Het Landje van Kadzand Week-Menu. Dammen. Rechtszaken. VERSCHENEN de 2e druk van Koninklijke Ned. Schouwburg Gent. Zondag 6 Mei, in middagvertooning „Fra Angelica", In avondvertooning „Spoken*. Théatre Royal Gent. Zondag 6 en 13 Mei en Donderdag 3 en 10 Mei Middagvoorstelling „Revue des Floralies". No. 130. van K. C. de Jonge Correspondentie aan J. Luteijn te Groede. 6 16 26 36 46 ju n i H I i i tt H i mm m t mm a Zw 3, 6, 8, 11, 14, 19, 20, 53, 24, 26, 35. W 12, 22, 27,28, 30, 32, 38, 40, 43, 44, 45, 50. No. 131 van J. Jacobsen. Zw. 4, 7 tot 10, 13, 14, 16, 18, 19, 21. W 22, 24, 28, 30,32,36 tol 41 Opl. No 126. 27/22 35/30 30 25 25,1 wint. Opl. No. 127. 40/49 37/31 38/32 32/28 23/18 43/38 40/41 wint Beide goed opgelost door I. de B. te N. A. K. te D. en D. L. te O. Biervliet. In de Zaterdag gehouden raadsvergadering werd besloten de vroegere Schoolstraat bij de Markt in te deelen, ter wijl het verbreed pad door de stadwei, dat toegang heeft naar de nieuwe openbare school, Schoolstraat wordt en de weg langs de voorgronden van den Elisabethpolder in het vervolg Tuinstraat zal heeten. Na de verbetering in den afgeloopen winter van de voor gronden wordt de pachtsom als tuingrond voor alle huurders bepaald op 35 cent per vierk. roede. Medegedeeld werd, dat het abattoir op 1 Mei a.s in gebruik zal worden genomen. 't Schoonhouden van het abat toir zal bij wijze van proef wor den opgedragen aan vier vrou wen (om beurten een maand) tegen een uuiloon van 25 cent. Verder werd nog medegedeeld, dat de twee vrij gekomen ge meentewoningen zijn verhuurd aan P. Boekhout en Jac. Wil- lemsen. Goedgekeurd werd de levering van schoolbehoeften aan P. Faas. Als afgevaardigde naar de ver gadering van ingelanden van den Elisabethpolder werd aangewe zen dhr. W. P. Verplanke Wz. Op verzoek werd eervol ontslag verleend aan dhr. C. Kostense als waarn. gemeentesecretaris; in het vervolg zal daarin worden voorzien als in het reglement van orde is aangenomen. Voor het belastingjaar 1928— 29 zullen worden geheven 100 op centen op de Rijksinkomstenbe- lastmg, terwijl het heffingsper centage op de Gemeentelijke Inkomstenbelasting wordt vast gesteld op 2. De wegen, binnen de bebouw de kom worden ter uitvoering van de motor-en rijwielwet alle Ingedeeld in de derde klasse. Wat de kermis betreft, komt de Vrijdag te vervallen, ze wordt vastgesteld op den zevenden Zaterdag, Zondag en Maandag na Pinksteren. Vastgesteld werd de verorde ning op het openbaar slachthuis 't Adres van de Commissie tot werkverruiming in Z VI. werd afgewezen wel werden B. en W. uitgenoodigd f 1000 voor werk- verschaffin - uit te trekken op de begrooting 1929. 't Kohier Hondenbelasting voor het dienstjaar 1928 werd vast gesteld op een bedrag van 1337,50. Ingekomen waren een tweetal voorstellen van de raadsleden P. Michielsen en A. Anthonisse tot wijziging van de belasting op honden. Na discussie weru met 6 tegen 1 stem (die van dhr. Anthonisse) besloten deze voorstellen aan b. en W. te zen den om piae-advies. Biervliet. Verleden Ze ndag hield het muziekgezelschap „Har monie" ten huize van den heer E. van Royen een algemeene ledenvergadering. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat de inkomsten in het afgeloo pen jaar hadden bedragen 17U6,97 en de uilgaven f 637,98, zoodat er een goed slot is van i 68,99. In de plaats van dhr. A. Heule, die de gemeente heeft verlaten, werd ais bestuuislid gekozen dhr. 1 Lijbaart— de Vos. Aan de beurt van aftreding waren de heeren C. Kostense F. Ceulenaere Herkozen werd dhr. C Kostense en dhr. P. Ducheine. Biervliet. Ten huize van dhr. A. Faas had Maandag de vergadering plaats van ingelan den van den Elisabethpolder. Op de voordracht voor dijkgraaf werden geplaatst de heeren 1 C. Calon, 2 Joh. Leenhouts, 3 Bliek en op de voordracht voor gezworene de heeren 1 J Bliek, 2 C. Thomaes 3 Andr. Dieleman. Oostaurg. Dezer dagen vervoegde zich bij Gebrs. H. alhier een als heer gekleed per soon, die verzocht even een fiets te mogen gebruiken ten einde op eenige plaatsen in de ze streek zaken te kunnen afdoen Hij dacht hiermede spoedig klaar te zullen zijn en 's middags de fiets terug te kunnen brengen, in goed vertrouwen gaf men deze heer een zoo goed als nieuwe fiets ter leenwie ech ter tot op heden bij de gebrs. H niet terug is gekomen is de „heer' met de geleende fiets. Het spreekt vanzelf dat de po litie met het geval in kennis is gesteld, die thans een onderzoek instelt. Het schijnt dat deze persoon/ die een zeer grooten hoed droeg, er ook nog andere praktijken op na houdt Zoo vernamen we dat hij bij een ingezetene geko men was met een vraag ot het ook mogelijk was dat hij eens een onderzoek mocht instellen naar het werken van de sloten der brandkast en bij weer ande ren tot het'nazien van de schrijf machine. Oostburg. Maandagmiddag werd in het Beursgebouw alhier een zeer drukbezochte vergadering gehouden van aandeelhouders der Suikerfabriek „Zeeland te Bergen op Zoom met het Bestuur dier N. V. Deze vergadering was belegd naar aanleiding van de ontevredenheid, die ontstaan was over de lage bietenprijs in ver houding tot die der speculatieve fabrieken. De besprekingen wer den. met gesloten deuren gehou den. Oostburg. Gisteren, Maan dag, is bij de begraving op de algemeene begraafplaats alhier voor het eerst gebruik gemaakt van het door de gemeente aan geschafte begraaftoestel, geleverd door de firma M. Oostwoud te Franeker. Men was algemeen over de werking van het toestel ten zeerste tevredenhet is een z g. Sanders Patent Begraaftoe stel. Oostburg. De muziekver- eeniging „Harmonie" alhier hield dezer dagen haar jaarlijksche algemeene vergadering. De rekening wees over het afgeloopen jaar in ontvang aan een bedrag van f836,05 en in uitgaven f 851,15'/2. a'zoo sloot ze met een nadeelig saldo van f 15,10'/2- De aftredende penningmeester, de heer I. de Hullu, werd bij acclamatie herkozen. Besloten werd om bij wijze van proef een concert te geven op het nieuwe Kerkplein, teneinde de accoustiek aldaar te kunnen beoordeelen; alsmede tot het geven van 3 concerten in het aanstaande Winterseizoen, waar van 1 concert zonder ba! na (een concert dus uilsluitend te beschouwen uit muzikaal oog punt). Bij de omvraag opperde één der leden het denkbeeld om een vergadering uit te schrijven, tot het vormen van een comité, om te komen tot de oprichling van een muziektent of koepel op het Kerkplein. Dit denkbeeld vond bij de vergadering algemeene bijval en besloten werd dan ook op 10 Mei a s. een vergadering voor gemeld doel uit te schrijven. Na bespreking van nog eenige huishoudelijke aangelegenheden werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Oostburg. Zaterdag jl. had alhier in de ambachtsschool voor Oostburg en omstreken de jaar lijksche bevordering plaats Het diploma kon worden uit gereikt aan de smeden; W Vermeulen, J. van Haneg- hem beiden te Groede P. Leen- houls, Zuidzande J Willemkens, Sluis; W. van der Plas en J. Clarisse, beiden te Schoöndijke lz. Brevet, P. Verschage en J. Buurman te Oostburg ;J. Luteijn, Retranchement; A. Bosman, St. Anna ter Muiden en C. A. van der Hooft te Aardenburg. de timmerlieden: A Meeuse, Waterlandkerkje F. de Smit en A. Baert, Sluis lz. Catsman, J. Ie Bleu en P. de Voogt te Breskenslz. de Kok, OostburgH. Groosman, ljzendijke J. Seen, Schoondijke lz. Lucieer, Retranchement; A. M. Visser, S Anna Ier Muiden de schilders: L. Provoost, GroedeP. de Winne en P. Tonssaint te Cad- zand;J. Hennekeij Schoondijke, en W. de Witte Zuidzande. Bevorderd werden van de tweede naar de derde klasse de smeden: P. Luteijn, ZuidzandeJ. van Haneghem, A. Fortrieenj. Ghij- sels te Breskens J. P. A Mabe- lis, Cadzand lz. Leenhouts en H. de Jonge te Schoondijke; H. Lippens, AardenburgJer. Geijsels, SluisA. La'gasse en P. Bouwens te Nieuwvliet; A Salomé, Groede en G M. Aerts, ljzendijke. Afgewezen 1. de timmerlieden: P. A. Verhage en A. J. Ris- seeuw te GroedeW. Focke, St. Anna ter MuidenP. Beun, AardenburgW. J. Ie Grand, OostburgA Hubregtsen, Bier vliet A. Missilje, Cadzand P. de Witte te Zuidzande H. Schee- Ie, Aaidenburg en J. Bossand te Oostburg. de schilders: I. A de Bliek, Schoondijke; A. E. Catsman, D A. Duininck, J. E Callenfels en 1. Wisse te Oostburg en B. Lippens te Aar denburg. Bevorderd werden van de eerste naar de tweede klasse de smeden: A. Bogaard, R. C L. Tilleman en 1. J Hooftman te Sluis; A. Groosman en A. Clarijs te ljzen dijke P. J. Verhage, Cadzand; P. F. Verduin, Schoondijke J. P. Wesdorp, BreskensE. P M. Lippens, Aardenburg, J. van Mel- le, Groede; J. de Ridder, Retran chement en F. H. Geijzels te Zuidzande Afgewezen 6. de timmerlieden; C. A. Verwulst, Waterland- kerkje A. Rijk en C. Bouwens, OostburgJ. J. Kareis Groede J A. Lucieer, Retranchement W. J. Leenhouts, Schoondijke en R. Versaevel te ljzendijke. Afgewezen 1. de schilders: J. Legrand, Nieuwvliet; J. P. de Lobel, Groe de en J. Lauweret te Oostburg. Afgewezen 2. Toegelaten zijn tot de eerste klasse 16 smeden9 timmerlie den en 2 schilders. Sluis. Daar het muziekge zelschap „Apollo" alhier dit jaar haar 50-jarig bestaan hoopt te herdenken, wordt te dier gelegen heid het Zomerconcours georga niseerd vanwege den Bond van Muziekvereniging in Zeeuwsch- Vlaanderen W. D., dezen Zomer aldaar te houden. Te dien einde werd Zondag jl alhier een ver gadering gehouden van het dagelijksch bestuur van den bond met het bestuur der ver- eeniging „Apollo", waarin de datum van het concours werd vastgesteld op Zondag, 5 Augus tus a.s. Cadzand De vergadering van ingelanden van de Watering Cadzand plaatste op de aanbe veling ter benoeming van een dijkgraaf als no. 1 de heer P. Erasmus te Oostburg. Zuidzande Door Notaris A. Mijs uit Oostburg werd Zaterdagavond in het „Hotel de drie Koningen" alhier een woonhuis met aanhoorigheden publiek verkocht voor den prijs van f 4050. Kooper werd de heer J. J. Masclee alhier. Cadzan i. Ged. Staten dee len in verband met hunne be schikking van 29 April 1927 mee dat de autobusdienst van A. Steenhart alhier van Cadzand naar Oostburg (uitsuitend op Woensdagen) is opgeheven. DE NIET VERLICHTE RICHTINGAANWIJZERS. Wegens het als bestuurder van een motorrijtuig waarmede over een weg wordt gereden, ingeval hij voornemens is van richting te veranderen, van dat voornemen n«et tijdig doen blijken hetzij door een duidelijk teeken gegeven op of aan het voertuig, hetzij door het goed zichtbaar uitsteken ter zijde van het rij of voertuig van een der armen of een stok ol ander vooiwerp in de richting welke zal worden ingeslagen, werd A. Ie G. 43 jaar, kleermaker te Oostburg door den Kanton rechter te Oostburg veroordeeld tot een geldboete van f 0.50 of 1 d. h. tegen welk vonnis hij hooger beroep aanteekende. Deze zaak werd Vrijdag door de Rechtbank te Middelburg in hooger beroep behandeld. Verdachte werd bijgestaan door mr. van Houwinge, advocaat te Rotterdam. Verbalisant als get. gehoord verklaarde op den be- wuslen datum de auto van ver dachte te hebb n zien aankomen en pas op 3 M. afstand te hebben kunnen zien welke richting hij aangaf. Indien de richtingaanwij zers verlicht waren geweest had get het eerder kunnen waarnemen welke richting gevolgd werd. Verdachte ondervraagd erkent het feit. Hij geeft toe dat de richtingaanwijzers zooals hij ze heeft (onverlicht) 's avonds niets beteekenen. De Officier van Justitie requi sitoir nemende, meent dat de man gedaan heeft wat hij moest. Wat verdachte gedaan heeft acht de officier niet;strafbaar en eischt ontslag van rechtsvervolging. De verdediger van verdachte zegt dat het voor sommige auto rijders onmogelijk is de richting aanwijzers bij avond te verlichten, n.l. voor degenen die nog geen electrisch licht hebben. Verdediger zou het gewenscht vinden dat een kleine straf werd opgelegd, tenzij de Officier van Justitie in het belang der Wet cassatie zou willen aanteekenen. Uitspraak 11 Mei. M. Crt. BOEKBESPREKING. o Van de Kampioen verscheen het Lentenummer 1928. Een heel boekwerk, dat op het eerste ge zicht een gunstigen indruk maakt. Willy Sluyter maakte het ontwerp van de omslag, waaraan in een voudig sprekende kleuren zoowel het voorjaars- als het sportidee ten grondslag ligt. De inhoud geeft een heel mooie verzameling artikels, hu moristische bijdragen, en eenige kunstbijlagen. De uitvoering laat niets te wenschen overhet is een Lentenummer, dat er wezen mag. Arrondissements-Rechtbank Middelburg. Zitting van 27 April. De volgende zaken werden be handeld A. 1. G., 43 j., kleermaker te Oostburg, was door den Kanton rechter te Oostburg veroordeeld tot eene geldboete van f0 50 of 1 d. hechtenis ter zake van over treding van de motor- en rijwiel- wet. De verdachte was tegen die veroordeeling in hooger beroep gekomen. Eisch ontslag van rechtsver volging. Hoogwatergetij Breskens. vm nam DAGEN Woensdag 2 Mei 12 22 12 46 Donderdag 3 12 36 1 Vrijdag 4 104 1.28 Volle Maan Vrijdag 4 Mei n. 8 31 Schetsen door Ingen. f 1,25 L. Bootsgezel Geb. f 1,75 ONS was duvelsch. DJ was noe voo de zoo- veeste keer, dat ie ver loren a mee de duven. Zoo goed gevlogen in nog den eeste pries nie. jgg 't Was of tie d'r een voorgevoel van g'had ade, wan eel den nacht a tie geen ooge kunnen dicht doen. Z'n beste duven adden zoo dikkels den tweede pries g'had of den dèrden of den vuufden maa den eesten, kiek, verdeid, 't was om orendul 't ooren Dien eeste pries - dé was 't m nog zoo zeer nie. Te ménsen, daa zou tie nog over kunnen; iemand van de vereenigieng kon t'r maa goed mee zien. „De Felle Vliegers'' telden wê veertig lejen in iederendeen lap ten d'r is naar op z'n tied Maa tegenwoordig gieng Dar d'r altied mee deu; 't was of Joosje d'r mee speelden. Zoo kost ie z'n best nie doenz'n duven waren nog nauweliks op kot in z'n loopers wérden uddef as azen mee de rienk na 't vereenigiengslokaal „de Groote Pint" of ie oorden 't a roepen uut de vèrte i „Medart z'n rooien is J thuus", of „de wittekop van Dar is den eesten 1" Dar - Dar - in altied Dar! (Uit „Op Leven In Dood").

Breskensche Courant | 1928 | | pagina 2