HOESTENDE ENDE mk 75ct Week-Menu. Binnenland. KINDEREN Burgerlijke Stand, Gemengd Nieuws Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Zondag 12 Dec. 1926. Biervliet v 9.30 u ds Vrijlandt. Breskens v Geen dienst n. 1 30 u Zondagschool. n. 5.30 u ds de Puy. Groede v 9.30 ds v Griethuijsen Doopbediening. Nieuwvl. n 2 n ds v Griethuijsen Schoondijke n 2 u ds Castelein St. A ter M. v 9 30 ds Scholte IJzendijke v 9.30 u ds Castelein. Evangelisatie Ooslburg. nm. 2 u ds Beukenhorst. Ev. Luth. Gem. Groede. v. 9.30 u ds Rust, van Utrecht. Hoogwatergetij Breskens. DAOEN vm. nam. Zaterdag 11 Dec. 50.2 5.26 Zondag 12 6.04 6.28 Maandag 13 7.17 7.41 Dinsdag 14 8.39 9.03 Eerste Kwartier Zondag 12 Dec. vm. 7 07 Linht waar Rl]twia!«n enz. Zaterdag 11 Dec. nam. 4.18 Zondag 12 4.18 Maandag 13 4 19 Dinsdag 14 4.18 GROEDE. Zaterdag 11 en Zondag 12 Dec. des avonds te 7 uur, in de Bovenzaal van het café van dhr van Poucke, optreden van dhr Eduard Fisbach, en dhr en mad. Cneuvers-de Ridder. Gebouw van Chr. Belangen. Uitvoering der Chr. Muziekver. „Hosanna" met medewerking van de Chr. Zangver. „Hallelujaop Woensdag 15 Dec. a.s. des avonds te half 7 ure. Donderdagavond 16 Dec. a.s. te half 8 ure, Nutsavond in het Café bij den heer H. de Lobel. Tooneeluitvoering op Zaterdag 18 Dec. a.s. des avonds te half 7 ure, bij J, Roofack Groede (Kruisdijk.) BRESKENS. Uitvoering van de Chr. Muziek vereniging „Soli Deo G'oria" op Donderdag 16 Dec. in het lokaal-Weijkman, 's av. 6,30 ure GENT. Koninklijke Nederlandsche Schouwburg van Gent. Zondag 12 December. De Dochter van den Tamboer Majoor. Théatre Royal. Zondag 12 Dec. Stamboul. BRUGGE. Cinema .Vieux Bruges", van Zaterd. 11 Dec tot 15 Dec. Pathé-Journal, Les 3 Gosses en Les Misérables. worden afgewacht. Het tractaat geeft nog niet genoeg. Laat ons dus alle laksheid afschudden en door onze hand- teekening trachten te bewijzen, dat ook voor België geldtWie het onderste uit de kan enz. Ook wij willen een betere gelegenheid afwachten, om een verdrag met onze buren te sluiten. Wij willen wachten, tot wer kelijke vriendschap en billijkheid de ondergrond voor een tractaat zullen vormen. HET VERDRAG NEDERLAND-BELG1Ë. Naar wij vernemen, zal een dezer dagen een adres, geteekend door een groot aantal anti-revo lutionairen uit verschillende ge deelten des lands, worden ge zonden aan de anti-rev. leden der Eerste Kamer. In dit adres zal met nadruk verzocht worden niet zonder meer over te gaan tot aanneming van het wetsontwerp tot goedkeuring van het verdrag met België, ge lijk dit aan de Eerste Kamer is voorgelegd. Binnen eenige dagen zal het adres met de namen der onderteekenaars publiek worden gemaakt. Daarna wordt gelegen heid gegeven in verschillende gedeelten van het land adhaesie betuigingen aan het adres toe te voegen. INVALIDITEITSWET. Op 1 November 1926 werden 7049 weduwrenten en 8445 wee- zenrenten krachtens de Invalidi teitswet genoten, terwijl op ge noemden datum krachtens art. 373 dier wet 54.992 personen in het genot verkeerden van een als vrucht hunner verzekering ver kregen ouderdomsrente van drie gulden per week. Voorts genoten 14.750 personen een invaliditeitsrente, als bedoeld in art. 71 dier wet. Krachtens de vrijwillige ver zekering, geregeld in de Ouder domswet 1919 waren op voren genoemden datum 108.221 per sonen in het genot van een ais vrucht hunner verzekering ver kregen ouderdomsrente van drie gulden per week Ingezonden Mededeeling. Hl nemen gaarne MIJN HARDT'S Thi jmsi roop" Bij Apoth en Drogisten Maam Mijnhardt op dö verpakking. Let hierop' Breskens. In onze gemeente heerscht weer een lichte griep epidemie. Reeds een 300-tal personen, groot en klein, zijn aangetast. Breskens. Wij verwijzeu naar achterstaande advertentie van V. V. V., waarin wordt be kend gemaakt, dat de ver gadering op Maandag niet is om half acht, doch om acht uur. Ber&skns. In het hotel van den heer Adriaansen, „Het Wapen van Breskens", heeft de Veree- niging voor Volksontwikkeling Donderdag j.l. haar eersten avond die in alie opzichten geslaagd is, gegeven. De zaal was keurig ingericht, het publiek in vroolijke stemming en, wat bovenal van gewicht was Jan van Riemsdijk trad op 1 Met applaus werd hij begroet, waarna de heer Van der Wolde, voorloopig voorzitter der Veree- niging, de bijeenkomst met een welkomstwoord opende. Nadat hij eerst een paar Holland- sche liederen gezongen had, vroeg van Riemsdijk, die aan de piano begeleid werd door zijn vrouw, een paar minuten vrij-af om z'n boerepakje aan te trekken Toen kregen we hem te zien en te hooren als de Dichter-Zanger van de Veluwe, de man die zoowel op het oolijke als op het ernstige van het boereleven „een liedie hêt gemoakt". Van meer dan een werd het refrein door het publiek uit volle borst meegezongen en overweldigend was het succes, toen Van Riemsdijk zingend be schreef hoe er bij hem, al is de kermis vervangen door'n „volks feest" geen molentje minder ge draaid en geen borreltje minder gedronken wordt i Het handgeklap dat op het laatste nummer volgde, bewees overtuigend dat men best nog een „liedie" meer had willen hooren. De heer Van der Wolde sprak de hoop uit, dat Jan van Riems dijk een even goede herinnering aan Breskens, als Breskens aan hem zou bewaren. Van harte hopen wij dat het de jonge vereeniging gelukken moge, vaak een zoo'n schitterend ge slaagden avond te geven, ai zul len op bijeenkomsten ook wel eens ernstige onderwerpt n be handeld worden. Doch ook wat wij hierover vernamen, heeft ons gesterkt in de overtuiging dat eigenlijk ieder volwassen inge zetene onzer gemeente lid van „Volksontwikkeling" moest zijn. De zeer laag gestelde contributie kan geen bezwaar zijn, terwijl een flink ledental een eerste levensvoorwaarde voor de Ver eeniging is. Schoondijke. Den land bouwer H alhier overkwam het Maandagmiddag, toen hij de bees ten voederde, dat een paard hem met den kop onverwachts in het gelaat sloeg. Natuurlijk veroor zaakte deze slag hem eenige pijn, doch toch niet van zoodanigen aard dat hij zijn werkzaamheden moest staken. Eenige oogenblik ken daarna begon hij evenwel hevig te bloeden uit neus en oogen. Hierover niet gerust ging hij per fiets naar den dokter al hier Deze deed hem per auto naar huis terug voeren en beval hem aan zich onmiddellijk ter ruste te begeven De gevolgen van den slag bleven dan ook niet lang uit; niemand mocht ge durende eenige dagen bij den patient worden toegelaten, daar gevreesd werd voor hersenschud ding. Thans is gelukkig eenige beterschap ingetreden Oostburg. Donderdagavond gaf de muziekvereeniging alhier haar jaarlijksche winteruitvoering in de zaal van den heer de Vuijst, voor een goed bezette zaal. Het programma dat afge wisseld werd met solostukken voor piston, trombone, bugle en tuba met begeleiding orkest, werd verdienstelijk afgewerkt. Een en ander gaf den toehoorders veel te genieten, en waartoe ook medewerkte het door den direc teur ten gehoore gebrachte piano stuk van den Tannhaüsermarsch, voor piano (vierhandig). Een gezellig bal sloot den avond. Biervliet. Woensdagavond werd in de oude school een vrij goed bezochte ouderavond ge houden, die goed geslaagd mag heeten. De inspecteur van het L. O. had bericht, dat hij tot zijn spijt verhinderd was aanwe zig te zijn. De bijeenkomst had een zeer gezellig verloop. Er werd een leesles gegeven met het zesde en zevende leerjaar. Tot afwis seling werden voor en na enkele liederen gezongen, 't Opgevoerde tooneelstukje „De geleende Koe- kepan" viel bijzonder in den smaak. 't Kopje chocolade, in de pauze rond gediend, verhoogde de ge zelligheid. Bij het einde sprak de burge meester een toepasselijk woo d. Sluis, Onlangs is de oude bewaker van het z. g „Tramgal" overleden. Zijn plaatsvervanger heeft de functie slechts korten tijd waargenomen. Nu zijn, om het gevaar voor ongelukken te verminderen, op een 50 M. van de rails waarschuwingsborden geplaatst. Groede. Maandagmiddag 6 Dec. heerschte er op de O. L. S A. te Groede een prettige opge wekte stemming. Geen wonder St Nicolaas vergezeld van Zwarte Piet was gearriveerd Aardig was het te zien, hoe dat bezoek door de kinderen op prijs werd gesteld. Dapper werd er gezongen en flink de versjes opgezegd, die enkele kinderen hadden geleerd. Natuurlijk ontbrak het ook niet aan de noodige versnaperingen, die met gulle hand werden ge presenteerd. Een woord van dank aan allen, die het mogelijk maakten, de kinderen een prettige middag te bezorgen. School- on Kerknieuws. Cadzand. Aangenomen het beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Lutterade Sittard door ds H. F. de Puy, alhier. MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 6 Dec Op de heden in ons Veilings lokaal, Warmoezierstraat 37-39, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 7 65 f 13 40 Eendeieren f 8,30-f 9.00 Aangevoerd 4505 stuks. Oostburg, 8 Dec. Tarwe f 13 50-f 14.25 Rogge f 12.00-f 12 50 Gerst f 11 00-f 12 00 Haver f 9.00-f 9.50 Kroonerwten f 16 00 f24 00— Bruine boonen f 13 00—f 15 00 Maanzaad f 45.00-f55.00. Erwten (Schokkers) f 20.-f 35. Boter f 1 55 tot f 1 85 p KG OOSTBURG. Geboorten. 14 Nov. Eduardus Johannes, z van C Sallet en E. L. de Smit. 14, Herman Charles, z. van A. A. van Damme en M. M. Ballegeer. 19, Abraham Jacob, z, van J Lobbezoo en S. de Koene. Overlijden. 10 Nov. Jan Bek, 84 j., weduwn. van J. Koene. 12, Amelia Dusarduijn, 71 j., wed. van P, B. Dierx. 15, Petrus Johannes Standaert, 90 j„ wedn. van R. van de Wandel. SCHOONDIJKE. Geboorten. 3 Nov. Ebrina Sara, d van J. A. Steenhart en S. Koster. 4, Liza Maria, d. v Ch. L van den Bossche en J. M. de Poorter. 19, Cornelisjo- hannis, z. van C. Bron en J T. van den Broecke. 29, Francois, z. v, F. Dieleman enS.de Jonge. 24, Suzanna Maria, d. van A. van de Walle en M. Ribbe. Overlijden. 8 Nov. Izaak Abr. de Hulster, 38 jechtgenoot van Anna Elizabeth de Ruijsscher. 10, Janneke Louisa van de Gazelle, 38 j., echtg. van Abraham Jannis Herman, Ingezonden Mededeeling. Verstopping of moeilijke en onregelmatige stoelgang regelt men vlug zonder kramp of pijn met Mijnhardt's Laxeertabletten Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 cent. EEN SENSATIONEELE ARRESTATIE. De politie heeft Woensdag aan den 26-jarigen Paul Beer, Oostenrijker van geboorte, die den laatsten tijd in de residentie verblijf heeft gehouden en zich zoowel in deze stad als daar buiten een groote bekendheid heeft verworven door zijn pro paganda voor den wereldvrede, welke hij bevorderen wilde door de stichting van een „Mensch- heitsheim". Om de benoodigde fondsen voor dit „Menschheitsheim" bij elkaar te krijgen, schreef hij het veel besproken tooneelspel in vijf bedrijven „A. dat in eenige plaatsen van ons land is opge voerd In verband met allerlei hande lingen van Beer, den laatsten tijd gepleegd, meende de politie, dat liet tijd werd Beer over de grenzen te zetten. ^Hedenmorgen vervoegden eeni- gen rechercheurs zich aan zijn woning om hem te verzoeken mee te gaan, daar de hoofdcom missaris hem wenschte te spreken. Paul Beer, die lont gerooken had, verzocht een oogenblik tijd om zich te mogen scheren. Dit werd toegestaan. Hij verwijderde zich, wierp de deur in het slot en kwam niet meer terug. Eer de rechercheurs de deur weer geopend hadden, was de vogel al lang weer gevlogen. Door een klein raampje was hij op het dak geklauterd en over eenige daken had hij kans ge zien een onbewoond perceel te bereiken, zoodat hij zich op vrije voeten bevond. Oogenblikkelijk - werd door een groot aantal rechercheurs de stad nagezocht, echter zonder eenig resultaat. Paul Beer was en bleef ver dwenen. Omstreeks 11 uur reed toe vallig de hoofdcommissaris van politie vergezeld van den pro cureur-generaal bij het Gerechts hof in zijn auto op den Scheve ningschen weg. Juist bespraken beide heeren de zaak-Beer en zijne plotselinge vlucht, toen de hoofdcommissaris plotseling den vluchteling kalm op het wandel pad zag loopen. De heer Van 't Sant zond zijn chauffeur om Paul Beer te Verzoeken even bij hem te komen. Aanvankelijk gaf hij hieraan gehoor en ging gewillig mee. Maar op een gegeven oogen blik rukte hij zich los en zette het op een loopen. Hij had er echter weinig plezier van, want in twee passen had de chauffeur hem ingehaald en bracht Beer. onder hevig verzet naar de auto. Het gelukte niet Beer in de auto te krijgen. Hij trapte, sloeg en krabde den hoofdcommissaris en diens chauffeur. Inmiddels was er veel publek bijgekomen en het werd een formeel relletje. Eindelijk gelukte het toch Paul Beer in de auto te krijgen en naar het hoofdbureau te brengen Daar werd hij overgegeven aan den Vreemdelingendienst, die hem Donderdag over de grens zal leiden. ZWARTE PIET OPGEBRACHT, OMDAT HIJ ZWART WAS. Men meldt aan de 's Hert. Crt." uit Helmond Toen surprise-avond Zwarte Piet in de Ameidestraat een pakje wilde afgeven, werd hij door de politie gearresteerd, omdat hij zwart was en dus onkenbaa1-. Men verzocht ook St. Nicolaas, die in een auto zat te wachten, den dienaar van Hermandad naar het politiebureau te volgen, omdat de „H. Man" gemaskerd w.is. Deze wist er zich uit te praten, daar hij nog in de auto zat en niet op de straat liep. Voor Pieterman was geen ge nade en hij moest mee naar 't bu reau om zijn gezicht af te was- schenl Naar zijn verklaring heeft hij wel 'n pond zeep hiervoor gebruikt. Proces-verbaal zal wellicht volgen. DE POLITIE ALS INBREKER. Nadat de Dordtsche politie het vermoeden had gekregen, dat den laatsten tijd des nachts eenige diefstallen, die onopgehelderd bleven, gepleegd konden zijn door een agentmajoor van politie, wer den door den commissaris uitge breide maatregelen genomen om den vermoedelijken dader op heeterdaad te kunnen betrappen. Dit scheen uit den aard der zaak hoogst moeilijk, daar de politie man het feitzou bedrijven 's nachts in diensttijd, terwijl hij op sur veillance was. Het had de aan dacht zijner superieuren getrok ken, dat hij zoo bijzonder actief was in het open vinden van bui tendeuren, speciaal van niet-be- woonde panden. In den nacht van Woensdag op Donder dag werd de agentmajoor in per ceel 23 aan de Groote Kerksbuurt. in gebruik bij de firma Giltay's boekbinderij, aangehouden door een inspecteur en een rechercheur, die zich daar verdekt hadden opgesteld en wel op het oogen blik, dat hij genoemd perceel was binnengekomen door middel van een valschen sleutel. Hij was in het bezit van verschillende loopers. Hij heeft bekend aan andere diefstallen, op dezelfde wijze gepleegd, zich te hebben schuldig gemaakt. Het onderzoek is nog in vollen gang De on betrouwbare politieman is Don derdagmorgen ter beschikking der justitie gesteld. UIT ONVEILIG CHICAGO. Drie afdeelingen rechercheurs gewapend met bommen met traanverwekkende gassen en ge weren hebben Woensdagmorgen vroeg te Chicago een inval ge daan in zeven goederenwagens, die als woning gebezigd worden door een ploeg buitenlandsche wegwerkers en hebben daarbij 20 mannen en een vrouw gear resteerd. Een politiebeambte werd gedood, ook twee wegwerkers vonden den dood, terwijl een tweede politieman gewond werd. Het spel begon, toen agenten zich met een auto naar het af- geloopen spoorwegterrein bega ven om een onderzoek in te stellen naar aanleiding van een telefonisch bericht over aanran ding van een vrouw door aange schoten mannen Zij werden met een salvo pistoolschoten ont an- gen Op het geluid der schoten, die het bovenvermelde noodlot tige gevolg hadden, ijlde politie- verstrekking te hulp Er werden gasbommen door de ruiten der wagens geworpen, waarop de „bezetting" zich weldra overgaf. STAKING VAN SCHOLIEREN. Sinds eenige dagen heerscht er onrust in de Protestantsche schoolwereld te Dortmund. De Protestantsche ouders nl. zijn wegens de benoeming van een inspecteur van een andere rich ting ontevreden en hebben een staking hunner kinderen np touw gezet.

Breskensche Courant | 1926 | | pagina 2