Milt Nieuws Burgerlijke Stand, Gemengd Nieuws Ingezonden Mededeeling. Uw Eerste Gedachte bij Ontvellingen en Huidwondje» moet zijn Purol. Dit verzacht en geneest spoedig. jaargetijde op Glauru» de keu» voor het Vorstelijk verblijf is gevallen, moet de oorzaak hier van waarschijnlijk worden ge zocht in het feit, dat de Prins hier vroeger al eens geweest is. DE BEGRAFENIS VAN PRESIDENT EBERT. Naar de Berlijnsche correspon dent van het H.bl. meldt is Woensdagmiddag daar nog aan gekomen een krans van Koningin Wilhelmina juist nog op tijd om met den extra-trein naar Heidel- berg, waar preaident Ebert ter aarde zal worden besteld, te worden meegenomen. Breskens, Dinsdagavond kwam de Raad onzer gemeente in voltallige zitting bijeen. Na voorlezing der notulen, welke worden goedgekeurd, wordt mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken: Van den Raad der gemeente Aardenburg, dat de kermis al daar zal worden gehouden vanaf Donderdag ra Pinksteren tot en met den Zaterdag d.a.v, Mededeeling van Ged. Staten omtrent pensioen-grondslag Ge meente- ambtenaren. Het verslag van de Gezond heidscommissie. Procesverbaal van kasopname van 23 Febr. waarbij bleek, dat 61 cent te veel in kas was. Kohier Hondenbelasting, waar bij zijn aangeslagen 32 honden in de le en 33 in de 2e klas. Opgemerkt wordt hierbij, dat er honden zijn opgegeven voor de 2e klas, welke in de le klas thuis behooren. Deze zullen dan ook in de le klas worden onder gebracht. Deze stukken worden allen voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van het Infor matie-bureauvoor landverhuizirg, om lid te worden, wordt op voorstel van den heer Cappon aangehouden tot een volgende vergadering. Het kasgeld der Gemeente zal bij den Bank van Nederlandsche Gemeenten worden onderge bracht, Een schrijven van den Kamer van Koophandel over het dubbel betalen van keurloonen wordt aangehouden om later te be handelen, omreden meerdere gemeenten daarin betrokken zijn. Een request van de Slagers- vereeniging Oostburg en om streken, waarin de wenschelijk- heid wordt te kennen gegeven het aantal slachtdagen uit te breiden, wordt besproken. Hierin zal worden voorzien. Een schrijven van het Water leiding-Comité wordt tot later aangehouden. Op het verzoek van de Ver- eeniging tegen alcoholisme, om het maximum aantal vergunnin gen te verminderen, wordt be sloten, dit tot de volgende ver gadering aan te houden en dan te beslissen. Het maximum in onze gemeente is 9, terwijl er ook 9 vergunningen zijn. Tot lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim wordt benoemd de heer C. Nierman», in de plaats vnn het afgetreden lid A. Salomé. De verordening op het uit vliegen van duiven, gedurende den zaaitijd, wordt vastgesteld overeenkomstig het verzoek van de Z. L. M. Voor de huizen, gebouwd op de weide van den heerWallien, zal van gemeentewege een rio- leering aangebracht worden, waaraan de bewoners hun rioiee- ring kunnen aansluiten. Een verzoek van de Posterijen, Om de Zondagsbestelling op te heffen, vondt in het College van B. en W. geen overeenstemming. De Wethouders waren hier tegen, De Burgemeester was er voor, omreden er gelegenheid wordt gegeven voor kostelooze af lating. De heer van Luijk was van meening, dat er eer bij moest komen, in plaats van opheffen, hij vindt het een misdaad om de enkele bestelling die we nog hebben, ook op te heffen. Het platteland wordt geheel gedu peerd, de groote steden hebben daar geen last van. De isolee- ring dezer streek wordt steeds erger als wij toegeven. De heer Mookhoek gaat met de meening van den heer van Luijk mee. Dé heer Cappon juicht het toe, dat de post Zondags stil ligt. De heer van Luijk zegt, als de heer Cappon het oog heeft op Zondagsrust, hij niet moet vergeten, dat het afhalen van de post ook werkeu is, dan zullen zelfs veel meer personen moeten werken, als nu. Na gehouden stemming besluit de Raad met 5 tegen 2 stemmen, de bestelling te handhaven en niet op te heffen. Voor ophef fing waren de heeren Luteijn en Cappon. Een schrijven van den heer P. Ocké, dat hij tegen 1 April ont slag verzoekt als Bode Concierge Dit ontslag wordt hem eervol verleend. Een schrijven van den Com missaris der Koningin, dat aan P. Ocké tegen 1 Ap il eervol ontslag is verleend als Gemeente veldwachter. Het bedrag van leges jacht akten wordt op 50 pCt. gebracht. Hierna wordt de vergadering gesloten. Breskens. Dinsdagavond had alhier in het gebouw „Su- majo" het voorjaarsconcert plaats van de Muziekvereeniging. De zaal was even als bij vorige uit voeringen, overvol. Voor de pauze werd het Muziekprogramma verdienstelijk afgewerkt, terwijl na de pauze een tooneelstukje de lachspieren danig deed werken, en de spelers een daverend applaus bezorgden. Het was een zeer goed ge slaagde uitvoering en een ge- zelligen avond. IJzendljke. In de Donder dagmorgen alhier gehouden Raadsvergadering waren alle leden tegenwoordig. Na voorlezing en goedkeuring der notulen werd mededeeling gedaan van enkele ingekomen stukken waaronder een schrijven der gemeente Heemstede, inzake annexatie van gemeenten, aan welk schrijven adhaesie werd betuigd en een van den Bond van Telegraaf- en Telefoonpersoneel, dat voor kennisgeving werd aan genomen. In verband met een te plaat sen welput achter het abattoir, deed de Voorzitter eenige mede- deelingen omtrent den stand van de Waterleiding en gaf de Raad aan B. en W. vergunning om de in het abattoir aanwezige be waarplaats van gemeente-mate rieel in te richten tot bewaar plaats van geslachte varkens, wanneer blijken mocht, dat de export slagerij daaraan behoefte heeft. Tot leden der commissie van schoolverzuim werden herbe noemd de heeren Cornelis, Overt- veld, de Dreu en Bevin en tot werkvrouw aan de Openbare school vrouw C. de Reu op de bestaande wedde. Aan C. Versprille werd grond in den Boulevard in erfpacht afgestaan tot het bouwen eener woning, zulks onder de gewone voorwaarden en verplichtingen. Goedgevonden werd dat de gemeente Biervliet de wijk Pira mide van electrisch licht zal voorzien onder voorwaarde dat de gemeente IJzendijke ten allen tijde de bevoegdheid behoudt het net tegen terugbetaling der gemaakte kosten over te nemen. Aan de verordening op het openbaar slachthuis werd een bepaling omtrent huisslachting toegevoegd, eenige wijzigingen werden gebracht in de begroo ting 1924 en beslist over enkele reclames Hondenbelasting en Schoolgeld, terwijl het verhou- dingscijfer voor 1925 werd vast gesteld op 0,5. De Raad besloot tot verhar ding van een deel weg van ruim 100 M. van de Nieuwstraat naar den Steenweg bij de Tram statie, van een deel weg langs de onlangs bebouwde Boulevai d, tot vernieuwing van de Koningin- ne-straat en het leggen van een steenen voetpad van af de grens der gebouwde kom tot bij den grintweg van den Oranjepolder. Hierna sloot de Voorzitter de vergadering. Biervliet. Maandag 1.1. hield de Nutsafd. een openbare ver gadering die vrij goed bezocht was. Als spreker trad op de heer J. N. Pattist, Inspecteur van het Lager Onderwijs te 's-Gravenhage. Hij hield een causerie over de geschiedenis van Z.-Vlaanderen, waarna hij een groot aantal lichtbeelden vertoonde. De voorzitter dankte den spreker namens de aanwe zigen voor zijn leerzame voor dracht en mooie lichtbeelden. Woensdagavond hield de wielrijder8vereeniging een ver gadering bij den Heer P. Calon. Het bestuur deelde mede, wat er in zake het fietspad zooal ge daan was. Daarna hield de heer Pruijssen een lezing met licht beelden over de reis van Am sterdam naar Batavia. De symphoniever. speelde bij het begin en het einde der ver gadering een paar aardige num mers. Alles bij elkaar een goed ge slaagde avond. De leden konden echter wel in wat grooter getal opkomen. Cadzand. De Raad dezer gemeente kwam Dinsdagmiddag in voltallige zitting bijeen. Voor kennisgeving werden aangenomen een ingekomen pro ces verbaal van kasopoame bij den Gemeente Ontvanger; Het verslag van de Gezond heidscommissie over 1924 Een verzoek om adhaesie- betuiging van Burgemeester en Wethoudeis van Heemstede aan een adres van een vereeniging van ingezetenen uit die gemeente, waarbij in overweging wordt gegeven de Regeering te ver zoeken maatregelen te treffen, om langs beteren weg dan an nexatie het land tot voorspoed te brengen. Adhaesie zal worden betuigd aan de bekende circulaire van den Centralen Bond van Ned. Post-, Telegraaf- en Telefoon personeel, inzake de voorgeno men reorganisatie van het post bedrijf. De begrooting 1924 ondergaat eenige geringe wijzigingen. Van eenige ingezetenen, land bouwers, is een verzoek inge komen om aansluiting bij het laagspanningsnet der gemeente. In verband met de ligging hunner perceelen zal een tweede transformator gebouwd moeten worden. Aan het electro technisch bu reau Schippers Nauta te Groede, dat tot zeer groote tevredenheid van het Gemeente bestuur het net heeft gebouwd, zal ook deze uitbreiding opge dragen wordente zijner tijd zal voor dit werk een bedrag van circa f6002 geleend moeten worden. De factor voor de berekening der gemeentelijke inkomsten belasting voor het jaar 1925 wordt vastgesteld op 1.4. Hoogwatergetrj Bre«ken». DAGEN. vm. nam Zaterdag 7 Maart 11.52 12.16 Zondag 8 12.08 12.32 ♦laandag 9 12.42 1.06 Dinsdag 10 1.12 1.36 V. Maan Dinsdag 10 Maart nm. 2.40. Licht op voor Rijwielen enz. Zaterdag Maart nam. 6.17 Zondag 8 Maart 6.19 Maandag 8 6.21 Dinsdag 10 6.23 Wisselkoersen. Dollars f2.49-f2.50, Ponden f 11.92-f 11.95, Marken f0.58 f0.59 p. billioen, Belg. Francs f 12 57-f 12.67, Fransche francs f 12 77 f 12,89, Kronen (afgest) f0.34-f0.35. Predikbeurten Nbd. Hbrv. Kbrb. Zondag 8 Maart 1925. Biervliet v 9.30 ds Vrijlandt. Breskens v 9,30 ds Bremer, n 1.30 u Zondagschool. n 51/3 u ds Bremer. n 7.15 u Werkmansbond Groede v 9.30 ds v. Griethuijsen Hoofdplaat v 9.30 ds Meloen. Nieuwvl. n 2 u ds v Griethuijsen Schoondijke v 9.30 ds Scholte. Waterlandk. n 2 u ds Castelein. IJzendijke v 9.30 ds Castelein. Evangelisatie Schoondijke. nam. 2 u ds Bremer. Ev. Luth. Gem. Groede. vm. 9.30 u ds Schmidt. SCHOONDIJKE. Huwelijks Voltr. 5 Februari. Izaak Pieter Claris- e, 50 j., wedn. en Catharina Maria Seen, 40 jjd. 19, David Alewijnse, 29 j., ju. en Franciua Anna van den Broeke, 30 j., jd. 26, Abra ham Marinus Mosselman, 31 j., jm. en Maria Johanna Goethals, 26 j., jd. Geboorten. 1 Febr. Rosalia Maria Johanna, d. van Ch. L. van den Bossche en J. M. de Poorter. Overlijden. 27 Febr. Jacoba Cornelis, 52 j., echtg. van J. Leenhouts. WATERLANDKERKJE. In de maand Februari hadden in deze gemeente geen aangif ten plaats. MARKTBERICHTEN. Rotterdam, 3 Maart. Op de heden in hetVeilings- lokaal, Delftschestraat 43, gehou den veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 4 65 f 7 35 Eendeieren f 5.50f 6.50 Aangevoerd 270000 stuks. Oostburg, 5 Mrt. Tarwe f 12.00—f15 00 Rogge f 14.00f 14 50 Gerst f 14.00—f 15.50 Haver f 10.00-f f 11.50 Bruine boonen f I5.00-f 18.00 Kroonerwten f 13.00-f 15.00 LETTEREN EN KUNST. OPVOERINGEN IN DE Vlaamsche Schouwburg te Gent. Zondag 8 Maart nam 2.30 u. Het Holl. Wijfje, n. 7-30 u. Al» de bodem begeeft. Maandag 9 Maart nam. 7-30 u. Dezelfde voorstelling. Dinsdag 10 Maart nam. 7-30 u. Het Hollandsch Wijfje. Donderdag 12 Maart n. 7.30 u. Groote Stadslucht. EEN ERGERLIJKE VERW A ARLOOZING. Te Woensel is een meisje overleden, dat reeds geruimen ziek was, en lijdende was aan tuberculose, waardoor haar ge stel steeds meer werd ondermijnd. Daarbij onderging zij een on- menschelijke behandeling van haar ouders, die aan den ernst harer ziekte geen geloof schon ken en haar luiheid verweten. Tijdens haar ziekte is nooit een dokter ontboden, totdat zij Dins dag geheel in de vroegte be zocht werd door een geestelijke, die haar in hoogst ernstigen toe stand aantrof en op wiens ad vies dan ook een dokter werd gewaarschuwd. Dr. Goyaards be zocht haar omstreeks 6 uur. Eenige uren later is zij, gelijk gemeld, overleden. Zoodra het overlijden bekend was, wilde de volksmond, dat zij was doodgeslagen door de moe der, die niet gunstig bekend staat. Dit kwam de politie ter oore, die het lijk in beslag nam. Een broer en de moeder van het meisje werden gearresteerd. De moeder van het meisje zou ten overstaan van den com missaris van politie hebben be kend, haar kind geslagen te kebben. Zij wist niet, verklaarde zij, dat het kind zoo dicht bij den dood was. Ook de broer van het meisje moet haar gesla gen hebben, doch deze or.tkende zulks. Beiden zullen na hun ver- hoor in vrijheid worden gesteld. ZOO KWEEKT MEN EERLIJKE MENSCHEN. De landbouwer C. B. uit Asten vond met de Vastenavonddagen op den weg nabij Geldrop een portefeuille met een geldswaarde van f 40.000. Hij vernam, dat vermoedelijk iemand uit Heeze de portefeuille verloren had. B. begaf zich daarop direct naar genoemd adres en overhandigde de portefeuille aan den eigenaar. Natuurlijk was deze den eerlij ken vinder zeer dankbaar, het geen hij uitdrukte door het geven van een .flinke fooi", vooral omdat B. een heele wandeling had moeten maken. De vinder ontving f 1, IN HET HOL VAN DEN LEEUW. Op de markt te Pu-merend waren Dinsdag twee rijksveld- wachts, als burger gekleed, op surveillance uit. Toen zij in een café een kop koffie gebruikten, kwam een Amsterdamsche koop man naar hen toe met de vraag of de heeren een spelletje (on gestempelde) kaarten wilden koopen. De heeren vonden dat goed en toen de koop gesloten was maakten zij zich als politie- b-ambten bekend. De koopman was dus leelijk in de val ge- loop-n. Hij zou echter nog een poging doen om te ontsnappen. Aan de veldwachters zeide hij, dat hij aan een ander tafeltje ook een spel kaarten verkocht had, dat hij nog moest afrekenen. Of hij dat dan nog even mocht doen Dat mocht niet, doch hij kreeg wel gelegenheid om de verkochte kaarten terug te vra gen. In plaats echter dat te doen nam de Amlterdamm-r de vlucht achtervolgd door de beide veld wachters. Zij slaagden er in den vluchteling te pakken te krijgen. Ook een tweede ontvluchting mislukte. De koopman, die ook een valschen naam had opgege ven, kreeg nu twee bekeuringen. ZES DOODEN IN EEN WOONSCHUIT GEVONDEN. Gistermorgen omstreeks half- tien zijn te Amsterdam in de woonschuit Riks, liggende aan de Jacob van Lennepkade, zes doo- den gevonden. Het voo ste gedeelte van deze woonschuit bewoond de eigenaar, die geen gezin heefthet achter ste gedeelte had hij verhuurd aan het gezin van V., bestaande uit man vrouw en 5 kinderen. Gistermorgen vroeg was de eige naar naar zijn werk gegaan. Tegen 9 uur kwam iemand, die gewoon was, des smorgen» den oudsten ongeveer 14 jarigen zoon van V. af te halen om gezamen lijk naar hun werk te gaan, voor de gesloten deur. Geruimen tijd heeft hij door kloppen en ram melen aan de deurkruk gepoogd gehoor te krijgen en is einde lijk, onraad vreezende, de po litie gaan waarschuwen. Eenige agenten hebben daarop een pa neel uit de deur gebroken en zich zoo toegang tot de schuit verschaft. In het eene bed vonden de agenten de lijken van den va der, van twee kleine meisjes en van een kleinen jongen. In het andere bed lag de moeder, bij wie de levensgeesten nog niet geweken waren, met een dood kind van ongeveer 1 jaar en den 14 jarigen zoon, die eveneens dood was. In het vertrek, waar het er ordelijk uitzag en niets er op wees, dat hier alles Woensdag avond niet zijn gewonen gang was gegaan (blijkbaar was er, voordat men zich ter ruste had begeven, opgeruimd alleen ston den er eenige niet omgewasschen koffiekopjes op de tafel) stond een kachel, die uitgegaan was ze lag nog vol met niet ver brande eierkolen. De kachel was nog niet geheel koud. Toen de agenten nu binnen kwamen, hebben zij van kolen damp niets bespeurd. De geneeskundige dienst was

Breskensche Courant | 1925 | | pagina 2