ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCHVLAANDEREK vzmh'Lme&r Voorwaarden In liefde liereenigd. BRESKENSCHE COURANT VERSCHIJNT WOENSDAGS EN ZATERDAGS IN ALLE PLAATSEN VAN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Abonnementsprijs p. 3 maanden f 1.25 franco p. post f 1,40 Advertentieprijs van 1 5 regels 75 cent Elke regel meer 15 cent Ingez. Meded. 30 ct. p. regel. Drukker-Uitgever J. C. LE BLEU voorheen E. BOOM—BLIEK Telefoon RRFSKFNS Poettrtro No. 21 70179 Abonnements-Advertenties zeer billijk tarief. Advertenties worden aangenomen tot uiterlijk Dinsdag- en Vrijdagmiddag 1 uur 35e jaargang Woensdag 18 Augustus 1926 Nummer 3151 GRATIS verzekering gulden bij levens- jan gld. bij dood ma gld. bij verlies tra gld. bij ver- li gld. bij ver- sir gld. bij ver- z voor de abonné's tegen vnl] lange ongeschikt- door 7h van een hn lies van een éL[] lies van een /h lies van een 1 ongelukken voor; heid tot werken. een ongeluk. hand of voet. oog. duim. wijsvinger. De risico van bovenstaande verzekering is herverzekerd bij de Ongevallen-Verzekering-Maatschappij „Fatum" te 's-Gravenhage. a gld. bij verlies 1 van eiken anderen vinger 1 derongevallenverzekering voor abonné's op de Breskensche Courant, herverzekerd bij de Ongevallenverzekering M'i „Fatum" te's-Gravenhage. (Uitknippen en bewaren). De uitkeeringen bedragen lo f200.-(Tweehonderd gul den) indien het ongeval de ee- nige en rechtstreeksche oorzaak is van het verlies door afscheiding of door amputatie van beide voeten of handen, dan wel één voet en één hand, boven den enkel of pols of van het onher stelbaar gezichtsverlies uit beide oogen, een en ander binnen negentig dagen na den datum van het ongeval. 2o f 100. -(Eénhonderd gulden) indien het ongeval de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van den dood van de(njverzekerde(n abonné, hetzij onmiddellijk of binnen negentig dagen na den datum van het ongeval. Heeft het ongeval zoowel blijvende geheele invaliditeit (zie punt lo) als den dood tengevolge, zoo zal het bedrag van 1100. - (eenhon derd gulden) worden uitgekeerd, indien de verzekerde abonné binnen negentig dagen na het ongeval overlijdt. 3o f75.-(Vijf en zeventig gul den) indien het ongeval de ee nige en rechtstreeksche oorzaak is van het verlies door afschei ding of door amputatie van één hand of één voet boven den pols of enke', binnen negentig dagen na den datum van het ongeval. 4o f 50. - (Vijftig gulden) in dien het ongeval de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van het onherstelbaar gezichtsverlies uit één oog, binnen negentig dagen na den datum van het ongeval. 5o f40.-(Veertig gulden) in dien het ongeval de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van het verlies door afscheiding of amputatie van één duim, binnen 31. DOOR Oraaf HANS BERNSTORFF. Doodsbleek werden haar wan gen en ze wankelde in het zadel. Een stalknecht sprong toe, om haar te helpen afstijgen, maar ze had zich al hersteld. De volgende seconde stoof Darling" met haar naar den uitgang en langs den b.oschweg, tot een geweldige ruk aan den gebitstang hem plotseling bijna op de achterbeenen dwong. Midden op den weg lag met gebroken voorpoot de hengst, die steunend vergeefs trachtte, zich op te richten, en op een paar pas afstand terzijde naast een boom stam Karl Fels languitgestrekt op den rug, bleek, met gesloten oogen en rood schuim op de lippen. Met een sprong was Maria Magdalena van het paard en snelde naar den verongelukte,. Secondenlang rustten haar tril lende vingers op zijn borst en zochten tastend den hartslag. Ze voelde niets, en een koude rilling ging door haar leden. negentig dagen na den datum van het ongeval. 6o f25.-(Vijf en twintig gul den) indien het ongeval de ee nige en rechtstreeksche oorzaak is van het verlies door afscheiding of door amputatie van één wijs vinger, binnen negentig dagen na den datum van het ongeval 7o f 10. - (Tien gulden) indien het ongeval de eenige en recht streeksche oorzaak is van het verlies door afscheiding of door amputatie van één vinger-geen duim of wijsvinger zijnde-binnen negentig dagen na den datum van het ongeval. Bij verlies van vingers eener hand wordt niet meer uitbetaald dan voor het verlies van de ge heele hand. Wegens één ongeval wordt niet meer uitbetaald van f 200.- Gedurende dén termijn, waarin de verzekerde abonné lijdende is aan de gevolgen van een on geval, zal de verzekering tijdelijk buiten kracht zijn met betrekking tot een nieuw ongeval, dat de(n) verzekerde(n) abonné mocht treffen. Voor vrouwen is de verzekering niet van kracht gedurende den tijd van zwangerschap en gedu rende veertien dagen na de be valling. Onder ongeval wordt verstaan eene plotselinge gewelddadige inwerking van buiten af op het lichaam van de (n) verzekerde, den dood of de verminking van deze (n^ rechtstreeks tengevolge hebbende en onafhankelijk van zijn (haar) wil of van den wil van hen, die bij de verzekering belang hebben en buiten grove schuld van de(n) verzekerde. Zonnesteek en breuk worden niet als een ongeval beschouwd. Onder nagelaten betrekkingen worden verstaan en zullen achter eenvolgens tot het ontvangen der uitkeeringen gerechtigd zijn lo. de echtgenoot (e), zoo die niet van tafel en bed was gescheiden; 2o. de kinderen; 3o. de ouders; 4o. de stiefouders, of (zöo deze ontbreken) de grootouders, of (zoo ook daze ontbreken) de schoonouders, wier kostwinner de overledene was; 5o. de broe- Toen bukte ze zich en drukte haar oor luisterend tegen zijn borst. Maar ze hoorde alleen het doffe hamerende kloppen van haar eigen hart. Zich oprichtend dwong ze zich met geweld tot kalmte en zocht naar zijn hand. Nog was die levenswarm. Eh weer legde zij 't hoofd op de borst, drukte het heel vast erop. Ze wilde, ze moest het hooren, dat het hart nog sloeg, dat er nog leven was, waarvoor ze haar eigen met vreugde gegeven zou hebben. In doodelijke spanning verliepen de seconden. Ze meende de droppels van de eeuwigheid te hooren vallen. Daar daarl Een zacht, nauwelijks waarneembaar klop pen Had ze zich niet vergist? Nee, nee. Daar was het weer. Geen twijfel meer. Hij leefde nog. «Vliegensvlug sprong ze op, stormde naar „Darling" toe, die met trillende neusvleugels naast den hengst stond, wierp zich in het zadel en joeg terug. De vos was op het punt om te bezwijken, toen ze voor het huis afsprong. „John, een paard zadelen Naar den dokterHij moet onmiddellijk komen 1 De Duitsche officier is ders en zusters, wier kostwinner de overledene was; 6o. alle ove rige personen, wier kostwinner de overledene was. Onder kostwinner wordt ver staan hij of zij, die tenminste één derde van zijn of haar ver diensten geregeld uitkeert aan de (n) persoon of personen, die hij of zij bij het levensonderhoud te hulp komt, of die dezen persoon of personen in zijn of haar gezin heeft (hebben) opgenomen, zon der de gewone voorwaarden van dienstbetrekking of inwonerschap Onder verzekerde abonné wordt verstaan zoodanige natuurlijke persoon, welke niet jonger is dan 17 jaar en niet ouder dan 70, en als verzekerde ingeschre ven staat in een door ons in te richten en geregeld bij te houden register. In dit register zullen alle abonné's worden ingeschre ven. De verzekering wordt van kracht op den zevenden dag des middags te 12 ure na dien, waarop de verzekerde in het bovenvermelde register werd ingeschreven. Door ons wordt de verzekering zonder eenige vergoeding voor alle geabonneerden op de Bres kensche Courant verkrijgbaar gesteld. Er bestaat geen recht op uit- keering: a. wanneer de verzekerde abon né tijdens het plaatsvinden van het ongeval verkeerde in staat van krankzinnigheid of verstands verbijstering; onder den invloed was van overprikkeling of van bedwelmende dranken; of den krijgsdienst te land of te water uitoefende in tijd van oorlog, burgerlijke twisten of oproer; of wel zich buiten Europa bevond, (behoudens de zeevarende waar van hieronder sprake is), of wan neer de verzekerde abonné tijdens het ongeval op een visschers-, Marine- of ander vaartuig varende was buitengaats op de Zeeuw- sche-of Zuid-Hollandsche stroo men of op de Zuiderzee; (hiervan zijn echter uitgezonderd de op varenden op stoomschepen le. klasse periodiek varende in vaste verbindingslijnen tusschen Neder land en Amerika, Engeland of ernstig gevallen 1 Wilkins, de break inspannen I Jij rijdt naar den „Pinguin", om den scheeps dokter te halen, zoo hard als de paarden kunnen loopen. Karl, maak jij met de vier Maleiers de boot daar beneden klaar, ik kom dadelijk ook", riep ze tegen de toegeschoten bedienden, die weg stoven, om de bevelen van hun jonge meesteres uit te voeren. Toen Maria Magdalena na twee minuten van haar kamer kwam, waar ze vliegensvlug de zware amazone had uitgegooid en met iets lichter verwisseld had, hoorde ze al den galopslag van het paard waarop de rijknecht naar den dokter rende. Loopend vloog ze den tuin door, omlaag naar het strand, waar juist de Maleiers de lichte roeiboot uit de kleine kunst matige haven schoven Ze sprong erin, en de boot schoot weg. „Is mijnheer bewusteloos?" veroorloofde Karl, de goedge schoolde, zich een discrete vraag, terwijl hij heimelijk het strakke, bleeke gezicht van de dochter des huizes opnam en over haar zichtbare doodsangst zijn eigen gedachten had. Maar hij kreeg geen antwoord en hij vertrok mismoedig het gezicht. De brave man had watervrees en was bang Nederlandsch-Indië) of wanneer de verzekerde abonné zich tijdens het ongeval bezig hield met de bereiding, verwerking of vervoer van buskruit schietkatoen, dyna miet, naphta of andere licht ontvlam of ontplofbare stoffen en daarbij desbewust tegenwoor dig was. b. voor personen, bezigheden verrichtende, waar aan bijzonder gevaar verbonden is, zooals acrobaten, circusrijders enjderge- lijke waagstukken uitvoerende personen, indien het ongeval ontstaat tijdens de uitoefening van hun beroep of de daarmede gepaard gaande bezigheden; of voor krankzinnige, lamme, hard- hoorige, sterk bijziende, aan duizeling, hartgebrek of vallende ziekte lijdende personen of voor hen, die een beroerte gehad heb ben. c. indien het ongeval het ge volg isvan het deelnemen aan luchjvaart; van het deelnemen aan wedstrijden van welken aard ook; van een lichaamsgebrek; van een ziekte of kwaal; van zelfverminking, zelfmoord of po ging daartoe; van tweegevecht of vechtpartij, waarbij de verze kerde betrokken was; van een operatie, die niet door een on geval noodzakelijk was geworden; van handelingen in strijd met wetten, verordeningen, Konink lijke besluiten of voorschriften van spoorweg -, tram -, boot -, en dergelijke ondernemingen voor personenvervoer; van verregaande roekeloosheid of het zich moed willig of onnoodig blootstellen aan eenig gevaar door de (n) verzekerde (n) abonné. Dood en onbekwaamheid door baden en zwemmen, benevens watertochten zonder begeleiding van een ervaren bootsman zijn alleen dan onder de verzekering begrepen als het bewijs wordt geleverd, dat de dood of ver minking rechtstreeks is veroor zaakt door een plotselinge ge welddadige inwerking van uit wendig geweld op het lichaam van de(n) verzekerde (niet bijv. door beroerte, krampen, enz.) Daarenboven geeft verdrinken in binnenwateren, rivieren of meren voor een boottocht, en het steeds luider wordende gerommel in de wolken daar ginder kwam hem zeer dreigend voor. Dat Maria Magdalena de boot gekozen had, om den gewonde niet bloot te stellen aan het stooten van den wagen op den hobbeligen bosch- weg, begreep hij natuurlijk niet. Nauwelijks tien minuten had de tocht geduurd, toen Maria Mag dalena de boot op het strand liet loopen. „Sawa, houd de boot vast! De anderen komen mee 1 beval ze, er uit springend, en dadelijk daarop stonden ze op de plaats des onheils. Een ijskoude rilling voer Maria Magdalena door de leden, toen ze den geliefden vriend nog pre cies in dezelfde houding op den grond zag liggen. Het zachte verschrikte fluisteren van de mannen brak ze echter snel af met een kort, krachtig bevel, den gevallene op te beuren en in de boot te dragen. Maar eerst ging ze op het steunende paard af en maakte door een schot uit haar zakrevolver aan het lijden van het arme dier een einde. Lang zaam liepen de vier dragers door de struiken, terwijl Maria Mag dalena zelf Karl Fels' hoofd onder alleen dan recht op uitkeering, wanneer onder meer bewezen wordt op welke wijze de ver zekering is te water geraakt. Het vinden van een persoon (lichaam) in het water zonder merr wordt niet als bewijs van een ongeval aangemerkt. Het recht op uitkeering blijft bestaan wanneer de dood een gevolg is van rechtmatige ver dediging van eigen of eens anders lijf of poging tot redding van personen. Is een verzekerde een ongeval overkomen, dan is degene, die op eene uitkeering rechten wil doen gelden verplicht zoo spoedig mogelijk, uiterlijk binnen zeven dagen (Zondagen en feestdagen, die ais Zondagen gevierd worden, niet medegerekend) na dien, waarop het ongeval plaats greep, hiervan mededeeling te doen met opgave van getuigen, die bij het ongeval tegenwoordig waren, aan den Uitgever van de Breskens- sche Courant. Is een verzekerde een ongeval overkomen, dan moet zoo spoedig mogelijk genees- of heelkundige hulp worden ingeroepen om naar gelang van zaken den dood of deszelfs oorzaak te constateeren of wel om de(n) getroffene te behandelen. In het laatste geval zal de gewonde verplicht zijn zich geheel naar de voorschriften van den geneesheer te gedragen en zich, indien dit noodig geoor deeld wordt, in een ziekenhuis te begeven, zullende geen uit keering verschuldigd zijn, indien door het niet tijdig inroepen van genees- of heelkundige hulp of het niet opvolgen van voorschrif ten van den geneesheer nadeelige gevolgen voor de(n) patiënt ont staan. Zij die eenig recht op schadevergoeding willen doen gelden, zijn op straffen van het teniet gaan hunner rechten ver plicht den daartoe door ons aan gewezen geneesheer in staat te stellen en zoo noodig de daartoe benoodigde stappen bij de be voegde autoriteiten te doen om de oorzaak van den dood te constateeren. Bij niet voldoening aan de verplichting tot kennisgeving bin- steunde, tot ze de boot bereikten, waarin hij voorzichtig werd neer gelegd. Met haastige slagen roeiden ze terug. Ze moesten zich zooveel mogelijk haasten. De onweers wolk was in de laatste minuten met onrustbarende snelheid om hoog gestegen en naderde in den vorm van een reusachtig hoefijzer, waarvan de heele wolkenmassa in snelle werveling om zich zelf draaide. Het was een zooge naamde boogwind, die kwam op zetten, een van de gevaarlijkste windstooten, omdat ze heel plot seling en met ontzettende kracht optreden. Er klonk door -de lucht een luid angstwekkend huilen en bruisen, en over de oppervlakte van het water, die tot nu toe glad was, stoof een grauwwitte massa. Dat was de tot schuim opgezweep te zee. Maria Magdalena zag hetdre - gende gevaar en stuurde naar het strand, terwijl ze de roeiers toe riep zich tot het uiterste in te spannen. Maar de windvlaag was sneller dan de boot. Tien meter van het land af bereikte hij het lichte vaartuig- (Wordt vervolge'

Breskensche Courant | 1926 | | pagina 1