ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCHVLAANDEREN Rentezsgels. VERSCHIJNT WOENSDAGS EN ZATERDAGS IN ALLE PLAATSEN VAN ZEEUWSCH-VLAANDEREN 36e Jaargang Zaterdag 23 Juli 1927 Nummer 3245 De coufenntie te Genève mislukt? Ingezonden Mededeeling. Vacantie INDUSTRIE IN DEN LANDBOUW. MER [EL. Ingezonden Mededeeling. Zomerwarmte Buitenland. RESKENSCHE C0URAN1 Abonnementsprijs p. 3 maanden f 1.25 franco p. post f 1,40 Advertentieprijs van 1 5 regels 75 cent Eilce regel meer 15 cent. Ingez. Mede.! 30 ct. p. regel. Drukker-Uitgever J. C. LE BLEU voorbeen E. BOOM -BLIEK tNü.'2? breskens Abonnements-Advertentles zeer billijk tarief. Advertenties worden aangenomen tot ttiter f Ijk Dinsdag- en Vrijdagmiddag 1 uur GRATIS verzekering gulden bij levens- j.a gld. bij dood a» gld. bij verlies »a gld. bij ver- tl gld. bij ver- a» gld. bij ver- za gld. bij verlies voor de abonné's tegen VMN lange ongeschikt- door /Q vaneen h|J lies van een af] lies van een /f) lies van een IN van eiken ongelukken voor: heid tof werken. een ongeluk. hand of voet. oog. duim. wijsvinger. anderen vinger. De risico van bovenstaande verzekering is herverzekerd bij de Ongevallen-Verzekering-Maatschappij „Fatum" te 's-Gravenhage. De maritieme conferentie te Genève wordt voor eenige dagen geschorst. De heeren Bridgeman en Cecil zijn naar Londen ver trokken om met de regeering aldaar in overleg te treden en tijdens hun afwezigheid kan er feitelijk van een voortzetting der conferentie geen sprake zijn. Men is dus thans waarlijk in een critiek stadium gekomen. Maar er is nog hoop dat een uit weg uit de bestaande moeilijk heden zal worden gevonden, nu door de wederzijdsche regeerin gen—want de Amerikanen zullen met Washington in telegrafisch overleg treden—de zaak in han den wordt genomen en naar een grondslag voor verdere bespre kingen zal worden gezocht. Te Genève zelf is men vastge- loopen. De Britten en de.Japan ners zijn het onderling eens geworden over een beperking van de drie categorieën der hulpschepen, maar op den grond slag van een regeling, waarvan de Amerikanen niet gediend zijn. Wel is waar werd dezen ten aanzien van de groote kruisers eenigszins tegemoet gekomen, maar de beperking van de groote en de bewapening der overige kruisers, welke een maximum tonneninhoud van slechts 6000 ton zouden krijgen, is volkomen in strijd met de Amerikaansche bedoelingen. De Amerikanen immers stellen zich juist op het standpunt, dat kleinere kruisers voor hen van weinig belang qijn, zoodat ze zich al verzetten tegen het aanvankelijke Btilsche denk beeld om de maximum grootte van de hulpkruisers op 7500 ton vast te stellen. Wat de Amerikanen vooral ook verdriet, is de thans geble ken toenadering tusschen de Britten en Japanners.nadat juist Washington hun het succes had gebracht van de beëindiging van het Britsch-Japansch verbond. De Amerikanen, die door het stand komen van het Britsch- Japansche accoord verrast werden, bleken onverzettelijker dan ooit en in deze omstandigheden heb ben de leiders van de Britsche delegatie het gewenscht geacht naar Londen te gaan. In elk geval zal men dus nu wel spoedig moeten komen tot een principieele beslissing en zullen we weldra weten of het mogelijk zai zijn de conferentie met eenige kans op succes nog voort te zetten, of dat men tot de overtuiging zal moeten komen, dat de tijden nog niet rijp zijn voor een regeling van de mari tieme bewapeningsbeperking. ->v«ntx>fKicze*S39»«6e3&^;v -r-— Ter verzachting efi gene zing van stukgejóopen voe ten, zadelpijnj/tchrijnen en smetten der/Huid, muggebe ten en zonnebrand, moet men op rei^/voorzien zijn van Doos^SÓ, Tube 80ct PUR0L in verband met de onbekende heid der nieuwe tarieven, welke thans gelden, drukken we ze hier onder af. Plakken van rentezegels voor mannen en vrouwen, werkzaam i/d Slot. C. Voor arbeiders, wier dienst betrekking voor minder dan 4 da gen is aangegaan, en korter dan 4 dagen duurt, alsmede voor arbeiders, die in den regel in dezelfde kalenderweek niet langer dan 3 dagen in dienst van den zelfden werkgever zijn, mogen dagzegels geplakt worden en wel voor iederen dag, of gedeelte van een dag Een zegel van 7'/2 ets, als bij wisselvallig loon een weekzegel van 25 of 30 ets moest worden geplakt. Een zegel van 10 ets, als dan een zegel van 40 ets verschul digd was. Een zegel van 12'/2 ets, als dan een zegel van 50 of 60 ets verschuldigd was. Plakken van rentezegels voor mannen en vrouwen, werkzaam A. Werkende tegen een voor af vastgesteld dagloon (mannen en vrouwen) dagloon minder dan f0 80 per dag zegel van f 0.25 van f0 80 tot en met f 1 33 p. dag zegel van f 0 30 van f 1.34 tot en met f 1 99 p. dag zegel van f 0 40 v. f 2 tot en met f 2 99 per dag zegel van f0.50 van f 3 en hooger per dag zegel van f060 B. Werkende in stukloon of aangenomen werk, onverschillig welk bedrag hiermede per dag wordt verdiend, alsmede, wanneer behalve loon in geld, ook kost, inwoning of andere verstrekkin gen in natura worden gegeven. JONGENS EN MANNEN. Leeftijd 14 tot en met 17 jaar z egel van f 0 40 18 tot en met 20 jaar zegel van f 0 50 20 j. en ouder zegel v. f 0 60 MEISJES EN VROUWEN. Leeftijd 14 tot en met 17 jaar zegel van f0.30 18 tot en met 20 jaar zegel van f0 40 20 j. en hooger zegel v. f 0 50 C Werkende uitsluitend tegen loon, bestaande in verstrekkingen in natura bijv. kost en inwoning, zoowel voor mannelijk als vrou welijk personeel, onverschillig welken leeftijd. Zegels van ƒ0.25. N B Dienstboden, uitsluitend in de huishouding werkzaam, vallen niet onder bovenstaande regeling. Voor hen moet worden geplakt Leeftijd 14 tot en met 20 jaar zegel van f 0.40 21 j en hooger zegel v f 0.50 ïsBYdK. „Wat kan het mij tchelen wat Betty gedaan zou hebben", antwoordde ik, „en ik heb daarna in twee heele dagen niet tegen hem geeproken". Terwijl zij aldus voortbabbelde, kwam ik tot het beiet, dat die twee dagen zeker de gelukkigste van zijn huwelijk geweest moe ten zijn, en bleef, daarover mij merend, naast haar voortwande- len, totdat ik op eens werktui gelijk antwoordde „Ja", op een vraag, die ik niet verstaan had. „Zult u dan zorgen om tien uur klaar te zijn, Mr Redd want het is een verre tocht". „Zeker 1" antwoordde ik, en toen schoot het mij op eens te binnen, dat ik mijn woord ge geven had om, den volgenden morgen, met haar over de heide naar een kerk te wandelen, waar een bij uitstek vervelende do minee preekte om welke reden zij er zelden heen ging. ,Ik luister graag naar 't luiden van de bel, dat wonderlijk toegaat, omdat de klokkeoiuider meestal dronken is I 't Is schande dat zoo iemand verslaafd is aan den drank, vindt u niet ,Ja!" zei ik r.og eens werk tuigelijk. „Gelukkig zijn de preeken van dominee Myall heel kort, en hij heeft daarbij de akelige ge woonte om iemand zoo strak aan te zien dat men er verlegen van wordt". Ik gaf haar in or erweging, of de preek van ds Myall de moeite van zoo'n lange wandeling zou loonen en ik wou er mij afmaken, onder voorwendsel dat ik wel graag eens goed zou willen uit slapen ra den naren nacht, dien ik in de schuur van Morte Manor had doorgebracht. Zelfs toen zij dat hoorde kwam zij er niet toe mij iets omtrent de menschen die er woonden mee te deelen, noch om mij van mijn gegeven woord te ontsiaan. X. Den volgenden morgen zette een wonderlijke optocht zich in beweging ora naar de kerk in Cheddenham te gaan. Mrs Gre gory, om van mijn mannelijken steun te profiteerer, had den kinderen beloofd, dat zij mee mochten gaan Micah wasvoor die gelegenheid in een nauw snuifkleurig pak gep'Opt, en zag er uit als eeD vette vogel, door den poelier in iatsoen geperst en met touwtjes om wonden, waartusachen o eral 't opgezette vlee ch puilde; 't zij door zijn ongemakkelijke kleedij of door 't eenigazins hardhandig kammen van zijn regfbol door Jaei, kwam hij met ten behuild gezicht te voorschijn. Jaei had haar eigen haren ais een varkensstaartje bij elkaar gevlochten, en zag er in haar Zondagsche plunje uit, alsof zij naar een begrafenis ging. Mrs Grego-y droeg een helio- trope-kleurige japon, die bij elk hek dat zij moest overklimmen zorgvuldig opgeslagen werd en ODzen voortgang aanmerkelijk belemmerde, Ik hoopte, toen Vanfrey met zijn gewone vriendelijkheid be- sloot ons te vergezellen, dat Mrs Gregory zijn gezelschap boven het mijne zou verkiezen; maar wat ik ook deed om haar kwijt te raken, of ik haar onge stoord liet doorbabbelen, of ik langzaam liep of mijn schreden verhaastte, niets mocht baten, integendeel, met het versnellen van mrjn schreden versnelde ook de radheid van haar tong. Ik benijdde Vantrey, die vroolijk met de twee kinderen vooruit liep, terwijl Micah zijn verdriet Voor kinderen beneden den leeftijd van 14 jaar en personen boven 65 jaar behoeven geen zegels te worden geplakt. veroorzaakt vaak Hevige Hoofd pijn; een paarJKijnharat s Hoofd- pijntablctten^-doen deze spoedig bedaren^Tn Buisje 60 en 30 cl. BifApoth. en Drogisten, DE BELGISCHE BESCHUL DIGINGEN TEGEN DU1TSCHLAND. Nu de politiek den zomerslaap is ingegaan en het Duitsche leven in het teeken van de vacanties staat, is het geharrewar met België over de beschuldigingen van minister de Brocqueville aan het adres van de Rijksweer inzake het op slinksche wijze kweeken van verboden reserves, het eenige feit, wat nog de aandacht vermag te trekken. De indruk, dien de geheele geschiedenis in Duitschland maakt, schrijft de Berlijnsche co-respondent van de „N Zür. Z", is vrij onaangenaam, daar men achter de uitlatingen van minister de Brocqueville de bedoeling vermoedt het feit te bestrijden, dat Duitschland zijn verplichtin gen tot ontwapening geheel en op correcte wijze is nagekomen en nu op grond van het verdrag dientengevolge op de ontruiming van het Rijnland kan aandringen. Men heeft vooral aandacht voor het optreden van de Brocqueville, omdat men het in verband brengt met uitlatingen van maarschalk Foch in de Engelsche pers onlangs, toen in Engeland in parlement en pers de quaestie van de ontruiming van het Rijnland wat levendiger besproken werd en waarbij de Fransche militaire leider een nieuwen grooten oorlog binnen een jaar of vijftien, twintig voor- verzette door luatig op den kam te toeteren, waarmede hij een uur geleden gefolterd wa». Op dat geluid, of op het ge zicht van de helle kleur van Mr« Gregoiy'a japoo, kwam een kudde koeien woeat op ona aan rennen, en liepen wij alleD, onze Zondagaatemming vergetende, zoo hard wij konden over de weide, tot wij achter een hek in veiligheid waren. Door al deze wederwaardig heden waa hef kwart over elven geworden en begrepen wij, dat wij laat waren voor den dienst, welke om elf uur begint; maar tot onze geruatatelling zagen wij, dicht bij de kerk gmaderd.den manken koeter voor ooauit hin ken en werd een paar minuten later de klok met horten en itooten geluid. „Da Myall ia zeker nog niet klaar met zijn ontbijt, of met zijn preek" fluisterde Mri Gre gory. Er waren heel weinig mtn- «chen in de kerk, hetgeen den predikant duchtig scheen te ergerenhij en de koater leken verbitterd door het Christelijk ambt dat zij bekleeden. De heele omgeving, de oude kerk en de vochtig-uitziende huizen waren mear geschikt om padde- spelde. Men meent nu in Berlijn, dat achter het optreden van Foch en de Brocqueville de geheime bedoeling zou zitten de neiging van de niet-militaire ministers Chamberlain en Vandervelde om over te gaan tot spoedige ver mindering van de bezettting, tegen te werken. Daarnevens verwondert men zich over het plotselinge alarm in de Fransche pers over een eventueeie Duilsch—Oostenrijk- sche „Anschluss", ofschoon men die quaestie in Duitschland sinds lang als een allerminst dringende quaestie beschouwt en veeleer het standpunt inneemt, dat Duitschland en Oostenrijk elkaar op economisch gebied kunnen vinden zonder dat het nochtans dadelijk tot politiek samengaan behoeft te komen. Waarom derhalve die plotselinge alarmkreten te Parijs zoo vraagt men zich te Berlijn af. Somsom Italië te alarmeeren, en dat land ervan af te houden Duitschland in de ontruimingsquaestie te steu nen Blijkbaar koestert men, te recht dan of ten onrechte, te Berlijn het vermoeden, zoo con cludeert de correspondent, dat gepoogd wordt de geheele we reld in het geweer te roepen tegen een ontruiming. EEN CANADEESCH BUITJE. Reuter meldt uit Calgary (Al berta) dat er Dinsdagavond bij Cochrane, in de Canadeesche provincie Alberta, een geweldige hagelbui is gevallen. De hagel- steenen waren, zegt men, zoo groot als tennisballen. Daken van huizen werden ingedrukt en tele graafdraden knapten al- De hagelsteenen stapelden zich in de straten tot een hoogte van zestig cM. op, en een aantal hagelsteenen, die vier uur na den storm naar Caigaiy werden over gebracht, wogen nog een paar ons. Gelukkig woedde de bui over een betrekkelijk kleine uit gestrektheid. stoeleD, dan om blijmoedige Christenen te kweeken. Op aanraden van Mis. Gregory giDgen wij door een smalle laan, aan beide zijden door een hooge heg begrensd, naar huis terug. Vanfrey was met Jaei ver vooruitgeloopen, en Micah liep langzaam achter ons aan, ai blazende op zijn wonderlijk muziekinstrument, dat hem erg scheen te vermaken en waaraan hij al schriller en harder tonen ontlokte. Opeens hoorden wij een schreeuw, gevolgd door getrap pel van hoeven, en omziende zagen wij een paard, door een meisje bereden, in wilden draf achter ons aankomen. „O, God!" gilde Mrs. Gregory en drong, zonder zich om de strooken van haar mooie japon te bekreunen, plat tegen de braamstruiken van de heg san. Ik volgde haar voorbeeld en zag dat Vanfrey en Jaei instinct mafig hetzelfde deden. Het bleek duidelijk dat 't paard door het getoeter van Micah op hol was gegaan. „Zij zal haar hais brekenl" gilde Mrs. Gregoiy. „Op het einde van de laan is een smal bruggetje, waar het paard in zoo'n wilde vaart niet over kan. O Godi O Godl" (Wordt vervolgd.) i

Breskensche Courant | 1927 | | pagina 1