Plants® Nieuws. PUROL 30° Binnenland. Dammen Qemengd Nieuws jongen van 17 jaar, zoo verklaar de de officier verder, heeft hij zich bijzonder stijf gehouden. Er was aanvankelijk geen woord uit hem te krijgen. Echter is hij thans,onder den aandrang van de overstelpende bewijsvoering be zweken en onomstootelijk is ko men vast te staan, dat hij alleen met zijn vader thuis was en nie mand anders dan hij het misdrijf kon hebben gepleegd. De instructie zal nu spoedig worden gesloten en de zaak naar de openbare terechtzitting worden verwezen. Het is voor de eerste maal in Nederland, dat de kinderrechter een doodslag te berechten krijgt. VERSCHROKKEN. Woensdagnacht was een der bedienden van de Nationale Bank- vereeniging te Rhenen op het kantoor werkzaam, toen hij plot seling werd opgeschrikt door een manspersoon, die met een stuk ijzer op het loket sloeg met de vraag, of hij hier alleen was. Toen hem geantwoord werd, dat hem dit niet aanging, ver dween de indringer naar binnen. De kantoorbediende ging hierop naar buiten en waarschuwde een der buren om politie te halen. Toen de politie verscheen en een onderzoek instelde, bleek, dat de vermeende inbreker een der boven bewoners was, die niet wist dat wel eens des nachts op het kan toor gewerkt werd en alzoo den bediende voor een inbreker had aangezien. Gelukkig kwamen al len met den schrik vrij. DOODELIJK AUTO-ONGEVAL, Zaterdag is de heer M. Eyaard uit Goes onder Oudenbosch met zijn auto tegen een boom gereden. Hij werd met een ernstige hersen schudding opgenomen eniseenige uren later overleden. De andere inzittende uit Goes bekwam lichte kwetsuren. 12e klasse gem. kleur duiven lejoz. Becu, Z E V B P de Ridder beiden Cadzand, 2e Ch. de Meijer Sluis. Schoonste oude doffer van de Tentoonstelling B. P. de Ridder te Cadzandid. oude duif P. M van Iwaarde Cadzandid. jonge doffer Gebrs Porreij Cadzand en id. jonge duif Abr. Risseeuw te Oostburg. Ingezonden Mededeeling. Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken en onregelmatigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeertabletten onmisbaar. Zij werken vlug en radicaal en veroorzaken niet de minste kramp. Doos 60 ct. Bij Apóth. en Drogisten. DE KABINETSCRISIS. Naar het Centrum verneemt, zijn de pogingen,door dr. de Vis ser aangewend om de crisis door een compromis te beëindigen, mislukt, wijl een deel der Chris- telijk-Historische Kamerleden er aan vast hield, om, ook al kwam het compromis tot stand, toch in de Tweede Kamer een motie voor te stellen, waarbij zij hun teleur stelling over de aanvaarde oplos sing uitspreken, een eisch, waarmee, zooals te begrijpen valt, noch de anti-revolutionairen, noch de katholieken zich konden vereenigen. NtMHUHUBMt HHH31UBM -IMUMIIWMH Breskens. In het gebouw „Suinajo" zal eind dezer week een film afdraaien, die waard is, gezien te worden. Vooral, waar tegenwoordig zooveel prutswerk wordt vertoond, dat bovendien vaak meer slechts dan goeds uit werkt, doet het ons genoegen, een echte film te kunnen aan kondigen „Grootmoeders jon gen" is de 'titel. Harold Lloyd speelt de hoofdrol. De jongen is een sukkel, een lafaard, die overal door die gebreken een mal figuur slaat. Zijn grootvader wil hem redden en weet hem eindelijk moed en vertrouwen in te boe zemen. Het stuk speelt zeer aan genaam en wemelt van grappen, die niet gezocht zijn, maar spon taan verschijnen. Na deze 5 acten moet u vol daan huiswaarts keeren, zoodat wij een bezoek ten zeerste kun nen aanbevelen. Dat de commissie voor wijkverpleging Breskens-Groede de zaak flink aanpakt, blijkt wel uit het feit, dat de verpleegster reeds, zoo kort nadat tot samen werking besloten is, alhier aan gekomen is. Zij zal haar verblijf te Groede nemen. Retranchemenft De loop der bevolking was in deze gemeente over 1925 als volgt: Op 31 Dec. 1924 bestond zij uit 372 m. en 358 vr., samen 730 zielen Geboren werden in 1925 9 m. en 7 vr. Ingekomen 27 m19 vr. Overlijden 1 m. Vertrokken 42 m. en 39 vr. Vermindering 7 m. en 13 vr. Zielenaantal op 31 Dec. 1925 365 m. en 345 vr.. samen 710. Biervliet, De loop der bevol king der gemeente alhier over 1925 is als volgt: Op 31 December 1925 bestond zij uit 1259 m. enll67vr. totaal 2426 zielen. Door geboorten en vestiging vermeerderde zij met 97 m en 107 vr., samen 204 personen zij verminderde door overlijden en vertrek met 88 m. en 98 vr., samen 186, waardoor de ver meerdering werd teruggebracht tot 9 m. en 9 vr., samen 18 per sonen. Op 1 Jan. 1926 bedroeg de bevolking derhalve 1268 m. en 1176 vr., totaal 2444 zielen, zoo dat zij met 18 vermeerderde'. Biervliet. Zaterdagavond werd in de oude school een openbare vergadering gehouden om te ko men tot oprichting van een ijs- club. Staande de vergadering gaven zich 25 personen als lid op, terwijl een voorloopig be stuur werd gekozen. Thans is het aantal leden reeds gestegen tot 70. In een draai van den weg in den Koninginnepolder raakte een auto in de sloot. De chauf feur werd zoo gewond, dat ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen. Timmerlieden uit de kom hebben de auto weer op het droge gebracht. Voor den heer J. Willem- sen werd in de herberg van M. v. d. Hooft Zaterdagnamiddag door notaris Korthals van Ijzen- dij ke een woning met schuurtje en erf verkocht. Kooper werd de heer F. de Boever voor f 1920. Zondagnamiddag hield de afd. Biervliet der S. D. A. P. in de oude school een openbare vergadering, waarin als spreker optrad de heer W. Drop, lid der Tweede Kamer te Ginneken. Het onderwerp dat spreker behan delde, luidde„De Christelijke politiek in de praktijk". Van de bat of vragen stellen werd door niemand gebruik gemaakt. De vergadering was vrij goed be zocht. Aardenburg. Na informatie ter bevoegder plaatse bleek ons, dat de Regenten van het Burger Gasthuis alhier, zich inderdaad tot het College van Ged. Staten gewend hebben met het verzoek of zij er bezwaren tegen hebben, de traditie te handhaven, dat de regenten een verpachtingsdag besluiten met een eenvoudige maaltijd, en ook of de traditio- neele tractatie van zieken, oude lieden en personeel op dien dag kan gehandhaafd blijven. Vroeger werden onkosten, hier aan verbonden, bestreden uit de opcenten, volgens de nieuwe wetten mag dit niet meer, en zullen dus de kosten drukken op het Gasthuis, waar echter tegen over staat, dat de verpachting meer zal opbrengen, omdat de pachters geen onkosten hebben. Aangezien het dus een afwij king is van de tot heden gevolgde administratie is aan Ged. Staten om advies gevraagd. Het wil ons voorkomen dat Zelandia hier met opzet weer een verdachtmakend tintje aan dit bericht gegeven heeft. Walerla rdkerkje, 15 jan. De varkensvereeniging „Een dracht maakt Macht'' hield heden zijn jaarvergadering De inkom sten bedroegen over 1925 f 249,92, de uitgaven f296,18. Het jaar sloot dus met een nadeelig saldo van f 46,26, zoodat nog in kas is f 1630,80. Als bestuurslid werd herkozen de heer J. Vermeulen, 1 nieuw lid trad toe, zoodat de vereeni ging nu 63 leden telt. Aangegeven werden 32 varkens. Uitkeering 70 cent per K.G. Oestburg» Zaterdag 16 Jan. had de Algemeene vergadering V. P. Z. Afd. Oostburg in het Veilings-gebouw „Avicultura" plaats. De zaal was zooals gewoon lijk zeer druk bezetplm. 300 personen. De Secretaris gaf een over zicht over 1925 o. a. van aan koop eener elite toom kippen witte leghorns, waarvan er bij zijn, die in een jaar over de 300 eieren legden en waarvoor per 20-tal meer dan f350 is betaald. Het ledental neemt steeds toe. Hierna gaf de directeur van Avicultura met cijfers aan, wat er aangevoerd werd aan de veiling van eieren, boter en fruitwat aan broedeieren werd afgeleverd en aan eendagskuikens. Op voorstel van een der leden werd door de V. P. Z. f 100 be schikbaar gesteld voor de slacht offers van de door den waters nood geteisterde streken, terwijl de commissie der N. V. Avicul tura namens hun Maatschappij toezegging deden, er f 100 aan toe te zullen voegen. Op 't eind van de vergadering had een gratis-verloting van voorwerpen betreffende de pluim veeteelt plaats onder de aan wezige leden. CORRESPONDENTIE. A. L. te L PrositAlles zal reg kom 1 Hoogwatergetij Breskens. DAGEN vm. nam. l i Woensdag 20 Jan. 5 37 6.01 Donderdag 21 6.32 6.56 Vrijdag 22 7.36 8.- Eerste Kwartier Woensdag 20 Januari, nam. 1050. LJclhi op woi* lf!j|wi»li>R snz. Woensdag 20 Jan. nam. 4.53 Donderdag 21 4.54 Vrijdag 22 4.56 MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 19 Jan Tarwe f ll.OOf 14.00 Rogge f 9.00.—f 1000. Gerst f 10.00f 110.0. Haver f 90.0f 10.00. Kroonerwten f 11.—f 16. Bruine boonen f 11. f 14.00 Erwten (Schokkers) f 15,f 30 Maanzaad f 45.—f 55. -a <V4£»iinni—M»ii i LETTEREN EN KUNST. Franschs Schouwburg te Gent. Zondag 24 Jan. nam. 2 uur: Oaruieu, Muziek van G. Brizet. Opvoeringen in de Vlaamsche Schouwburg te Gent. Donderdag 21 Januari nam. 7.30 „Schakels". Vroolijk spel in 4 bedrijven. Ingezonden. M, d. R. Een correspondent van de Courant schrijft het volgende Enkele bewoners uit De Rijp waren door het Kantongerecht ontslagen van rechtsvervolging ter zake van het niet voldoen aan de betalingsplichten bij de Prov. Waterleiding. De betrok kenen waren wel aangesloten, doch weigerden de abonnements- quitanties te voldoen. Beklaag den hadden zich doen aansluiten, de kosten daarvan voldaan, doch leidingwater wordt door hen niet gebruikt, omdat zij overvloed van drinkwater hebben. Water is niet geleverd de aansluiting ge schiedde alleen, om aan de gem,- verordening te voldoen. Van deze uitspraak van den kantonrechter was de Ambtenaar van het O. M. in hooger beroep gegaan. Thans hebben deze zaken voor de Rechtbank te Alk maar gediend. De Officier was van oordeel, dat beklaagden in derdaad niet konden worden veroordeeld, omdat zij aan hun verplichtingen in overeenstem ming met provincie- en gemeente verordening hebben voldaan en concludeerde bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. Waar in ons district nog en kele gemeenten moeten toetreden tot de waterleiding en volgens persberichten de zaak voor 1 Maart haar beslag moet krijgen, zou ik U, M d. R. willen vra gen, of uit 't verloop van boven genoemde procedure geen leering kan worden getrokken. Me dunkt, dat om bij De Rijp te blijven, die gemeente een finantieele strop zal hebben. Met dank voor de plaatsing. Uw Dw. X. Ingezonden Mededeeling. Gesprongen Winterhanden Jeukende Wintervoeten Correspondentie aan de Redactie. 3 J. Bourquin. Stand Zw. 1, 6/10, 12/14, 16 19,21,23 W. 25 28, 30, 32 34, 36/38, 42, 48. 4 J. Bourquin. Zw. 10/15, 17, 19/23, 25, 27, 28. W. 26, 30, 32, 34/40, 44,47/50 Voor beginners: 3. Zw. 2, 6, 8, 10, 13/16, 19, 29. W. 17, 25, 28, 30, 31, 35, 38, 41, 43, 48, 49. Waarom mag zwart niet 2—7 spelen 4. Zw. 3, 6, 8, 9, 11, 13/16, 19, 21, 24, 25. W. 22, 28, 31/33, 35, 37/40, 42, 45, 48 Waarom mag zwart niet 31—27 spelen? Oplossingen binnen 10 dagen aan de Redactie. MOORD BEKEND. De „Tel." meldt omtrent den moord op den 74-jarigen gepen sioneerden politie agent te Rot terdam het volgende Volgens eigen bekentenis is de moord gepleegd door den 17 ja rigen Arie van Slooten. De dader heeft bekend Maan dagmiddag 4 Januari bij een twist zijn vader in de ouderlijke woning' 'Beverstraat 82a, van het leven te hebben beroofd. Ook heeft hij toegegeven' dat hij geen mede plichtigen heeft gehad en hij het misdrijf geheel alleen heeft ge pleegd. Hoewel, zoo deelde de officier ons voorts mede, in den aanvang eenige verdenking tegen de moeder was gerezen, zoo heeft haar optreden iu deze zaak dit vermoeden aanstonds ontwapend. Noch de justitie, noch de politie heeft na het eerste onderzoek aan medeplichtigheid der moeder ge dacht. Niet alleen, omdat zij op den bewusten dag naar Den Haag is geweest—de moord had even goed 's morgens vóór haar ver trek kunnen plaats hebben—maar omdat zij uit eigen beweging po litie en justitie reeds van den aanvang af naar beste weten heeft ingelicht eu zij geheei vrijwillig de aanwijzingen kwam brengen, die tot het vinden van het lijk in den kelder leidden. Tevens wees het onderzoek uit, dat ook aan andere medeplichti gen niet gedacht behoefde te wor den. De voor eenige dagen ont vangen anonieme brief, die wel op medeplichtigheid wees, kon dus geheel worden uitgeschakeld en aan een wraakneming worden toegeschreven. De reconstructie van de daad leidde tot de con clusie, dat de zoon geheel alleen den moord heeft gepleegd. Het onderzoek van politie en justitie werd bijzonder bemoei lijkt door het feit, dat Arie allen tijd heeft gehad, om na hetplegen van het misdrijf de sporen uit te wisschen en voorwerpen, die een aanwijzing konden vormen, te doen verdwijnen. Meestal toch is de dader verplicht, de plek van het misdrijf zoo spoedig mogelijk te verlaten. Hier kon de dader kalm en met overleg alles doen om latere bewijsvoering onmoge lijk te maken. Zoo kon de zoon zich grondig reinigen, bloedspo ren uitwisschen eno.a. een hoed en een stok, die zijn vader ge woonlijk gebruikte wanneer hij uitging, weg maken. Dat laatste had hij gedaan om het vermoeden ingang te doen vinden; dat zijn vader uitgegaan en verdwenen was. Voor een VERWAARLOOZING. De „Tel." meldt Toen de vorige week te Maas sluis een jongetje van 11 maan den van de K. overleed en het lijkje door den huisdokterge schouwd werd, gaf deze als zijn vermoeden te kennen, dat het knaapje bezweken was ten ge volge van uitputting, ontstaan door verregaande verwaarloozing. De huisdokter stelde de gemeen te arts van zijn zienswijze op de hoogte en deze deelde zijn op vatting volkomen. Onvoldoende en ondoelmatige voeding, ge paard met vervuiling, hadden den dood van het kind veroorzaakt. De Maassluische politie heeft het lijkje in beslag genomen en op order van den Officier van Justi tie te Rotterdam naar het zieken huis aan den Coolsingel vervoerd, opdat aldaar de sectie kan wor den verricht, ten einde de doods oorzaak vast te stellen. Tegen de moeder is proces-verbaal opge maakt. Gebleken is, dat hier niet aan opzettelijke mishandeling behoeft te worden gedacht. Het knaapje komt uit een gezin van man, vrouw en zes kinderen. De K., een zeeman, behandelt zijn kinderen steeds zeer goed. Als hij vaart, zooals thans het geval was, dan wordende kinderen door de moeder erg verwaarloosd, meer uit luiheid dan met opzet ze kwaad te doen. Het thans gestorven knaapje nam zij steeds mee, wanneer zij bij een buurvrouw op bezoek ging. De gemeente-arts, die het knaapje onderzocht, verklaarde, dat een kind uit hongerend Rus land er niet ellendiger had kun nen uit zien. De andere kinderen zijn eveneens erg verwaarloosd, doch de Maassluische politie heeft zich hun lot aangetrokken en waakt er voor, dat zich geen herhaling van het voorgevallene kan voordoen. VECHTENDE VELDWACHTERS De gemeente-veldwachter te Klazienaveen en zijn collega rijksveldwachter waren altijd zeer goede maatjes en trokken meer malen gezamenlijk op onderzoek uit. Deze week gingen ze naar Duitschland om een zaak te onderzoeken en het lot was hun gunstig, want het onderzoek stemde hen tot tevredenheid.

Breskensche Courant | 1926 | | pagina 2