De 20ste Rotterdamsche Premieleenil TWEE MILLIOEN GULDEN! Donderdag a.s. trekt de le klasse te Dordrecht mr KANS: ÉEN TEGEN DRIE! EEN TON GOUDS TWEE MILLIOEN GULDEN PREMIEN! ROTTERDAM MERTJ ES! Koop ommiddellijk Obligatiën der Twintigste Rotterdamsche Premieleening of wissel in. g-eefl; 90.022 premiën, loopend over meer dnn In tegenwoordigheid van Justitie en Politie draaide onze „SIMPLEX"-Machine voor stampvolle zalen in verschillende steden. De Pers zingt eenparig een loflied en zegt de „AVONDPOST" na „Eerlijker (tan hel niet". De Eerste Klasse der 20ste trekt Donderdag a.s. reeds. Ilaast U en koopt tijdig een Rotterdammertje of wissel in 1 zonder éénige korting is de HOOFDPREMIE Verder premiën van f 25 000«f 10 000.- Totaal ruim 90 000 premiën, bijna DE ROTTERDAMSCHE PREMIELEENING is de eenigste premieleening die slaagt en alle soortgelijke instellingen over vleugelt óf vernietigt. WAAROM Omdat zij geeft de meest mogelijke waarborgen dat alles correct geschiedt. Een controle commissie, bestaande uit mannen van naam behartigt niet alleen de belangen der Obligatiehoudersdoch ook hét publiek, de Politie, de Pers. Dames uit het publiek brengen de Simplex-machine in beweging. Wie aan den weg timmert, heeft weel bekijksWelnu, men mag naar ons kijken, doch navolgen kan men ons niet. Wij tellen onze1 obligatiehouders in alle kringen der maatschappij. Leden der staande en zitten'e magistratuur, commis sarissen, inspecteurs en agenten van politie, burgemeesters, wethouders en geestelijken van alle richtingen, zij allen hebben In overleg met onze hoofdagenten zullen wij de trekkingen voortaan Een leening per maand dus. Hen waarvoor f 6,20 per maand teveel is, geven Wilt gij weten, wat de PERS zegt over trekkingen per SIMPLEX-Machine regelen, dat élke leening in één maand uitloot, wij den raad, een leening over te slaan. Het „Deventer Dagblad" schrijft: Het toestel, in hoofdzaak bestaande uit zes wielen, werd om beurten door willekeu rige personen uit het publiek gedraaid. De cijfers, waarop de wielen bleven staan, vormden de serie en obligatienummers. De hoogste premies werden het eerst uitgeloot. Alles verliep geregeld. Wij voor ons hebben den beslisten indruk gekregen, dat op de wijze van trekking niets valt aan te merken en er alle moge lijke gelegenheid tot controle bestaat. De „Deventer Courant" schrijft: Het toestel bestaat wij kunnen 't niet duidelijker zeggen uit zes fietswielen (zonder banden) en ziet er heel eenvoudig uit. Op de obligatie komt, zooals men weet, een obligatie-nummer en een serie-nummer voor. Op de drie linkervvielen nu zijn roode cijfers (obligatienummers), op de drie rechterwielen witte cijfers (serienummers) aangebracht. De getallen op de buitenste wielen zijn genummerd van O5, de an dere O9. Om beurten werden de wielen door willekeurige personen in beweging ge bracht. De cijfers waarop de wielen bleven staan vormden de obligatie- en serie-num mers. Alles had een hoogst geregeld verloop. Wij kunnen mededeelen dat onzes inziens in de eerste plaats alle mogelijke gelegen heid tot controle bestaat en alles eerlijk toegaat. Het „Overijselsch Dagblad" schrijft: De eer, van het eerst de wielen te mogen ronddraaien en de hoogste premies te trek ken viel te beurt aan een dame, die tot de vele belangstellenden behoorde. De trekking, die tot laat in den avond duurde, liep vlot van stapel. Niemand der aanwezigen zal aan de eer lijkheid der trekking getwijfeld hebben. Daarvoor was zoowel de zuiver loopende Simplex borg, als het publiek, dat de ma chine in beweging bracht. Het is wellicht de moeite waard even te vermelden, dat een rechercheur de trekking bijwoonde en ook de commissaris van po litie, de heer Derksema, in het „Odeon" aanwezig was. Het „Zwolsche Nieuws- en Advertentie blad" schrijft: Zoo zaten dan hier voor de talrijke oogen, die belangstellend de interresante trekking bijwoonden, een zevental heereri, allen druk bezig met noteeren, bijhouden, afteekenen, enz., noodzakelijk voor deproceusen-verbaal die van iedere trekking worden opgemaakt terwijl kapitein Beekman de c'rjfers afroept, waarop te voren aangekondigde prijs is ge vallen, terwijl de geheele zaal ziet, dat die af geroepen prijs en premie-cijfers de juiste zijn. Och 't is zoo eenvoudig, nog veel een voudiger dan het doorgesneden Weesmeisje dat de Staatsloterij trekt. Hier fungeerde een Zwolsche juffrouw. Het „Limburgsch Dagblad" schrijft Nadat een kleine uitleg was gegeven der lotingsmachine, verleende een dame uit het publiek haar vriendelijke assistentie bij het draaien van hef rad van fortuin. Eerst werden de hooge prijzen uitgeloot, 't Ging alles doodeenvoudig en uiterst ac curaat. Het meest critische oog kon zelts niet de minste onnauwkeurigheid of on regelmatigheid ontdekken bij de uitloting. Alles fungeerde zoo goed als 't maar kon. De „Zuid-Limburger" schrijft Toen de Commissaris van Politie, de heer Erkens, in de zaal aanwezig was, begonnen even na 5 uur de trekkingen voor de groot ste premies. Een der dames werd uitge- noodigd de Simplex in beweging te bren gen. Mej. Notermans ging achter de ma chine zitten, enmet de uitloting der premies, de fortuinen werd begonnen. Het serie- en gewone nummer werd door de machine voor iedereen duidelijk leesbaar aangegeven. Alle aanwezigen kregen ^den indruk dat de trekkingen, die met aandacht en spanning werden gevolgd, strikt eerlijk geschieden. De „Bredasche Courant" schrijft: Onder geweldige belangstelling heeft gisteren in de groote koffiekamer van „Concordia" voor de eerste maal in onze stad de trekking plaats gehad van de Rot terdamsche Handels- en Landbouwbank. Tal van autoriteiten waren bij deze trek king tegenwoordig. Wij merkten onder deze op vele leden der Rechterlijke macht en de district-commandant der Kon. Mare chaussee en de burgemeester van Princen- hage. Ook enkele rechercheurs waren in de zaal aanwezig. Voor de trekking gaf de voorzitter der controle-commissie een korte verklaring van de eenvoudige Simplex-trekkingsmachine. Deze inrichting doet haar naam eer aan, hare werking is hoogst eenvoudig en accu raat. Hiermede kan beslist geen fraude plaats vinden. Het „Dagblad v. Noord-Brabant" schrijft: 't Geluksmachien stond gisteren in „Con cordia" opgesteld. „Simplex" Eenvoudig. Ieder die Rotterdammertjes gokt en wie gokt daarin niet kent er de wer king van. Kleine jongens van de straat zul len je weten te vertellen, dat 't zes fiets- velgen lijken, naast elkaar, met cijfers op de plaats waar bij normale velgei: de ban den plegen te zitten. 't Rad van avontuur draaide, door 'n dameshand op gang gebracht. Met spanning tuurde men naar de cijfers, links de roode voor de serienummers, rechts de witte voor de obligatie-nummers. Toen de hooge prijzen gevallen waren, hoopte men op de lagere en toen ook die getrokken waren, of liever gedraaid bracht men z'n hoop over naar 'n volgende trekking. De spanning blijlt er in tot op 't laatst. Onder de belangstellenden die de trek king bijwoonden waren verschillende justi- tioneele, politioneele en burgelijke autori teiten. Het „Rotterdamsch Nieuwsblad" schrijft Als de wielen eerst aan het draaien wa ren gebracht, werden ze langzaam geremd en op het nummer, dat getrokken was, verscheen in het front. Het ging alles mechaniek, zonder eenige bezwaring of be- toovering en de commissie fungeerde er keurig bij. Het „Dagblad van Rotterdam" schrijft: Of de trekkingsmachine van de Rotter damsche Handels- en Landbouwbank een uitvinding is van den heer Broekhuijsen zoo ja, ot hij op deze vinding patent ge nomen heeft. Wij weten het niet. Maar in elk geval is het een zeer eenvoudige, ver nuftige machine, welke van morgen was op gesteld. Zij bestaat uit zes wielen, geheel ge lijk aan die van een fiets, met dit verschil, dat de geul, waar anders de gummiband in rust, plat is en daarop cijfers geschil derd zijn, De wielen draaien op één as, achter een soort scherm waarin horizontaal een opening is aangebracht, zoo groot, dat men, als de machine stilstaat, op elke velg een cijfer ziet tezamen dus zes cijfers. De eerste drie geven het serienummer, de laat ste drie het polisnummer aan. De machine zelf Pythia van het Fortuin in dezen aan het gokken gewijden tempel, stond temidden van kleurige boeketten. Onder de aanwezigen bevonden zich de commissarissen mr. G. A. M. Kallenbach, oud-burgemeester van Apeldoorn en A. Th. Tadey, wethouder van Koog aan de Zaan. Voorts de controlecommissie, onder voor zitterschap van den heerN. W. Pel, gepen, kapitein O.I.-leger. !PT trekken in het openhaar ontior toezicht van pers, puhliek, terwijl geregeld! justitie of politie tegenwoordig is. Volgestorte obligatiën rechtgevend op den vollen prij3 c'us geen twintigje3 worden Iranco per aangeteekende toegezonden door de C.V. 's-Gravenhaagsch Obligatiekantoor Stationsweg 2^ jyen pjaag (Telegr.-adres GOK, Telef. Nos. H. 1615 en H 1293) na ontvangst van postwissel groot f 10,50 of veelvouden daarvan Rotterdammertjes van vorige leeningen worden bij aankoop van obligatiën in deze leening in betaling genomen tegen f per stuk, met dien verstande echter, dat aankoop van een obligatie slechts recht geeft op in betaling geven van een Rotterdammertje Koopmannetjes en Tilburgsche worden onder dezelfde voor waarden in betaling genoimen voor f 2,50. Per giro kunt U uw geld overmaken aan de C.V. Rotterdamsch Informatie-Bureau, Kantoor Rotterdam. Postrekening No. 18877. Tevens zijn Obligatiën verkrijgbaar bij: BRESKENS P. D. J. de Smit, Drogisterij; IIANSWEERTv. d. Kreeke en ZoetewijTERNEUZEN' M. J. Harte-de Vos, Blokken 10; SLUIS; Barentsen; AXEL: J. C. VINK, Drukkerij.

Breskensche Courant | 1922 | | pagina 4