Uitslag Loting Nationale Militie. Week-Menu. Rechtszaken. Voor de Jeugd. Gemengd Nieuws kan dan als werkverschaffing dienen. Zonder hoofdelijke stem ming wordt daarop het voorstel van B en W tot het verpachten van tuingrond aangenomen. Ook wordt nog het verzoek van den heer M. de Roos ingewilligd. Bij rondvraag merkt de heer Van der Hooft op, dat hij met genoegen het gemeenteverslag heeft gelezen, doch dat het hem bevreemdt, dat waar wij in onze gemeente een opbloeiende fruit teelt hebben, hierover met geen enkel woord is gesproken. De Burgemeester merkt op, dat beknoptheid gewenscht is, doch da; de leden bij een vol gend verslag steeds schriftelijk aanvullingen kunnen indienen. Waarschuwing. Het schijnt, dat de zoogenaamde Zigeuners weer in ons district aanwezig zijn, Men zij gewaarschuwd tegen het inwisselen van geldstukken met bepaald jaartal. Breskens. Een tweetal pro pagandisten zijn reeds eenige dagen bezig door persoonlijk bezoek „De Nieuwe Natuur geneeswijze" van Bilz in te voeren. Met honderden illustraties in de tekst, een groot aantal platen in kleurendruk en verscheidene mo dellen over den bouw van het menschélijk lichaam en zijn or ganen is dit werk het beste, dat op het gebied der Natuurgenees kunde verschenen is. Raadpleging naast medische hulp is het doel, terwijl het boek zelve aangeeft, in welke gevallen men zich direct tot den geneesheer wenden moet. IJzendijke. Eerste luite nant P. P. C. van Rijen, van het 14e reg. inf. en gedetacheerd bij den vrijwilligen landstorm alhier, wordt van 24 tot en met 27 de zer gedetacheerd te Bergen op Zoom tot het bijwonen der ver- volgoefeningen van de VI infan teriebrigade. Cadzand» Welke onderne mende zakenman zal het het eerst aandurven, hier een flink Badhotel te plaatsen? Alles wijst er toch op dat onze gemeente als badplaats vooruitgaat. Konden wij eenige weken geleden het drukke bezoek van vele vreemdelingen in auto's e. d. melden, deze drukte blijft nog steeds aanhouden. Ook ple zierjachten bezoeken onze haven. Zoo kwamen er Zondag j.l. weer drie. Te verwachten is, dat door de tramlijn die drukte nog ver meerderen zal. Cadzand. Het mond- en klauwzeer breidt zich in deze gemeente nog gestadig uit. Gis teren werd aangifte gedaan van het 22e geval. Cadzand. Dinsdag geraakte door uitwijken de landbouwer L. G. alhier met zijn wagen vlas bekneld tegen een paal van het electrische geleidingsnet. Daar hij niet voor- of achteruit kon, moest hij overladen. Gelukkig liep alles hiermee af, wat met die korte dissels niet altijd het geval is. Zuidzande. Onder het vee van de landbouwers D. Luteijn en C. C. Verhage alhier is mond en klauwzeer uitgebroken. Zuidzande, Woensdag is alhier afgekondigd de wijziging der politieverordening, waarbij het o. m verboden is om des nachts honden, zonder opzicht of geleide, op en buiten de open bare straten en pleinen te laten loopen, zoodat deze verordening op a s. Zaterdag in werking treedt. Zuidzande. Tijdens het on weer dat in den nacht van Maan dag op Dinsdag boven deze ge meente woedde, is een rund van den landbouwer 1. L., dat zich in een weide bevond, door den bliksem doodgeslagen Assurantie dekt de schade. Boefcbeapreking. Van de Handelmaatschappij R. S. Stokvis en Zonen ontvingen wij een handig boekje over Ideal Motorolie. In smakelijken vorm geeft het ht t gebruik enz. derolie aan Op aanvraag zendt genoem de Mij het gaarne aan alle be langstellenden toe. School- on Kerknieuws. Breskens. Voor het examen Duitsch, Lager Onderwijs, is te Utrecht geslaagd mej. P. M. Ris- seeuw, alhier. Lichting 1927. BRESKENS. 1 Iz. van de Velde 2 A Quaars 3 L Vermeulen 4 G J Erasmus 5 1 Wisse 6 D Keijmel 7 J van den Heuvel 8 F van den Broecke 9 C van de Sande 10 W van Haneghem 11 P Mookhoek 12 A Vermeulen 13 P Jacobs 14 Iz. Klaaijsen 15 J Jongman 16 J van Hou te 17 W Fenijn 18 J de Baare 19 W Dusebout 20 P Bril 21 O van Quekelberghe CADZAND. 1 P Plog 2 J Vasseur, voorl. vrijgest. brd 3 H v d Vijver 4 1 de Neef 5 W Blok 6 A van Akker 7 J Cappon 8 1 v d Walle. voorl. vrijgest brd SCHOOND1JKE. 1 J de Feijter 2 E Steijaert 3 Fr. Poissonnier 4 J Ie Grand 5 W Odink 6 C van Hoeve 7 A Dieleman 8 I de Groote 9 I Clarisse. 10 P Jansen 11 M Willemsen 12 A Versprille 13 J Kindts 14 J Huijgh GROEDE. 1 C van Acker 2 A Boeije 3 H Haartsen 4 A Neuféglise 5 L van 't Westeinde 6 J van Dierendonck 7 P Boeije 8 lz. Becu 9 I Christiaansen 10 Iz. van Male 11 C Brakman 12 M Robijn 13 J van den Bossche 14 lz. de Lijzer N1EUWVL1ET. 1 P Cruson OOSTBURG. 1 J van de Plassche 2 A van Dixhoorn 3 C Ververs 4 J van Noppen 5 P Temmerman 6 P de Pon 7 A Boidin 8 L Mabesoone 9 J Stuy 10 J Verplanke 11 A Risseeuw 12 A de Kant 13 A Bouwens 14 J van Hulle 15 J Dhaenens 16 G Fieret 17 S de Kok 18 G Fijnaut 19 J Boeije 20 W van der Hooft 21 J van der Hooft 22 E de Meijer 23 G Modde 24 A Kolijn Hoogwatergetij Breskens. DAGEN vm. nam. Zaterdag 21 Aug 12.12 12.36 Zondag 22 1.03 1.27 Maandag 23 130 1.54 Dinsdag 24 2.20 2.44 Volle Maan Maandag 23 Aug, nam. 1.57 Licht wooi' Rl|wi*!«i> snz. Zaterdag 21 Aug nam. 8.43 Zondag 22 8.41 Maandag 23 8.39 Dinsdag 24 8 37 Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Zondag 22 Aug. 1926. Biervliet v 10 u ds Vrijlandt. Breskens v. 9.30 ds Bremer. n. 1.30 Zondagschool. n. 5 30 ds Bremer. Groede n 2 u ds Bremer. Nieuwvl. n 2.30 ds de Puy. Schoondijke v 10 u ds Castelein. Waterlandk n 2.30 ds Scholte, IJzendijke v 10 u ds Castelein. Evangelisatie Oostburg. nm 2 u ds Vrijlandt. Ev. Luth. Gem. Groede. vm 10 u ds Bieger, van Vlissingen. MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 17 Aug. Op de heden in ons Veilings lokaal, Warmoezierstraat 37-39, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 350-f 8.35 Eendeieren f 5.50-f 6.65 Aangevoerd 130000 stuks. BRUGGE. Cinema „Vieux Bruges", Van Zaterdag 21 tot Donderdag 26 Aug. Salammbo. Ingezonden. Buiten verantwoordelijkheid der JRedactie. Mijnheer de Redacteur. Mag ik nogmaals een klein plaatsje Bij voorbaat dank. Nu ik door Uw bemiddeling van de betrokken ambtenaren verneem, om welke reden de be wuste auto-val onzichtbaar moet worden opgesteld, verheugt het mij, mijn schrijven van Woensdag j.l. te kunnen intrekken. De Lezer van uw blad. Schoondijke, 19 Aug. '26. BIJSCHRIFT VAN DE REDACTIE De verklaring der betrokken ambtenaren komt in het kort hierop neerStellen wij ons zichtbaar op, dan moeten wij geheele dagen op onze post staan, want de hardrijder weet dan als hij ons niet ziet, dat hij gerust de maximum-snelheid overschrijden kan. Zoodoende zou iedere ge meente, alleen voor het verkeer, een vast stel van 3 ambtenaren moeten bezitten. Om dit te ont zeilen moeten we ons verdekt opstellen, om een hardrijder al tijd in de waan te laten, dat wij er kunnen staan. Politierechter te Middelburg. Zitting van 17 Aug. De volgende zaken werden behandeld J. A. K., 24 j., fabrieksarbeider te Breskens, werd beklaagd dat hij in den nacht van 26 op 27 Juni te Schoondijke J V. op zijn hoofd heeft geslagen, waardoor hij bloedend werd verwond. Eisch f 10 of 10 d. hechtenis, uitspraak idem. J. d. M-, 76 j., zonder beroep te Aardenburg, werd ten laste gelegd dat hij aldaar op 25 Juli j.l. M. E. D., echtgenoote van J. J. v. d. H. met een stuk hout op haar hoofd heeft geslagen. Eisch f25 of 25 d. hechtenis, uitspraak f 10 of 10 d. hechtenis. Th. F. S., 31 j., landbouwer te IJzendijke, werd ten laste gelegd dat hij in Juni j.l. eenige visch- fuiken, toebehoorende aan C. M. heeft weggenomen. Eisch f25 of 25 d. hechtenis, uitspraak idem. M. L., 40 j., huisvr. van J. H. te Aardenburg, werd beklaagd dat zij op 2 Juli aldaar R. d. R. heeft beleedigd. Eisch f 10 of 10 d. hechtenis, uitspraak idem. - Naar het Huis van Bewa ring te Middelburg is overge bracht P. J., 22 j., opperman te Zierikzee, verdacht van doodslag op C. de Graaf te Zierikzee, in den avond van 14 Aug. j.l. 3e Serie nr. 6. Mijn eerste deel, dat is een rad, Als men in vroeger tijd niet had. Maar nu, langs alle wegen, In steden, dorpen, overal Ziet men er vaak een honderdtal, Wat? Duizend komt men tegen. Een werkwoord is mijn 2e deel. Men doet het op een paard heel [veel. Maar ook op kar of wagen, Op bokken, ezels, allerhand, Tot ja, zelfs op een olifant. Maar toch niet alle dagen. En mijn geheel, dat doet bijna Een ieder, 't is ook prettig, ja, Dat, kun je heusch gelooven. 't Is heerlijk, zoo voor groot als [klein, Maar je moet steeds voorzichtig [zijn, Zal je me dat beloven? Opl. nr. 4huissleutel, b. ezel- wezel. Goede opl. ontv. van J S, en M R, te Breskens en J B, te Groede. DE DOODSLAG TE ZIERIKZEE. Betreffende het droevig voorval te Zierikzee, waarvan de 28-ja- rige C. H. de Graaf het slacht offer werd, meldt men dat de dader, de 22-jarige Piet Jonker, aanvankelijk niet heeft begrepen aan welk ernstig misdrijf hij zich had schuldig gemaakt Na de woordenwisseling met als slot het steken met zijn mes naar De Graaf is hij eerst nog een glas bier gaan drinken en heeft hij bij zijn thuiskomst aan zijn moe der medegedeeld dat hij gestoken had. Eerst toen hij eenigen tijd daarna door de polilie van zijn bed werd gehaald vernam hij wat de gevolgen van zijn daad waren. De man is thans naar Middelburg overgebracht en in het huis van bewaring aldaar opgesloten. Hij gedraagt zich over het algemeen vrij onver schillig. De indruk is echter geenszins, dat hij de bedoeling heeft gehad De Graaf te dooden. Het slachtoffer, die pakhuis knecht was, stond ook bij zijn patroon goed aangeschreven. Dinsdagmiddag is het stoffelijk overschot, dat Maandag gerechte lijk geschouwd was, onder groote belangstelling ter aarde besteld. EEN SLACHTOFFER VAN DEN RA1LLOOZEN TREIN. In de oude Boteringestraat, waar Woensdagmiddag met het oog op het passeeren van den railloozen trein, tal van belang stellenden stonden te wachten, is een 11-jarige jongen juist toen de trein door een tractor van de N V. Bitumen werd ingehaald, door het publiek omver geduwd en onder den aanhangwagen van den tractor geraakt. Met zware verwondingen aan hoofd en borst werd hij opgenomen. Tijdens het vervoer overleed het jeugdige slachtoffer. HET ONGELUK TE KAMPERDUIN. Omtrent het ongeluk te Kam perduin, waar mevrouw Poot- Schouten en haar ongehuwde zuster van 25 jaren bij het baden in zee verdronken, vernemen wij nader, dat dr. Poot, zijn 28-jari- ge vrouw, haar zuster en de heer H. Blank uit Bergen elkander in zeevast hielden om beter tegen den golfslag bestand te zijn. Op een gegeven oogenblik zonk den dames de grond onder de voeten weg, doordat men in diep water geraakte; de stroom nam haar mede en de heeren waren ge noodzaakt de dames los te laten, wilden zij zelf niet worden mee gesleurd. Na veel moeite gelukte het dr. Poot en den heer Blank den vasten wal te bereiken. Van daar uit werd nog getracht door hand aan hand in zee te gaan, een levenden ketting te vormen, het mocht evenwel niet baten en het geroep om hulp moest onbeantwoord blijven. Een geoefend zwemmer, voor- zien van een gordel, heeft het lijk van mevrouw Poot aan wal gebracht, terwijl dat van haar zuster eerst een uur later aan spoelde. Langen tijd is de kunst matige ademhaling toegepast ook door middel van inspuitingen, doch alles was te vergeefsch. De beide lijken werden per auto naar de woning van d-. Poot te Bergen vervoerd en zul len a. s. Vrijdag ter aarde wor den besteld. Het is begrijpelijk, dat dr. Poot door het gebeurde geheel over spannen is. Geheel Bergen is diep onder den indruk van het gebeurde, dat een schaduw werpt op de feestelijkheden, die aldaar gehouden worden ter gelegen heid van het zilveren priester feest van pastoor Rengs. Des avonds in de feestzaal deelde deze het tragische gebeurde me de en door alle aanwezigen werd op voorstel van den pastoor een kort gebed gestort voor de zie lenrust van deze op zoo wreede wijze uit het leven weggerukte jonge menschenlevens. EEN MILITAIRE MARSCH DIE HEUGEN ZAL. Men meldt aan de „Maasb.", uit Maastricht: Dezer dagen heeft het 13e regiment infanterie, gelegen te Maastricht, een grooten marsch gemaakt, die in de annalen van het korps vermelding zal ver dienen. Omstreeks 10 uur waren de manschappen, ongeveer 300, uitgerukt. Doel was de ongeveer 30 K M. ver gelegen Heerlerheide. Na een marsch van zooveel kilo meters, enkel onderbroken door de reglementair voorgeschreven rusten, arriveerde men aldaar te gen 5 uur n.m Daar werd een maaltijd genomen en wat gerust. Tegen half twaalf begon de nach telijke velddienst, welke duurde tot zes uur des morgens Na het ontbijt, tegen kwart voor acht des morgens, marcheerden de mannen af naar Maastricht, waar men omstreeks 4 uur binnenrukte. In dertig uren tijds hadden de jongens dus niet alleen om de 60 K M. over zeer bergachtig terrein geioopen, bij warm weer, doch bovendien nog ruim 6 uur nachtdienst meegemaakt. De mees ten waren z.g. voorgeoefenden, pas enkele weken in dienst en bovendien nog maar een paar dagen terug van zware oefenin gen te Harskamp. Deze marsch, die allen lang zal heugen, werd gemaakt met volledige bepakking van om de 20 kilo. De gevolgen zijn natuurlijk niet uitgebleven. De troep heeft ongeveer 150 uit vallers gehad. Des anderen daags gingen honderd man op zieken rapport. Éen moest terstond naar Calvarieberg wegens blindedarm ontsteking. Het ziekenzaaltje van het regiment was terstond geheel vol. Enkelen zijn op Calvarieberg ondergebracht, terwijl 12 a 16 man het juiste cijfer kon het blad niet te weten komen in het militaire ziekenhuis te Utrecht verpleegd worden, wegens ge broken middenvoetbeentjes. Natuurlijk doen nu allerlei dra matische verhalen omtrent dezen geforceerden marsch de ronde. Ook hoorde hét blad, dat een klacht bij de betrokken autori teiten omtrent het gebeurde zal worden ingediend. Gezien de gevolgen, lijkt het blad een nauwkeurig onderzoek zeker niet misplaatst. HOE MOET IK SOLLICITEEREN Het is niet altijd gemakkelijk uit sollicitatiestukken een juisten indruk te krijgen van den persoon die zich aanmeldt. Een uitzondering hierop maakt, aldus de „Asser Crt." de schrij ver van onderstaand stuk, die zoo juist begrepen heeft, dat het bij de politie aankomt op stoere kerels, in staat om drie boos wichten tegelijk, met een enkele handbeweging naar de vlakte te werken. Men oordeele Heerwaarde en weledelen heer Burgemeester,

Breskensche Courant | 1926 | | pagina 2