Ms®! NilWS. Voor de Jeugd. Week-Menu. Rechtszaken. Gemengd Nieuwe POST- EN TELEGRAAF DIENST. Braaitans. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin zal het postkantoor al hier, alsmede de bij- en hulp- postkantoren en poststations voor zoover den postdienst betreft, voor het publiek niet later open gesteld zijn dan tot 2 uur nam. Voor busrechthouders blijft als op andere werkdagen de gelegen heid bestaan hun stukken at te halen. In het bijzonder wordt er de aandacht op gevestigd dat op dien dag de kantoren gesloten zullen zijn voor den postchèque- en girodienst, de behandeling van postwissels, postbewijzen en quitantiën en de distributie van pasmunt. Voor het aannemen van stor tingen op postrekeningen waar van spoedbericht of spoedbehan- deling wordt gevraagd en voor het uitbetalen van chèques waar van de adviezen zijn voorzien van de aanteekening tot spoed- behandeling alsmede voor het aannemen en uitbetalen van tele grafische postwissels zullen de kantoren echter geopend blijven. Sluis Zooals men weet moet men tegenwoordig in-en uitstap pen ir. de Belgische en Holland sche trams op een emplacement, dat een eind verwijderd is van de vroegere standplaats. Woens dagavond nu wachtte daar een Engelsch dame, die met den ver anderden toestand nog niet op de hoogte was. Toen de Bel gische .tram eindelijk van het nieuwe emplacement vertrok en haar voorbijreed, wenkte ze den conducteur, dat ze beslist mee moest. Deze scheen het echter niet op te merken. Althans, de tram reed door. Daarom liep ze de tram achterna en wilde op een treeplank springen, maar, zooals het meestal gaat, ze sprong mis, zoodat ze op den grond sloeg. De tram stopte hierop direct en nam de dame, die aan de armen gewond was mee. Een uur later wilde een groepje vreemdelingen uit roeien gaan, Nu zijn de aanlegplaatsen nogal gevaarlijk en de bootjes zelve wankel. Eén der roeiliefhebbers stapte wat forsch in, het bootje begon te schommelen en eer men erg in had, lag hij in het water te spartelen. Direct was een groot aantal nieuwsgierigen present en werd de reddende hand toegestoken, zoodat hij er met den schrik en een nat pak afkwam. Sluis. Zondag jl. zou een zwemwedstrijd worden gehouden. Evenwel had men vergeten, toe stemming aan te vragen. Toen dit alsnog werd gedaan, kon de Burgemeester om de wijze waar op de wedstrijd was georgani seerd, geen toestemming verlee- nen, zoodat het voor de Sluize- naars op een groote teleurstelling uitliep. Oostburg. Onder het vee van den landbouwer W. van As alhier is mond- en klauwzeer geconstateerd. Oostburg. Vanwege de N V. Brandspuitenfabriek, voorheen A. Bikkers en Zoon te Rotterdam, zal op Donderdag 2 September a.s. des voormiddags 10 uur, alhier een demonstratie worden gehouden met een Ford-Auto- biel-Motoi brandspuit. Oostburg. De buitengewoon vrijw. Ser ;eant A. Herweijer, is met ingan* van 16 Augustus j.l. bevorderd tot Sergeant Majoor- Instructeu, van het Motorkorps afdeehng Zeeland. Schoc ndijke. Donderdag morgen ve gaderde de Raad onzer gemeente, waarbij alle leden tegenwoordig waren. De notulen der vorigvergadering worden onverande d vastgesteld. In de b-rgrooting 1925 worden eenige w jzigingen aangebracht. Tot zett :rs worden benoemd de aftredende heeren J van Male en W. J. Lee ihouts en tot plaats vervanger! de heeren P. 1. Ris- Beeuw en P. A. de Ligny. De Geneen'e-rekening wordt voorloopig vastgesteld in ont vang op f 68919.49 en in uitgaaf op 153867.66'/^, alzoo met een batig saldo van f 15041,82'/j, ter wijl het batig saldo een kapitaal- dienst bedraagt van f 250. De begrooling voor 1926 wordt den Raad aangeboden. Bij de begrooting der rekening werd door de leden algemeen geklaagd over de onbillijkheid der maximale belasting aan de P. Z. E. M. omtrent de afname van Electrische stroom. Na rondvraag wordt de ver gadering gesloten. Schoondijke. Wij verwij zen naar achterstaande adverten tie omtrent de te houden Floralia tentoonstelling. Schoondijke. Te Zeist is op 70 jarigen leeftijd overleden ds. A. H. op 't Holt, Geref. pre dikant, die van 1881 1883 alhier stond. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Zondag 29 Aug. 1926. Biervliet v 10 u ds Vrijlandt. Breskens v. 9.30 ds Bremer. Bediening H. Avondmaal. n. 1.30 Geen Zondagschool n. 2 u ds Bremer. Afscheid. Groede n 2.30 u ds Vrijlandt. Nieuwvl. Geen dienst. Schoondijke v 10 u ds Scholte. Waterlandk n 2.30 ds Castelein ijzendijke v 10 u ds Castelein. Evangelisatie Oostburg. Geen Godsdienstoefening. Ev. Luth. Gem. Groede. vm 10 u ds van Bemmel van Hoorn. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN vm. nam Zaterdag 28 Aug nam. 8.28 Zondag 29 8.26 Maandag 30 824 Dinsdag 3i n 8.22 L. Kwartier Maandag 30 Aug. vm. 6.30 Lieht «oor Rijwielen an z. Zaterdag 28 Aug 526 5 50 Zondag 29 6.14 6.38 Maandag 30 7.07 7.3 Dinsdag 31 810 834 MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 24 Aug. Op de heden in ons Veilings lokaal, Warmoezierstraat 37-39, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 5 85 f 8.15 Eendeieren f 6.20-f 7.10 Aangevoerd 115000 stuks. Oostburg, 25 Aug. Tarwe f 12 50-13.50 Rogge f 9.50-f 10.00 Gerst f 9.75-f 10. Haver f 9.00-f 10—, Erwten f 13.00-f 18.00 3e Serie nr. 7. Ik ben een nuttig man en wordt met negen letters geschreven. 4 2 5 6 is een werkzaam diertje. 1 6 8 7 is een voertuig. 5 4 3 5 6 wordt dagelijks door de meid gebruikt. 7 5 9 is de zegsman van alle kwaad. Opl. nr. 5. a. Het woord buurt is zoo lang, omdat de eerste letter een „uur" van de laatste verwijderd is. b. 2 pond -|- 1 M is 1 Kilo Meter is 1 K. M. Goede opl. ontv. van BreskensJ S. QroedeJ B. BRUGGE. Cinema „Vieux Bruges", Van Zaterdag 28 tot Donderdag 2 Sept. Ie Sally, fille de cirque. 2e Guillaume Teil. SPORT De posfduivenvereeniging te Schoondijke hield een wedvlucht uit Aras. De duiven werden gelost te 8,16. De eerste prijswinnende duif arriveerde te Schoondijke op een afstand van 135,95 K. M. met een snelheid van 962 M per mu- nuut op 10.34.06 uur. De laatste of 46ste prijswin nende duif arriveerde te Kruisdijk (Groede) op een afstand van 131,87 K. M. met een snelheid van 858,6 M per minuut te 10,52.01 uur. De eerste prijswinner was J. de Coninck te Schoondijke. De Bond van Postduivenlief- hebbers in Zeeuwsch Vlaanderen W. D. hield op Zondag, 22 Au gust.s jl. een wedvlucht uit Bre- teuil met 142 duiven. De duiven werden gelost te 7 uur voormiddag, met een sterke Westenwind. De eerste prijswinnende duif arriveerde te Oostburg, op een afstand van 207,25 K. M. met een snelheid van 1259,4 M per minuut, op 9.44 34 nur De laatste of 38ste prijswin nende duif arriveerde te Aarden- burg, op een afstand van 200,85 K. M. met een snelheid van 1151,5 M per minuut, op 9.54.25 uur. De eerste prijswinner was J. Simpelaar te Oostburg. Politierechter te Middelburg. Zitting van 24 Aug. De volgende zaken werden behandeld J. R. v. L. 49 j., landbouwer te Zaamslag, was gedagvaard ter zake dat hij aldaar op 14 juli aldaar opzettelijk 2 antieke por- celeinen koetjes waarop door deurwaarder Huineman beslag was gelegd, aan dat beslag heeft onttrokken, weggevoerd en ze te Ter Neuzen heeft verkocht. Eisch 1 maand gev. straf. K. R. G. Z42 j., schipper te Lobith, werd ten laste gelegd, dat hij op 11 Juli j.l. te Ter Neuzen, als schipper op het schip Leo pold Marianie Lobith 3 van de lading steenkolen of steenkool- briquetten zich heeft toegeëigend. Eisch 1 maand gev. straf. F 31 j., metaalwerker, zon der- bekende woonplaats, gedeti neerd, werd beklaagd dat hij in den nacht van 22 op 23 Juli te Vlissingen een jas, broek en witte schoenen, een zakdoek, paar sokken, 2 overhemden, een gor del, 5 witte boorden en 2 petten toebehoorende aan M. S. heeft weggenomen. Eisch 2 maanden gev. straf. E. M51 j., werkman te Ste- kene (B.) werd ten laste gelegd, dat hij te Ter Neuzen in den nacht van 15 op 16 Juli eenige kippen en kuikens toebehoorende aan P. L. L. heeft willen stelen, hetgeen werd verhinderd door den eigenaar, die den verdachte heeft gevat en aangetroffen en hem aan de politie overgegeven. Eisch 8 maanden gev. straf. Iiig-esBoncleix. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur. Zaken van algemeen belang zal ik nooit zonder naamteeke- ning in een blad behandelen, waarmee ik een gedeelte van 't lezend publiek van zijn dwaling wil terug brengen, als zou ik de „lezer" zijn, die „de maximum snelheid" aan het rollen heeft gebracht en die in een volgend nummer bakzeil moest halen. Schoondijke. F. H. OD1NK. Landbouw. INKUILEN VAN SUIKERBIETENKOPPEN. In het „Landbouwblad voor Zeeland en N. - B." deelt de rijksveeconsulent te Middelburg, de heer Zwagerman, mede dat op grond van vele onderzoekingen omtrent de meest doelmatige in kuiling van suikerbietenkoppen en bladeren welke zooals be kend een groote voedingswaarde voor het vee hebben kan worden gezegd dat de hoofd voorwaarden voor een goede in kuiling zijn: 1. voorkoming van sapverlies; 2. vaste opstapeling en 3. luchtafsluiting en voorkoming van inregenen. Aan deze voorwaarden is het best voldaan in silo's. Hierbij staat men echter voor de volgen de vragen: 1. Welke silo's passen het best voor de bedrijfsomstandigheden der suikerbieten-verbouwers? (Vorm, materiaal, afmetingen kost prijs, enz). 2 Welke verliezen treden op bij inkuiling in den grond, welke bij inkuiling in silo's? De Bond van Coöperatieve Suikerfabrieken stelde een krediet beschikbaar om de kosten aan dit onderzoek verbonden, te be strijden. Dit kan echter zonder medewerking van de praktijk niet geschieden. Wie over het bouwen van een silo denkt, wordt daarom vriendelijk verzocht, zich met bovengenoemden consulent ten spoedigste in verbinding te stellen. KIND UIT DEN TREIN GEVALLEN. Even voor het station Veenen daal, H. IJ. S. M, ging Zondag plotseling een portier los van een der coupè's van den trein die 6.50 daar arriveert, waardoor een jongentje van ongeveer 5 jaar uit den in vollen gang zijnden trein viel. De vader van het ventje trok onmiddellijk aan de noodrem. Na eenig zoeken werd het knaapje gevonden en met den trein naar t s ation vervoerd. Een geneesheer, die spoedig ter plaatse was, constateerde geen ernstige kneuzingen. Na verbon den te zijn kon het kind met den eerstvolgenden trein de reis voortzetten. De portieren waren met dub bele sluiting. Op welke manier het portier is opengegaan is nog een raadsel. EEN SCHAT IN EEN RIJWIEL. Bij een fietshandelaar aan den Gouwluischen weg te Alphen aan den Rijn werd vorige week een oud rijwiel ter reparatie ge bracht. Toen het karretje onder handen werd genomen en het stuur was verwijderd, kwamen er tot de verrassing van den repa rateur eenige zilverbons van f 1 te voorschijn. Dit gaf hem aan leiding het rijwiel aan een meer grondig onderzoek te onderwer pen en weldra was het bedrag tot f 40 aangegroeid. Het rijwiel werd na deze vondst gerepareerd, doch voor alle zekerheid onder zocht de man het nog verder. Inderdaad bleek de fiets nog grooter schat te bevatten; uit de stang onder het zadel kwamen geldswaardige papieren tot een bedrag van f 250 benevens fami lieportretten te voorschijn. De rijwielreparateur stelde den ge lukkigen bezitter van het rijwiel in kennis van de vondst, die zulks niet anders kon verklaren, dan dat een thans overleden fa milielid het geld op deze zon derlinge wijze had opgeborgen. HET WONDER. Het Hand. schrijft De kleine man in de spreek kamer bracht een berichtje. Een nieuwtje dat hij graag in het Avondblad nog geplaatst wilde zien. Hij vertelde het in zijn eigen taaltje, dat wij moeilijk, zonder phonetisch te worden, kunnen weergeven. Maar wat hij vertelde mag toch wel een wonder heeten. Zijn vrouw, zeide hij, was negen jaren blind geweest Ste keblind, En nu was zij gister avond naar den haarknipper gegaan om zich een polkakop te laten geven. Toen de kapper het haar had geknipt, kreeg de ge kortwiekte een au de colognebe- sprenkeling. Laten wij het een friction noemen. De kapper han teerde blijkbaar de flesch wat stuntelig, groote spatten vlogen de vrouw in het gelaat, vulden haar oogen, en.sinds die au de colognebehandeling heeft de blinde haar gezichtsvermogen volkomen terug gekregen „Ik zou dat wonder zoo graag in de krant willen hebben", zei de kleine, schamele man. „Van avond nog", en hij gaf zijn naam en adres en noemde den naam van den kapper. Als het waar is!Is het geen wonder? DE GEFORCEERDE AFSTANDSMARSCH. Generaal majoor De Quaij, commandant van de Ille Divisie, heeft Dinsdag in verband met den beruchten marsch van het 13e regiment Infanterie een onder zoek ingesteld en verschillende personen gehoord, meldt de „Telegraaf". GEEN CARNAVAL TE SAS VAN GENT. Verleden jaar verbood de Bur gemeester van Sas van Gent het Carnavalsfeest in verband met de daling van het peil daarvan en tevens met het oog op de groote werkloosheid. De gemeenteraad nam in Jan 1926 met 4 tegen 3 stemmen op voorstel van de wet houders het besluit wel maske rade toe te laten, doch de Bur gemeester voerde dit besluit niet uit en verzocht de Kroon dit be sluit te vernietigen. Thans heeft de Kroon het be sluit van den raad vernietigd, omdat daardoor een uitzondering zou worden gemaakt op het al gemeen geldend principe, dat het toezicht tot die soort van vermakelijkheden aan den Bur gemeester wordt opgedragen. EEN OUDE MOLEN GERED' Een der betrekkelijk weinige oude korenmolens in oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, namenlijk die te Groenendijk gemeente Hon- tenisse werd met verdwijnen be dreigd. Reeds waren de wieken er af genomen en de berg, waar op de molen staat ten deele af gegraven. Thans wordt vernomen, dat de Vereeniging tot behoud van' onze molens deze molen heeft aangekocht en hem weer geheel in den ouden toestand zal terugbrengen. HET SPOORWEGONGELUK BIJ HANNOVER. 24 Augustus. Eventueele schuldigen aan het spoorwegongeluk bij Hannover zijn nog niet gevonden. Telkens weer worden verdachten gear resteerd, doch de meesten zijn er in geslaagd"hun alibi te be wijzen. Thans zijn twee personen gevat, die geen alibi hebben en die in de buurt van het ongeluk vertoefd hebben. Het V. D.-bureau geeft nog de volgende bijzonderheden. Naar van welingelichte zijde wordt medegedeeld, is het de Hannoversche politie gelukt twee belangrijke arrestaties te doenii verband met den aanslag op de r D-trein Berlijn—Keulen. In dei omtrek van Leiferde werden twee lieden aangehouden, die er ver dacht uitzagen. Reeds bij het eerste verhoer werd de politie in haar vermoe dens versterkt, daar de arres tanten vaak tegenstrijdig ware.i in hun beweringen en tenslotte elkander beschuldigden meer va t den aanslag af te weten. Eender gearresteerden werd daarop naar Hannover overgebracht waar hij verder in verhoor zal worden genomen. De beide gearresteerden zij n te slechter naam en faam bekende individuen, die reeds meerdere malen met de politie in aanraking zijn geweest. De politie is o: het spoor van deze lieden ge komen door aanwijzingen vat ontslagen tuchthuls-gevangenet die mededeelden.dat zij gehoor f hadden, dat twee medegevange nen kort vóór hun ontslag ds mogelijkheid van een spoorweg - aanslag bespraken. 26 Aug. De aanslag op dei trein in de nabijheid van Berlij i is thans opgehelderd. Daders zijn drie van huis weggeloope t jongens van 15 jaar en nog jon ger, die over het ongeluk bij Hannover gelezen hadden e „ook eens een ontsporing wilde

Breskensche Courant | 1926 | | pagina 2