Enptt rs SPOOR'S MOSTERD H. MEIJER, J, A, v. il. Hoofl-Luteijn N.-BiaMsch Schoenweik, C,J.v.d.Hemel-v. Oolegheni Merwebloem Speciaal MAGAZIJN „DE EENHOORN". Groots Opruiming van alle Zomerartikelen Gemengd Nieuws Advertentiën. SCHILDER. Breskens. B. J, Keijmel. Week's Inmaakglazen en Steriliseertoestellen De Stoomboot „ABING- TON" lost begin volgende week eerste soort grove Breskens, VROON. I. Willems-Thomas, 1 tèn. 0 0 0 0 0 te Groede, haar 85ste jaar- 0 0 dag- 0 Horloger, Aardenburg Breskens Verkooping te Hoofdplaat. Woensdag' 19 Juli a.s. het Huis, Maandag 24 Juli a.s., ROGGE, Verkooping te Schoondijke, Vrijdag 28 Juli 1922, puike Haver, NUTTIGE BIJVERDIENSTE. Donderdag 20 Juli a.s., Donderdag 27 Juli a.s. de Boerderij, 1, Een Woonhuis, Weiland, Bouwland, Schipper ROEST. Zomermantels - Japonnen - Blousen Rokken - Kinderjurken - Mantels. Alles aan veel verminderde prijzen. Lange Delft I 36, MIDDELBURG SI, Ul^ J-1.jke: Dho, beidi T, Breskens, M. C. I B. A. de ïjlMilbano, •t. jndidaat. Be, |e naar de 2e kl P. p. Brak man, van den Brot, jie, Bres- keni, ioondijke, J- kl. plaats, 1 J. Li J.Luteijn, Zuid ;,Schoon- dijkt, Oostburg, P- J, Jzendijke, E. A C. M. v. de 1. P. J. Waj ijffels, St. Krui uwen M. J. K, ;cu, Groe de, 1 ,„d, P- A. Bril, ruijnooge, Scho j Crince en j. W. W. Odin i P. Por- reij, le Ridder, Oostl je Sande en J. Breskens, A. C ioondijke, I. J. et, J. A. Serlt J. D. P. de M. van de V 1. J: Au gust! J.S.Blei- ker, l, A. M. Boat Quaak, alien J.Cruson, Brei Dellaert, Ijzer üer en J. A. i j M. C. Leen «de San de, B eenhouts, Rett! .at en M. S. SI P. de Putt! ij. W. de Zwai Nit leerlingen, BeÉ> naar de 3e kl J. B. Beu- kenh :un, Sluis, A. P. M. Bonte, Oosll i Bortel, Scho sen, Re- trant t Grand, Nieu hand en P. J. M. C. de 1 A. I. de Hulsl A. de Jongi P. Leen- houü Mschaert, Hook ew, Zuid- zandi Schoon- dijke, aterland- kerkj re, J. P. de 1 ichippers, Ijzen in Bortel, Schoi tkenberg, Zuidz sée, Sluis, A. C de Hullu en J. tburg, W. J. va iaterland- kerk) :k en A. Lutei M. Leen- houtt J. A. Lutei Neeteson, Cada utte, Sint Anna lijckborst, St. 1 erplanke, Bierii Bei Ie naar de 4e kl W, oidzande, \V. J- Ioondijke, J.J. (jH. A. Ci]so M. van der 1 J. J. de Kien) I. Luteijn, Brest j, P. Ris- seeu» en A. F. van 1 Boondijke, J. Ci I Be' le naar e 5e kl M. P. Daan- sen id, Oost- burg, Soondijke, J. M. lien, Sluis, W.S ike. Nil rerlingen. heeft weggenomen een paar touwschoenen, toebehoorende aan S. M. Z. Eisch 10 of lOd.h. C. d. G., 23 j., landbouwers knecht te Schoondijke, werd beklaagd dat hij op 5 Juni j.1 te Zuidzande, toen hij op een rijwiel reed dat niet van licht was voorzien, niet heeft voldaan aan een bevel van de rijksveld wachters Bosman en Huisman om halt te houde doch in tegenovergestelde lichting is doorgereden. Eisch 10 of 10 d. hecht. Nog werd behandeld de zaak tegen C. J. I., 69 j., werk man te Aardenburg, gedetineerd te Middelburg, werd beklaagd dat hij op 9 Juli j.l. te Terneu- zen zonder middelen van bestaan heeft rondgezworven. De Rechtbank deed dadelijk uitspraak en veroordeelde hem tot 3 dagen hechtenis en 3 jaar Rijkswerkinrichting, CHINEEZEN-RELLETJES. Maandagmiddag hebben weder om in de Chineezenwijk aan de Java-kadete Amsterdam ernstige vechtpartijen plaats gehad. De reeds lang smeulende haat tus- schen de Chineezen onderling laaide plotseling hoog op. De revolvers kwamen voor den dag en werden in koele bloede afge vuurd. Er zijn veel gewonden en enkele dooden gevallen. Twintig Chineezen zijn gear resteerd. De politie had een zware taak, maar werd moedig bijgestaan door de burgers. VREESELIJK ONGELUK. Te Vijlen bij Vaals (L.) had in de oude Cementfabriek, meldt de „Limb. Koerier", een vreese- lijk ongeluk plaats, dat twee - De menschenlevens kostte. Ue on- schUwden hem dat hij niet ver Moordaanslag op Millerand. De vorige week heeft een aan slag plaats gehad op het leven van den President der Fransche republiek, Millerand. Omtrent dezen aanslag kunnen we het volgende mededeelen. Zoodra de auto van den pre fect van politie Naudin den hoek om sloeg van de Champs Elysées en de Avenue Marigny,haaldeeen zeer lange jonge man die voor aan tusschen de toeschouwers stond, een kleine revolver uit zijn vestzak, richtte die op het hoofd van den prefect van poli tie en loste, na een paar secon den te hebben gemikt, een schot. Hoewel agenten, die de rijtui gen begeleidden zijn beweging hadden gezien, kon hij nogmaals vuur geven en daar hij thans beter had gemikt zou hij willicht zijn doe! getrotfen hebben, indien niet een der omstanders den da der bij den pols had gegrepen. Thans raakte de kogel een dame, die licht aan de borst werd ge wond. De ander pakte nu den dader om het middel en thans sprong een der agenten, die den stoet hegeleidden, op hem af en wierp hem met een slag van zijn rijwiel tegen den grond. Andere agenten snelden toe, grepen den aanvaller en voerden hem weg. De daad had met zulk een snelheid plaatsgegrepen, dat er slechts enkele seconden verliepen tusschen het eerste schot en de arrestatie van den man. Op het eerste schot stopte de chauffeur van den prefect van pol-tie onmiddelijk. Een peleton spahi's, deel uitmakende van het escorte van Millerand, die den aanslag zagen gebeuren, snelde onmiddelijk toe om de auto van den heer Naudin te beschermen. Tegelijkertijd Hepen eenige om standers naar de auto van den president der republiek en waar- geveer 45 Meter diepe put, eeni ge jaren niet meer in gebruik, gaf weinig water meer. Een der arbeiders, een Duitscher, neef van den eigenaar, wilde de oor zaak er van onderzoeken, doch begaf zich zonder vastgebonden te zijn aan touw of ketting naar beneden. Nauwelijks op zekere diepte plofte hij bedwelmd door de stiklucht naar beneden. Een andere arbeider toog direct naar onder om den ongelukkige mogelijk te redden. Doch deze raakte ook spoedig gedeeltelijk bedwelmd, doch wist nog snel naar boven te komen, waar hij in de buitenlucht moest gebracht worden en weer bijkwam. Onder wijl wilde een arbeider nog een daad van naastenliefde doen en zijn medearbeider uit den put probeeren op te halen. Met een dik koord om 't lijf werd hij naar beneden gelaten. Onder gekomen bond hij zijn medear beider, die reeds dood was, aan een ketting, ontdeed zich zeif van 't touw en bond dit nog aan 't slachtoffer. Terwijl deze nu naar boven getrokken werd, steeg hij zonder touw of wat om 't lijf naar boven, doch nau welijks op de helft of hij stortte 0 met een plof naar de diepte der moest gaan, daar er gescho ten was. Millerand, die met een opgeruimd gelaat in zijn wagen zat, had van den aanslag niets bemerkt. Hij bleef kalm en wel gemoed en de stoet zette zich on der het gejuich der menigte weer in beweging. Op het Elysée bracht de prefect hem op de hoogte met het gebeurde en hij wenschte den heer Naudin met zijn red ding en de door hem getoonde tegenwoordigheid van geest ge luk, waarna hij zich aan zijn werkzaamheden begaf, zonder verder over den aanslag te spre ken. De dader was intusschen naar het politie-commissariaat overge bracht, waar men behalve den revolver nog 25 patronen in zijn bezit vond en waar hem een eerste verhoor werd afgenomen Op de hem gestelde vragen antwoordde hij Gustave Bouvet te heeten, 22 jaar oud en anar chist te zijn. Ondergeteekende maakt het geachte publiek van BRESKENS en Omstreken be kend, dat hij zich heeft geves tigd als Ilij hoopt, door vlugge en nette bediening een ieders gunst te mogen genieten. GROOTE VOORRAAD: Prijscourant op aanvrage gratis. Aanbevelend, Groede, Aanbevelend, ONTVANGEN een nieuwe zending Ruime sorteering, Prima kwaliteit, Lage prijzen. Aanbevelend, Dorpstraat K 129, BRESKENS Am Weiburg. Juli. Ht volgende zake' P. d. M., 18 Groede, werd d, dat hij op 5 Nieuwvliet naar en werd het slachtoffer zijner menschlievendheid. De eerste ongelukkige was spoedig boven gehaald, alle pogingen om de levensgeesten op te wekken mis lukten. Het tweede slachtoffer moest in den diepen put blijven liggen, daar niemand het meer waagde af te dalen. De eerste was ongehuwd, de tweede ge huwd met 2 kinderen. Hetheele dorp is diep onder den indruk van dit al te droevig geval. BROEDERTWIST. Zaterdag is te Tiel aanvan kelijk binnengebracht en na verhoor in het huis van bewa ring opgesloten een 24-jarige man uit Deest, die bij een twist zijn broer met een zwaren paal zoo in de zijde heeft geslagen, dat men voor het behoud van zijn leven vreest. De getroffene is in het ziekenhuis te Nijmegen opgenomen. !t! 0 Heden Dinsdag 18 Juli viert Wed. Versprille, 0 geb. Maria de Kulk 0 Dat zij nog lang gespaard 0 A mag blijven is de wensch van A HAAR VRlEXTri ATTENTIE s.v.p. Heden ontvangen Pracht sor teering Moderne Klokken, Pendules, Barometers en Wekkers, Gouden- en Zilverwerken, Aan scherp concureerende prijs. Reparatiën aan Uur-, Goud en Zilverwerken spoedig, billijk en netjes. Minzaam aanbevelend, P. ADAMA ZIJLSTRA, No taris te I Jzendijke of diens plaats vervanger de candidaat-notaris A.-Th. VERBIST is voornemens op des nam. 3 uur, in de herberg van den heer J. VAN WEIJNS- BERGEN te Hoofdplaat, ten verzoeke van de Wed. en erven van JAN DE PAUW, overleden te Hoofdplaat in het openbaar te verkoopen met het recht van erfpacht op den grond, te Hoofdplaat, groot 1,32 are. Het perceel is verhuurd tot 1 Sept. 1922, aan Jac. HEIJDENS voor f 1,per week. Aanvaarding bij de betaling, uiterlijk 14 Augustus 1922. Nadere inlichtingen verttrekt de notaris. De Deurwaarder A. BREVET te Oostburg zal op des namiddags 3 uur, publiek verkoopen ten verzoeke van den heer L. RAMMELAAR, land bouwer, wonende te Eede, pl.m. 10 maal 44,23 Aren wassende op zijne landerijen te Eede, te vergaderen aan de hof stede. Notaris A. MIJS te Oostburg zal op des nam. te 3'/> uur, ten verzoeke van dhr. C. W. VERPLANKE te Breskens, publiek verkoopen; 11 X 44.23 wassende op landerijen nabij de Nozemansweg en de Groeneweg. Te beginnen nabij het Veld zicht. voorhanden in den Boekhandel bij E. BOOMBLIEK,Breskens. Landbouw-Mij. „GROOT-NEDERLAND" te 's-Gravenhage, Groot Hertoginnelaan 159, vraagt in alle plaatsen welbe spraakte DAMES en HEEREN, met vrijen tijd en relaties, als medewerkers voor een werk van Groote Sociale Strekking. Brieven met inl. aan bovenst, adres. Vraagt Uwen Leverancier wratayi uno» «.ir.c. «111.10. Nederlandsch Fabrikaat van de Firma W. A. SPOOR Jr., Culeirïborg. Notaris BEUNINGH te Groede zal op bij instel, bij toewijzing, telkens des nam. 3 uur, zomer tijd, in het café van Mej. de Wed. LIEVENS te IJzendijke, voor de familie DE JAEGER in het openbaar te verkoopen na be komen rechterlijke machtiging in huur bij den Heer C. C. B. TAS te Waterlandkerkje tot Maart, Mei, October 1929, te gen een huurprijs van f 1624,25 den hoop 's jaars, te voldoen op 1 October van ieder jaar, plus de lasten, kadastraal bekend ge meente Waterlandkerkje Sectie C nos. 103, 104, 112, 135, 136, 274, 275, 276, 303, 265 en 305, samen groot 15,96,80 hectaren of 36 gem. 29 r,,. in de navol gende koopen met Schuur en verdere gebouwen, Erf, Dreef, Wei- en Bouwland en Boomgaard, kadastraal bekend gemeente Waterlandkerkje, Sec tie C nos. 305, 303, 265, 136, 135, 103 samen groot 7,61,30 H.A. of 17 gem. 63 r. Overname hoornen f 1200,-. 2. Een perceel aldaar kadaster Sectie C nos. 276, 274 en 112, samen groot 1,99,90 H.A. of 4 gem, 156 r., gelegen langs den Blondrok. 3. Een perceel aldaar, gelegen ten N.-Oosten van de dreef, omvattende eene kunsweide en stuk tarwe, ter grootte van ong. 1,69,50 H.A. of 3 gem. 249 r., zijnde het Zuid- of Zuidwestelijk deel van het kadastraal perceel no. 275. 4. Een idem aldaar, ter grootte van ong. 2,14,10 H.A. of 4 gem. 252 r. gelegen ten Noord-Oosten het vorig perceel en omvattende een stuk tarwe en 3 stukken vlas, uitmakende een middenge deelte van gemeld nr. 275. 5. Een idem aldaar, gelegen ten Noord-Oosten van den vori- gen koop groot ong. 1,05,90 h.a. of 2 gem. 112 r. en uitmakende vóór 2 stukken boonen en achter 2 stukken haver, zijnde een ijsjd- dendeel van gemeld no. 27S. 6. Een idem aldaar, gelegen te Noord-Oosten van den vorigen koop, groot ongeveer 1.46.10 H.A. of 3 gem. 91 r. uitmakende het resteerend deel van gemeld no. 275 en bezaaid met 2 stukken bieten, 2 stukken wikken en 1 stuk haver. De scheidingslijnen tusschen de koopen 3, 4, 5 en 6, zijn op terrein aangegeven. Recht van samenvoeging voor behouden. Aanvaarden, onder bezwaar der huur, bij de betaling van den koopprijs, welke zal moeten geschieden voor of uiterlijk op 27 Augustus 1922. De huur over 1921/22, blijft ten bate van verkoopers. gaven dezer. Onzen hartelijken dank .an allen die blijken van belangstelling op 15 C. VAN BELOIS en Vrouw. Groede, Juli 1922. Breskens—Rotterdam—Dordrecht. Vertrek van Breskens: Zaterdagnam. 5 uur. Rotterdam Donderdag 12 uur. Dordrecht: Vrijdag 12 uur. Telefoon Nummers 40 en 41.

Breskensche Courant | 1922 | | pagina 3