«Mi Nieuws. Gemengd Nieuws verzameld zijn van het beste, wat Nederland op het gebied van rundvee en trekpaarden heeft en zal men kunnen zien op wat een hoogen trap de fokke rij van rundvee en trekpaarden staat. Dat een groot bezoek van Buitenlanders kan verwacht worden, nu deze tentoonstelling gehouden wordt in aansluiting met het veeteeltkundig congres, waarop 33 regeeringsvertegen- woordigers aanwezig zullen zijn. Bovendien zendt Engeland een deputatie van 24 leden van de .British Frisian Society". Uit Denemarken komen een elftal staatsconsulentenZuid-Afrika zendt eenige belangstellenden, terwijl de in ons land vertoe vende Indische prinsen hebben te kennen de Tentoonstelling te willen bezoeken. Ook de Demonstratie op 4 September door de Vereeniging .Het Nederlandsche Stamboek van het Nederlandsche Trek paard B. T.", georganiseerd met medewerking van de Nat. Ver tot bev. van de Paardentokkerij in Nederland, welke demonstratie met het bezoek van H. M. de Koningin zal vereerd worden, zal zonder twijfel een succes zijn, waartoe drie zuidelijke Provin ciën met hunne versierde wa gens, betrekking hebbende op de landbouw en de paarden fokkerij voor een niet gering aandeel zullen bijdragen. Bresken*. Ter herdenking van het jubileum van H. M. de Koningin zal hier Woensdag 5 September a.s. des morgens te half tien ure kerkdienst worden gehouden, des middags optocht der schoolkinderen, terwijl 's avonds concert zal gegeven worden door het plaatselijk Muziekgezelschap. Oostburg. Geslaagd voor het diploma machineschrijven der Kot>. Erk. PitmansCholeri (tienvinger8y8teem) de heeren J. j. Brugge te Breskens en j. Versprille Wz. te Schoondijke, beiden leerlingen van den heer M. A. Aalbregtse, alhier. Wij vernemen dat alhier op den baan der Tennisclub ,Out" aan den Grootendam onderlinge Tennis-wedstrijden worden gespeeld. Ondanks het slechte weer wer den jl. Zondag een heei en-dub belspel en twee enkel-spelen gehouden. Volgenden Zondag zullen nog belangrijke voortzettingen dier wedstrijden plaats vinden. Vermoedelijk zullen velen dit, in ons landje nog eenigszins zeldzame spel, gaan volgen. Hoofdplaat. Bij de op Vrijdag jl. alhier gehouden aan besteding tot het bouwen van een nieuwe woning voor den Gemeente-Veldwachter C. van Aert, werd als volgt ingeschre ven F. Faas en W. Moerdijk te Biervliet 7975 Th. Wieleman, alhier 6790 J. van Weijnsbergen en V. Verstraete, alhier 6500 P. Brugge, Groede 5750 Op 6 September a.s. ter gelegenheid van het 25-jarig Regeering8jubileum van H. M. de Koningin zullen alhier volks feesten worden gehouden even eens zullen de schoolkinderen met traktaties onthaald worden, terwijl ieder kind een prachtig portret van H. M. de Koningin zal ontvangen. Schoondijko. Uit de adver tentie in dit nummer blijkt, dat a.s. Zaterdag en Zondag eene bloemen-tentoonstelling wordt gehouden alhier. Eene kleine opwekking kan hier op zijn plaats zijn om aan te dringen op een bezoek. Het is een eerste poging van de afdeeling van Ooft- en Tuinbouw alhier op een voor deze streek onbekend gebied. Zuidzande, In de Maandag gehouden Gemeenteraadsverga dering werd behandeld de al of niet aansluiting risico-gai antie Waterleiding. Met 6 van de 7 stemmen werd besloten niet aan te sluiten. Waterlandkerkje. In de Zaterdag gehouden Raadsver gadering waren afwezig de heeren Sturm, Dieleman en Feijnaut. Ingetrokken werd de subsidie Ambachtschool. Besloten werd in 't vervolg geen vervolgonder wijs te geven met het oog op de groote uitgaven. Enkele posten H. Omslag en Hondenbelasting werden onin. baar verklaard. De Gemeente-rekening dienst 1922 werd vastgesteld in ont vangst op f 21242.62'/a en in uitgaaf op f 19700.62 batig slot f 1542.00'/, De heeren Dieleman en Schille- man keeren niet meer in den nieuwen Raad terug. Nieuwvliet. De heer P. Brakman alhier is benoemd als Secretaris-Ontvanger van de Grintweg-Commissie Nieuwvliet- Sluis en Cadzand-Zuidzande. Deze betrekking was ontstaan door het bedanken van den heer J. A. Blankert te Cadzand. POSTERIJEN. POST- EN TELEGRAAF. Oostburg. Op 31 Augustus zal het kantoor voor zoover de postdienst betreft, voor het pu bliek niet later zijn opengesteld dan tot 2 uur nam. Na dit uur zal echter voor de busrecht houders de gelegenheid bestaan stukken af te halen. Op den 5en September a.s. (Bid- en Dankdag) zal het kan toor voor den Post-, Telegraaf- en Telefoondienst van 9 uur voorm. tot 1 uur nam. gesloten zijn. Van 1 uur nam. af geldt de gewone openstelling als op werk dagen. Het lichten der bij brievenbus op de markt en aan den tol om 11.05 voorm. blijft achterwege. Hoogwatergetij Breskens. Zomertijd van af 1 Juni. DAGEN. vm. nam Woensdag 29 Aug. 3.54 4.18 Donderdag30 4.27 4.51 Vrijdag 31 4.59 5.23 Laatste Kwartier Maandag 3 September nm. 1.07. Licht op voor Rijwielen enz. Woensdag 29 Aug. nm. 8.27 Donderdag 30 8.25 Vrijdag 31 8.23 MARKTBERICHTEN. Rotterdam 27 Aug. 1923. Op de Giaanmarkt van heden was de aanvoer van tarwe zeer ruim aangeboden. Tarwe f 11.15f 11.75. Gerst, Winter en Zomer f 8.50- f9.00. Chevalier f 10.fll. Haver f 10.50—f 11.— Erwten f 19.—f 19.75. Alles per 100 K.G. Wisselkoersen. Dollars f2.54-f2.56; Ponden f 11.57-f 11.59, Mark 10.040- f0.070, Belg. Francs f 11.55- f 11.85, Fransche Francs f 14.35- f 14.75, Kronen (afgest.)f 0.00.35- f 0.00.45. ONDER HET ZAND BEDOLVEN. Op de Grintgroeve te Heerlen waren kinderen aan het spelen, toen plotseling het zand instortte. Twee kinderen werden onder het zand bedolven. Doordat spoedig hulp kwam opdagen, kon één der kinderen nog tijdig worden gered, doch het andere kind, het 6 jarig dochtertje van den heer G. te Schaesberg, werd dood te voorschijn gebracht. IN BRAND GERAAKT. Het 9-jarig dochtertje van den heer R., te Venraay, is tijdens afwezigheid van de ouders in brand geraakt, doordat zij met haar kleeren te dicht bij het for nuis kwam. Met ernstige brand wonden overdekt, is zij uit de woning gehaald. De toestand van het kind iszeer zorgwekkend. VAN HET PAARD GEVALLEN. Bij de manoeuvres in de om geving van Bergen op Zoom is de eerste luitenlant der in fanterie, J. Hattink, van zijn paard geslagen en op de straat terecht gekomen. Bewusteloos aan het gelaat verwond werd de officier door eenige verple gers uit het krankzinnigenge sticht Vrederust daar binnen gedragen en voorloopig ver bonden. Nadat hij tot bewustzijn was gekomen is hij naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom overgebracht. Naar omstandig heden is de toestand van den officier vrij goed. ZWEMMEN IN ZEE. Te Vlissingen is Zondag bij het zwemmen in zee een 13-ja- rige jongen door den stroom medegesleurd en verdronken. Eenigen tijd daarna is het lijk aangespoeld. Een kameraadje werd tegen de palen geslagen en gewond. EEN MANNELIJKE .WERKSTER". De politie te Deventer heeft een 23-jarigen werkloozen siga renmaker aangehouden, die zich in vrouwenkleeding had gesto ken en aldus trachtte als .werk ster" aan den kost te komen. De pseudo-vrouw werd onder grooten toeloop van nieuwsgie rigen naar het politiebureau ge bracht, doch werd weer ontsla gen nadat men hem van kleeren meer passende bij zijn manne lijke .waardigheid", had voor zien. OPLICHTINGEN. Vrijdag j.l. is de bakker P. L. B, aangehouden, toen hij een bankinstelling op de Zuidblaak te Rotterdam, met een valsche kwitantie, afgegeven ten name van een grossier in vleesch, trachten op te lichten voor 300 pond sterling; De kwitantie werd in beslag genomen. In de laatste dagen zijn er van verschillende vleeschhouwers klachten bij de politie ingekomen dat zij met valsche kwitanties voor verschillende bedragen in geld zijn opgelicht. Het schrift van deze kwitanties, bleek over een te komen met dat van de kwitantie waarmee men de bank instelling heeft trachten op te lichten. Naar aanleiding hiervan zijn, behalve de bakker P. L. B., ook gearresteerd de koopman L. S. en de nagenoeg blinde kleermaker A. van I. Laatstge noemde moet de hoofdpersoon van het drietal zijn, dat alsvolgt te werk ging Indien een hunner gezien had dat bij een slager vleesch was thuis bezorgd, werd die slager telefonisch opgebeld. Men deed zich voor als collega en infor meerde naar den grossier, die het vleesch geleverd had en naar den prijs die er voor be taald was. Daarna werd de grossier opgebeld en hem werd dan onder valsche voorgevens, gevraagd naar het gewicht van het geleverde vleesch. Voordat de grossier met zijn kwitantie bij den slager kon zijn, was daar al iemand namens het drietal geweest, en was op een kwi tantie, waarop prijs en gewicht waren opgegeven, ten name van den grossier, die het vleesch leverde, het geld geïnd. LOUIS BOUWMEESTER DOOR EEN AUTO OVERREDEN. Toen Zondagmiddag de be kende tooneelspeler Louis Bouw meester, het terras van het café van den heer A. J. Mustert aan het Roelof markplein te Amster dam verliet en de straat wilde oversteken, hoorde hij om den hoek het getoeter van een auto. Voor hij evenwel naar een kant van de straat kon uitwijken, werd hij door den auto gegrepen. De wielen gingen hem over de borst. Met een auto van den geneeskundigen dienst werd hij naar de particuliere ziekenin- richting op de Prinsengracht vervoerd en aldaar opgenomen. Eenige ribben zijn gebroken en hij is ernstig aan een der beenen gewond. De patient was Zondagavond geheel bij bewustzijn en leed hevige pijn. De aanrijding had plaats met een Ford-auto. Gezien den hoogen leeftijd van den 81-jarigen tooneel speler, maakt men zich ernstig bezorgd. DE MOORDAANSLAG IN EEN TREIN BIJ SCHUTTORF. Men meldt uit Oldenzaal, dat de heer Ruben, een der slacht offers van den moordaanslag in den Duitschen trein, is overleden. De toestand van mevrouw en het dochtertje is zorgelijk. WEER EEN MOORDAAN SLAG IN DUITSCHLAND. De levensmiddelenhandelaar De Groot, uit Utrecht, is op den weg naar Duisburg, door twee jongemannen aangevallen en door hen met messteken aan hoofd en schouders verwond. Daarna beroofden de beide aanvallers den heer De Groot van f 25.000 en ongeveer 300 millioen mark, alsmede van zijn gouden horloge. De daders, die onbekend zijn, ontkwamen. Waarschijnlijk be treft het hier een degelijk voor bereide moordpoging van per sonen, die goed op de hoogte moeten geweest zijn met de zakelijke aangelegenheden van den heer De Groot. Zijn toe stand is naar omstandigheden redelijk. GESTOORD TREINVER KEER. Ten gevolge van een storing in het electrisch blok van het seinhuis te Haarlem, waardoor geen enkele wissel kon worden aangezet, heeft het geheele spoorwegverkeer in het net, waarin Haarlem ligt Zaterdag avond van 8 tot 8 uur 40 stilge staan. De reizigers van Den Haag naar Rotterdam en Breda moes ten per electrischen trein naar het station Hofplein. Op het sta tion Delftsche Poort stond een extra-trein voor Breda gereed. (Vad.) DE SPELBREKER. Tegen twee brievenbestellers te Hilversum is proces-verbaal opgemaakt wegens het te koop aanbieden van het bekende communistische manifest „De Spelbreker". Een aantal exem plaren werd in beslaggenomen. Huiszoeking werd nog gedaan, doch niets gevonden. In verschillende andere plaat sen zijn ook nummers van dit pamflet in beslag genomen. Door den Haarlemsche recht bank zijn Zaterdagmorgen ten huize van den voorzitter van het Haarlemsche werkloozen agita tiecomité in beslag genomen 2000 exemplaren van „De Spelbreker" VLIEGTUIG GEVALLEN. De Engeleche tweedekker G. E. B. B. Q., Daimler Aerway, die gistermiddag 4.50 u. met 6 passagiers uit Amsterdam was vertrokken, nam op het vlieg veld aan de Waalhaven te Rot terdam nog een passagier mee. In de start van daar naar Lon den, omstreeks 6 uur, is het vliegtuig gevallen en tusschen de Waalhaven en het vliegveld terecht gekomen. De passagiers, meerendeels ,Engelsch sprekende personen, zijn ongedeerd geblevende bestuurder Pratt is aan beide handen gewond. De tweedekker ia zwaar be schadigd en voor een deel ver nield. Tijdens de start nam het vliegtuig een stuk van de om het vliegveld geplaatste schut ting mede. AANGEHOUDEN. Een veertig ingezetenen der gemeente Vaals zijn Zondag, toen zij Zich naar Aken wilden begeven om het feest van de aldaar gevestigde Vereeniging van Nederlanders ter gelegen heid van het regeeringsjubileum der Koningin bij te wonen, bij het overschrijden van de grens door Belgische gendarmes aan gehouden. Hun passen waren niet meer geldig of niet van een visum van het Duitsche con sulaat te Maastricht voorzien. EEN BRANDSTICHTER. Zondagavond bluschte de brandweer te Mepp»l een begin van brand in de Woldstraat, in een perceel bewoond door een handelaar in manufacturen. Daar het vermoeden was dat deze den brand had aangestoken, werd hij door den opperwacht meester gedurende den halven nacht aan een streng verhoor onderworpen, echter voorloopig zonder resultaat. Gistermiddag gelukte het echter hem tot be kentenis te brengen en werd hij te Assen ter beschikking gesteld. ONGELUKKEN. Een motorrijwiel met zijspan- wagen, afkomstig uit Hilversum, bezet door drie personen, viel Zondagmiddag bij het passeeren van de Spoorkade te Kampen door een verkeerde wending van den vier meter hoogen kade muur naar beneden. Een der heeren, bewusteloos weggedragen, is eerst na uren weer bij kennis gekomende beide anderen kwamen met lichte kwetsuren vrij. EEN WONDER. Te Haaksbergen is gister een éénjarig kind, dat zich tusschen de rails bevond, overreden. On gedeerd werd de kleine onder de wagens vandaan gehaald de locomotief en twee wagens waren over hem heengegaan. HET GOUD VAN DE .LAURENTIC". Het bergen van het goud van het groote stoomschip „Lauren- tic" van de White Starlijn, dat ongeveer 7 jaar geleden aan de Iersche kust werd getorpedeerd, duurt voort, ofschoon het seizoen gedurende hetwelk zulk we k mogelijk is, ten einde spoedt. De „Racer" het bergingsvaar tuig van de Admiraliteit, zal binnenkort naar Portsmouth terugkeeren en dan zal het duiken worden gestaakt. Offici-el wordt de waarde van het goud, dat de „Laurentic" aan boord had geschat op ruim 5.000.000. In 1921 werd, tot 1 Augustus, voor een waarde van 600.000 san de oppervlakte gebracht, in 1922 £1 259.600 en in 1923, tot denzelfden datum,1.957.632 Er blijft dus naar schatting nog 1.200.000 over. Het schip licht 120 voet onder de oppervlakte van het water en gedurende het seizoen zijn een dozijn marine- duikers onder de oppervlakte aan het werk geweest en zestig zeelieden der koopvaardij boven. Hoewel het geborgen bedrag groot lijkt, moet men zich niet voorstellen, dat het bij groote hoeveelheden aan de oppervlakte is gebracht. Er waren vaak dagen met „vangsten" van slechts 1500. Op tal van dagen werd er dit seizoen tengevolge van het slechte weer niets bovenge bracht. Het goud wordt naar de Engel- sche Bank gezonden en komt de belastingbetaler te goede. EEN GEHEIMZINNIGE ZIEKTE. Naar „lOeuvre" meldt, heerscht te Versailles groote onrust naar aanleiding van het feit, dat een ernstige epidemie is uitgebroken onder het garnizoen zonder dat men weet wat er eigenlijk gaande is en welke de ziekte is, die door sommigen voor dysenterie wordt gehouden. De militaire autoriteiten be waren een diep stilzwijzen. De ziekte is uitgebroken in het kamp van Satory onder de genie en is daarna overgeslagen op de andere troepen Alle militairen zijn in de kazernes geconsigneerd Het militaire hospitaal ligt vol, zoodat de patiënten naar elders gezonden moeten worden. ,Uit voorzorg" worden verwanten en vrienden niet toegelaten bij d«

Breskensche Courant | 1923 | | pagina 2