Boekhouden. WRIGLEYS Voorjaar 1928 draagt Bleu's Kleeding Je adres voor Rijwielen W. DE SMIDT Breskens Tel. 52 MÉTRO Sigaren Vulpen-Reparatie. Schoonmaak-hitSkelem J. J. WALLIEN Van Kuilen 1o Piachlklp „DE ZIEL". Kindercursus Handenarbeid. Als Vader thuiskomt P.K. KAUWGOM P, Sluis Opfotvoer, JAC. J. LE BLEU, Tel. 20, Breskens Rechtszaken. Gemengd Nieuws Advertentiëi». Vrijdag 27 April as. W. J. LEËNHOÜTS is Vraagt bij ons Transvalia en Aurora Rijwiel I. A. RISSEEUW Johz. te Oostburg Correspondentschap BRESKENS, Vertegenwoordiger: H. y. d. SANDE Jacz. Dinsdags van 5 tot 6.45 uur zitdag van den Heer I. A, Risseeuw. iets fijns. W. C. Carels, Breskens. H. H. landbouwers! MEL0TTE Melkontroomers, Watta vour Melkzeeven A. Leenhouts, Breskens, J. C. LE BLEU - Boekhandel - Breskens Wed. I.C0LIJN.Groede Heeren- en Damesrij wielen J. VERDUMN, Vlechtwerk, Glansverf. Groede Wed. I.C0LIJN. J. C. Ie Bleu. Breskens. brengt in HEEREN- en KINDERKLEEDING weer het allernieuwste. De modellen en pasvorm zijn door le klas coupeurs ontworpen, terwijl de afwerking naast de maat- kleeding staat Daar wij geen kosten ontzien om aan deze eischen te kunnen voldoen, raden wij een ieder aan het voldoet U in ieder opzicht. Ook voor MODE-ARTIKELEN zooals: Heerenhemden, Hoeden, Petten, Dassen, Enz, is BLEU steeds het aangewezen adres. De etalage geeft U slechts een klein heeld van hetgeen binnen te zien is, woordigde, bracht vandaar de heuglijke tijding mee, dat d s- noods een beroep kan gedaan worden op de algemeene kas Moge aan sommigen, die het maandblaadje lezen, dit we eens wat chauvinistisch lijken, wanneer men nader kennis neemt van het doen en laten op de algemeene vergadering b v. dan komt men toch tot de overtui ging dat zorgvuldig wordt ge waakt, dat betamelijke grenzen niet worden overschreden. Alles te samen genomen kan met vol vertrouwen een volgenden winter worden tegemoet gezien. Oostburg Voor het inzamelen van gelden en handteekenin? en voor het aan H. M. de Koningin- Moeder bij gelegenheid van haar as jubileum aan te bieden hul deblijk heeft zich in deze gemeen te een comilé gevormd, bestaande uit de dames: M. J. van Cruij- ningen-Erasmus, voorzilsler, Ris- seeuw-de Hullu. Fraser-Lint, Spruijt Renning, Van Wijk Van der Horst Mijs Kolff, De Bruijn Motké, Pieterse-Pott, Louweret- Buijck, Herman de Groot-Kruijmel Bronswijk-Muus, A. E. van Eldik Thieme, S de Hullu, M van de Bossche en J. Ie Nobel. Het ligt in de bedoeling van het comilé persoonlijk de hand teekeningen bij de ingezetenen in te zamelen. Hoogwatergetij Breskens DAGEN vm nam Woensdag 25 Apr 4 43 5 07 Donderdag 26 5 40 6 04 Vrijdag 27 6 53 7 17 Eerste Kwartier Dond rdag 26 April nam 10 01 Lichl «oor Ky Wfin Isir enz. Woensdag 25 Apr nam. 7.45 Donderdag 26 7.46 Vrijdag 27 7 48 Arrondissements-Rechtbank Middelburg. Zitting van 20 April. De volgende zaken werden be handeld A. C., 24 j., landbouwer, wo nende te Schoondijke, was door den Kantonrechter te Oostburg ter zake van straatschenderij ver oordeeld tot eene geldboete van f 15 s 15 d. hechtenis, tegen welke veroordeeling hij in cassa tie was gekomen. Daarna was deze zaak, bij arrest van 19 Maart j 1. naar de Rechtbank verwezen om op de bestaande dagvaardmg te worden berecht en afgedaan. De Officier van Justitie eischte vrijspraak. Door M. A. M., 32 j., herbergier te Oostburg is cassatie aange- teekend tegen het vonnis der Rechtbank der Rechtbank d.d. 13 April j.l. waarbij hij ter zake van overtreding der Jachtwet met be vestiging van den Kantonrechter te Oostburg, is veroordeeld tot 2 geldboeten of 2 maal 10 d h. JJ. v. H., landbouwer, wonende te Hengstdijk werd verdacht dat hij in de maand Febr. 1928 in het Arrondissement Middelburg als verkooper van een partij stalmest den kooper R. Z. heeft bedrogen ten opzichte van de hoeveelheid door het aan nemen van listige kunstgrepen. De mest werd gewogen aan de Hal te Vogelfort; daarbij werd eerst de wagen met mest gewo gen en vervolgens, na aflossing, den wagen. Bij de weging van den beladen wagen bleef de verdachte er zelf op zitten of liet de paarden met de achterpooten op de Weegbrug staan, terwijl hij bij het wegen van den ledigen wagen er 'n jongen op zette. Door deze handelingen heeft hij een hoeveelheid van ongev 8070 K.g. mest minder geleverd dan was genoteerd en aldus den kooper bedrogen. Subsidair werd hem ten laste gelegd poging tot bedrog als voormeld, zijnde die poging niet voltooid omdat de partij nagewogen werd en de knoeierij aan het licht kwam Mr R. J. Lambooy uit Hulst trad als verdachte's verdediger op. De Officier van Justitie eischte f 100 of 50 d. hechtenis. De verdediger vroeg vrijspraak en achtte de feiten niet bewezen. Vrijdag werden een tiental zaken behandeld tegen motor rijwielbestuurders die met hun motor over den openbaren weg hadden gereden, zonder dat dit van een spiegel was voorzien. De Kantonrechter te Zierikzee had de verdachten schuldig ver klaard aan het ten laste gelegde, met opheffing der strafbaarheid evenwel, daar naar het oordeel van den Kantonrechter een nor maal motorrijwiel—bestuu der, zonder duozitting, geacht moet worden het linkerachtergelegen weggedeelte te kunnen overzien en het tegendeel ter terechtzitting niet is gebleken. De eisch luidde in alle zaken vernietiging van het vonnis van den Kantonrechter te Zierikzee en veroordeeling tot f5 of 5 d. SCHIP GEZONKEN. Op de Westerschelde nabij Terneuzen is het motorscheepje „Adriana" van schipper J. Pauwe uit Wemeldinge geladen met boomen van Schijndel en be stemd voor Gent, bij hevigen wind en sterken golfslag gezon ken. De opvarenden begaven zich in een roeiboot en werden door J. de Lege, die van Ter- neuzen met een motersloeo was uitgevaren, overgenomen. Schip per J Eversdijk uit Kattendijke, wiens motorschip .Risico even eens met boomen was geladen, duchtte hetzelfde lot, hij vlucht te in de haven bij den Margare- thapolder (gem. Zaamslag), waar het door de sleepboot .Raymond is opgehaald en te Ternenzen is b nnengesleepd. Het gezonken schip was een jaar oud en laag verzekerd. Getrouwd P1ETER BRAKMAN Cz en Maod. S. C1JSOUW Cd die, mede namens wederzijdsche familie, hun dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling vóór en bij hun huwelijk onder vonden. Groede, April 1928. zal de heer in het Lokaal WEIJKMAN zijn uitgestelde rede houden over Aanvang 7,30 nam. Entrée f0,25 Het Bestuur der Chr. Jong. Ver. Nog in voorraad Dhalia's Begonia s. Cloxina's en Gladiolen Bollen. Tevens pracht Kamerbloemen en -planten. Komt en ziet Verwacht Chrysantheniumstekken DROOG'S Bloemenh. Breskens. N. B. Zuurkool is op. Bij vernieuwing ONTVANGEN: in prachtige kleuren, slechts 25 cent per el. Aanbevelend, P. M. Contant-Leenhouts, Schoondijke Ruim voorhanden Zilveren Naaigarnituren, Bloemvazen, Bonbonmandjes, Suikervazen, Zilveren Tafelcouverts, Suiker- en 'I heeschepjes, Nickel-,Zilveren en Gouden- Uurwerken, Barometers, Gero Alpaca Schepwerk en verder alles wat tot het Goud- en Zilverwerk behoort Minzaam aanbevelend Horloger BRESKENS. Zij, die hun kinderen wenschen te laten deelnemen aan een Cursus in Handenarbeid te GROEDE of N1EUWVLIET, kunnen zich opgeven vóór 1 Mei a s. bij den heer M. 1 HOSTE Onder wijzer te Groede, die gaarne nadere inlichtingen verstrekt. Deskundig inrichten en bijhouden Uwer boekhouding, samen stellen van Balans- en Verlies- en Winstrekening. Invullen van de aangiftebiljetten der Rijksinkomsten- en Ver mogensbelasting. Vraagt inlichtingen en condities. P. M. HOSTE, Groede A 58. is WRIGLEY'S P.K. de fijnste verrassing. Vader gebruikt het zelf onder zijn werk of na het rooken. En laat hij er toch vooral om denken ook een pakje voor de kinderen mee te nemen. WRIGLEY'S P.K. Kauwgom is goed voor de tanden. Een gezonde versnape ring, die den eetlust opwekt en de spijs vertering bevordert. hi-9 (Firma Sanderse en Co.) Vreemd Geld. Effecten. Coupons. Rekening-Courant. Deposito's Assurantie's. Aanbevelend, Schilder en Behan er. Verkrijgbaar alsook ONDERDEELEN en bij in Zaden en Landbouwwerktuigen Alle onderdeelen voorradig Herstellingen aan concurreerenden prijs. door bevat prima grondstoffen en is deskundig samengesteld. Steeds voorradig bij Tweedehands te koop Kijkuit Breskens. alle huishoudelijke Artikelen, in Email-, Alluminium- Gegalvaniseerd en Vorken, L°pels, Messen, enz.

Breskensche Courant | 1928 | | pagina 3