PlaaMiii Nisiws. Week-Menu. Burgerlijke Stand, PUROL Rechtszaken. Qemenjfd Nieuws Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Zondag 3 Oct. 1926. Biervliet v 10 u ds Vrijlandt. Breskens v. 9 30 ds Vis van Gent. Doop. n. 1.30 Zondagschool. n. 5u ds Meloen. Em. pred. te Kloetinge. n. 7.15 Werkmansbond Groede v 9,30 ds v Griethuijsen Nieuwvl. Geen dienst. Schoondijke n2 u ds Scholte. Afscheidsrede. Waterldk. n 2.30 ds Vrijlandt. IJzendijke v 10 u ds Castelein. Ev. Luth. Gem. Groede. vm 10 u ds Voorhoeve, van Vlissingen. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN vm. nam Zaterdag 2 Oct 1132 1156 Zondag 3 11.24 11.48 Maandag 4 12 06 12.30 Dinsdag 5 12.34 12 58 Nieuwe Maan, Woensdag 6 Oct. nm. 10.33 Licht voor Rijwielen enz. Zaterdag 2 Oct. nam. 7.10 Zondag 3 7.08 Maandag 4 605 Dinsdag 5 6.03 MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 27 Sept. Op de heden in ons Veilings lokaal, Warmoezierstraat 37-39, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 5 00 f 10 25 Eendeieren f -f6.60 7.50 Oostburg, 29 Sept. Tarwe f 13 00-fl4.00 Rogge f 12.00-f 12 50 Gerst f 11.00-f 11 50 Haver f 9.00-f 10.00 Bruine boonen f 15.00—f 17 Erwten f 12.—f 23.—. GENT. Koninklijke Nederlandsche Schouwburg van Gent. Zondag 3 Oct. in middagvoor stelling Teresina, Zangsp in 3 bedrijven Avondvoorstelling De Star van de Variété, Blijspel in 3 bedrijven, vooraf De Inbreker. BRUGGE. Cinema Vieux Bruges", Van Zaterdag 2 tot Donderdag 7 Oct. La Sirène de Sévilie. het ongeluk bij De Vink. Een vroeger, door de vakverenigin gen gedaan verzoek in algemee- nen zin om zulks te mogen doen bij alle belangrijke ongevallen is toen reeds door de directie af gewezen. Het wil ons voorkomen, dat wij ons niet bij dezen toe stand moeten neerleggen, daar er hier te groote belangen van het personeel en ook van het publiek aan verbonden zijn. Wij verzoeken u daarom in de eerst volgende vergadering van den personeelraad aan de orde te willen stellen ons voorstel om nog een zelfstandig onderzoek vanwege den personeelraad te doen instellen, opdat op deze wijze volledig aandacht van de personeelzijde aan deze belang rijke zaak kan worden gewijd. Het R.K. vakblad „Het Rechte Spoorvan St. Raphael nad het zelfde denkbeeld geopperd. HET BELGISCH- NEDERLANDSCH VERDRAO. De Memorie van Antwoord op het verslag van het hernieuwd onderzoek in de afdeelingen der Tweede Kamer van het Belgisch- Nederlandsch verdrag is gereed en ter Landsdrukkerij in druk ge geven. Zij zal, zoo mogelijk, van de week verschijnen. Overeenkomstig den wensch, door den heer Dresselhuijs bij de laatste regeling van werkzaam heden in de Tweede Kamer geuit, «al de Kamer dan nog ongeveer drie weken tijd hebben voor de bestudeering van het stuk, alvo rens het verdrag in openbare be handeling zal worden genomen. Ingezonden Mededeeling. Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Mijnhardt's Zenuwtabletten zullen Uw zenuwen kalmeeren en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drog. REGENWAARNEMINGEN TE BRESKENS. Gedurende de maand Sept. viel alhier 54,2 m.M. regen. De grootste hoeveelheid in 24 uur bedroeg 15 m.M. Er waren 16 dagen met 0.1 mM. of meer regen, waarvan 8 met 1 m.M. of meer. Oostburg. Mond en klauw zeer uitgebroken onder het vee van de landbouwers G. de Jonge D. Scheele, A. de Hulster, A. M. Leenhouts, C. E. Buysse, A. E. J. de Badts en C. Mabesoone alhier. Biervliet. Dinsdagvoormid dag brandde op den Kapitalen dam alhier een schuurtje af van de weduwe Vercruijsse. De oorzaak moet gezocht wor den in een fornuis, dat in de nabijheid der schuur stond te branden. Door het tijdig op treden met de motorbrandspuit is het gelukt de woning, die aan het schuurtje vaststaat, te behou den. JUBILEUM. Zondag 26 dezer herdacht de heer P. I. Lambrechts, Chef-Veld wachter te Doetinchem den dag, dat hij voor 30 jaar aanvan kelijk bij de Kon. Marechaussée en later bij de Gemeente politie in dienst trad. Te om streeks elf uur des voormiddags werd de jubilaris met zijn echt- genoote per auto van zijn woning gehaald en door de twee oudste Agenten het versierde bureau van politie binnengeleid, waar alle manschappen zich hadden op gesteld en hij door den Inspec teur van Politie in hartelijke be woordingen werd toegesproken. Genoemde spreker, die de buiten gewoon goede verstandhouding tusschen Chef en manschappen roemde, bracht den jubilaris dank voor zijn toewijding en deed uit komen dat er ern>tige plichts betrachting toebehoort om het, dikwijls zoo miskende, maar inderdaad zoo mooie politie ambt, naar behooren te vervullen. Namens Burgemeester en per soneel bood spreker als stoffelijk blijk van waardeering den heer Lambrechts een prachtige klok aan en werden zijne echtgenoote bloemen geoffreerd. De jubilaris dankte daarop den Inspecteur voor diens hartelijke woorden en het prachtige cadeau en velen bleven nog eenigen tijd gezellig bijeen. In den intiemen huise- lijken kring, waar de heugelijken dag verder werd herdacht, ont ving de jubilaris nog tal van belangstellenden, die blijken ga ven van sympathie en hoogach ting. Den dag te voren had de Burgemeester t ij den jubilaris aan huis het Dienstkruis met brevet uitgereikt. (Een oud-Schoondijkenaar, thans reeds vele jaren in Middelburg wonend, zond ons hierboven ge plaatste uitknipsels uit de .Ge loofsbode", uitgave van C. Misset, Doetinchem. Wij hebben er geen oogenblik aan getwijfeld, deze niet op te nemen, om de redenen, dot de heer Lambrechts is een Oud-Zeeuwsch-Vlaming, geboren te Schoondijke, in den jare 1873. Op 20 jarigen leeftijd ging hij als nummerverwisselaar in diensten werd toen ingedeeld bij de Veld artillerie. Na zijn tweejarigen diensttijd te hebben volbracht, teekende hij in 1896 voor 6 jaar bij het bereden Wapen der Kon. Marechaussée. Bovenstaande regelen laten den lezer zien, tot op welke hoogte in de Maatschappij de heer Lam brechts, welke uit eenvoudige ouders geboren werd, het heeft gebracht.) (Red. Br. Courant.) BRESKENS. Huwelijks-Voltr. 2 Sept. A. J. Brugge, 22 j., jm en F. C. de Vuijst, 21 j., jd. 30, J. J. Ras, 21 jjm. en S. van de Wege, 21 j, jd. J. Smoor, 21 j., jm. en L. Tanghe, 19 j., jd. Geboorten. 3 Sept. Johanna Elisabeth, d. van lz. Albregtse en S. M. de Rijke 6, Adriana Cor nelia, d. van P. Vermeulen en A. Donze. 8, Izaak PhilippusJaco bus, z. van J. L. Keijmel en W. J. de Koster. 9, Maria Janna, d. van 1. P Vermeulen en W. Hoog stad 17, Johan Jacob, z. van J. Verpoorten en C. den Hollander. 21, Jannis Anthonie, z. van J. A Roest en i. Burgers. 23, Abraham Jacobus, z. van J. van de Velde en A. M. de Baare. 26, Boude- wijna Dingena, d, van D. M. van Melle en B. D. Quaak, Overlijden. 15 Sept. Adriaan Pieter, 18 dagen, z. van Adriaan Jansen en M. M. de Ruijsscher. 14, Pieter de Visser, 52j,echtg. van N. Risseeuw (overleden te Oostburg). Ingezonden Mededeeling. Pijnlijke Kloven verzacht en geneest men met SPORT. DUIVENSPORT. Oeetburg, De Bond van Post- duivenliefhebbers in Zeeuwsch- Vlaanderen W. D. hield op Zon dag, 26 Sept. 1926 een wedvlucht uit Arras, met 100 duiven. De duiven werden gelost om 8 36 uur met Zuid Westenwind. D.e eerste prijswinnende duif arriveerde alhier op een afstand van 126.66 K. M met een snel heid van 1356 6 M per minuut, op 10.9.22 uur. De laatste of 25ste prijswin nende duif arriveerde, alhier op op een afstand van ,127.20 K. M. meteen snelheid van 1351.8 per minuut, op 10 10.9 uur. De eerste 15 prijswinnende waren: J P Duste, Oostburg; 2e 4e en 7e B P de Ridder, Cad- zand; 2e en 9e A de Gardeijn, Oostburg; 5e A Aalbregtse, Zuid- zande; 6e Iz de Roij, Zuidzande; 10e PJ Duinker, Draaibrug; 11e en 12e F IJntema, Oostburg; 13e en 15e P van de Walle; 14e J Huiszoon, Oostburg. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 1 Oct. De volgende zaken werden uitgesproken Een geschenk aannemen dat van diefstal afkomstig is D. v. C., 31 j., commissionair te Hoek, f 30 of 30 d. hechtenis. Overtreding LoterijwetE. M. F. Dh., 40 j., winkelier te Phi lippine, bevestiging vonnis van den Kantonrechter, vrijspraak. Vervoer van buskruit door het Kanaal van Ter Neuzen: E. M. F Dh., 40 j. te Philippine, beves tiging van het vonnis van den Kantonrechter f 175 of 45 d. h Mishandeling den dood ten gevolge hebbende P. J., 22 j.; oppeiman, gedetineerd, 5 jaar gev. straf, met aftrek van het voorarrest. De eisch was 6 jaar. Ingezonden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Geachte Redactie. Reeds meerdere malen werd er in uw geacht blad op gewezen dat het met het Beursbezoek te Oostburg nog niet vlotten wil. Gewezen werd ook op het onver standige om steeds den handel op straat, waar men geen enkele contróle op den loop der prijzen heeft, te doen. Te meer loopt dit in het oo'g wijl dit voorjaar, na een door mij gehouden rede voering over het nut van Beurs bezoek een 200 a 300 beurs» kaarten werden genomen. Hieruit bleek dus dat de boeren over tuigd waren van het nut en het gemak van het gebruik van de beurs. De eerste Woensdagen na die uiteenzelting werd de beurs flink bezocht. Langzamerhand echter verminderde die om ten slotte weer geheel te verloopen. De zomertijd heeft hieraan veel schuld. De handelaren waren steeds eerder ter markt dan de boeren en zoodra de laatsten het afkwamen werden zij aangeklampt door de eene handelaar na de andere. De boeren hadden haast geen tijd in de beurs te geraken en gezien de weinige zelfstan digheid, die de boeren hier, zoo dra zij hun hofstede verlaten hebben, in het algemeen aan den dag leggen zij volgen veelal één of andere sleur ontbrak a. h. w. de kracht in de beurs te gaan. A s. Woensdag is de zomertijd voorbij 1 De zoo even genoemde bezwaren zijn dan dus vervallen en er is tijd genoeg de zaken in de beurs af te wikkelen. Laat dan ook minstens degenen, die indertijd een beurskaart namen en daarmede bewezen het nut van beursbezoek te erkennen, alle laksheid en steun laten varen en als één man aanstaande Woensdag precies, en niet later, niet om 10 minuten over tien of om kwart over tien dan komt het er niet meer van dus om 10 uur precies na een flink klokgelui de beurs binnen stormen het zij zoo 1 Hartelijk dank voor de opname. Hoogachtend, A. I. LEENHOUTS, Voorzitter der Afd. Oostburg der Z. L M Retranchement, 30 Sept. 1925 Mijnheer de Redacteur. Mag ik een plaatsje vragen voor het volgende? Het betreft het ingezonden stuk in Uw blad van 25 Sept j.l. onderteekend: C. M. van den Broecke, Voorzitter van het Col lege van Regenten *an het Bur ger-Gasthuis. Ik zou op dit stukje niet ge reageerd hebben, als de heer van den Broecke niet geprobeerd had mij persoonlijk daarin aan te vallen en mij een brevet van onbekwamheid toe te kennen in het schrijven van krantenartike len. Bescheidenhed siert de mensch. Ik zal het tegendeel niet beweren. Maar ik zou gaarne het volgende eens onder het oog brengen van Uwe geachte le zers. De heer Van den Broecke schrijft woordelijk „dat het een feit is, dat er in den laatsten tijd in verschillende bladen arti kels verschijnen onderteekend o.a. door een R. K. regentdie nooit geschreven kunnen zijn door den „ondergeteekende"' daar zijn ontwikkeling zulks niet toelaat.' De aandachtigge lezer zal het met mij eens moeten zijn, dat de heer Van den Broecke toch wel zeer bescheiden is Immers wie wordt met],onder geteekende" anders dan de heer van den Broecke zelf? Het pleit dan toch in ieder geval voor zijn nederige bescheidenheid zich zelf niet ontwikkeld genoeg te achten in de krant te schrijven. Eerst had ik gedacht aan een zetfout, de heer van den Broecke gaat in Aardenburg nu niet juist voor de nederigheid en eenvoud in per soon door. Maar een zetfout is niet mogelijk in het bedoelde verband, zoodat dan nu mijn oor deel over den heer v. d. Br. zich nog vaster gaat vormen. Ver wonderd heeft het mij dan ook geenszins, dat de heer v. d. Br. zich niet bekwaam acht voor een en ander. Immers wie als regent van het Burger-Gasthuis de ver gaderingen van dat College bij woont, en met het leiderschap van voornoemden heer in aan raking komt, kan niet anders dan zijn eigen uitgesproken vonnis bevestigen. Met dank voor de plaatsing, G. P. H. WIJFFELS, R. H. regent Burger-Gasthuis. BIJSCHRIFT VAN DE REDACTIE Gezien het feit, dat van de eigenlijke zaak hoe langer hoe meer wordt afgegaan en de strijd te persoonlijk wordt, kunnen we nog slechts die stukken opnemen, die zuiver zakelijk zijn gehouden. TOEN DE KONINGIN LES KREEG. Uit een .sprekend portret'' van prof. mr.J. de Louter in de „Haag- sche Post": „Ik gaf de Koningin les in de Indische Staatsinrichting, later in het Nederlandsch Staatsrecht Al leen de Koningin-Moeder was bij het doceeren tegenwoordig. Zij maakte zelf aanteekeningen. In de volgende les mocht ik me vergewissen of de Koningin me begrepen had. Zij was buitenge woon vlug en belangstellend; zeer geprononceerd in haar sym pathieën. Ja, wat mag ik zeggen? Het was de tijd van den Trans- vaalschen oorlog. De Koningin voelde sterk mee" „Gaf uw „gehoor" nooit moei lijkheden?, „Die heeft Zij met gratie gene geerd. Eerst vlak vóór de inhul diging werden de colleges beëin digd. Ik ontving ten afscheid dit bureau". In liefdevolle aandacht over- schouwden de oogen het monu mentale meubelstuk. „Maar wat gebeurt? Ik word weer ontboden: de Koningin wil de ook na de inhuldiging der lessen de lessen in het volken recht gaarne voortzetten. Bij het laatste onderhoud gaf Zij mij vlug bukt de proffessor, heft een zwaar étui naar boven dit por tret." „ik lees: ,In dankbare herin nering". Met een trilling in de stem: „Een bewijs dat ik niet al te veel onder mijn taak ben gebleven". KINDERVERLAMMING. In een der buitenwijken van Apeldoorn heeft zich bij een 10- jarig knaapje een geval van ver lammingsziekte voorgedaan. Des avonds gevoelde hij zich onwel en reeds den volgenden morgen trad gedeeltelijke verlamming in. EEN GENIALE BEDRIEGER. De rechtbank te Berlijn heeft voor de zooveelste maal een aarts bedrieger te berechten gehad, die reeds herhaaldelijk straf heeft op- geloopen, omdat hij zich op be- driegelijke wijze in allerlei be trekkingen wist in te dringen. De man, die ongetwijfeld een zeer goed verstand heeft en ook zeer ontw kkeld is, is reeds op jeugdigen leeftijd op verkeerde paden gekomen. Zijn levensloop klinkt als een filmroman hij blijkt een meester te zijn in het zich aanpassen aan de meest ver schillende en uiteenloopende om standigheden en toestanden. Reeds op het gymnasium maak te hij zich schuldig aan kleine diefstallen; herhaaldelijk werd hij veroordeeld, tot hij tenslotte uit het ouderlijk huis werd verban nen. Na eenigen tijd aan het front te zijn geweest, werd hij uit den militairen dienst wegens ziekte ontslagen. Hij had echter goed uit zijn oogen gekeken, en nam nu de rol aan; kleedde zich in uniform, schafte zich eenige de coraties aan en trachtte aldus zijn slag te slaan. Maar aan één rol had hij niet genoeg: behalve als officier trad hij op als tooneelspeler en als candidaat in de godgeleerdheid. Het gelukte hem zelfs op het platteland tijdelijk een geestelijke te vervangen in diens bediening, waarna hij als godsdienstleeraar aan een Berlijnsch gymnasium kwam. Hij maakte kennis met de weduwe van een lid van een krijgsraad en trad na eenigen tijd zelf op als lid van zulk een col lege. Hij beweerde zelfs, dat hij een tijdlang aan het hoofd heeft gestaan van een militaire gevan genis. Dit alles was echter nog maar een aanloop. Hij werd nu een gestudeerd man en wijdde zich geheel aan de „juridische loop baan". Hij wist zich o. a. in te dringen bij een rechter, dien hij behulpzaam was bij het verrich ten van zijn ambtsbezigheden. Hoewel hij nu en dan ontmas kerd werd en dan gestraft werd, liet hij zich niet ontmoedigen en trad elders weer op in een nieuwe rol. Thans stond hij weer terecht wegens valschheid in geschrifte, bedrog enz. Zijn verdediging was gebaseerd

Breskensche Courant | 1926 | | pagina 2