mej. L. in de ziekenauto naar Middeiburg werd vervoerd. Politie uit Middelburg, Souburg en Koudekerke zorgde voor het verkeer, dat door den oploop van nieuwsgierige omwonenden en wandelaars gehinderd werd. De rijkspolitie maakte voor- loopig procesverbaal op, hoorde ge tuigen en nam de auto, waarmede de aanrijding plaats had, in beslag. Deze auto was van een autohandelaar uit Vlissingen en werd door een zijner chauffeurs bestuurd De inzittenden in de andere auto hadden niets van de aanrijding bemerkt en reden door. Het ware te wenschen dat er spoe dig verbetering in den toestand op dezen weg wordt gebracht, want zooals men weet is het waarlijk niet net eerste ongeluk dat aan het veel te smal zijn van dezen weg is te wijten. o— DE STAKING AAN „DE SCHELDE". Het Haagsche Correspondentiebureau gaf Maandag het volgend bericht De rijksbemiddelaar de heer Aal- berse, zal a.s. Donderdag te Vlis singen opnieuw een conferentie hou den met partijen betrokken bij het conflict aan de maatschappij „de Schelde Het aantal werkwilligen is Maandag met 1 vermeerderd. Het is de afgeloopen week buiten gewoon rustig geweest in de stad bij het naar huis geleiden door de politie van werkwilligen. Het aantal nieuws gierigen is tot een minimum gedaald. Zaterdagavond werd een werkwillige die aan het wandelen was nog eenigen tijd door een troepje stakers gevolgd o— BESPREKING VAN DEN TOESTAND IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. De Rijkscommissie voor werkver ruiming vergaderde dezer dagen onder voorzitterschap van den heer Nolens. Besproken werd de economische toestand in Zeeuwsch-Vlaanderen. De wensch werd uitgesproken, dat in deze streek een commissie van voor aanstaande mannen tot stand zal komen, met het doel de economische situatie van Zeeuwsch-Vlaanderen te bevorderen. De commissie vond geen vrijheid na de gevallen beslissingen aan de regeering gunstig te adviseeren betreffende het verstrekken van een subsidie voor een grooten exportorder. De commissie constateerde met leedwezen, dat er nog altijd ondoor dacht orders worden geplaatst of eischen worden gesteld, waardoor de nationale nijverheid niet wordt gediend. ZEEUWSCH-VLAAMSCHE BELANGEN. De noodige tijd ontbrak ons, thans het schrijven van Insider te beant woorden. Voorloopig willen we alleen opmerken, dat het stuk niet aan zijn doel zal beantwoorden. De heel han dig opgezette val. om oneenigheid in de gelederen te krijgen (de autoritei ten moeten zich beleedigd gevoelen en niet meewerkenl) zal niets vangen. Tot staving hiervan zij medegedeeld, dat talrijke berichten van instemming met ons onderzoek zijn ontvangen ook van niet, uitgenoodigden. Na korte.i tijd hopen we onze lezers het resultaat te kunnen voorzetten. In ons volgend nummer zullen we meer uitgebreid op het schrijven van Insider terugkomen. Red, BRESKENS De Zuidertentzending heeft de vorige week dag aan dag zeer druk bezoek gehad. Meestal was de tent zoo vol. dat meerderen buiten moesten blijven staan. De kermisdagen zijn alweer achter den rug. Het aantal krame- rijen was zeer klein, gevolg van het feit, dat het meeste vermaak wordt gezocht in het dansen. Vooral des Zondags was het bijzonder druk —o SCHOONDIJKE Geslaagd voor het onlangs te Amster dam gehouden examen van Rijksveld wachter-Brigadier, de heer G J. Huis man, Rijksveldwachter-Brigadier-Titu lair ter standplaats Schoondijke. —o OOSTBURG Bij het laatst te Breda gehouden examen voor Rijksklerk der directe belastingen zijn o m. geslaagd de hee- len J. P- Keijser en J. C. ie Grand alhier, beiden werkzaam ten kantore van den Ontvanger der Dir. Belastin gen alhier. Voor het examen voor huisbe zoekster bij de Tuberculose bestrijding, slaagde o.a. zuster P. Broersen, wijk verpleegster alhier. De optocht van de Kindsheid zal alhier plaats hebben op den laatsten Zondag van Juli. o— SLUIS Bij het 11. gehouden examen te Breda van Rijksklerk voor de Directe Be lastingen, Invoerrechten en Accijnzen, zijn o.m. geslaagd de Heeren K Wisse en J- v. d. Putte, beiden alhier. o SLUIS Zondag 1.1. waren verscheidene in gezetenen in blijde verwachting van een goede verdienste. Het gerucht liep namelijk, dat een 700 tal Duit. schers de oude veste zouden bezoe ken. Daarom werd in enkele percee- len alles in orde gebracht. Scheidings wanden gingen weg, want het lokaal moest zoo groot mogelijk worden gemaakt, tafeltjes werden gereed gezet, stoelen aangeschoven, en alles stond in blijde afwachting. Anderen weer hadden personeel doen komen om te helpen, want het zou een oogenblik zeer druk worden. Tot uit Middelburg werden helpers gerequireerd. Het weer werkte prachtig mee. Den geheelen dag stoofde het zonnetje en dit zou de toeristen zeker te meer naar verfrissching doen verlangen. Maar toen de middag al verstreek en het zonnetje hoe langer hoe dieper zonk, zonder dat het gerucht bewaar heid werd, kwamen de gedupeerden tot de ontdekking, dat zij het slacht offer waren geworden van een grap penmaker. o— AARDENBURG Ingevolge een besluit van den ge meenteraad, is het verbreede deel der Brouwerijstraat, alsook het deel van de markt, gelegen voor de kazerne der Kon. Marechaussée, door een bord aangeduid ais „autoparkeerplaats". Automobilisten kunnen dus, zoo noo dig, op dit deel van den openbaren weg hun auto's plaatsen, zonder dat het noodig is, dat de lichten blijven branden. mogelijkheid bestaat om het bittere lot van die stakkeits iets te verzachten? De Stichting te Wolfhezen moet zoo goed als geheel van Nationale liefdadigheid bestaan Laat toch ieder helpen naar vermogen I Houdt allen Uw gift gereed 1 Ingezond eii- CORRESPONDENT1E. SCHOONDIJKE. Huw.-Voltrekkingen. 7 Juni. Jan Dirk Jansen, 29 j. jm. en Cornelia Maria van den Broeke, 23 j jd. 21, Izaak Jacob van Eek, 29 j. jm en Jozina Suzanna Kotvis, 26 j. jd 21, Abraham Salomé, 28 j. jm. en Catha- lijnije de Hullu, 25 j. jd. Geboorten. 20 Juni. Marinus Johan nes, z. van P. Dieleman en S. M Heinsdijk. 30, Augustinus Alphonse, z. van P. de Poorter en E. Sijnesael Overlijden. 11 Juni Elizabeth Su zanna, 19 j., d. van J Taillie en A. E. van den Nest. Twee levenloos aan gegeven kinderen. —o WATERLANDKERKJE Geboorten 18 Juni Abraham lzaak z. van J. Beerens en J. J. Versprille, 'o— GROEDE Huw.-Voltr. 7 Juni. Abraham de Ruijsscher, 34 j. jm. en Cathalijntje J. Haartsen, 32 j. jd. 11. Een bij vol macht voltrokken huwelijk tusschen Simon A. C. de Smit, 24 j jm. en Jacoba J Salomé 23 j jd. Geboorten 1 Juni. Augusta Mar- griela, d van G van Daele en M L van de Velde. 6, Jannes Abraham, z van H de Bliek en M Cappon 8, Maria Louisa Clementia, d van M E F Daelman en C M Dusarduijn. 13 Magdalena Ludovica Prudentia Maria, d van E van Opdurp en E L Roeland 16, Anthoinetta Anna Marie, d van C E van den Hemel en L M Dusarduijn 17, Abraham Jozias, z van C van de Wege en S C van de Velde. 18, Maria Suzanna, d v P M Hoste en J M Lauret. 21, Leonia Levina, d van C J van den Bossche en M G de Caluwé 28, Piet, z van MEM Waelput en M van Roo Overlijden 9 Juli. Neeltje J Haartsen, 2 mnd, d van F J Haartsen en SJ de Wispelaere. 12, Charles Clarissen. 73 j. echtg. van M L Verschage. 18, Jacobus A A Adriaanse, 3 maanden, d van J Adriaanse en L van der Vorst. 25, Arthur J Taalman 18 j. z van J F Taalman en S M de Poorter. Buiten verantwoordelijkheid, der Redactie. Mijnheer de Redacteur I Naar aanleiding van wat Insider schreef betreffende mijn .Ingezonden van 27 juni 1.1. zult u wel zoo goed zijn, om een klein plaatsje in Uw blad aan mij af te staan. Het is of Insider zichzelven ge- ergerd heeft aan mijn opkomen voor Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. En toch achtte ik dat noodig en ook nu neem ik nog geen enkel woord van mijn schrijven terug. Insider heeft trouwens nog al wat gelezen in het korte stukje, dat ik schreef. Nu, als Insider werkelijk uit West Vlaanderen komt, dan behoeft hij er zich niet zoo druk over te maken. Ik weet dat zelf nog bij ondervinding als er iets van handel of zoo moest uitgevoerd worden van regeeringswege, dan wa ren het de mannen uit het Oostelijk gedeelte en niet van hier. Nu zal ik de schrijver niet op de voet volgen, want dan word ik te langdradig. Dat Neuzen meer weikloozrn heeft dan Schoondijke weet ik ook wel Maar de menschen van de andere kant zijn nog al hokvast en als er hier geen vooruitzicht is, emigreeren ze naar Canada of waar ze denken beter te varen. Daa om blijft hier 't aantal inwoners stationnair, wat ook geen teeken van vooruitgang is Nu is in sider zeker wel autoriteit, want hij is er zoo trots op, dat al de scholen voort gekomen zijn zonder hulp van parti culieren Dit laatste betwijfel ik sterk, ik meen zelfs, dat een particulier uit Oostburg de grootste stoot er aan ge geven heeft. Ik ben ook dankbaar voor die moo'e avondboot, maar dat is mijns inziens geen gunst maar plicht Die mooie feriyboot en prachtige aanlegplaatsen, best, maar die kan dan ook hier het best rendeeren Wees gerust Insider, ik ben voor al die verbeteringen dank baar maar niet voldaan. Hoogachtend, J. C. Q S. SPORT. i Uitslag van de Zondag. 8 Juli 1928 gehouden Voetbalwedstrijd te Aarden burg. A. V. V. I (Aardenburg) - S. S S. 1 (Schoondijke) 53. Hoogwatergetij Breskens. RIJKSPOSTSPAARBANK. DAGEN vm nam „Tehuis voor alleenstaande blinden" te Wolfhezen. Naar wij vernemen zal de jaarlijksche collecte, ten bate van de Nationale Stichting: .Tehuis voor alleenstaande blinden" te Wolfhezen eerstdaags plaats hebben ln dit Tehuis, waarin onver- mogenden geheel kosteloos opgenomen zijn, is plaats voor blinden uit het geheele land en van eiken Godsdienst en overtuiging. Reeds vanaf de op richting bleek, uit het groot aantal aanvragen om opname, hoezeer naar deze instelling werd verlangd en nog steeds komen aanvragen om opname in. Om de stichting in stand te houden, de talrijke verpleegden het noodige te verschaffen, is er zeer veel geld noodig. zoodat de uitgaven nauwelijks door de inkomsten worden gedekt. Blind 11 Wilt ge U even verdiepen in de beteekenis van dit woord Slechts één oogenblik nadenken over de mogelijkheid, dat gij zelf blind waart? Zijn de blinden niet bijkans de ongelukkigste stervelingen in onze veeleischende samenleving en mogen wij hen zonder meer laten dolen in dien nacht waarop geen dageraad volgt? Moeten wij niet juichen, dat er een Braslcvns. Opgave betreffende het postkantoor alhier en de hieronder volgende kantoren, gedurende de maand Juni. Aan bovengenoemd kantoor werd in den loop der maand op spaarbank boekjes ingelegd f7479.72 en terugbe taald f7828.53. Derhalve minder ingelegd dan terug betaald f 348.81 Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 13 o— AARDENBURG ln den loop der maand Juni werd op spaarbankboekjes alhier ingelegd f8543 22 en terugbetaald f 10203.53. derhalve minder ingelegd terugbetaald f 1660.31. Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 2. o— -SLUIS Op spaarbankboekjes werd alhier ingelegd f 4075 05 en terugbetaald f4593.77, derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f518 72 Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 4 Op staatsschuldboekjes werd in geschreven nihil en afgeschreven f 500 derhalve minder in dan afgeschreven f500. o— IJZENDIJKË Op spaarbankboekjes werd ingelegd f3653 47 en terugbetaald f5059.67, derhalve minder ingelegd dan terug betaald f 1406.20. Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 2. o— OOSTBURG Op spaarbankboekjes werd ingelegd f2249 26 en terugbetaald f4502 87, derhalve minder ingelegd dan terug betaald f2253 61. Woensdag II Juli 8 18 8 42 Donderdag 12 9 19 9 43 Vrijdag 13 13 21 10 45 Nieuwe Maan Dinsdag 17 Juli v. 5.45 DE MOORD OP EEN DU1TSCHE DIENSTBODE. Het gerechtshof, te 's Gravenhage heeft uitspraak gedaan in de zaak van den 34 jarigen koopman H P N uit Rotterdam, thans gedetineerd, die door de rechtbank te Rotterdam wegens moord met voorbedachten rade op de Duitsche dienstbode, op 15 November 1927 in de Boompjes te Rotterdam was veroordeeld tot 15 jaren gevan genisstraf. Het Hof, opnieuw rechtdoende, achtte den voorbedachten rade niet bewezen en veroordeelde beklaagde wegens zware mishandeling den dood tengevolge hebbende, tot 6 jaren ge vangenisstraf. De procureur generaal had bevesti ging van het vonnis der Rotterdamsche rechtbank gevorderd. MINISTER KAN MIST ZIJN TREIN. Sedert jaren wordt er in Arnhem actie gevoerd voor het bouwen van een vaste brug over den Rijn Tot nu toe echter zonder resultaat. Dezer da gen nu, naderde minister Kan op een van zijne vele reizen per auto Gel re's hoofdstad van zuidelijke richting 't Was tien minuten voor vieren in den middag, toen de Rijn bereikt werd en om 16.02 uur zou de trein vertrekken, die den minister naar Den Haag zou brengen. Alle tijd dus nog om van den Rijn naar het station te komen. Kaartjes nemen zou geen oponthoud vorderen, want een minis ter heeft daarmee niets uitstaande. Maar het toeval wilde, dat juist toen Door het groot aantal advertentie- opdrachten, dat Vrijdag laat binnen kwam, is ons nummer niet op tijd klaar gekomen, zoodat de meeste abonné's het blad een bestelling later zullen hebben ontvangen dan anders. Beleefd verzoek, in het vervolg voor tijdige inzending te zorgen. de auto van den minister den Rijn genaderd was, de schipbrug met een sierlijken zwaai openging en een sleep zich door de opening ging kronkelen. De sleep was lang, uiterst lang. Toen de torenklok vier slagen had doen klinken, zat minister Kan nog in zijn auto vóór de schipbrug. Er werd een telefoontje aan gewaagd naar het station en verzocht werd om den trein enkele minuten op te houden. Er werden vijf minuten speling beloofd. Maar toen het vijf minuten over vier was, stond de minister nóg voor de brug. Eindelijk kon het brugvak weer electrisch worden opgetakeld, 's minis ters auto maakte een spurt naar het station, maar de trein was reeds ver trokken Ais er nu niet spoedig een vaste brug over den Rijn komt, dan weten we het niet, aldus de „Nieuwe Arn- hemsche Courant". STOOMBOOTD1ENST TERNEUZEN—LONDEN. De Zeevaart—Maatschappij Schelde- stroom te Ter heuzen zal op 1 Aug. a s. een geregeloen tweewekelijkschen dienst openen tusschen Ter Neuzen en Londen met de stoomschepen „Scheldedam en „Scheldesop HET NOODWEER IN DU1TSCHLAND. Uit verschillende deelen van Duitsch- land worden nog steeds berichten ontvangen over het noodweer, dat er Woensdag heeft gewoed Behalve te Berlijn en in het regee- ringsdistrict Frankfort heeft de storm vooral in den Haiz en in Opper- Silezië schade aangericht. Te Berlijn is de biandweer Woens dag niet minder dan 350 maal opge beld om hulp te veileenen. ln net geheel zijn ongeveer 20 personen ge wond, van wie verscheidene ernstig. Uit Beuihem in SileziÊ wordt ge- meldt, dat de stoim het karakter van een orkaan droeg, ürpote schade is in de bosschen aangericht. Het treinverkeer ondervond belangrijke vertraging. Te Peiskaretscham stortte een steen bakkerij in. Een persoon werd daarbij gedood, terwijl er 3 ernstig gewona werden. Te Zawada viel een schoorsteen op een autogarage, waar arbeiders toe vlucht tegen het noodweer hadden gezocht. Vier personen werden daarbij gewond, een zoo ernstig, dat hij kort daarop overleed. Te Gleiwitz is eveneens een per soon door een neervallenden schoor steen gedood. Te Königshütte werden in een fabriek 3 kranen opgenomen en 50 M. ver weggeslingerd. Een der kranen kwam op een huis terecht, dat geheel vernield werd. Te Friedenhütte zijn, zooals gemeld, 5 huizen vernield Er zijn verscheidene personen gedood of gewond Het juiste aantal kon nog niet worden vastgesteld. Te Einlrachlstiiitte werd het dak van een montagehal weggeslagen Aan het te velde staande gewas is groote schade aangericht. In het Harzgebergte is de schade, aan de bosschen toegebracht, zeer belangrijk en voorloopig nog niet te overzien. Te Bad Grund werden van verscheidene huizen de daken vernield. Verscheidene badgasten liepen ver wondingen op, terwijl een dame uit Gotha werd gedood. Op het vliegterrein van Wernige- rode heeft zich tijdens den storm een ernstig ongeval vooigedaan. Een vliegtuig, dat juist van Qued- linburg was aangekomen, werd door den wind gegrepen en in de lucht geworpen, niettegenstaande het reeds met 4 ankers was vastgemaakt. Het werd daarop weer tegen den grond gekwakt en ernstig beschadigd. oos I

Breskensche Courant | 1928 | | pagina 2