Burgerlijke Stand. Rechtzaken. Gemengd Nieuws Bestuurslid, door Hare Majesteit de Koningin in audiëntie ont vangen. Nadat bij monde van den Voorzitter de motieven voor behoud van het Garnizoen waren voorgelezen, en afschriften waren overhandigd van de stukken gezonden aan Zijne Excellentie den Minister van Oorlog, werd verder allesmondeling toegelicht. H. M. was zeer belangstellend in alles wat Zeeland betrof, deed verschillende vragen, en gaf de verzekering dat ook de hand- teekeningen der Zeeuwen ge zonden aan den Minister, zouden worden opgevraagd om daar inzage van te kunnen nemen. Hoewel niet definitief ant woord kunnende geven, gaf H. M. de verzekering al bet Hare te zullen doen om Zeeland te helpen en met den Minister er over te spreken, en zou het Comité schriftelijk antwoord ontvangen. Breskens, De verloting van ee« vischnet, waarvan de op brengst komt ten bate van den verminkten visscher Jan Hen drik Erasmus is buitengewoon goed geslaagd. 750 lootjes a ƒ0.50 zijn alle geplaatst. Dank aan alle lootjes-nemers, die hebben meegewerkt tot dit groote succes. Het is een innige voldoening voor Jac. van den Heuvel, die het initiatief nam en de prijs beschikbaar stelde. Ook was het een dankbare taak voor de dames, die de lootjes colporteerden en bijna overal met groote welwillend heid werden ontvangen. Woensdagavond half zes open bare verloting in de Raadzaal. Bij de heden gehouden verkiezing voor leden van Kamer van Koophandel en Fabrieken, zijn de kiezers goed opgekomen'. Reeds 's morgens om half tien arriveerden de eerste Auto's met kiezers uit Nieuwvliet en Groede, weldra gevolgd met die uit Schoondijke. Het aantal opgekomen kie zers in ons stemdistrict, om vattende Breskens, Groede, Nieuwviiet en Schoondijke, be droeg voor het kleinbedrijf 71 en voor het groot bedrijf 16. Ons werd verzocht de aan dacht van eigenaars van honden te vestigen op het feit, dat hou- ders van schapen veel last onder vinden van honden. Ter voor koming van onaangenaamheden worden de eigenaars dier honden verzocht hun honden vast te houden. Dinsdag 21 Maart a.s. zal door den Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr mr J. W. Quarles van Uflford de eerste steen worden gelegd voor het door de N. V. Provinciale Zeeuwsche Electriciteits-Maat- schappij nabij Sas van Gent aan het kanaal van Neuzen naar Gent te stichten gebouw der electri- sche centrale voor Zeeuwsch- Vlaanderen. Cadzand. Voor een prop volle zaal, er waren pl.m. 130 a 140 toehoorders, behandelde Zaterdag 4 Maart, deheerWel- leman van Krabbendijke, de „Landarbeiderswet". Spreker liet zijn betoog helder uitkomen, waarom hij de voor keur geeft aan plaatselijke ver- eenigingen boven die welke een kanton kunnen omvatten. Aan het Departement van Landbouw geeft men ook de voorkeur aan plaatselijke vereenigingen. Be staat evenwel een districtsver- eeniging dan heeft die hierdoor nog niet het recht, de oprichting van plaatselijke vereenigingen te verhinderen. Wel kunnen in de Kring van een vereeniging geen twee vereenigingen geduld worden. Spreker wees er op, dat er achter zijn rug om gezegd wordt, dat hij met zijn lezingen poli tieke propaganda voor de Vrijz. Dem. Partij zou maken. Hij verzocht die heeren aan te too- nen, op welke wijze hij dat zou gedaan hebben. Hij is in alle gemeenten op getreden op verzoek van arbei ders. Hij kan dat door brieven bewijzen. Er werd een vereeniging met 45 leden opgericht. fkardenburg, In de week van 1925 Februari werden voor uitvoer naar België goedgekeurd alhier 71 rundei en, te Sluis 76 runderen en te IJzendijke 13 runderen en kalveren. Zaterdag is alhier ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer R. C., die vorige week Zondag op den weg naar Brugge werd aangetroffen met gescheurden schedel tengevolge van een val of van een slag. Oostburg, In den ouder dom van 88 jaar is overleden Ds Scholte, vroeger Ned. Herv. pred. alhier. De heer T. S. alhier achter volgde Zondagavond den heer J. S. alhier, die geregeld en wel sedert ruim 2 jaar met zijn 17- jarig dochtertje op stap gaat. liet meisje schijnt naar geen verbod te luisteren. Zondag avond werd ze van J. S. ge scheiden door haar vader, waarop J. S. toen T. S. een klap op 't hoofd gaf, waardoor een hoofd wonde werd veroorzaakt door een of ander voorwerp. Biervliet, De Raad onzer gemeente kwam Vrijdag jl. bij een, onder voorzitterschap van den burgemeester P. Maarleveld. Na voorlezing der notulen kwamen eenige ingekomen stuk ken ter tafel. Een verzoek van het Post kantoor om de Zondagbestelling te laten vervallen, kon geen bijval vinden. De Raad kon zich hier niet mee vereenigen. Betreffende het Landbouw- verlof, werd besloten dit te verleenen in de tweede helft van Mei en September. Omtrent het stichten van een Ziekenhuis in Z.-Vlaanderen, ooor lijders aan besmettelijke ziekten, wordt besloten, af te wachten wat in de vergadering van Burgemeesters en Secreta rissen hieromtrent zal besloten worden. Ter sprake kwam het aan- leggen van een vuilnisbelt. Deze zal gelegen worden achter de Gentsche straat, in de Gemeente- weide. Wegens zijne benoeming tot hoofd der Neutrale school te IJzendijke werd aan den onder wijzer C. de Dreu op zijn daartoe gedaan verzoek ontslag verleend tegen 1 Mei a.s. Op de aanvrage aansluiting Bank voor Ned. gemeenten werd welwillend besloten twee aan- deelen 1000 te nemen. Tot afgevaardigde bij het Waterschap voor de Uitwatering van de polders te Biervliet werd met alg. st. herbenoemd de heer P. Maarleveld. Voor het doen bouwen van een nieuw lijkenhuisje op de begraafplaats was een besteding gehouden. Er bleek evenwel geen liefhebberij voor te zijn. Redenen, waarom besloten wordt het werk nu in eigen beheer uit te voeren. Na rondvraag wordt de ver gadering gesloten. Hoogwatergetij Breskens. School en Kerknieuws. Biervliet, Tot heden heb ben zich nog geen sollicitanten aangemeld voor de betrekking van onderwijzer(es) met hoofd akte aan school A in de kom onzer gemeente. St, Kruis, Tot hoofd der sohool alhier is benoemd de heer A. Klaaijsen, onderwijzer te Aardenburg. BRESKENS. Geboorten. 3 Febr. Eliza Jacob Bastiaan, z. van J. H. de Vlie ger en J. J. Kooijmans. 5, Jo hannes, z. van P. J. Rommers en M. C. Baert. 13, Adriaan Alexander, z. van A. Wisse en J. E. Lauret. 18, Adriana, d. van Joh. J. de Baare en M. J. Melieste. 24, Johannes Francis Jacob, z. van W. J. L. Boone en F. C. vau Houte (wonende te Goes). Overlijden. 5 Febr. Abraham J. Viënne, 80 j., ongehuwd. 7, Kornelis I. Heijboer, 26 j., echtg. van J. L. Schrier. 16, J. Hout zager, 81 j., echtgenoote van S. Roukema. GROEDE. Huw.-Voltr. 2 Febr. J. Cappon, 25 j., jm. en E. J. de Bliek, 25 j., jd. A. L. Prince, 29 j., jn>. en S. P. de Meijer, 21 j., jd.' 28, P. F. C. van Opdorp, 29 j., jm. en M. J. Taalman, 28 j., jd. Geboorten. IJ Febr. Matheus Jan, z. van J. Faas en J. P. van Tatenhove. 23, Jan Jacob, z. van J. M. van Peenen en A. J. van de Wege. Overlijden. Febr. M. Baas, 77 j-, echtgenoote van Jac. van de Velde. 9, Augusta Maria, 5 mnd., d. van C. L. Wille en R. A. de Poorter. 16, C. J. Kareis, 58 j., echtg. van M. Leenhouts. DAGEN. Woensdag 8 Mrt 7-44 Donderdag 9 9.24 Vrijdag 10 10.44 Volle Maan Maandag 13 Maart vm. 11.34. 8.08 9.48 11.08 Arrond.-Rechtb. Middelburg. Zitting van 3 Maart Heden werd o.a. de volgende zaken behandeld Ph. J. d. S., 18 j., landbou wers-knecht te St. Kruis, werd beklaagd dat hij op 2 Januari 1922 aldaar heeft weggenomen een zak met ongeveer 80 K G. tarwe, toebehoorende aan C. M W. Eisch 1 maand gev. straf. SPORT. VOETBALLEN. Breskens. Zondag werden alhier door „BreskensVooruit" eenige medaille-wedstrijden ge houden. De uitslagen waren als volgt Br.-Vooruit II-S.S.S. II (Schoon dijke) 3-0 voor S.S.S. Br.-Vooruit I-A.V.V. I (Aar denburg), 0-0, na loting A.V.V. winnaar. EIEREN ANDERHALVE CENT. In de pjovincie Groningen wor den de eieren bij dendaggoed- kooper. Wie gisteren kocht, heeft heden alweer een strop, maar zóó snel het met de daling der prijzen even over de Duitsche grens gaat, zoo gaat het hier nog niet. In het begin der vorige week kostten de eieren daar nog 3 tot.4 mark (5 a 6 cent) en thans 1—2 mark (1 1/41 1/2 ets.) De eieren zijn bijna even duur als beste bravo-aardappelen, die per H.L. voor 1012 verkocht werden. DE MOORD TE BERGEDORF. De Winschoter Crt. deelt hierover het volgende mede De Hamburgsche politie heeft 5000 Mark uitgeloofd als beloo ning voor het aanwijzen van den dader van den moord op den heer J. H. Pieper uit Gro ningen, te Bergedorf. Er is bij de politie te Ham- burg een groot aantal berichten binnengekomen van personen, die veel met buitenlanders om gingen. Verschillende hiervaH werden gearresteerd, doch tegen geen enkele kon eenig bewijs gevon den worden. De politie volgt twee sporen. Het is, naar de bladen meenen, niet uitgesloten, dat P. door landgenooten zou zijn vermoord. Hij is met eenige Hollanders uit Bremen naar Hamburg ge komen. Het heeft bij de politie eenige verdenking opgewekt, dat geen van zijn Ilollandsche vrienden de politie van zijn verdwijnen heeft in kennis ge steld. Uit het onderzoek is voorst gebleken, dat de heer Pieper den 27 December j.l. een meisje, aldaar, met wie hij verkeerde, heeft moeten mededeelen, dat van hun voorgenomen verloving niets kon komen. Het was hem gebleken, dat dit meisje uit een verkeerd milieu kwam. Zij zou in relatie staan tot een beroeps inbreker. Naar medegedeeld wordt, moet zij 25 a 30 jaar oud zijn en een Mecklenburgsch dialect spreken. Het lijk van den vermoorde werd van Bergedorf naar Ham burg vervoerd, waar de sectie zal plaats vinden. Verschillende bla den in Hamburg bevatten op roepen van de politie, waarin verzocht wordt, de justitie bij het opsporen van den moorde naar behulpzaam te zijn. ZATERDAGAVONDREL- LETJES. Zaterdagnacht is de Zandstraat te Rotterdam, in rep en roer ge weest. Op ouderwetsche manier werd er gevochten. Reeds des avonds 10 uur, toen de politie, die twee vechtenden wilde schei den, keerde het publiek zich tegen de agenten, waarvan een tegen den grond werd geslagen. Nadat assistentie was aangerukt, werd de omgeving door eenige charges schoongeveegd. Ook van de re volvers moest worden gebruik gemaakt. Uit ramen en dakgooten werd met allerlei voorwerpen op de politie gegooid. Korten tijd later, ongeveer 12 uur. werd de politie genoodzaakt eenige café's in die buurt te ontruimen, doch rustig wilde het niet worden. Om 1 uur ontstond in een eethuis in de Zandstraat een twist tusschen een bezoeker en de houdster van de inrichting. Eerstgenoemde werd met een pook bewerkt en moest in het ziekenhuis opgeno men worden. Het publiek keerde zich tegen de vrouw en wierp de ruiten van het eethuis in. De zoon der vrouw kwam daarop met een lepel kokende olie naar buiten, om die op de menschen te werpen. Eenige aanwezigen schopten echter tegen den lepel, waardoor de olie in het gelaat van den jongeman terecht kwam. Met ernstige brandwonden moest ook hij naar het Ziekenhuis wor den gebracht. De politie greep ook nu weer in en maakte daar bij gebruik van revolver en sabel. Nog geruimen tijd duurde het alvorens de rust in de beruchte buurt was teruggekeerd. AANGENAAM GEZELSCHAP Het Nieuws van den Dag te Brussel deelt het volgende niet alledaagschegeval mede: 't Gebeurde tijdens de laatste zitting van den gemeenteraad van Brussel, in het trotsche stadhuis van St. Michiel. M. Max en zijn schepelingen, tronende in de mollige en gemakkelijke leunzeteE der schepenbank, stel den hunne verstands- en begrips vermogens op een harde proef in het volgen der dorre bespre kingen over stadsverlichting en reinigingsdienst. De schepenen M. Steens zat voor zijn lessenaar te dubben, toen opeens zijn dacht getrokken werd door ei bruin puntje op zijn wit bl kladpapier. Dat bruin punt kwam plots in beweging kroop trage voort over 't papier. M. Steens keek n; toe, onderscheidde een kopp0(, en snelbeenende pootjes en kende weldra een der trout gezelschapsdiertjes der Br laars, een wandluis 1 M. Sti werd rood, keek links en reel doch zijn collega's hadden ni bemerkt. De schepene liet de besi kingen voort vlotten en, middel van zijn pen schoof het diertje ter zijde en richt zijnen loop naar den lesseni van zijn gebuur, burgemee» Max. De wandluis kroop vi de: handen van M. Max en juist te wege langs den visj van den burgervader op te kb teren, toen deze het gevaar merkte en 't rooie beestje een sterken .vingerknip vvili wegwippen. Dóch M. Max dei het niet, liet het luisje spelemeii op zijn lessenaar en gebaari van niets. Daar kuikelde de schepi M. Vandemeulebroeck op beurt met het hoofd op zi lessenaar, waar hij met stral staroogen een nietig inaect gadi sloeg, dat kroop naar de mom holte van zija frak. Naar voorbeeld van M. Steen ricl hij de koers van de wandli na^r den lessenaar van M. Mi Het duurde niet lang of burgemeester zag dat zijn w luisje gezelschap had gekregi en met hun beidjes steeds moed-l willig op zijn frak wilden stoi loopen. Angstig vroeg M. Mi zich zelf af: „Komen er nogi'l Voorzichtigheidshalve schortel hij de zitting en gaf de diens- boden bevel te onderzoel waar de „fransoozen" vandi kwamen. Het bleek alras datdt 2etels der schepenbank krioelde:! van dit walgelijk ongedierte POSTZEGEL. VERVALSCHERS. De Brusschelsche politie hees! een vijftal personen gearresteerd, die worden beschuldigd \ani vervaardiging van valsche pot zegels. Een der gearresteerden) zekere D. had zich onlangs dot: inschrijven als lid van de Uni# Philatelique. Zijn plan was ge- weest, valsche postzegels van 1 francs met den beeldenaar vat koning Albeit met den hek die tot voor korten tijd voo; ongeveer 100 francs per stut werden verhandeld, aan dei man te brengen. D. gaf onder voorwendsel, dil hij een nieuw tabaksmerk wildt lanceeren aan een graveur last een stempel te snijden van de: postzegel van 10 centimes. De firma maakte aanvankelijk be zwaar, doch D. stelde toen voor, het stempel een millimeter klei' ner te maken dan het formaat van den postzegel is en het cij fer weg te laten, zoodat daa van een verboden namaak geea sprake was. Het kleinere zegel, dat aldui werd verkregen beantwoordda echter juist aan de vereischte afmetingen. D. verschafte zich een drukpers en trachtte zelf het getal 2 op de zegels te drukken. Dit geschiedde in het huis van een dokter. Met medeplichtigheid van dezen en van nog drie, lager wal geraakte financiers, werden de postzegels gemaakt Zij verkregen echter afdruk ken, die zeer slecht waren, zoo- dat men aanneemt, dat D. Ut geen exemplaren had verkocht toen hij en zijn vier helpers wer den aangehouden. Inmiddels had het bericht van deze vervalschin^ reeds een baisse op de philate- listische beurs tengevolge gehad- HOTELDIEFSTAL. Een ambtenaar van de Rech terlijke macht te Zierikzee, dit in een hotel in de Kalverstraat te Amsterdam logeerde, ia het

Breskensche Courant | 1922 | | pagina 2