Plaatst! Nieuws. Week-Menu. Hoofdhuid PUROL Rechtszaken. Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Zondag 12 Sept. 1926. Biervliet v 10 u ds Vrijlandt. Breskens v. 9.30 ds de Vlieger, van Holijsloot. n. 1.30 Zondagschool. n. 5'li u ds de Vlieger. Groede v 10 u ds v. Petegem. Nieuwvl. n 2.30 ds v. Petegem. Schoondijke v 10 u ds Scholte. Waterlandk n 2.30 ds Scholte ljzendijke v 10 u ds Castelein. Ev. Luth. Gem. Groede. nm 2 u ds Beukenhorst. BRESKENS Zondag 12 Sept. nam. 5 u. Concert door de Muziekvereni ging Uit het Volk-Voor het Volk, op het Tentoonstellingsterrein. GENT. M1NARD SCHOUWBURG. Opening Seizoen. Van 11 tot 23 September: Het spel om de liefde. Zangspel in 3 bedrijven. Zondag 12 en 19 Sept. ook middagvoorstellingen om 2.30 BRUGGE. Cinema .Vieux Bruges", Van Zaterdag 11 tot Donderdag 16 Sept. La princesse est trop maigre. La Ronde de Nuit. MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 6 Sept. Op de heden in ons Veilings lokaal, Warmoezierstraat 37-39, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 500-f 7.45 Eendeieren f 6.05-f 6.90 Oostburg, 8 Sept. Tarwe f 13 00-14.00 Rogge f 11.50-f 12.00 Gerst f 10.00-f 10 50 Haver f 8.75-f 9.00 Erwten f 13.—f 20.—. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN vm. nam Zaterdag 11 Sept 4.30 4 54 Zondag 12 4.59 5.23 Maandag 13 532 5 56 Dinsdag 14 6.09 6.33 Eerste Kwartier Woensdag 15 Sept. vm. 5.46 UoM voor Rijwielen snz. Zaterdag 11 Sept nam. 7.56 Zondag 12 7.54 Maandag 13 752 Dinsdag 14 7.49 Aard mburg, De verpach ting van stukjes tuingrond, voor particulier gebruik, vanwege de gemeente alhier gehouden, bracht niet het gewenschte resultaat op. Er was weinig liefhebberij, zoo dat de totale pachtsom ongeveer f 100 minder opbracht, dan thans, nu de grond als weiland ver huurd is. Blijkbaar is de behoefte aan dergelijke tuintjes niet zoo groot, als verondersteld werd. De verpachting is dan ook opgehouden, ten einde eerst met de Raad te overleggen. Vermoe delijk zal deze zich echter niet vereenigen met een verlies van f 900 in één pachttermijn, ten koste van de Gemeentekas. WateriAndkerkje, Eenige dagen geleden werd te Water- land-Oudcman de 70-jarige vrouw den H. door een auto aangereden, waarbij zij op slag gedood werd. Den chauffeur schijnt geen schuld te treffen. Watertandkepbje, Bij de begrafenis van den heer Iz. Con tant, in leven Wethouder en President Kerkvoogd alhier, werd o.a. namens den Burgemeester het woord gevoerd door den Secre taris. De oudste broeder van den ovetledene bedankte voor de groote deelneming. Oostburg. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw heeft bepaald, dat de ge wone keuringen van tot dekking bestemde hengsten in het najaar 1926, welke zullen geschieden door de Rijkscommissie voor de keuring van trekpaarden èn door de betrokken Stamboekcommissie, op 21 en 22 October a s. zullen worden gehouden alhier (alleen" voor hengsten type trekpaard) Oostburg. Aan de R. H. B. S. alhier is benoemd lot tijdelijk leeraar om onderwijs te geven in Staatsinrichting en Staathuis houdkunde de heerE. Lijsen, jur. candidaat te Utrecht. Oostburg. Het Mond- en Klauwzeer breidt zich alhier nog gestadig uit, tot op heden even wel zonder doodelijken afloop. Dezer dagen werd deze epide mische ziekte weer geconstateerd onder het vee van de landbou wers F. P. J. Dierkx en 1. de Zwart (Zuidzande). Oostburg. De Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid heeft voor de alhier gevestigde afdeeling „Het Platteland" tot werknemersbestuursleden van af- deelingen van bedrijfsverenigin gen voor de uitvoering der Land- bouwongevallenverzekering aan gewezen de heeren E. de Pauw te Waterlandkerkje, P. J. de Paepe te Schoondijke en P Maas te Biervliet. Zuidzande. Onder het vee van de veehouders D. Luteijn, P. Luteijn van der Meulen, C. Verhage, J. Leenhouts, Jac. Ver- hage en Z. Salomé, alien alhier is Mond- en Klauwzeer uitge broken, terwijl bij de landbou wers 1. Luteijn en P. Kools, waar onder het vee ook Mond- en Klauwzeer heerschte, respectie velijk zijn gestorven twee kalve ren en een koe. Ingezonden Mededeeling. Uw Hoofdhuid wordt vrij van roos en Uw haar wordt zacht en handelbaar indien U de gewoonte aan neemt om er des morgens een weinig door heen te wrijven Politierechter te Middelburg. Zitting van 7 Sept. De volgende zaken werden behandeld J. W., 28 j., slager te ljzen dijke, werd ten laste gelegd dat hij op 19 Juli j 1. te ljzendijke E. A. O. met zijn vuist een klap in zijn gezicht heeft gegeven. Eisch f 10 of 10 d. hechtenis. Uitspraak f 25 of 25 d. hechtenis. M. B C., huisvr. van A. R 29 j., te Sas van Gent, werd be klaagd dat zij op 22 Juli j.l. te Sas van Gent J. H. G. heeft beleedigd. Eisch vrijspraak, uit spraak idem. P. C. d B., 38 j., caféhouder te Breskens, werd ten laste ge legd, dat hij op 23 j 1. te Bres kens J. v. d. V. heeft beleedigd. Eisch f 15 of 15 dagen hecht., uitspraak idem. J. C. d. V., 37 jZaamslag, werd beklaagd, dat hij op 14 Juli j 1. te Ter Neuzen A. v. F. heeft geschopt. Eisch f 10 of 10 d h., uitspraak idem. L. V„ 53 j., veldarbeider te Ossenisse, werd ten laste gelegd, dat hij op 18 Juli j.l. te Ossenisse M. de K. heeft beleedigd. Eisch f 10 of 10 d. h., uitspraak idem. J. V 55 j., landbouwersknecht te Stoppeldijk, werd beklaagd dat hij op 10 Juli j.l. aldaar A. v. P. heeft mishandeld. Eisch f 15 of 15 d. h., uitspraak idem. P. V., 30 j., schipper, Papen- drecht, werd beklaagd, dat hij op 26 Juli j.l. te Ter Neuzen H. W. met een scheepshaak heeft gestompt en geslagen. Eisch f 20 of 20 d. hechtenis, uitspraak idem, HOOFDPLAAT. Geboorten. Augustus. Johan- nis Jacobus, z van E. Tange en Eledi de Paauw. AugustinusJo hannes, z van P. A. Blaakman en M M. Termont. Johannes Eduardus, z van E C Seijneael en M. S. de Wever. Johannes Theophiel, z. van L L Martens en J Rijckaert. Chistina Maria, d van A Boone en C. Rijckaert. Camilla Rosalia, d van Cl. van Acker en A Lecluijze. Maria Margaretha d van B J de Wever en A van Pammelen. Overlijden. Augustus. Stephanie Weijne, 67 j., echtgenoote van A C Maes. SPORT. DUIVENSPORT. De Bond van Postduivenlief- hebbers in Zeeuwsch-vlaanderen W. D. hield op Zondag, 5 Sep tember 1926 een wedvlucht uit Breteuil, met 121 duiven. De duiven weiden in vrijheid gesteld te 9,2 uur voorm. met Zuid Westenwind. De eerste prijswinnende duif arriveeerde te Sluis, op een af stand van 202,37 K. M met een snelheid van 1228.5 M per mi nuut, op 11.46 44. uur. De laatste of 31ste prijswin nende duif arriveerde te Oostburg op een afstand van 207.28 K. M. met een snelheid van 1180,4 M per minuut, op 11.57.36 uur. De eerste 15 prijswinners wa ren: le, R. van de Voorde, Sluis; 2e en 4e C. de Meijer, Sluis; 3e, J. Wage, Zuidzande; 5e, A. P. Buijze, Retranchement; 6e, 13e en 14e, M. Mabesoone, Oostburg; 7e, Jac. Buijck, Oostburg; 8e, J. den Hollander, Oostburg; 9e en lie R van de Voorde, Sluis; 10e J. P. Duste Oostburg; 12e, F. Yntema. Oostburg; 15e J. Sim pelaar, Oostburg. OVER BOORD GESLAGEN. Woensdagnacht sloeg de 19- jarige J. v. B., varende op de Am. 44 uit Arnemuiden, op zee bevangen door een duizeling overboord en verdronk, zijn lijk is nog niet gevonden. EEN BRUTALE 1NKL1MMER GEVAT. Donderdagavond bemerkte een chauffeur te Amsterdam, die om een uur of negen met zijn wagen voor Hotel Adlon Unter den Lin den, stond te wachten, dat een jongeman bezig was heel lang zaam tegen den buitenmuur van het hotel naar boven te klaute ren. De politie werd gewaar schuwd, zoodat de inklimmer,toen hij door het open raam een lo geerkamer binnenstapte, meteen werd gegrepen. Een Nederlander, die voor het hotel op straat stond te wach ten, werd eveneens gearresteerd, onder verdenking, dat hij daar stond om voor den inbreker de wacht te houden. De man wist echter dadelijk zijn onschuld aan te toonen. SPOORWEGONGELUK BIJ „DE VINK". De trein no. 518, die om 2 u. 21 uit Rotterdam naar Amster dam is vertrokken, is Donderdag middag bij „De Vink", tusschen Voorschoten en Leiden ontspoord. De locomotief werd dwars over het spoor geworpen. De locomo tief werd dwars over het spoor geworpen. De goederenwagen en het eerste personenrijtuig zijn versplinterd. Het tweede perso nenrijtuig werd op de hoeken ingedrukt en ligt over den dijk in de sloot. Drie personen zijn gedood, tien zwaar en velen licht gewond. Dood zijn: De heer D. Lobo en mevr. Greta Lobo—Braakensiek te Amsterdam De identiteit van laatstge noemde kon aanvankelijk door de vreeselijke verminking van het lijk niet worden vastgesteld. Voor zoover de politie thans kan nagaan is het vrijwel zeker, dat de bekende actrice bij deze spoorwegramp is omgekomen. Het derde slachtoffer is de 44- jarige chef-machinist L. van Rhoon uit Amsterdam. De onge lukkige laat een weduwe en twee kinderen na. Voor zoover te Leiden ver pleegd volgt hieronder de lijst der gewonden: Mevr. L. Eich- strien uit Berlijn, zeer ernstig. Het vier-jarige meisje Christine Barthen, wonende in de De Ge- nestetstraat 89. Leiden, niet ernstig. Mevr. Van Raalte—Ommering, uit Vlaardingen, niet ernstig. J Hagemans, uit Zoeterwoude, ernstig. J. J. Metz wonende Bergweg 226, Rotterdam, ernstig. A de Vries, wonende Sar- phatiestraat 99, Amsterdam, niet ernstig. Mej. Van Schaick, wonende Breestraat 119, Leiden, ernstig. Mevr. Schweiger—Harms, wo nende 2e Jan van der Heyden- straat, Amsterdam, niet ernstig. Mej. Bont, Leiden, niet ernstig. De leerling-machinist K. van Ettikoven. wonende Verhoeven- straat 45, Amersfoort, zeer ernstig. Wij vernemen, dat Ettikoven na het ongeluk steeds bij kennis is gebleven een zeer groot deel van het lichaam is echter ver brand, zoodat zijn toestand vrij wel hopeloos moet worden ge acht. DE SPOORWEG-MIJ OPGELICHT. Door handige samenwerking hebben een Roemeensch en een Berlijnsch koopman, benevens een Litausch spoorwegambtenaar, kans gezien de Duitsche spoor wegmaatschappij op te lichten voor 400.000 Mark. Onder den naam van een groote Amerikaansche machinefabriek werden van Berlijn over Tilsit naar Memel machine-onderdeelen en electriciteitsartikelen per spoor gezonden. Van Berlijn naar Til sit gingen de zendingen gewoon als vrachtgoed.Te Tilsit verscheen echter de Berlijnsche koopman op het goederenbureau en liet het vrachtgoed verder tegen rembours doorzenden, zoodat de ontvanger de goederen in handen zou krijgen tegen betaling van het verschuldigde, waarvan dan het station van afzending tele grafisch in kennis werd gesteld, waarna men dan afrekende met den afzender. De verrekening echter tusschen beide stations duurt bij zulk een rembours- verzending soms een paar weken. De groote zwendel is aan het licht gekomen, doordat men te Tilsit eindelijk het ontbreken van geldbedragen in de Memeier af rekening opmerkte en de zaak onderzocht werd. De Litausche ambtenaar op 't goederenbureau te Memel placht bij de zendingen van zijn twee vrienden in Berlijn de dienst- telegrammen naar Tilsit te zen den, dat de ontvanger betaald had en dat de uitbetaling aan den afzender dus kon plaats hebben. Daarnevens vervalschte hij de afrekeningen. Toen de oplichterij aan het licht kwam, was het edele drietal spoorloos verdwenen. Zondag is de Litauer te Ztirich gearresteerd. De recherche zoekt nog zijn beide medewerkers. SCHOKKEND VOORVAL. De passagiers van het stoom schip „Orbita" van de Royal Mail Steam packet Cy., die Dins dag te Southampton aankwamen uit New-York, hadden een schok kend voorval te vertellen. Twee dagen na het vertrek uit New- York bevond zich in het scheeps hospitaal de tweede machinist A. H. Sanders. Daar de man overspannen was, werd er voort durend bij hem de wacht gehou den door twee leden van de bemanning, 's Middags om drie uur, toen voor de ventilatie de deur van de ziekenzaal aanstond, ontsnapte Sanders uit zijn bed en uit de zaal. Hij vloog de trap op naar dek, achtervolgd door de bewakers. Sanders wilde over de verschansing in zee springen, toen de bewaker hem te pakken kregen en omvertrokken. Maar de zieke was een groote stevige kerel; hij schudde de beide man- nan van zich af en slaagde er in, den spropg in zee te doen, ten aanschouwe van tal van passagiers en anderen. Onmid dellijk liet de kapitein volle kracht achteruit slaan en stil houden bij de plek waar Sanders in zee moest liggen. De man een uitstekend zwemmer werd echter niet meer gezien. Wel een haai, die er rondzwom. HET SPOORWEG-ONGELUK BIJ HANNOVER. De correspondent van het Hbld. meldt: Dinsdagmorgen werd reeds bericht, dat de beide jeugdige misdadigers, die eenige weken geleden den D-trein Berlijn- Hannover lieten ontsporen, zoo dat 21 menschen gedood werden, Maandagnacht zijn gearresteerd. Beiden, zoowel Schlesinger als Weber, hebben in den loop van deu dag bekend. Schlesinger was reeds Dinsdagmorgen bereid, de volle waarheid te zeggen, daaren tegen bleef Weber tot Dinsdag middag halfvier ontkennen, maar viel door de mand, toen men hem de bekentenis van zijn vriend Schlesinger voorlas. Beide jonge mannen zijn van goede familie en hebben eenige jaren middelbaar onderwijs ge noten. Weber was electriciën en Schlesinger huisonderwijzer en muziekleeraar. Werkloosheid nu dwong hen tot bedelenen landloopen. Honger bracht hen er toe aanvallen op voorbijrij- rijdende auto's te doen, die ech ter mislukten. Eindelijk besloten ze in di wachtkamer van het station Lehrke samen met de gebroeders Walther een plan voor de ontsporing van een D-trein uit te werken, om daarna de slachtoffers te berooven. Schle singer hoopte met dat geld zijn studiën te kunnen voortzetten. Willy Weber trok zich terug, maar bleef met het plan op de hoogte eveneens schijnt dit het geval te zijn met een meisje uit Leifre (waar het ongeluk ge schiedde), dat met Willy Weber betrekkingen had aangeknoopt. De technici, die na de ramp verklaarden dat minstens twee misdadigers in het spel waren geweest, hebben dus gelijk ge kregen. Men zal zich de bijzonderhe den van de ramp nog herinneren. Ik schreef toen, dat onder alle omstandigheden kon worden aan genomen, dat de reizigers van den D trein Berlijn-Amsterdam, die negen minuten vroeger was gepasseerd, aan levensgevaar zijn ontsnapt. Het is echter nog erger ge weest, dan ik kon verwachten. De beide mannen hadden juist het plan, dezen Amsterdamschen trein te doen derailleeren. Ze hadden een schroevendraaier op de spoorlijn gevonden en een tweede, zwaardere, uit een blok huis gestolen. Zoo dikwijls er een trein voorbijreed, doken ze aan den slootkant weg. Toen de Amsterdamsche trein naderde, meenden ze inderdaad met hun werk gereed te zijn. Alle schroe ven waren reeds weggenomen, eveneens de verbindingsstukken. De nachttrein Berlijn—Amsterdam schokte wel duidelijk waarneem baar op deze zwakke plek, maar bleef toch in de rails. Daarop bogen de beide misdadigers de rails uiteen en drukten er een steen tusschen, met het gevolg dat de trein Berlijn—Keulen, die daarna kwam, inderdaad ontspoor de. Toen de ramp geschied was en de kreten der verongelukten weerklonken, zonk beiden de moed in de schoenen en ze vlucht ten weg. Een kwartier later kwa men ze terug, maar toen was er reeds verlichting aanwezig en zooveel personeel, dat ze het niet waagden, op roof uit te gaan. Be halve de beide hoofdschuldigen bevindt zich nog een derde per soon in arrest. Naar het meisje uit Leiferde wordt gezocht. Willy Weber heeft op eenigs- zins dramatische wijze en wel op het graf van zijn vader, zijn be kentenis aan een vriend afgelega, die hem daarop, gelijk reeds is gemeld, bij de politie aangaf. De Deutsche Reichsbahngesel - schaft heeft medegedeeld dat ze, ofschoon thans gebleken is, dat de ramp aan misdaad is te wijten, bereid is, de volle schadever goeding aan alle benadeelden uit te keeren. Tot welke politieke partij de beide misdadigers behooren heb ben de Berlijnsche bladen, won derlijk genoeg, nog niet ontdekt. Alleen de rechtsradicale „Deut sche Zeitung" knoopt aan het

Breskensche Courant | 1926 | | pagina 2