Pi: fi1 Week-Men u, Sproeten komen vroeg in Rechtszaken. ge- G, Sc ;roo^ on" n z^ bevl «IT F ule :ger ten ar, ruik aed ing' pie; Ne ger w vee eec n ns- l e in, ;en tbe t sch t sch /at ge BE o he jk( ita i |itt aii tw en en ler I h |n t J r let GENT. Koninklijke Nederlandsche Schouwburg van Gent. Zondag 3 April in middag voorstelling De Klokken van Corneville. Fransche Schouwburg Gent. Zondag 3 April in middagvertooning 2 uur Le Chemineau. Lyrisch drama in 4 acten. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN Woensdag 3o Mrt 11.14 11.38 Donderdag 31 12.07 12 31 Vrijdag 1 April 12.22 12.46 Nieuwe Maan Zaterdag den 2 April voorin. 4.44. £..5oM «■«est» IS!jMria!«n nmac. Woensdag 30 Mrt nam. 7.01 Donderdag 31 7.03 Vrijdag 1 April 7.04 eerst geruimen tijd later. Hij is ook nog lid van een ander college, waarvan jaarlijks stapels advie zen uitgaan. Als men ziet wat van dien stapel terecht komt ot tot uitvoering komt;en men maakt dan de vergelijking met het werk der kamer, dan heeft deze werke lijk geen reden tot klagen. Het Bureau meent, dat de ervaring der kamers over het geheele land gelijk behoort te zijn en kan daarom het verzoek der kamers te Maastricht steunen, met waardeering van hetgeen zij zelf ervaart. Bestrijding van verkoop met cadeaux. Omtrent dit vraagstuk neemt de kamer een afwachtende hou ding in. Op een verzoek van het Comité van Actie om finan- cieelen steun wordt afwijzend beschikt. Wijziging Drankwet. Naar aanleiding van ter zake ingekomen afschriften van adres sen aan den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, over het door hem aan kringen van be langhebbenden gezonden voor ontwerp, besloot de kamer even tueel het wetsontwerp af te wachten en alsdan desverkiezen- de daarover wenschen aan de Staten-Generaal kenbaar te ma ken, daar de tijd die de Minister voor het binnenkomen van ad viezen had gesteld reeds is ver streken en uit een antwoord aan de kamer te Middelburg bleek, dat de Minister over dit onder werp dat hij als een sociale maatregel schijnt te beschouwen, het advies der kamer niet speci aal wenschte. Verzending aanmaningen. Aangezien de aanmaningen voor de rijksbelastingen tegenwoordig worden toegezonden als druk werk-kaart en het vooral bij degenen die veel zulk drukwerk ontvangen licht kan voorkomen dat zoo'n kaart zoek geraakt en de geadresseerde niet bereikt, zoodat deze dan ineens een dwangbevel krijgt en ook de daarvoor dikwijls niet geringe kosten moet betalen, zal steun worden verleend aan de poging van „Horecar" om aan den Mi nister van Financiën te verzoe ken te bevorderen dat die aan maningen in briefvorm zullen worden verzonden. Dienst Nederl. spoorweg traject Roosendaal-Vlissingen Uitvoerig wordt mededeeling gedaan van de pogingen die door het Bureau zijn aangewend bij het Rijkstoezicht op de spoor wegen en de Directie van de Nederlandsche spoorwegen om te verkrijgen dat trein 1063 in den avond tusschen Roosendaal en Vlissingen weer als sneltrein zal loopen, en daardoor 35 minuten eerder te Vlissingen aankomen, waardoor de thans voor ver schillende deelen van Zeeland, met name Zeeuwsch Vlaanderen en Schouwen en Duiveland ge deeltelijk verbroken corres pondentie voor passagiers en post uit het centrum des lands Weer zou worden hersteld. Zoo als bekend is in dien goeden dienst sinds Mei 1926 verande ring ingetreden, toen op aandrang der Middelüurgsche kamer de vroeger rijdende stoptrein, vol gende op trein 11 te Roosendaal als sneltrein doorreed, doch waarvan het gevolg was dat 1063 van sneltrein siopuein werd. De pogingen der kamer zijn gesteund door verschillende gemeentebe sturen tn Westelijk Zeeuwsch- Vlaandeien, dat bijzonaer is ge dupeerd, en door de Zienkzeescne Middenslanusvereeniging en de Zeeuwsche Handelsieizigersvei- eeniging, die liever op een later uur den sneltrein wenscht ,-n van trein 11 mogelijk kan gebruik maken. De voorzitter voegde hieraan toe dat ter zake dezer dagen nog een conferentie is gehouden op het Bureau van den Hoofd-ln- specteur der Spoorwegen, waar ook vertegenwoordigen der spoorwegen en der posterijen tegenwoordig waren, benevens Ged. Siaten van Zeeland, de commissie van toezicht op den stoombootdienst, en waar obk de secretaris nogmaals in ue gele genheid is gesteld de belangen van dit gewest daarbij betrokken op practische gronden te verde digen. Aangenaam was het bij die gelegenneid ook tegenwoor- digd le zien de vertegenwoordi gers der Middelburgsctie kamer, de heeren Van Nittrik en de secretaris, daar men nu terstond eikaars argumenten kon wegen Van die zijde bleek, dat men in hoofdzaak prijs stelt op het reizen met een sneltrein, onge acht het tijdstip waarop die precies rijdt, waarbij toch geen economisch belang beuotfen is, terwijl duidelijk is aangetoond dat door de tegenwoordige rege ling andere deelen van Zeeland inderdaad economisch worden getroffen. Door den heer Van Nittrik werd een bemiddelings voorstel gedaan, waarmede zoo als nader bleek het beoogde doel niet kon worden bereikt. Op het oogenblik wordt de beslissing nog afgewacht. Conferentie met den Minister van Waterstaat. Mededeeling werd gedaan, dat het Bureau van de gelegenheid dat de Minister van Waterstaat een bezoek aan Ter Neuzen bracht gebruik heeft gemaakt Zijn Excellentie een audiëntie verzoeken. Al ging dit met het horloge in de nand, zoo werd het toch welwillend verleend en konden verschillende zaken wor den besproken. In de eerste plaats werd de wenschelijkheid onder het oog gebracht van bespoediging der electrificatie der draaibruggen te Sluiskil en Sas van Gent opdat in het belang van het landver- keer (en ook wel dat te water) een vluggere bediening mogelijk zij en vooral de lange onder breking van het verkeer te land minder zal kunnen voorkomen. In de tweede plaats werd bij vernieuwing gewezen op de teleurstelling der kamer dat ook op de Staaisbegrooling voor 1927 geen post is uitgetrokken voor uitbreiding der los- en laad plaatsen te Ter Neuzen, hetgeen dringend noodig is ie achten en hetgeen de kamer rnet allen grond had mogen verwachten. Hoewel hij geen bepaalde toe zegging kon doen, verklaarde de Minister dat voor dit ontwerp zijn bezoek ter plaatse wel be vorderlijk zou geweest zijn, daar hij daardoor van de noodzake lijkheid was overtuigd. Voorts werd voor de kamer verzocht bij eventueele uitgifte van concessies op de rijks los- en laadtreinen te voren in ken nis te worden gesteld met de voorwaarden, voor zoover die voor het publiek van belang kunnen zijn, teneinde zoo noodig daaromtrent wenschen te kunnen kenbaar maken. Ten slotte werd de aandacht gevestigd op de tegenwoordige ligging der terreinen van de z.g staalfabriek, ten Zuiden der ka-- naalhavens, die een sta in den weg zijn voor een regelmatigen uitbouw der haven. Verzocht werd, onteigening ten algemee- nen nutte in de toekomst te overwegen. De heer Van Melle wees op het levensgevaar dat te Vlissin gen bestaat voor hen die per auto van Vlissingen per prov. boot moeten oversteken. Zooals bekend heeft dit reeds een inenschenleven gekost. En nog wordt hier de put niet gedempt. Eer de nieuwe toestand kan in treden, die afdoende verbetering zal moeten brengen, kunnen nog meer ongelukken voorkomen. De voorzitter wees er op, dat blijkens de hem ter kennis ge komen rapporten, dat ongeiuk niet bepaald de schuld was van het moeilijke landen op de pon ton, want dat de auto er reeds opstond en de voorwielen in de goede richting waren gezet, doch de chauffeur, die naar het schijnt met een vreemden wagen reed, achteruit, in plaats vooruit den wagen aanzette, en daardoor te water kwam. De heer Van Melle wil dat toestemmen, maarzoon ongeluk kan allicht voorkomen en dan valt de auto onmiddellijk te water. Hij stelt voor te verzoeken op de bestaande ponton een ste vige verplaatsbare balustrade van al was het slechts 50 c M. hoogte aan te brengen, ter Vborkoming van herhaling van het voorge- vallene. De voorzitter neemt voor het Bureau dit voorstel over, dat met algemeene stemmen wordt aangenomen. Tarief voor overzetten auto's Verder wordt op voorstel van den heer Van Melle besloten aan Gedep. Staten te verzoeken oij 't in de vaartbrengen der ferry- boot een matig tarief voor het autoverkeer te willen bepalen, opdat de Zeeuwsch-Vlaamsche automobilisten, die door de wegbelasting in de Nederland sche wegen moeten bijdragen, doch om daarop te rijden de Schelde moeten oversteken, door een hoog tarief voor overzetten, niet met een dubbele belasting zullen worden getroffen. Axelsche brug over het kanaal te TERNEUZEN. De heer de Feijter wees op den steeds onhoudbaarder wor denden toestand van het verkeer door de veel te smalle brug over den Oostelijken kanaalarm te Ter Neuzen. De Brug moge bij de proeven nu ruim 20 jaar ge leden nog voldoende sterk zijn gebleken, zij is te smal, aange zien er geen .voertuigen elkaar op de brug kunnen passeeren. De stad is ten zuiden van het kanaal steeds uitgebreid, het rij- en voertuigverkeer is ont zaglijk grooter. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten hieromtrent aan knooping te zoeken bij het gemeentebestuur van Ter Neuzen en desgewenscht een gezamelijke actie voor het verkrijgen dezer verbetering op touw te zetten. Ingezonden Mededeeling. het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten- Spesïiena. De prijzen der verloting ten bate der Chr. Mu ziekvereniging alhier zijn ge vallen op de nummers no. 133 le prijs, no. 322 2e no. 219 3e no. 66 4e no. 87 5e no. 32 6e no. 112 7e no. 365 8e no. 336 9e no 328 10e no 367 lie no 279 12e no. 165 13e no. 187 14e no. 51 15e Breskens Maandagavond werden in de algemeene verga dering van Ooft- en Tuinbouw afdeeling Breskens tot bestuurs leden gekozen de heeren J. van Luijk (voorz.), J. Droog wegens bedanken van de heeren J. de Groote en J. Verschelling en Mevr. Boom. Het bestuur bestaat daardoor uit 9 inplaats van uit 10 leden. i Mej. de Hullu-Carels werd tot penningmeesteres aangewezen. Bij stemming werd verder uit gemaakt, dat de planten niet met andere afdeelingen gezamenlijk zullen worden aangeschaft, maar dat de levering ervan aan Droog zal worden opgedragen. Breskens. Zaterdagavond sprak in de zaal van den heer A. de Munck alhier de heer P. Oud, lid der Tweede Kamer, voor de Vrijz. Democratische partij in verband met de a.s. Statenverkiezing. Aarcienburg Door de R. K. partij alhier is voorloopig de candidatenlijst voor de gemeente raadsverkiezing als volgt samen gesteld 1. C. Blondeel. (aftr.) 2. A. de Bruijne. 3. R v/d Voorde. 4. P. Wieme. 5. E. de Wispelaere 6. Mevr. Ancion v. Maldegem. 7. Mej. J. de Rijcke. SI. Kruis Burgemeester e" Wethouders bepaalden, dat d eventueele stemming voor leden van den raad zal gehouden wor den op 21 Mei 1927. Sohoondijke. Zaterdag avond gaf de afdeeling van den Bond voor Staatspensioen alhier een feestavond De Voorziter de heer J. de Groote opende met eenige toe passelijke woorden de bijeen komst. Ditmaal zou het een feest avond zijn, al hoopte spreker nog eens, zooals verleden jaar, een landdag te helpen organi- seeren. Want we zijn nog niet aan ons doel. Hij wekte alle aan wezigen op tot een krachtigen propaganda. Na deze inleiding gaf het strijkorkest enkele nummers en na afloop daarvan werd door de Rederijkerskamer opgevoerd „De Opgaande Zon". We kunnen constateeren, dat alles goed in den smaak viel en sluiten ons aan bij de recensie van een en ander enkele weken geleden gegeven omtrent een zelfde uitvoering. De Voorzitter sloot ten slotte de bijeenkomst, tevens met dank voor de opkomst. Sohoondijke. Maandag avond had de eindles plaats in bijzijn van eenige belangstellen den. van den Moedercursus dezen winter gegeven door zuster M. J. Grondijs en gesteund door het Groene Kruis alhier. Na afloop der les dankte een der deelneemsters zuster Grondijs voor hare bemoeiingen in deze betoond en bood haar namens alle leerlingen een aandenken aan. Aardenbupg. Naar we ver nemen, zal bij de a.s. Vrijdag morgen op een stuk land nabij de Elderschans te houden demon straties met tractois o. a een proef genomen worden met een John Dareaardappelpiantmachine getrokken door een 75 P. K. Caterpillar. Hierbij worden 8 rijen aardappelen tegelijk geplant met een snelheid van 5 K. M per uur, terwijl voor de bediening slechts 2 personen noodig zijn. Sohool- en Kerknieuws. Doopsgez. Oem. Aardenburg, Bedankt voor het beroep naar hier door ds P. Ens uit Warns (Fr.) Politierechter te Middelburg. Zitting van 25 Maart. De volgende zaken werden behandeld A. P. v. H., 32 j., zonder beroep te IJzendijke, werd ten laste gelegd, dat hij op 5 Febr. j.l. te IJzendijke in de woning van A. d. W. wederrechtelijk vertoevende niet aanstonds op de vordering van den rechtheb bende, die woning heeft verlaten. Eisch f25 d. of 25 d. h. Uitspraak idem- Ingezonden. Buiten verantwoordelijkheid der JRedactie. Mijnheer de Redacteur. Mag ik een plaats voor on derstaande in Uw bladl Bij voor baat mijn dank. Met eenige ergenis las ik de parlementaire kalender van 22 Maart, voorna melijk wat U over den heer Colijn schreef. U schrijft (wiens rede een hoogtepunt in de uiterst langdurige debatten vormde enz.) wat hem dan als eerebewijs moet gelden, doch dan verwijt U hem een oogenblik later ais het ware, dat hij niets kent van de polsslag van het leven onder ons volk. Maar parlementaire- kalenderschrijver, om de volks ziel aan te voelen of als agitator op te treden en volksgunst te verwerven is een groot verschil. Of denkt U, dat de heer Colijn zoo naief was, toen hij onze finantiën in orde bracht, dat hij meende daar geen volksgunst mede te verspelen? Maar of hij toen de volksziel niet heeft aan gevoeld, ik meen van w«l. Daar behoort moed toe, om zijn land en volk zoo te dienen, dat men zichzelven als 't ware er voor opoffert En nu ook in deze rede over het verdrag, waarin hij als het ware over het verwerpen heen, de hand der bemiddeling uitsteekt naar België, is mijns inziens een daad van vooruitzien van regeeren. En dan, mijnheer de redacteur, vind ik het niet fair, om- onze groote mannen, die Nedeland heeft, altijd te verketteren, omdat ze niet van onze partij zijn. Ik geloof, dat het de eerstvolgende tijd, die wij tegemoet gaan, het hard noodig zal zijn voor alle ware vaderlanders ;om schouder aan schouder te staan. Want dat België en met België Frankrijk het er niet bij zullen laten zitten, is misschien ook wel door U begrepen, en dan zullen er weer mannen noodig zijn om ons Schip van staat door de gevaar lijke klippen heen te leiden. Mijnheer de redacteur, U zult misschien zeggen, zoo is het nooit goed: ik schreef er toch zooveel goeds van, nml. van den heer Colijn. Zeker mijnheer, maar nog meer hatelijks. U sleepte er zelfs de verkiezing bij voor de Prov. Staten en U meende, dat de kiezers er dan ook wel rekening mede zullen houden met zoo een man- U gevoelt misschien, als lof en verachting zoo dooreen geweven is, dat dan de lof nog pijnlijker aandoet dan de verachting, tenminste voor mijn gevoel wel. ik hoop mijn heer de redacteur, dat dit schrij ven er toe mede mag werken, dat ge onze vooraanstaande mannen, indien ze het verdienen met eenige achting zult behan delen. Hoogachtend Uw dw. dn. J. C. QUIST.fSchoondijke. Voor politiek debat, waartoe bovenstaand schrijven uitlokt, is geen plaats beschikbaar. De bedoelde zinsnede staat bovendien buiten alle politieke partijverhoudingen. En als de heer Quist het betreffende ge deelte objectief had gelezen en overdacht, dan zou hij hebben geconstateerd, dat er voor den heer Colijn niets hatelijks of iets van dien aard instaat. In tegendeel, de strekking, die er duidelijk doorheen komt, teekent de heer Coiijn juist als een krachtige persoonlijkheid, die, ofschoon hij weet, dat het volk in groote meerderheid tegen het verdrag is, ofschoon hij de beteekenis van zijn vóórstemmen ten op zichte van de a. s. Staten-Ver- kiezing duidelijk inziet, toch volgens eer en gewe ten stemt en niet zijn kiezers naar de oogen kijkt. Dat hij de volksziel verkeerd aanvoelt, d. w. z. de wensch van de overgroote meerderheid van het volk niet opvolgt, blijkt uit bovenstaande en is uit meerdere besluiten reeds gebleken. Deze uitspraak .hatelijk" te kwalifi- ceerenjis juist een miskennen van de heer Colijn als persoon lijkheid.

Breskensche Courant | 1927 | | pagina 2