Fietstochten Burgerlijke Stand, Gemengd Nieuws men op Hendricus Corthals zijn uitgebracht 2o. dat aan hem door 2 per sonen is verklaard, dat zij heb ben gestemd op Jacobus Deij, en geen ander vakje hebben rood gemaakt, terwijl volgens het procesverbaal slechts 1 stem op jacobus Deij is uitgebracht; 3o. dat aan hem door 1 per soon is verklaard, dat hij heeft gestemd op M. Balkeneinde en geen 'ander vakje heeft rood ge maakt terwijl volgens het proces verbaal geen stem op M. Balken einde is uitgebracht overwegende, dat in het even eens hierboven sub i vermeld adres van A. Corthals e. a. het vermoeden wordt uitgesproken, dat bij de stemming in stern- district II zeer ernstige vergissin gen hebben plaats gegrepen overwegende, dat uit een en ander moet worden afgeleid, dat bij de stemming voor de ver kiezing van leden van den gemeenteraad te Aardenburg op 21 Mei 1927 in de stemdistricten 1 en II niet alleen de voorschriften der Kieswet niet nauwkeurig zijn in acht genomen, doch dat daar bij ook onregelmatigheden heb ben plaats gehad gelet op artikel 34 der Ge meentewet besluiten, lo. de besluiten van den Raad der gemeente Aardenburg van 25 Juli 1927, betreffende toelating der nieuw inkomende leden, te vernietigen; 2o. mede te deelen, dat inge volge art. 36 der Gemeentewet de Raad of de niet-toegelatene, die in deze uitspraak niet berust, gedurende veertien dagen, te rekenen van de dagteekening dezer uitspraak, bij de Kroon in beroep kan komen. Middelburg, 29 Juli 1927. Gedeputeerde Staten van Zeeland, Overeenkomstig de gaparafeerde minute, De Griffier der Staten van Zeeland, HARTMAN. tadMHMMKBi CMMNMHM ITI'B» lllWII 1L Ingezonden Mededeeling. Het Doorzitten bij WiëTrijden, een door de zonverbrande Huid, Schrimeli en Smelten verzacht erTgeneest men met Doos 3^0, PUKOL Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Zondag 7 Aug. 1927. Aardenburg v 10 u ds Barnouw. Biervliet n 2 u ds Vrijlandt. Breskens v 9.30 u dhr Mulder, van Middelburg. n 1.30 Zondagschool. n. 5 u dhr Mulder. Geen Werkmansbond. Cadzand n2.30uds Kniphuizen Groede n 2 u ds Visser, van Oosterzee en Echten. Nieuwvl. vlOu ds Visser. Oostburg n 2 u ds Scholte, Doopbediening Schoondijkev 10 u ds Vrijlandt St. A. ter M. v 10 u ds Scholte IJzendijke v 10 u ds Castelein. Evangelisatie Ooslburg nam. 5 30 dhr Stroo, van Terschelling. Ev. Luth. Gem. Groede. vm. 10 u de heer Stroo, van Oost-Terschelling. Hoogwatergetij Breskens. DAQEN vm. nam. Zaterdag 6 Aug. 7.47 8.11 Zondag 7 8.45 9 05 Maandag 8 9 55 10.19 Dinsdag 9 11.—1124 Volle Maan Zaterdag den 13 Augustus vm. 5 47 MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 2 Aug. Op de heden in ons Veilings lokaal, Warmoezierstraat 37-39, gehouden Veiling, werden de Aolgende prijzen besteed Kipeiereh f 6 20-f 7.35 Eendeieren f 5.25 f 5 80 Aangevoerd 140000 stuks. LïohF voor inlietsr mz. Zaterdag 6 Aug. nam. 913 Zondag 7 9 12 Maandag 8 9,10 Dinsdag 9 9 09 atol Kieuws Breskens Donderdag is het met de vreemdelingen door trek drukker geweest dan ooit te voren. Meer dan 300 auto's, w.o. zeer groote, vulden het groote haventerrein geheel, terwijl den geheelen morgen booten af en aan voeren. Walcheren heeft met zijn reclame wel succes. Zou het niet te overwegen zijn, om Zeeuwsch-Vlaanderen ook van de voordeelen van het vreemde lingen-bezoek te doen genieten? O astburg, in de voltallige vergadering van den gemeente raad alhier gehouden op 2 dezer, onder voorzitterschap van den burgemeester werd besloten gevolg te geven aan de uitnoodi- ging om op 9 Aug. a. s. de vergadering van Commissarissen der Zeeuwsch Viaainsche Water leidingmaatschappij te Terneuzen bij te wonen. Een wijziging in de bouwver ordening, in verband met aan sluiting aan de waterleiding werd gehouden, tot na bovenge noemde vergadering, omdat men aldaar eenige vragen wenscht te stellen. Aangeboden werd het gemeente verslag over 1926. Vervolgens werd met alge- meene stemmen besloten een overeenkomst te sluiten met de kerkvoogdij der Ned. Hervormde gemeente tot huur van den tuin van het hoofd der school en alszoodanig reeds jaren bij de gemeente in huur, en van een stuk van den pastorietuin, waar door als straks de oude school met annex wordt afgebroken, een flink plein kan worden aangelegd; het kerkgebouw komt dan geheel vrij te staan. De huur is bepaald op f 50, per jaar. De pensioensgrondslag van den heer 1. Westdorp, directeur van het gas-en electriciteitsbedrijf, werd herzien en opnieuw vast gesteld op f 3258. Ook de instructie van den directeur werd herzien en aan gevuld in verband met aansluiting bij den postcheque-en girodienst. Aangeboden werd de gemeente rekening dienst 1926 Gewonen dienst in ontvang metf 109709,20 en in uitgaaf met f98893,12; kapitaaldienst in ontvang met f 64636,56 en in uitgaaf mal f59122,27. Alvorens tot aankoop eener autobrandspuit over te gaan zullen bij de N. V. Brandspuiten- fabriek voorheen. A Bikkers en Zoon, van wie de spuit zal gekocht worden, nog inlichtingen gevraagd worden over vaste gummibanden of luchtbanden en over de garantie. Na eenige mededeelingen om trent de te leggen trottoirs, over de a.s opening der nieuwe school en kweekschool, vraagt de heer Meijer hoever het staat met de voorzieningen pensioen voor het personeel van gas- en electrici teitsbedrijf, waarop de voorzitter meedeelt dat de voorbereiding in vollen gang is. Biervliet In de Woensdag gehouden raadsvergadering waren 6 leden aanwezig. Afwezig de heer A.J. Anthonisse met kennis geving. Met 4 tegen 2 stemmen werd besloten instemming te betuigen met een ingekomen adres van enkele raadsleden te Terneuzen om te komen tot ontbinding der Z. VI. Waterleidingmaatschappij.. Verder was ingekomen een verzoek van eenige herbergiers om bij gelegenheid van de kermis geen losse danstenten meer toe te laten. Wegens te late indie ning werd dit verzoek aange houden tot de volgende verga dering. Medegedeeld werd, dat de col lecte voor de stormramp in totaal had opgebracht f 346 50, n.l. f 145,50 door de R. K. en f 201 door de Protestanten. Nog werd medegedeeld, dat het huis van A. Goethals was aangekocht, teneinde later een goeden ingang te verkrijgen voor de algemeene begraafplaa's De koopsom, onkosten inbegrepen, bedroeg f 132. Op een aanvraag van Gillis Schilleman om een bijdrage van f 175 per jaar voor plaatsing van zijn dochtertje in een inrichting voor doofstommenonderwijs te Rotterdam werd ingewilligd (door het N H Kerkbestuur zal een gelijke bijdrage worden verleend). De gemeenterekening over 1926 werd aangeboden; zij zal ter on derzoek aan de raadsleden worden toegezonden. Daarna kwam in behandeling het voorstel van B. en W. tot stichting van een abattoir. De vorige vergadering staakten de stemmen thans werd het voorstel met 4 tegen 2 stemmen, die van de heeren Pladdet en De Kok, aangenomen, maar het gebouw zal niet meer dan f 4000 mogen kosten. Besloten werd verder tot ver harding met macadam van den zomerweg vanaf P. van der Hooft tot den tol bij IJzendijke en van dien vanaf A. Lippens tot den oprit hoek Koninginne- polder. Bovendien zal de bocht bij A Lippens en genoemde hoek van den Koninginnepolder be straat worden. Op voorstel van B. en W. werd besloten het verzoek van het Groene Kruis voor l|zendijke en omstreken om een subsidie van f 200 's jaars met ingang van 1 Januari 1927 in behande ling te nemen bij de bespreking van de begrooting over 1928 en over 1927 geen subsidie te ver- leenen. Medegedeeld werd ook nog, dat de nieuwe openbare school in de kom op 31 Aug. a.s. eenigs- zins feestelijk zal geopend wor den en gepaard zal gaan met een tractatie der leerlingen. Schoal- Rn Saeknieuwa Breskens. Geslaagd te Utrecht voor het examen Engelsch L O onze dorpsgenoute Mej. J. G, Woittiez, thans te Middelburg Zuidzaitde. Te Utrecht is geslaagd voor 't examen Engelsch L. O de heer j. Basting te Drie bergen, vroeger alhier. Ooslburg. Mej. M. R. P Ver- brugge alhier, is te Rotterdam geslaagd voor het examen nuttige handwerken. SCHOOND1JKE. Geboorten. 24 Juli. Erik, z van J. P. Wage en E P. Jansen. Overlijden, 7Juni.Johannis Ris- seeuw, 74 j., echtgenoot van C. de Hulster. WATERLANDKERKJE. Geboorten. 8 Juli. Hilda Maria Adelina, d v. A Lohman en A. M. Nobus. 25, Cecilia Anna Marie, d. van C. C B. Tas en M. E. A. Heijens. 28, Gillis, z. van L. M. de Regt en E A. de Kraker. GROEDE. Huw.-Voltr. 25 J uli. Jannis Jacob de Smit, 34 j., jm en Magdalena Avot, 20 j., jd. Geboorten. 5 Juli. Irene José Germaine, d. van J Dossche en ASM van Quekelberghe. 9, Maria Elizabeth, d van A Rookus en D M Buize. 9, Omer Gustaaf Marie, z van Th 1 Verschoore en M F A van de Waeter. 27, Celina Suzanna, d van L J Ver- itraete en L M "Schram. 27, Bar bara Elizabeth, d „van P van de Wege en J C Verstraaten. Overlijden. 8 Juli. In het Sint Anthoniusgesticht te Ooslburg overleden Jacob Lauret, 68 j echtgenoot van C. Schippers 14, Pieternella Maria Trihou, 48 j echtg. a an J. Neele. OUD-MINISTER COL1JN GOUVERNEUR-GENERAAL. In de Indische pers wordt druk gesproken over de mogelijkheid aat oud-minister Colijn op den troon te Buitenzorg zal plaats nemen. Het „Nieuws van den Dag voor lndië" klaagt over den tegenwoor digen gang van zaken en Degroet met blijdschap het bericht, dat de heer Colijn een studiereis naar lndië zal maken, wat naar het blad hoopt, voor de toekomst verdere gevolgen zal hebben. „De Zakenwereld" wijst erop, dat lndië thans behoefte heeft aan een practicus, een man van de daad Onomwonden wordt te kennen gegeven, dat de heer de Graeff op den Buitenzorgschen troon niet op zijn plaats is, en dat men noodig heeft, een man, die eiken zet van den Moskou- schen tegenstander met een vaar digen tegenstoot kan beantwoor den. Uit het afdrukken van een portret van den heer Colijn en een daarbij gevoegd onderschrift, blijkt dan wel wie met dezen gewenschten man bedoeld wordt. De „Deli Cr!.bespreekt even eens de reis van den heer Colijn naar lndië, en diens kansen op den Buitenzorgschen troon Reeds voor het aftreden van gouverneur-generaal Fock, heb ben wij, naar aanleiding van de geruchten van destijds, Colijn een bijzonder bekwaam candidaat ge noemd voor de functie van Land voogd En na de eerste kennis making met den heer De Graeff is die opinie nog veel vaster geworden. Ondanks de waardee ring die we hebben, voor de moeite, die deze Landvoogd zich geeft om het vertrouwen der be volking te winnen. Want wij zijn van meening, dat hij van de bevolking, van de massa, alleen ziet de kleine scha re van politieke leiders en intel- lectueelen, die voor 'n deel zelf buiten de massa staan en die door hun opleiding alleen heil zien in de navolging van Wes- tersche methoden, die voor dit land meerendeels niet geschikt zijn. Maar dat is een ander geval Wat voor het oogenblik van meer belang is, dat is wat Colijn zou zijn. En nu meenen wij dat Colijn juist de practicus, de man van zaken en ondernemingsgeest is, de man van de daadkracht en den stoeren wil tevens, om lndië door dezen tijd van politieke moeilijkheden in het Oosten, met vaste hand verder te leiden, tot dat rustiger vaarwaters bereikt zullen zijn. Colijn's gansche loopbaan, van officier tot zakenleider en poli ticus, stempelden hem in alle détails tot een geboren leider, in een tijd dat er beredeneerde kracht noodig is om moeilijkhe den te overwinnen. EEN VERJAARDE DIEFSTAL. Naar men verneemt werd dezer dagen bij een bankinstelling te Amsterdam een pandbrief aan geboden, die bij onderzoek bleek afkomstig te zijn van een in 1909 gepleegden diefstal te Vlaardin- gen. Ook werden daar ter stede coupons aangeboden van pand brieven welke eveneens van dezen diefstal afkomstig zijn. Het be treft hier een diefstal die 18 jaar geleden bij de firma Kikkert, een haringhandel te Vlaardingen, is gepleegd. Er werd toen uit het kantoor dezer firma een geld- trommel gestolen, inhoudende ongeveer 2 ton aan effecten. De diefstal had onder zeer bijzondereomstandigheden plaats. De geldtrommel werd nl opge borgen in de brandkast en toch bleek dat deze brandkast niet was verbroken. Een bekende moest in elk geval de hand in het spel hebben gehad en kans gezien hebben de geldtrommel uit de brandkast te halen, terwijl deze geopend was Een langdurig en nauwkeurig onderzoek had niet tot resultaat dat de dader (s) gevat kon (den) worden. Enkele dagen later evenwel werd op het kantoor de geldtrommel gevonden met een gedeelte van de effecten. Het kon niet uitgemaakt wor den van wie de effecten afkomstig waren. De zaak bleef tenslotte rusten, nadat een groot gedeelte van het vermogen, het geldt hier het geheele vermogen in geld van de familie, terecht was. Ongeveer l1 2 ton werd in beslag genomen. Bij het thans ingestelde onder zoek bleek dat de laatstelijk hier ter stede aangeboden pand brief en coupons terve zilvering waren aangeboden door een vroegeren kantoorbediende dier firma. Deze verklaarde die pand brieven, 5 stuks, elk ter waarde van f1000, inderdaad te hebben gevonden en nu een ervan te hebben willen verzilveren. De 5 pandbrieven zijn in beslag genomen. De diefstal is intus- schen verjaard. POGING TOT ZWARE MISHANDELING TE ROTTERDAM. In den tijd dat de 48 jarige havenarbeider H. G R. met de 30-jarige pensionhoudster F. J. in de Hudsonstraat samenwoonde, had het tweetal geregeld twist met elkaar. Meermalen moesten andere kostgangers tusschenbeide komen. Een dezer dagen had de vrouw te kennen gegeven dat zij van woning wilde veranderen en R. verlaten. De man had haar daarop, gedreigd dat zij er niet zoo gemakkelijk zou afkomen. Zij was toch een andere woning gaan zoeken en toen zij op het Boschpolderplein stond voor haar woning, bemerkte mej. J. dat de havenarbeider haar was gevolgd Het kwam opnieuw tot een twist en plotseling greep de man een broodmes, dat hij bij Zich had en stak eenige. malen naar haar. Haar kleeren beletten dat de steken ernstige wonden veroorzaakten. Toch werd mej. J nog geraakt. Injeen nabijzijnd politiebureau werd zij door den geneeskundigen dienst verbonden. De dader was inmid dels gevlucht, doch enkele straten verder werd hij door een wielrijder omver gereden en daarop gegrepen. R. is aan de politie overgegeven, die hem in arrest stelde terzake van poging tot zware mishandeling. EEN BRUTALE OVERVAL Een 63-jarige pensionhouder, wonende perceel Singel 378 nabij de Beulingsloot, werd Woensdag middag te ongeveer half 4 in de keuken overvallen door een Oos tenrijker en twee Duitschers, die bij hein kamers hadden betrok ken. Zij wierpen hem een deken over het hoofd, welke hem stijf tegen den mond werd gedrukt. Daarna bonden zij den man met een touw en mishandelden hem. Vervolgens braken zij een geld kistje open en verlieten het huis met medeneming van f 150. Op zijn hulpgeroep werd de pen sionhouder bevrijd door een surveilleerenden agent van politie Bij een geneeskundig onderzoek bleek dat de man zwaar licha melijk letse' had bekomen. De daders zijn voortvluchtig. HOLLANDERS IN WEENEN Donderdagmiddag zullen 400 Hollanders de stad Weenen ver laten. Een katholieke groep van 150 personen, onder leiding van den hoofdredacteur van het Noord Hollandsch Dagblad" te Alkmaar, den heer L. Spit en meerendeels pleegouders van kinderen, hadden aan de uitnoodiging van den burgemeester om een bezoek aan het stadhuis te brengen geen gevolg gegeven, in verband met de gespannen verhouding tus- schen de katholieke en de soci aal-democratische raadsleden. LANDELIJKE VREDEI Een landbouwer uit Holysloot bezat een eendenschaar, welke de trots was van hem en zijn gezin. Een dezer dagen kwam de man aan het politiebureau aan de overzijde van het IJ de droeve mededeeling doen, dat 60 tot 70 van zijn eenden in den Blijkermeerpolder in het weiland waar zij liepen te grazen, waren doodgeslagen. De politie toog op onderzoek uit en inderdaad bleek een groot aantal eenden het loodje te hebben gelegd. Wat was het geval? De eendenbezitterliet zijn pluimvee loopen in het hooiland dat niet aan hem, doch wel aan een anderen boer, wonende in den Blijkermeerpolder, toebehoor de. Deze laatster had den houder van de eendenschaar reed« gewaarschuwd, zijn dieren liever kroos te voeren dan andermans gras dat hooi moest worden. Het baatte echter niet; de eenden bleven loopen op het gebied waar gras groeide niet voor hen bestemd. De boer zonder eenden werd daarop toornig, hij trok ten strijde en deed zestig zeventig eenden sneuvelen. De politie heeft thans de zaak in handen; zij zal trachten uitte maken wie gelijk heeft gehad, de eene boer, de andere boer of de doode eenden.

Breskensche Courant | 1927 | | pagina 2