Fietsen Plaatssi fliais. Voor de Jeugd. Week-Menu. R^ehtszakeri- Gemengd Nieuws eenkomst van diep ingrijpend be lang, wellicht voor een onafzien bare reeks van jaren. De uitleg ging van zulk een Verdrag mag niet afhankelijk zijn van de per soonlijke inzichten der toevallig op zeker tijdstip zetelende regee ring. De o'penbare meening in Ne derland zou zeer veel kalmer wor den, wanneer uit het Verdrag in derdaad het verlangen sprak om over en weer elkaar alles te ge ven, waarop men recht heeft. Wanneer het Verdrag in de Tweede Kamer in behandeling zal komen, behoort derhalve voor af te gaan: wijziging van het Ver drag, opdat het in overeenstem ming kome met Nederland's sou- vereine rechten en zijn economi sche belangen niet meer kan schaden dan onvermijdelijk is; aanvulling ook om er het karak ter van wederzijdsche concessies aan te geven. Op die wijze zal zooveel mogelijk gevaar voor een minder goede verstandhou ding tusschen beide landen wor den vermeden! Ingezonden Mededeeling. Doorzitten bij wielrijden verzacht en geneest men met Doos 30 ct. PIJ HOL Binnenland. De tariefswijziging op de Ne- derlandsche Spoorwegen is met 1 Juli in werking getreden. De prijzen voor le, 2e en 3e klas zijn resp. verlaagd met 25 pet., 20 pet., 15-20 pet., zoodat ze per persoon en per KM ko men op 3,75 cent, 3,2 cent en 2,1 cent. Voor heen en terug op denzelfden dag wordt het per K M. per persoon 6,3 cent, 5 ct en 3,5 cent. Voor 10 of meer personen zijn zeer goedkoope gezelschapsbil jetten verkrijgbaar. Vacantiegelden, geldig van 1 Juli tot 15 Sept. komen thans op le klas f9,—, 2e kl. f7. en 3e kl. f5.—. SMOKKELHANDEL AAN DE BELGISCHE GRENS. Verboden is het vervoeren of doen vervoeren van herkauwen de dieren en varkens uit, naar of binnen een kring, omvattende de gemeente Baarle-Nassau, bene vens het vervoeren of doen ver voeren van herkauwende dieren en varkens binnen een strook in de provincies Zeeland, Noord- Brabant en Limburg langs de Nederlandsch-Belgische grens en in de gemeenten Vaals, Witthem en Bocholtz langs de Neder- landsch-Duitsche grens, ter breed te van 300 meter. De minister heeft bepaald dat, wanneer bijzondere redenen af wijking van deze verboden nood zakelijk maken, zoodanige afwij king kan worden toegestaan door den burgemeester van de desbe treffende gemeente, onder de door den betrokken inspecteur van den veeartsenijkundigen dienst aan te geven voorwaarden. H. COLIJN. Naar „De Stand." verneemt is den heer H. Colijn de gezant- schapspost te Washington aan geboden. Deze heeft daarvoor bedankt. Breskons, Vrijdag 2 Juli kwamen met de Prov. Boot een 40 tal Oud-leerl. in Landbouw kunde uit den Gelderschen Bond (B. O. G.om in West Zeeuwsch Vlaanderen een excursie te ma ken. Ze werden hier ontvangen door het bestuur van den gelijk- namigen Bond uit ons district. Alleree'St werd de hofstede van den heer E. Modde te Oostburg bezichtigd, waarbij het naastlig gend proefveld niet werd verge ten. Vervolgens ging de tocht naar de groote paardenstoeterij van Gebr. Aernoudtse te Sluis. Evenals bij den Heer Modde trok vooral de collectie zware dieren de aandacht. Op de gezichten der gasten was duidelijk af te lezen met welk een genoegen ze de wereldberoemde Fair bewonder den. De maaltijd in de Korenbeurs gaf gelegenheid tot het wisselen van vriendschapsbetuigingen. Hierna werd nog het historische stadhuis bezichtigd en het wel bekende Jantje een bezoek ge bracht. Op den terugweg werd de hofstede van den Heer J. Becu- Verhage aangedaan, om het elec- trisch melken te zien. Het regel matige melken en het feit, dat de koeien zoo rustig bleven staan trok aller aandacht. Met het afvaren der boot van 6. 10 werd deze dag voor de Gel- dersche excursisten besloten, naar we hopen met de gedachte, dat de tocht iets zal hebben bijge dragen om hun kennis te verrij ken en hun blik te verruimen. Breskens. Woensdagmor gen werd door den hoofdinge nieur-directeur van Rijkswater staat te Middelburg aanbesteed het maken van den onderbouw van een aanleg-inrichting met bijkomende werken in de haven alhier voor de veerverbinding Vlissingen Breskens. Raming f 215.000.—. Inschrijvers waren de heeren: G. P. van Balen en F G. van Balen, Oude Rijn f 298 148; N. V. E. J. Bakker Co. 's Aannemers maatschappij Gorinchem f 297 800 Th. Smeulens Dordrecht f 296,200 N. V. Aannemersbedrijf v. h F. Looyen, Gorinchem, f 294.600; N. V. Wienhoven 's Aannemers maatschappij, Utrecht, f294.300 W. A. Verbruggen Gouda f 285.000 C.J.van der Hoeven, Den Haag, f 284.000; J. de Vries, Heemstede, f 282 400; N. V. Aannemersmaat schappij v. h. Zanen en Verstoop, Gouda, f279.900; N. V. Aanne mersbedrijf v. h. Van Dongen en Van Hoven, Dordrecht, f 279.700; N. V. Aannemersbedrijf v. h. W. 't Hoen, Alblasserdam, f270 000; N. V. A. Boetser 's Beton- en Waterbouwmaatschappij, Den Haag, f243.500 en N. V. Chris- tianio en Nielsen 's Gewapend Betonmaatschappij, Den Haag f 239,700. Aardenburg. De zoon van den heer S. alhier was Zondag met eenige vrienden te Cadzand aan het baden, Door het plotse ling opkomen van het water raakte hij den grond onder de voeten kwijt en werd door de golven meegesleept. De onge lukkige was een eenige zoon, wat het verlies voor de ouders nog grooter maakt. Aardenburg. De zwarte bessen-campagne heeft alhier heel wat drukte gegeven. Meer dan 50 pluksters trokken des avonds zingend door de straten. Naar wij vernemen is de export via Zeebrugge goed geslaagd, hetgeen een nieuw afzetgebied opent voor de opkomende tuin bouw. Cadzand, Onder het vee van de landbouwers Wed. P. de Bruijne en A. de Bruijne-Risseeuw alhier is mond-klauwzeer uit gebroken. Sluis. De leerlingen van de Bijzondere school alhier maakten Woensdag een tochtje naar de Belgische kust. Na Knocke en Zeebrugge, waar nog een tochtje per motorboot werd gemaakt, aangedaan te hebben, werd in de beste stemming de huisreis aanvaard. Biervliet. Bij den heer Kr. Pladdet in den Paulinapolder is in den nacht van Woensdag op Donderdag een dubbel schot door een raam van de slaapkamer ge lost, met het gevolg, dat er twee stukjes lood in de bedstede be landden. Gelukkig is niemand gekwetst De politie stelt een onderzeok in. Biervliet. Een melkmeisje> dat een hond mede naar de wei genomen had, werd door de woest geworden koeien omver geloopen en op de borst getrapt, zoodat ze inwendig ernstig gewond schijnt te zijn en er dadelijk ge neeskundige hulp moest inge roepen worden. Heofddaat. Te Amster dam slaagde voor het examen voor den Brigadiersrang de heer L. van der Laan, Rijksveldwach ter brigadier-titulair alhier. Retranchement. Bij het laatst gehouden examen voor kommies bij de Rijksbelastingen slaagde de heer P. de Smidt van hier. De leerlingen van de school alhier maken heden een reisje naar Vlissingen en Middelburg. De kleinen van de eerste klassen zullen volgende week Siiska te Knocke bezoeken. School- en Kerknieuw*. Oostburg. Bij het Dinsdag alhier aan de Rijkskweekschool gehouden examen in de nuttige handwerken is geslaagd de eenige candidate Mej. Tiny Drijver te Voorburg. Oostburg. Bij het Dinsdag avond gehouden eindexamen aan de Rijkskweekschool alhier, zijn geslaagd de heeren J Polderman te Krabbendijke, M. Rotsaerd te Eede, C. P. Phernambucq te Wolfaartsdijk, 1. Zuidweg te 's Gravenpolder. Afgewezen 2. De examens zijn afgeloopen. Ned; Herv. Kerk. Breskens. Naar we ver nemen heeft ds Bremer het be roep naar de gemeente Buiksloot aangenomen. Breskens. Aangenomen het beroep naar Kloetinge door ds Joh. A. Raams, te Rijswijk (Geld vroeger alhier. Schoondijke. Beroepen te St. Anna ter Muiden, ds Scholte alhier. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Zondag 11 Juil 1926. Biervliet v 10 u ds Vrijlandt. Breskens v. 9.30 u Bremer. n. 1.30 Zondagschool. n. 5 30 ds Bremer. n. 7.15 Werkmansbond Groede v 10 u ds v Griethuijsen. Nieuwvl. n 2.30 ds v Griethuijsen. Schoondijke v 10 u ds Scholte. Waterlandk n 2 u ds Bremer. IJzendijke v 10 u ds Castelein. Evangelisatie Ooslburg. nm 5 30 ds van Griethuijsen. Ev. Luth. Gem. Groede. vm 10 u ds Schroder, van Amsterdam. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN vm. nam. Zaterdag 10 Juli 3 06 3 30 Zondag 11 3.40 4.04 Maandag 12 418 4.52 Dinsdag 13 4 54 5.18 Eerste Kwartier Zondag 18 Juli voorm. 4.15. Licht voor RJJwiolon onz. Zaterdag 10 Juli nam. 9,48 Zondag 11, 9.48 Maandag 12 9.47 Dinsdag 13 9.46 a. Maak uit onderstaande een snoeperij. v. 1. e. e. u. I. b. Een voertuig in mijn eerste [deel, Aanzienlijk niet gering; Men ziet mij langs den weg, [in 't veld; 't Is meest een leelijk ding. Een hondje is mijn tweede deel; Ook tevens mijn geheel; 't Werd vroeger voor 't kanon [gebruikt; Bij 't schieten zag je tveel. c. Met aa heb ik geen haar, k ben Met ie ben ik aan 't schip, 'k ben Met oo groei ik op 't land, 'k ben Met ui ben Ik een put, 'k ben Uitslag 2e serie volgende week. BRUGGE. Cinema „Vieux Bruges", Van Zaterdag 10 tot Donderdag 15 Juli. L'Expédition Roald Amundsen. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 6 Juli. De volgende zaken werden behandeld C. F. v. A., 47 jlandbouwer te Sas van Gent, werd door den Kantonrechter te Ter Neuzen dd. 4 Juni 1926 veroordeeld tot f 100 of 10 d. hechtenis en ontzegging van het recht om een motor rijtuig te mogen besturen voor het tijdvak van 1 jaar, wegens overtreding der motor- en rijwiel wet te Ter Neuzen. De verdachte en de Ambtenaar van het O. M. waren in hooger beroep gekomen. Eisch bevestiging van den Kantonrechter. C. D v. d. V, visscher te Ter Neuzen, was door den Kan tonrechter te Oostburg wegens visscherijwetovertreding veroor deeld tot f 20 of 20 d. hechtenis met verbeurdverklaring van het inbeslag genomen vischtuig. De veroordeelde en de Ambtenaar van het 0:M. waren in hooger beroep gekomen. Eisch bevestiging vonnis kan tonrechter Verder werden de volgende vonnissen uitgesproken Openbare dronkenschapK. F. M. D., 39 j., veedrijver te Hoek, vernietiging van het vonnnis van den kantonrechter 3 d. h. A. D., 45 j., machinedrijver te Hoek, vernietiging van het vonnis van den kantonrechter, I week hecht., J. A. d. L., 44 j., schip per te Ter Neuzen, vernietiging vonnis van den Kantonrechter, 3 d. hechtenis. Politicpechter te Middelburg. Zitting van 6 Juli. De volgende zaken werden behandeld C. d. D., 29 j., werkman te Ter Neuzen, werd ten laste ge legd dat hij op 24 Mei te Hoek toen hij zich daar in staat van dronkenschap bevond en de rijksve'dwachter de Smidt en de gemeente-veldwachter van Her- mon hem beetpakten om hem naar het arrestantenlokaal te brengen zich tegen die ambte naar heeft verzet. Eisch 1 week gevangenisstraf. Uitspraak f 25 of 25 d. hechtenis. J. J. v. d. 8., 34 j., arbeider te Clinge werd ten laste gelegd, dat hij op 13 Mei aldaar opzet telijk C. de M. heeft beleedigd. Eisch f 10 of 10 d. h. uitspr. id. A. W. C. v. O. 22 j. en K. A. v d K„ 25 j., beiden schippers knechts, zonder vaste woonplaats, werd ten laste gelegd dat zij op 12 Sept. jl te Sas van Gent op de vordering van de belasting ambtenaren geen bewijs van in schrijving voor de rijksinkomsten belasting voor schippers hebben vertoond. Eisch f 10 of 10 d. h., uitspraak idem. J. H. v. d. V. 20 j., schippers knecht, zonder vaste woonplaats, werd eenzelfde overtreding ten laste gelegd, gepleegd te Sas van Gent op 25 Sept. jl. Eisch f 10 of 10 d. hechtenis, uitspraak id. G. J. R. 53 j. machinist, zon der vaste woonplaats wegens een zelfde overtreding te Sas van Gent op 29 Oct. j.I. Eisch en uitspraak als voren. Ingezonden. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek 't volgende in uw blad een plaatsje te geven. In 't berichtje betreffende 't ongeluk dat in deze gemeente bij 't gooien met macadam-steenen gebeurde, moet ik de volgende verbetering aanbrengen „Bij t uitgaan der school" zou den indruk wekken dat 't tijdens het naar buiten gaan der kin deren en dus bijde school gebeurde. Het ongeluk gebeurde buiten de kom der gemeente, een half uur na 't beëindigen van den middagschooltijd en had dus met „de school" of ,t uitgaan der school" niets te maken. Met dank voor de plaatsing. H. d, J. D. BAREMAN, L Sch. Waterlandkerkje. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik u onder staande in uw geacht blad te willen opnemen. Op initiatief van B. en W. te Oostburg is een commissie ge vormd, om de paardenmarkt te Oostb'urg weer in eere te her stellen, want eigenlijk bestaat deze nog slechts in naam. Bij iedere nieuwe opwelling bloedt ze telkens dood. Nu wil men op 22 Juli weer een paardenmarkt houden en te vens er een verloting aan ver binden. Worden alle loten ge plaatst, dan zullen op dienzelf den marktdag een twintig-tal paarden voor de verloting wor den aangekocht, want ze moeten beslist op de markt worden ge kocht, veulens er bij ingegrepen. Ook landbouwwerktuigen zullen dan niet ontbreken, om de ge lukkigen prijswinner van een lot te bevredigen. Wie te Middelburg wel eens de paardenmarkt met de daaraan verbonden verloting gade sloeg, weet welk een steun der gelijke loterij aan een paar- den-markt geeft, indien er een groot aantal paarden voor dat doel kan worden aangekocht. Bovendien is het bevorderlijk voor het tegenwoordig zijn van vreem-de kooplui. Zal thans dit ijverig comité in zijn breed afgezet doel slagen Zal men de commissie met een groot aantal loten laten zitten Zal ze de steun van alle be langhebbenden en belangstellen den hebben Aan u boeren in de eerste plaats, doch tevens aan alle anderen in Z.-VI het ant woord. Het moge waar zijn, dat de handel in paarden bedroevend is. Laat u echter niet ontmoedigen. Neem een of meer loten, Steunt bovendien deze marktdag door uw materiaal voor te brengen. Laat ons trachten de paarden markt op 22 Juli te doen slagen. M. d. R. mijn welgemeenden dank voor de opname. Een inwoner van Zeeuwsch Vlaanderen W. D. Vriendelijk verzoek aan de Adm. van andere bladen, boven staand ingezonden wel te willen overnemen. NEDERLANDER TE BRUSSEL BEROOFD. Wij lezen in „Het Laatste Nieuws": in den nacht van Maandag op Dinsdag knoopte de 40-jarige Nederlander Jan Frank, wonende in Den Haag, in een drankgele- legenheid in de Brabantstraat te Brussel, kennis aan met drie man nen. Na in hun gezelschap ver scheidene drankhuizen te hebben bezocht, deelde hij aan zijn ge zellen mede, dat hij graag een kamer zou vinden, om den nacht door te brengen. Een der mannen, een Fransch- man, stelde den Nederlander zijn kamer in de Linneusstraat ter beschikking, tegen betaling van een som van 10 frank Jan Frank nam het aanbod aan en begaf zich met de drie gezellen naar voornoemd adres. De Nederlander trad in de ka mer. Op het zelfde oogenblik trok een der mannen een re volver, een andere een dolk, ter wijl de derde Jan Frank met een boksijzer te lijf ging. De drie booswichten beroofden vervolgens den vreemdeling van zijn geld- tasch inhoudende 500 frank en gingen met hun buit op de vlucht. Op het hulpgeroep van het slachtoffer kwam een politiepa trouille toegesneld, die de ban dieten achternazette.Twee konden worden ingehaald en aangehou- dei. Het zijn Georges Schaekens, 24 jaar oud, wonende te Laken, en Brasseur August, 25 jaar oud wonende te Schaarbeek. De aan gehoudenen werden opgesloten, ter beschikking van den procu reur des konings. De Franschman wordt ijverig opgespoord. De heer Frank liep ernstige kneuzingen in het ge» laat op. EEN ËRNSTIO ONGEVAL. Dinsdagnamiddag heeft in dé werkplaats van de cokesfabrlek

Breskensche Courant | 1926 | | pagina 2