Pakpapier Magazijnen „DE STER" BRUGGE, Steenstraat 80 Door nieuwe inkoopen Costuums en Gabardinejassen Heeren - Modeartikelen, Jac. J. Ie Bleu, Breskens ROOKT ïern Het Zeeuwsche foto-album VELASQUES VICTOR HUGO J, H v, d, HOOFT Luteijn. Over Cinema Vieux Bruges. Rechtszaken. Gemeng-d Nieuw? Advertentiën. J J- Schilderijen ,;De Kleine Winst" De Witte Van Overloop, Kijkuit, Breskens. zijn wij ook weer na de Pinksteren ruim gesorteerd, zoowel in ■w als in en kunnen wat de kwaliteit, pasvorm, dessins en prijzen betreft, alle con currentie het hoofd bieden J, C. LE BLEU, v.h. E. Boom-BlieK. kon. Boekh. Autobusdienst W. Z. V. Woensdag 22 Juni/t927 zware Klavers J. C. Ie Bleu, Breskens. W. C. Carels, Breskens SPECIAAL ADRES IN: Eet-, Slaap- en Zitkamers, Clubzetels en Schrijftafels, Houten en ijzeren Ledikanten, Kasten Spiegels, Stoelen, Staaldraadmatrassen op maat Alle soorten Bedderijen. Witte, roode en gebloemde wollen en gestikt DEKENS. Voor de kinderen: Wiegen, Voituren, Stoelen, Ledikantjt en Loopparken, Verzending naar elke bestemming. Alle inlichtingen te bekomt bij de Chauffeurs der Autobnsdienst Brugge-Breskens. dat de spuit 4 maal 's jaars geprobeerd werd. Nog kwam de heer Albregls met het voorstel of het niet mo gelijk was, dat inschrijvingsbil jetten, voor welk doel ook, ge. sloten zouden worden ingediend in de raadsvergaderingen, waar op de voorzitter gesteund door den heer Van Mazijk vroeg waar om die biljetten gesloten moesten zijn. Daar zouden allerlei grapjes uit kunnen voortvloeien, wat toch niet opging. Daarna wordt het voorstel aan genomen, dat de aanbestedingen in de eerstvolgende zitting be sproken zouden worden. Daarna sluiting. Oostburg. Het echtpaar C. B. Tas alhier vierde Zondag j. 1., onder groote belangstelling van familie, vrienden en beken- ken, haar gouden bruiloft. Oostburg. Geslaagd aan de Rijks Kweekschool alhier voor het vak Handenarbeid (klei karton-, en houtbewerking), de dames: P. J. Balfoort te Terneu- zen, L. M. Cauwels te Sluis, A. Jansen van Rosendaal te Nieuwvliet en M Risseeuw te Nieuwvliet en de heeren: H. Klaaijsen te Aardenburg, J Kense te Oostburg, I. van Male te Groede, A de Klerck te Zuid zande, C L. Kolijn te Zaamslag en C J. Vercauteren te Koewacht. Afgewezen 2 candidaten, Oostburg Bij het te 's Gra- venhage gehouden examen voor adjunct-commies der dir. belas tingen, invoer en accijnsen slaag de onze vroegere dorpsgenoot de heer J. J Risseeuw i. Jzn. thans te ,s Gravenhage. C idzand, De opbrengst der collecte voor de slachtoffers van de stormramp 'bedroeg alhier f 342 85. Schoondijke De opbrengst van de alhier gehouden collecte voor de slachtoffers van de storm ramp bedraagt f 465,25. Vergadering van den Raad der Gemeente Schoondijke op Dinsdag 21 Juni. Afwezig met kennisgeving Mej. Bruijnooge en de H. H.Cam- maert en Quist. Na vaststelling der notulen wordt mededeeling gedaan van eenige ingekomen stukken: 1. Proces-verbaal kasopname op 16 Juni. 2. Verslagen avondcurcussen school A en B. 3. Verslag K v. K.over 1926. 4 Bericht, van eenige gekozen raadsleden, dat zij hun benoeming aanvaarden. Besloten wordt a. de vergoeding bijzondere school vastte stellen op f 578 16. b. een kweekeling aan te stel len voor school A op een salaris van f 400 c. de zijberm van den Achter weg met macadam te verharden, wat op ongeveer f 90 - zal komen, en tevens ook bij Viane wat macadam te strooien, d. de Veldstraat door te trek ken naar de straatweg. Al lang zijn B. en W. daarover bezig. Nu wil de eigenaar de benoo- digde grond afstaan langs de kant van Huijgh. De kosten zul len op ongeveer f 1500-komen. Namens B. W. brengt de voorzitter verslag uit over het bezoek aan St. Jansteen betref fende de vlasindustrie. De kosten loopen zoo hoog, de prijs van het artikel is zoo weinig vast dat het risico te groot wordt. I.ILI I AMKSSEXmaeKW»; Politierechter te Middelburg. Zitting van Vrijdag 17 Juni. De volgende zaken werden behandeld Ch. L. v. d. P., 22 j., visch- handelaar te Waterlandkerkje, werd beklaagd dat hij op 24 April j.l. aldaar E. M. S F een duw heeft gegeven, waardoor zij is gevallen, waarbij zij zich aan haar linkerbeen bezeerde. Eisch f 25 of 25 d. hechtenis, uitspraak idem. EEN WERVELWIND. Zaterdagmiddag oms'reeks 4 uur was er boven Terwinselen, gemeente Kerkrade, een wervel wind. Vier pijlers op den in aanbouw zijnden watertoren werden ongeveer 1 20 meter uit het lood geslagen. De schade wordt op f 2000 geraamd- De arbeiders, die op den toren, welke circa 35 M. hoog is, werk zaam waren, konden zich slechls met de grootste moeite redden. De storm nam zulk een massa stof op van de briketfabriek, dat personen die in de omgeving werkzaam waren, niets meer konden zien cn zich in grooten angst aan elkaar vastklemden De wervelwind heeft slechls enkele minuten gewoed. Persoon lijke ongelukken hadden niet plaats. DE KONING DER DIEVEN. Legrand-Chabrier, een bekend Parijsch variété-criticus, vertelt in „Candide" van een merkwaar dige geschiedenis, die zich in een de- grootste Parijsche theaters heeft afgespeeld. Kort geleden stond daar een elegant artist op de planken, de eenige nu niet zoo héél bijzondere buiksprekers en goocheltoeren vertoonde. Na afloop verklaarde hij evenwel, de „koning der dieven" te zijn' Aan het einde der voorstelling zou hij een staaltje geven van capaciteiten door allerlei dingen te toonen, die hij aan diverse personen uit het publiek had ontfutseld. En zoo geschiedde het; tien of twaalf heeren uit het publiek stonden op en herkenden de hun getoonde voorwerpen als hun eigendom. Deze tien of twaalf waren dus wel van het .meester schap" van den gap-kunstenaar overtuigd, maar bij de rest van het publiek sloeg het nummer niet erg in; zij hielden het voor „afgesproken werk", voor een truc, en meer niet. De artist kreeg dan ook wel dra een wenk om elders zijn geluk te gaan beproeven. „Ik voorspel u niet veel succes met uw nummer", zeide de directeur hem bij het afscheid nemen: „het pubiek zal nooit willen gelooven, dat u echt gestolen hebt!" Dit liet de dievenkoning zich niet zeggen. Een paar weken later ontving de directeur uit een Belgische gevangenis een brief van den artist. Daarin ver klaarde deze dat hij zich opzet telijk had laten betrappen, arres teeren en veroo deelen, om te kunnen bewijzen, dat hij werke lijk iets origineels bracht. En hij verzocht om een nieuw engage ment. De directeur heeft echter, volgens Legrand-Chabrier, het nog niet van zich kunnen ver krijgen, aan dit merkwaardige „nummer" weer een plaatsje op zijn program te geven. v/d Vijver-Catsman, Schoondijke. Limonade siroop, gratis kur- ketrekkers en rietjes Nectar essence's (om zelf Limo nade te maken), in verschillende smaken. Pakjes Erdal in wit en grijs voor linnen schoenen. Strobin om hoeden schoon en wit te maken. Zakjes.koudwaterverf „Vossekop" in alle kleuren. Carbol en Crêoline, Carbol blokken om op.te hangen. 'Helios en losse lnsjctenpoeder Vliegenvangers. Opnieuw ONTVANGEJ Eiken, Noten en Imitatje^Eiken Spie g^Ts, voorts enz., agj/slerk verlaagde prijzen. Aanbevelend, D. R. TACK, Groede, Door den grooten voorraad en verandering van woonst zullen wij opruimen aan spotprijzen alles voor de helft van de waarde: wollen- en zijden stoffen, tricot zijde en katoenen stof, kinder- en dameskleeren, van de zelfde stoffen. Damesmantels, mans p3 ïebroeken en kleine pane pakjes. Galanterieën en dames- tasschen, enz. Alles wordt opgeruimd. Het moet weg voor belach- lijke prijzen Korting volgens waarde 30. 35 50 en 50 pCt. Pofiteertvan de gelegenheid en komt naar de Manufacturenwinkel. Breskens Schoondijke Oostburg Maldeghem Brugge LIJN BRESKENS—MALDEGHEM—BRUGGE. Vanaf 16 Mei alleen op werkdagen. Trein uit Oostende 17,25 8.05 8 15 8 25 8 50 9 22 Brugge Maldeghem Oostburg Schoondijke Breskens V V V V A 17.47 18,17 19,17 19,27 19,37 Trein naar Oostende 9,27 9,38 Boot naar Vlissingen 19,50 De uren in België zijn aangegeven in Belgische tijd. Passagiers moeten voorzien zijn van bewijs van Nederlanderschap. Des Woensdags vertrek naar Oostburg om 9 uur van Breskens. De Deurwaarder A. BREVï te Oostburg zal op des namiddags 2'/2 uur/n. t.) ten verzoeke van den hee/J. H. VAN CRUIJN1NGEN te Vpórburg, pu bliek verkoopen pl.m. 10 maal/44.23 Aren pl.m. 6/fnaal 44 20 Aren alles wassende op zijne landerij en gelegen te Schoondijke nabij de jiofstede bewoond door den., hgér J. v. d. MEULEN te Schoon dijke bij Oostburg. Te beginnen bij de Lucern bij den Maaidijk. met 100 prachtige kieken uit onze Provincie. Prijs f 0.40. Alleen verkoop voor Zeeuwsch- Vlaanderen. v h.Boom—Bliek, Kon. Boekh. en SIGAREN. Verkrijgbaar Henkels Conserveeringmiddel voor eieren. Portil, speciaal waterglas, droog in briketvorm. 15 cent per stuk. Beleefd aanbevelend, SflT* De ondergeteekende beveelt zich aan voor het opmaken van Koopacten, Scheidingen, Huuracten, be zorgen van Hypotheken en voor alles wat op dit gebied door de wet wordt toegelaten. lederen Donderdag van 1112 uur voormiddags te spreken in het Hotel van den Heer F. OU BRIE te Biervliet IJzendijke. H. P. DE SMET. ■fel

Breskensche Courant | 1927 | | pagina 3