Neus-, Keel „Groene K Gemengd Nieuws Buitenland. Ster t Adve 1 °p Zat: J. H00 ter, vruchtgebruiker of huurder dan kon begrijpelijkerwijze A van hem geen eigendom ver krijgen en evenmin aan B overdragen. Bij een aankoop lette men dus op al deze punten en informeere bovendien nog of geen rechten, als erfdienstbaarheden, erfpacht of opstel op het goed drukken, of dat het goed niet verhuurd is. In de acte moet men ook regelen de betaling van de grond belasting. Immers volgens de wet op de Grondbelasting is aansprakelijk degene, die krach tens zakelijk recht of eigendom het genot heeft op 1 Januari van het jaar. Evenzoo de dijk- en polderlasten, alsmede de datum van in-genot-treding. Zooals gezegd ook naar de verhuring stelle men een onder zoek in, want door de verkoop gaat de huur niet teniet. Men lette dus er op of de betaling van de huurpenningen misschien al voor langen tijd vóóruit geschiedde en voor hoe lang de verhuring werd aange gaan. Is de koopacte niet door een notaris opgemaakt, ofschoon dat, zooals reeds eerder werd op gemerkt, veelal het verkiezeüjktt is, dan moet zij binnen ééne maand na de dagteekening wor den geregistreerd en daarna worden overgeschreven. Voor beide formaliteiten moeten rech ten voldaan worden, die gelijk tijdig moet- n worden betaald. Daar die kosten van over schrijving evenredig zijn aan de lengte van het stuk verdient het soms aanbeveling een extract te laten overschrijven. Daartoe moeten partijen dan vóóraf hunne toestemming geven. In het ex tract moeten de voornaamste gegevens als het goed, de namen van verkooper en kooper en den koopsom worden overgenomen doch niet alle voorwaarden en bijkomende bepalingen. Een volgende maal over de huurovereenkomst van onroe rend goed. X. De Zeeuwsche Landbouw-Onderlinge. In de vergaderzaal van de „Prins van Oranje" te Goes, werd op 27 April 1923 dejaar- lijksche Algemeene Leden-Ver gadering gehouden van de Zeeuwsche Landbouw Onderlinge onder leiding van den Voorzitter, den heer II. A. Danken te Wil- helminapolder. Uit het in deze vergadering uitgebracht jaarverslag over 1922 blijkt, dat op 31 December 1922 waren aangesloten 1417 landbou wers. Er werden in 1922 aangegeven 513 ongevallen van welke er 6 niet als bedrijfsongevallen bleken te kunnen worden beschouwd. Van de overige 507 ongevallen (waaronder 11 patroonsongeval len en 24 gevallen van bedrijfs- ziekte) was er één niet doode- lijken afloop. Dit ongeval gaf aanleiding tot toekenning eener blijvende rente aan de weduwe van den getroffene. Bij negen der bedrijfsongeval len welker behandeling langer dan 2 maanden duurde, genoten de patiünten op het oogenblik van ter perse gaan van het ver slag nog een tijdelijke uitkeering. In hoeverre het noodig zal zijn aan deze een blijvende uitkeering toe te kennen, valt thans nog niet te zeggen. Voorts waren er bij het afdrukken van het ver slag nog 2 gevallen van het jaar 1921 in behandeling, welke ver moedelijk aanleiding zouden ge ven tot toekening eener blijven de uitkeering. Als oorzaken van de ongeval len worden'genoemdvoertuigen 22, paarden 69, hoornvee 14, landbouwmachines 19, vallen van het slachtoffer 52, vallen van een voorwerp 17, beknelling 29, krachtsinspanning 33, snijdende werktuigen 96, diverse oorzaken 153. De onkosten, die voor de pa troons Op deze verzekering komen bedragen over het verslagjaar f 1.06 per f 100.- jaarloon. Voor deze kleine uitgave worden ook de geldelijke gevolgen van de zwaarste ongevallen gedekt. Breskens, Het Comité voor de inzameling van Handteeke- ningen voor het Album, aan te bieden aan H. M. de Koningin ter gelegenheid van Haar25-jarig Kegeerings-jubileum, bericht, dat de lijsten alsnog ter teekening liggen op het Gemeentehuis en bij de heeren A. Adriaansen, E. Boom-Bliek en D. Crince. Maandagavond gaf de Muziekvereeniging alhier op de Spuikom een Concert, met mede werking der Zangvereeniging „Scheldekoor", ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Juliana. Niettegenstaande het koude weder, was er veel volk op de been. Op het marktplein had de zweefmolen ook een druk bezoek. Groede. De laagste klassi n van de school aan den Kruisdijk zijn wegens het heerschen der mazelen gesloten. Biervliet. De kommies J. Sluiter alhier, wordt met het oog op bevordering tot assistent bij 's Rijks belastingen met in gang van 16 Mei overgeplaatst naar Budel. Retranchement. De Auto bus van de Autodienst in Z. Vlaanderen is, waarschijnlijk tengevolge van een defect, Zon dagmorgen van den weg in een sloot geraakt. Le bestuurder en eenige passagiers werden licht gewond, terwijl de conducteur een ernstige hoofdwonde be kwam Per liets moest genees kundige hulp uit Sluis gehaald woi den, daar het telefoonkantoor gesloten was. Pogingen worden aangewend om ook in deze gemeente, door het oprichten van een musschen- gilde, eene vereeniging te krij gen ter bestrijding van schade, aangebracht door musschen. Cadzand. Onder voorzit terschap van den Burgemeester kwam de Raad onzer gemeente Maandagavond in voltallige ver gadering bijeen. Met het voorstel van Gedeputeerden ten aanzien van verlaging der jaarwedden van de wethouders, voor ieder f 10,-bedragende, werd accoord gegaan. Op verzoek van het comité tot bevordering van het Landbouwonderwijs in West- Zeeusch-Vlaanderen zal de des tijds toegestane som voor aan koop en exploitatie van een landbouwschool spoedig worden gestort. Het gemeenteverslag over 1922 werd aangeboden, terwijl de oninbare posten voor hoofdelijken omslag en honden belasting werden vastgesteld. Schoondijke. Alhiei is overleden het Raadslid Iz. Seen, die vanaf 1909 een zetel inden Raad innam en wederom can didaat was van den Vrijheids bond. IJzendijke. Men bericht ons; Heden Maandag 30 April kwam de Raad onzer gemeente onder Voorzitterschap van den Burgemeester bijeen. De Wethouder de Jaeger was wegens ongesteldheid afwezig. Na goedkeuring der voor gelezen notulen werden verschil lende ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek vanhet Gemeente bestuur van üostburg tot uitbe taling van het tekort in de exploitatierekening der am bachtsschool over 1921 werd aangehouden tot een volgende vergadering daar de Raad eeni ge inlichtingen wenschte alvorens op het verzoek te beslissen. De Voorzitter deelde naar aanlei ding van dit verzoek mede dat hij voornemens is te zijner tijd voor te stellen de subsidie aan die school intetrekken en in het ver volg te betalen naar het getal schoolgaande kinderen zooals dit thans geschiedt met leerlin gen uit niet subsidiërende ge meenten. Besloten werd aan den polder Eiland en Brandkreek gedurende tien jaren voor het onderhoud zijner steenwegen een jaarlijk- sche bijdrage van Tweehonderd gulden te verleenen onder voor waarde dat deze zal vervallen als tusschentijds een tramlijn naar Waterlandkerkje - brug of verder werden aangelegd of de keiwegen door het Rijk in be heer en onderhoud worden over genomen. Tot leden der schattingscom missie voor de inkomstenbelas ting worden herbenoemd de heeren E. Bruggeman, E. de Bruijckere, E. Groosman en C. Haveibeke, terwijl het \erhou- dingscijfer, voor de plaatselijke inkomstenbelasting werd vastge steld op 0.9 pCt. Aan Edumond de Witte werd grond in den Boulevard in erf pacht gegeven voor den bouw van twee woonhuizen, zulks op voorwaarde dat, als de water leiding tot stand mocht komen, de verplichting tot aansluiting op deze woningen rusten zal. Wijl de muziekkiosk dringend herstel vereischt draagt de Raad aan het dagelijks bestuur op een begrooting van kosten hiervoor op te maken en daar mede in een volgende zitting ter tafel te komen. Besloten wordt de machine riefin der tegenwoordige elec- trische centrale door een des kundige te doen waardeeren en deze daarna te koop aantebieden nadat alvorens al de gereed schappen, die de gemeente zelf gebruiken kan, zullen zijn ver wijderd. De bestaande centrale zal daarna voor de verschillende takken van dienst der gemeente worden ingericht en het brand- spuithok met verdere aanhoo- righeden aan de Barakke publiek worden verkocht. Aan de huur ders zal hiervan mededeeling geschieden opdat deze tijdig naar een andere woning zouden kunnen uitzien. De Gemeentebode zal in het vervolg worden belast met de opname der meters en het innen van de voor verlichting ver schuldigde gelden, waarvoor hem een salaris zal worden toegekend van ƒ150. De prijs per kilowatt voor bedrijfskracht wordt vast gesteld op ƒ0.40. Hierna ging de Raad over in geheime zitting ter behandeling reclame Hoofdelijken Omslag, na behandeling waarvan de zit ting gesloten wordt. School- en Kerknieuws* IJzendijke, De heer V. Gilson, onderwijzer te Sas van Gent, vroeger alhier, staat no. 1 op de voordracht voor onder wijzer aan de Boumansschool te Amsterdam. Breskens. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer J. J. de Kramer, thans Hoofd der Open bare School te Zonnemaire, is als zoodanig benoemd te Al- blasserdam. REGENWAARNEMINGEN TE BRESKENS. In de maand April viel er 14,5 m.M. regen. De grootste hoe veelheid in 24 uur bedroeg 2,9 m.M. Er waren 10 regendagen met 0,1 m.M. of meer, waarvan 6 dagen met 1 m.M. of meer. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. vm. nam Woensdag 2 Mei Donderdag 3 Vrijdag 4 1.45 2 33 3.21 2.09 2.57 3.45 Laatste Kwartier Maandag 7 Mei nam. 6.38. POSTERIJEN. 8De Directeur-Generaal der Posterijen en Telegrafie maakt bekend dat in verband met de inge bruikstelling van postwisselstem- pelinachines met ingang van 1 Mei a.s. met intrekking van de in gebruik zijnde, zullen worden uitgegeven nieuwmodel postwis selformulieren, bestaande uit drie deelen, te wetenhet lichaam, dat bij de uitbetaling door den postdienst wordt ingehouden, een rechterstrook, strekkende den afzender tot bewijs van storting, en een linkerstrook, welke door den geadresseerde kan worden behouden. Bij de aanbieding ter verzen ding van de nieuw-model post wissels op een hulppostkantoor, wordt evenwel in verband met de behandeling op het betrok ken hoofdkantoor, de rechter strook niet als recu afgegeven, doch wordt den afzender een uit een register ontleend ont vangbewijs oveihandigd. Buiten de dienstaanwijzingen behooren alle gegevens voor den postwissel daarop door den afzender te worden gesteld desgevvenscht kan daarbij de hulp van den postambtenaar worde ingeroepen. Gedurende de maanden Mei en Juni a.s. zal gelegenheid worden gegeven de nog voorra dige postvvissellormulieren en verrekeningspostwissels, oud mo del, zonder kosten aan de kan toren tegen nieuwe om te ruilen." SPORT, Nederland - België 1 - 1 Omtrent deze belangrijke voet balwedstrijd Zondag te Amster dam gespeeld, ontleenen wij aan het Maandagochendblad het vol gende Het Stadion bevatte plm. 350Ü0 toeschouwers. Om 2,38 uur trapt Heynen voor Holland af. De Oranje hemden gaan onmiddellijk tot den aanval over, doch stuiten op Swaertenbroecks. Een aan val dei Belgen wordt door Van Linge onderschept. Tweemaal wordt Sigmond den bal fraai toegespeeld, Doch beide malen staat de D. F. C.-er buitenspel waardoor de kans verloren gaat. Heynen krijgt het leder in zeer moeilijke positie, doch zijn schot gaat ver naast. De Belgen spe len fraai samen, doch vinden Van der Kluft en Denis in bij zonderen vorm. Vooral Denis speelt een schiterende partij, hoewel hij een waardigen tegen stander vindt in den razend-snel- len Bastin. Van der Kluft on dervindt zeer weinig steun van Jole, die er hopeloos uit is, maar de Blauw-Witaanvoerder werpt zich onversaagd in den strijd en weet menigen aanval te breken. Een goede aanval van den llollandschen rechter vleugel heeft een corner tenge volge. Deze, goed door Groos- johan genomen, wordt door Ad- dicks ingekopt. Reeds is het leder De Bie gepasseerd, men juicht, doch was het vóór of achter de lijn, wij konden het nietzien slaat Swaertenbroecks den bal met de hand weg. Strafschop Tot aller groote teleurstelling schiet van Linge echter naast. Dan is het woord weder aan de Belgen. Basting passeert han dig Denis, hij rent langs de lijn, in een tempo, zoo snel, dat het schijnt alsof de rest stilstaat. Dan, plotseling, lost hij een gloei ende kogel. De boer is echter op zijn post, hij werpt zich languit in zijn doel en redt meesterlijk, ten koste van een hoekschop. De Belgen blijven aanvallen en forceeren eenige corners, maar door goed ver dedigen blijven doelpunten uit. Aan de andere zijde lost Bies- haar een hard schot, dat De Bie vallende stopt. De terug- springende bal wordt door Hey nen opnieuw ingeschoten, doch Verbeeck doet den bal van richting veranderen, zoodat een hoekschop het gevolg is. Deze levert geen resultaat op. Als er 34 mihuten gespeeld is, doet de Belgische rechter vleugel een gevaarlijken aanval, Be88ems zet het leder scherp voor het doel, De Boer moet uitloopen om den bal te kunnen bemachtigen, hij aar- zeld even met wegwerken en op hetzelfde oogenblik zitten twee Belgen hem op de huid. Bij een plotselinge beweging glijdt de HoUfindsche doelman uit, hij valt achterover, verliest den bal, waarna Thijs met een kalm schot Belgifi de leiding geeft (01.) De Hollanders zijn niet ont moedigd en pakken llink aan. Van Linge plaats plotseling naar Groosjohan, deze brengt den bal op, zet naar Heynen. De H. V. V.'er dondert zich door de verdediging, en knal. De stand is gelijk. Onbeschrijflijk is het enthou siasme dat thans losbarst. Tri bunes en amphitheaters zijn een deinende menschenzee. Een ge brul, dat tot aan de Muiderpoorl moet zijn gehoord, vervult de lucht. Er werd fanatiek doorge speeld doch de stand bleeft on veranderd de Oranje duivels hebben met de Roode Duivels de eer gered. ONGEVAL OP DUINDIGT. Zaterdag heeft zich bij de ren nen op Duindigt bij Den Haag, een vrij ernstig ongeval voorge daan. Bij een ren sloeg een der paarden op hol. De jockey Kui per wist, een der stijgbeugels brak, op het paard te blijven zitten. Tot staan kon hij het beest echter niet brengen. Het rende van de baan het bosch door en hier stortte de berijder van het paard. Met een ernstige verwonding aan het hootd, werd bij naar de kleedkamer gebracht, waar een dierenarts (een andere dokter was niet aanwezig) de eerste hulp verleende. Eenige uren later kon Kuiper per auto worden vervoerd. Dat bij courses goede genees kundige hulp voor de beesten aanwezig is, is toe te juichen. Maar is een jockey minder dan een paard De Crt. VALSCHE BANKBILJETTEN. Onlangs heelt de politie te Rotterdam maatregelen genomen tegen het in omloop brengen van valsche bankbiljetten van zestig gulden. Dezer dagen nu, Zaterdag ook nog, hebben haar wederom klachten bereikt en wel omtrent valsche tien gulden biljetten. Hiervan zijn er twee in beslag genomen. Ze zijn heel goed nagemaak, zoo zelfs, dat de politie aanvankelijk in twijfel stond en toen de biljetten ten kantore van de Nederlandsche Bank heeft laten ondeizoeken. Daar constateeide men de onechtheid. Het is zeer moeilijk om na te gaan of de biljetten valsch zijn. Mén kan de valsche alleen herkennen aan de donkere kleur, zoowel van het geel aan de voor- als van het blauw aan de achterzijde. Een meer duide lijke aanwijzing geeft echter de 1 van het getal 10 aan de ach terzijde, waai van de hreken af gerond zijn. Op de echte zijn ze scherp Tevens valt op te merken, dat de zandloopers dichter gearresteerd zijn. Men vermoedt, dat er zich een groot i aantal biljetten in omloop bevin den. VLEKTYPHUS. Te Rotterdam zijn twee ge vallen van vlektyphus geconsta teerd, n.l. een 45 jarige-weduwe en een 15-jarig meisje. Hun foestand is ernstig. De overige leden van de twee gezinnen, dertien personen, zijn in het voormalige armhuis aan den Schiedam8chen dijk onderge bracht. Men heeit gegronde hoop, dat dank zij de snelle en doeltreffende maatregelen, de ziekte zich niet verder zal uit breiden. HET NIEUWE DAGBLAD. Het nieuwe dagblad, dat bin nenkort in Amsterdam zal ver schijnen, zal staan onder directie van den heer Willem Broekhuys. Als hoofdredacteur van het blad zal optreden den heer J C Schróden, die met ingang van 1 Juni ontslag als hoofdredacteur van De Telegraaf genomen heeft FRANKRIJK EN DE ROER. De Daily Mail drukt met vette letters de volgende vei klaring af van de „hoogste autoriteit in zake de Fran,che politiek inde Roer": „Frankiijk, zoo heeft die auto riteit gezegd, Frankrijk is abso luut onwankelbaar in zijn besluit om samen met Belgis, zijn tegen woordige politiek in de Roer voort te zetten. Frankrijk en Belgis zullen het Roer-district ontruimen naar gelang Duitsch- land de termijnen van zijn schuld betaalt. „Frankrijk t vinden tot eenig aanho s, alvoiens dil kend is en t(is een aanbod door het alg »t van alle besl de Duitschi vaardigd sir r de bedoelinL de Fransch illusoir te m It in OniPeiitL] Uit bezuii t gesteld oph ie vangerskantn e dit le breng et toor Oostbui Voor de ae er geslacht, ge< n en bier) wor w steld een sulfct lijks geopem Voor de h ij over de postc en zou de C X Per maano Burgemees h van Breskens if ren of tegen ging bezwari k welke Het Colle vóór 10 M van belanghein of schrïf tel ijl bezwaren tdp van het kat Invoerrechtei Zij die op ben gestemd, ping nog ni woord, wordf dat zij zich t tot op Za5 schi iftelijk o( I verantwoorde DE BUI! j hopen onzt F. B P Th. S. hunne 25 hl eeniging tn, Hunne daifl Breskens, 12 Rijks Hot r school te Het Toella zal worden Iste helft va n Aangifte va ti schriftelijk schieden bij 1 Juli. Opgegeven m e voornaam, le d candidaten, de klasse, waj if verlangd. Vrijstelling van genoemd ;s den verleend. #1 l Qeneesheejs VLI1 is door ongei voorloopig si burg te houd Algemeen d op Woens I om 7 our n.n ih Bewaarschool Aoenda Notulen. Ingekomen Jaarverslag Rekening e r< Begrooting Voorstel R» Art. 7 en 8. Hfi

Breskensche Courant | 1923 | | pagina 2