Hssffi lus. Binnenland. Rechtszaken. Gemengd Nieuws van het stuk waren ruim vol doende. Als geheel een zeer te waardeeren vertolking. Ie prijs: 73 punten: No. 9. Joh. van den Bussche, Sluis, tuba. ,Air Variè", L. Montagne. Inleiding met beschaafde, doch eenigszins te voorzichtige voor dracht weergegeven. Nuancee ring doorgaans prijzenswaardig. In 't begin een beetje laag, maar verder de zuiverheid heel goed. In de cadens eenige ongemoti veerde dingen (dat cadensen- spelen is en blijft maar een moeilijk ding Ij Het staccato soms wat log, en de voordracht als geheel wat weinig levend een tikje monotoon. Echter alles in alles een, ook uit technisch oogpunt (enkele minder zekere intonatie daar gelaten) bezien, zeer verdienste lijke uitvoering. Ie prijs; 74 punten. No. 10 Iz de Hullu, Breskens, bugel, .Vers 1' Horizon". Fan- taisie, H. Borrel. Liet de fraiceering nog al eens te wenschen over, de dynamiek was over 't geheel vrij goed verzorgd. In 't begin was het met de zuiverheid misverder en vooral tegen 't slot was die zeer goed. De toon zouden wij ons voor een bugel wat minder schraal, wat wolliger, hebben gewenscht. Technisch doorgaans niet onverdienstelijk, ofschoon de hooge f nog al eens wegbleef. De keuze van het stuk konden wij niet zeer be wonderen, de opvatting leek wel goed. De voordracht ook van de cadens was in 't algemeen beschaafdwat meer kleur en warmte zou echter aan 't geheel zeker ten goede gekomen zijn. 2e prijs 54 punten. No. 11. A. I. Versprill-, Oost burg. trombone. „Morceau de Salon", théme varié no. 6, H. Painparé. Inleiding en théme te houterig van voordracht en nogal onze ker van intonatie. In de eerste variatie veel last met hooge tonen. Tempi over 't geheel wel bevredigend alleen 't Ada gio was te sneldat was hoog stens Andante 1 Nuanceering wei nig fraai(de piano's voortdurend te sterk en het ff te krakend). De voordracht van het Adagio ook wel door te snelle tem po tamelijk kleurloos. In de wals verkeerde bindingen, en de finale technisch ook niet vlekke loos. Toch iemand, die den indruk wekte, wel wat te praesteeren, maar wiens zenuwen oorzaak waren, hij zijn kunnen niet altijd even gelukkig tot uiting kon brengen. 3e prijs 50 punten. No. 12. Joh. Avot, Groede. bugel. „Variations de Concert". J. Steenebrugen. Inleidingstempo heel goed goed van toon en met rustige voordrachteen oogenblik nei ging tot te hoog worden, doch weer gauw hersteld en daarna voortdurend mooi zuiver. De cadens was een beetje haastig. Tempo van 't thema zeer goed; voordracht hier niet altijd even muzikaal soms wat ongemo tiveerde afsluitingen maar over 't geheel wel ruim voldoen de. Ie variatie technisch zeer verdienstelijk, maar, oppassen voor haasten dat is gevaarlijk 1 Variaties verdet zoowel als Allegro finale op enkele weg vallende noten na mooi vast van techniek en intonatie. Nuanceeriig, fraseering, keuze en opvatting van het stuk gaven tezamen met de boven opge merkte hoedanigheden in de uit voering een prijzenswaardig ge heel. Ie prijs 73 punten. No. 13. Iz. van de Vijver, Oostburg. tuba. .Grand Air Varié". L. Langlois. We dachten in 't begin: ,dat loopt misDe aanvang was er absoluut naastvooral in het hooge register was de solist Zeer onzeker, en technisch gebeurden er allervreemdste dingen(de trillers waren wel heel leelijk I) Gaandeweg echter werd de toestand beter en zoo werd de le variatie niet onverdienstelijk, en de 2e varia zelfs goed uit gevoerd. Zuiverheid zoowel als klankgehalte en techniek vielen hier te waardeeren. .Plus lent" was zeer minder goed te sterk en de zuiverheid begon ook te miuderen. Allegro niet vlekke loos (laatste toonladder heelemaal mis), en de cadensen eenigszins zonderling. Goed van toon in 't algemeen; echter een stuk gekozen, dat voor de krachten van dezen excecutant vooralsnog een te zware opgave lijkt. 3e pr. 49'/s punten. No. 14. Abr. Goethals, Schoon- dijke. bariton. .Morceau de Salon" théme varié no. 7, H. Painparé. Deze solist begon zijn nummer te hoog, en, hij bleef te hoog bijna altijd door was 't onzuiver. De inleiding werd beschaafd, maar met te kleurlooze voor dracht ten gehoore gebracht. De le varia kwam er verdienstelijk uit de 2e var. was technisch ook goed, maar er werd geen „poco animato" gemaakt; m. a w. was te langzaam. Het Adagio was veel te vlug, en bovendien weinig correct van uitvoering (het slot van dat Adagio ij Nuanceering was voldo:nde, maar niet precies. Over 't ge heel een uitvoering, die technisch niet kwaad was, maar die leed door onzuiverheid, wat schraal van toon, en te droog en dor van voordracht was. 3e pr. 431/a punten. No. 15. W. M. Bruijnooge, Aardenburg, piston. .Epines et Fleurs". Fantaisie. Ch. Foare. Een mooi, helder pistongeluidl Voortdurend met zeer goeden toon speelde deze pistonist zijn solo doorgaans met rustige, kal me voordracht, technisch en dynamisch over 't algemeen cor rect. De tempi waren zeer juist, en de zuiverheid viel ook te prijzen. Het .andante espressivo" had wat meer expressie mogen hebben, maar als geheel was dit een zeer bevredigende, hoogst verdienstelijke uitvoering, le pr. 76 punten. (Slot volgt.) DE ZOMERTIJD. Het wetsontwerp, tot afschaf fing van den Zomertijd komt in de Eerste Kamer Donderdag 2 April in openbare behandeling. Hoofdplaat. In de gehouden raadsvergadering alhier, werd benoemd tot Hoofd der Open bare Lagere School, de heer W. Timmermans, onderwijzer te Rotterdam. Mej. L. de Reu alhier, die eenige dagen bij haar fam. te Arnhem logeerde, maakte al daar in de omgeving op Maan dag j.l. een fietstocht en had bij het afrijden van een steile hel ling het ongeluk tegen een boom te rijden, tengevolge waarvan zij bewusteloos neerviel en in le vensgevaarlijken toestand werd opgenomen en overgebracht naar het ziekenhuis aldaar. Nader vernemen we nog, dat de toestand van Mej. de Reu vooruitgaande is en behoudt van haar leven niet is buitengesloten. Schoondijke. Woensdag- en Donderdagavond had een uit voering plaats van het kinder en meisjeskoor onder leiding van Mevr. Lemaire, met medewer king van Mevr. Scholte als pianiste. Het rijk voorziene programma liep vlot van stapel en werd over't algemeen goed uitgevoerd. Begonnen werd met „Ons Lied" als gemeenschappelijk gezang. Daarna kwam het kinderkoor aan de beurt, waarvan het num mertje .Van een knaap en een vogelijn" wel het meest in den smaak viel. Heel aardig wai „de Poppenwatch", tooneeltje kleine meisjes, waarbij de kleine soliste Janneke Suwijn, bewees een lieve, mooie stem te hebben. Voor het geheele kinderkoor volgde dan „Winterspel" vanJA. van Dijk, wat heel veel bijval oogstte, niet alleen om den in houd, maar ook om de aanklee ding. Wat zagen de kleinen er in hun verschillende costuumpjes keurig uit. Als tweede afdeeling kregen we liederen voor de beide meisje .koren, waarvan o.m.Zwa- luwenvlucht" en „De ijzeren pot en de leemen pot" bizonder goed tot hun recht kwamen. Na de pauze ging eerst de operette „Van een molenaars dochter, die prinses werd". Daarna ,De vermomde prins", beiden zeer verdienstelijk ge speeld. En zang en costuums moesten weer ten zeerste wor den bewonderd. Dat het in den smaak viel, bleek wel uit het herhaaldelijk applaus van het publiek, dat enkele tafereeltjes wilde opnieuw gespeeld zien Vooral de verschijning van den beer in het laatste stuk was ze ker wel een verrassing. Bij het einde van de tweede uitvoering werden aan beide leidsters bloemen aangeboden, namens de koren, als bewijs van van hulde voor hun belanglooze toewijding. Moge nog menige uitvoering volgen in dezen geest. Groede. in de hedenmiddag gehouden Vergadering van het Watetschap Groede en Baanst is tot Waterbouwkundig Ambtenaar van dat Waterschap benoemd de heer P. de Regt te Kats met 39 stemmen, de heer W. J Lindhout te Oud-Vosiemeer ver- kreeg 16 stemmen en de heer W. Koole te Roermond 7 stem men. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Zondag 29 Maart 1925. Biervliet n 2 u ds Vrijla :dt. Breskens v 9,30 ds Bremer. Bevestiging nieuwe leden, n 1.30 u Zondagschool. n 51/2 u ds Bremer, Voorber. H. Avondmaal. Groede v 9.30 ds v. Griethuijsen Bevestiging nieuwe leden. Hoofdplaat v 9.30 ds Meloen. Nieuwvl. n 2 u ds v Griethuijsen Bevestiging nieuwe leden. Schoondijke v 9.30 ds Scholte. Bevestiging nieuwe leden. Waterlandk. v 9.30 ds Vrijlandt. IJzendijke v 9.30 ds Castelein. Evangelisatie Oostburg. nam. 2 u ds Bremer. Ev. Luth. Gem. Groede. vm. 9.30 u ds Schmidt. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. vm. nam Zaterdag 28 Maart 3,28 3.52 Zondag 29 4.04 4.28 Maandag 30 4.39 5.03 Dinsdag 31 5.20 5.44 E. Kw. Woensdag 1 April vm. 8 31. Licht op voor Rijwielen enz. Zaterdag 28 Maart nam. 6.53 Zondag 29 Maart 6.55 Maandag 30 6.56 Dinsdag 31 6.58 MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 24 Maart. Op de heden in het Veilings lokaal, Delftschestraat 43, gehou den veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 5,35f 6 75 Eendeieren t 5.50f 6.25 Aangevoerd 300000 stuks. Oostburg, 25 Mrt. Tarwe f 10.00—f 14 00 Rogge f 12.00f 13.00 Gerst fl4.00-f 15.00 Haver f 10.00-f f 11 00. Bruine boonen f 14.00-f 16.00 Kroonerwten f 12.00-f 14.00 Alles per 100 K.G' Wisselkoersen. Dollars f2.49-f2.50. Ponden f 11.97-f 12.—, Marken f0.62 f0.63 p. billioen, Belg. Francs f 12.75-f 12.85, Fransche fraucs f 13.15-f 13,25, Kronen (afgest) f0.34-f0.35. LETTEREN EN KUNST. OPVOERINGEN IN DE Vlaamsche Schouwburg te Gent. Zondag 29 Maart nam. 2.30 u.De Vice-Admiraal. n. 7.30 u. Het teeken des Kruisas Maandag 30 Maart nam. 7-30 u. Dinsdag 31 Maart nam. 7-30 u. Donderdag 1 April nam. 7,30 u. Dezelfde voorstellingen als boven. Arondissements-Rechtbank te Middelburg. In vrijheid gesteld A. D., 44 j., havenmeester te Biervliet, gedetineerd geweest ter zake van knoeierijen bij de aflevering van bieten. Ingezonden. Mijnheer de Redacteur. Over het algemeen houd ik niet van krantengeschrijf, maar nu ik het ingezonden stukje lees van een Aardenburger over het gasthu's alhier, voel ik mij als oud Aardenburger verplicht toch op iets te moeten wijzen. In het laatste gedeelte van zijn stukje meent de inzender te moeten opkomen tegen berichten, die door hun onzakelijken ver dacht makenden inhoud een ab soluut verkeerden indruk trach ten te bewerkstelligen. Ik ben het volkomen met inzerder eens, doch laat hij dan zelf eerst be ginnen zakelijk te blijven en zelf geen verkeerde voorstelling ge ven. Van zekere zijde wordt in onze gemeente de arbeidersbe volking opgehitst tegen het gast huis, door te verklaren, dat er een vastgesteld tarief zou bestaan tusschea gemeentebestuur en gasthuis, waarbij de arbeiders recht zouden hebben op een kaart voor vrije verpleging aan huis. Volgens de schrij ver in Uw courant zou dit zelfs geeischt kunnen worden. Dit nu is absoluut onwaar, wel hebben de on- en minvermogen den recht op vrije geneeskundige behandeling in h-t gesticht, maar of er een vrijkaart wordt gege ven voor behandeling aan huis is geheel overgelaten aan Heeren regenten. Van verplichting is geen sprake. Valsche beloften aan de ar beiders, strooien haat en ruzie, laat de inzender dat eens be denken. U dankend voor de plaats ruimte. EEN OUD AARDENBURGER WAAR IS BABY WELKOM Reed# eenige malen werd in een artikeltje van het Centraal Bureau voor Maatschappelijk Hulpbetoon te Amsterdam (Bur, van den Armenraad Heerengr. 174, een beroep gedaan op onze stad- en landgenooten voor de verzorging van pleegkinderen. Deze artikelen hebben geluk kig weerklank gevonden in de harten van vele lezers, waardoor het bureau in staat was vaders en moeders, die genoodzaakt waren hun kinderen uit te be steden, naar goede adressen te verwijzen. Maar er is nog een zeer groote behoefte aan goede tehuizen voor de kleintjes, d. w. z. de kinde ren beneden 2 jaar. En het zijn juist ia het bijzonder - deze, die we nog eens onder uwe aandacht brengen. Dezekleuters hebben immers zoo'n behoefte aan een goede liefderijke ver- zorging. Wij zijn er van doordrongen, temeer na het resultaat onzer vorige artikelen, dat in ons Neder land zeer velen zijn die hun woning willen openstellen voor deze minder bevoorrechte kin dertjes. Ze vragen maar een heel klein plaatsje 1 Wel geven ze de pleeg moeders een beetje veel werk, maar ze vindt zich dan ook in de liefde en aanhankelijkheid van dat schattige kleintje, rijke lijk beloond. Mogen wij daarom nog eens met warmte deze kleinen in de belangstelling der lezers aan bevelen Herhaaldelijk komen vaders en moeders tot ons, die, in moei lijke omstandigheden geraakt, niet weten hoe een goede ver zorging voor hun kleintje te vinden. Natuurlijk zijn er velen, die graag hun huis voor deze kleinen zouden openstellen het is echter de moeilijkheid om met dezen iu aanraking te ko men. Wellicht gevoelt U zich, dit lezende, bereid het eens met zoo'n schattig kleintje te pro- beeren. Zoo ja, wacht dan niet met dit ter onzer kennis te bren gen. Met verlangen zien wij uit naar de pleegouders, die de lieve onverzorgde kleinen, waarvoor wij hulp vragen, tot zich willen nemen. Wanneer U o s Uw adres opgeeft, dan verbindt U zich volstrekt nog tot nietswij zul len dan alleen eens over het te plaatsen kind komen praten. Men kan dan zelf nog nagaan, wat voor kind het is, wie de vader is, of de vergoeding een voldoende is, en al wat men verder weten wil. Men blijft dus geheel vrij latei het kind te ne men of niet. En wil men eerst nog eers precies weten, wat we eigenlijk bedoelen, dan zijn wij zeer gaarne bereid op ons kantoor of schrif telijke inlichtingen te verschaffen. Het kantoor (Heerengracht 174) Amsterdam, is geopend iederen dag van 9 tot 12 uur en Don derdagavond van 7,30-9,30 uur. VALSCHE STEMPELS. Verschillende keeren waren reeds bij de politie te Amster- sterdam klachten ingekomen, dat in café's speelkaaarten werden gebruikt, welke valsche stempels vertoonden. Op 't oog geleek het alsof de stempels er vanwege het rijk waren opgedrukt, doch bij nadere beschouwing was de figuur met roode inkt nagemaakt. Getracht werd de bron op te sporen en op een gegeven oogenblik dacht toen, dat men daarin geslaagd was. Men be merkte namelijk bij een café houder eenige spellen vervalschte kaarten. Bij onderzoek bleek, dat hij ze gekocht had bij een boekhandelaar daar ter stede, doch ock deze was, zooals uit kwam, te goedertrouw. Hij had ze van iemand gekocht, die hem een bizonder voordeelige aan bieding had gedaan. Bij de huiszoeking, die men bij den boekhandelaar deed, werd een aantal valsch gestempelde spel len in beslag genomen. Naar den koopman wordt gezocht. EEN TROUWE DUIF. De heer B. te Oudesluis, die even buiten de kom van het dorp woont, heeft een school gaand dochtertje, dat op haar weg naar school steeds verge zeld wordt door haar duif. De vogel vliegt daarbij steeds eenige metera voor het kind uit, wacht haar dan, zittende op den weg weer af, vliegt dan weer voor uit, tot de school genaderd is. De duif aanvaardt dan weer den terugtocht, om haar dan bij het verlaten der school weer af te halen. EEN SPOORWEGONGELUK. De sneltrein Bordeaux-Parijs ii bij Poitiers ontspoord, tenge volge waarvan 5 personen wer den gedood, w.o. een Senaatslid. Er werden 7 personen gewond. Van de tien wagons zijn er zes gederailleerd, twee in de rivier gestort en twee tnsichen de brug en de rivier blijven hangen. De oorzaak van het ongeval kon nog niet met zekerheid wor den vastgesteld. Alleen de drie laatste wagens zijn op de rails blijven staan. Een van de twee in de rivier gevallen wagons was een 1ste klas wagen. Men heeft reeds vier dooden gevonden en men denkt, dat er nog meer moeten zijn, want het lste klas rijtuig is rog niet geheel onder zocht, daar het water in de ri vier zeer hoog staat. Tot nog toe staat vast, dat 40 personen gewond zijn. In den trein bevonden zich soldaten,

Breskensche Courant | 1925 | | pagina 2