PMsbI Rienws. Rechtzaken. Gemengd Nieuws Buitenland. gatie de menigte aan, naar het arbeidsbureau te gaan en daar geld en brood te eischen. Te Berlijn-Weissensee kwam het tot groote plunderingen. Een slagerij werd volkomen leeggehaald, maar een 40-tal plunderaars werd gearresteerd. In enkele winkels werden de ruiten ingeslagen. Volgens de Nation Beige trok ken troepen arbeiders door de straten van Aken, als protest te gen den onbeperkten verkoop van waren aan vreemdelingen. Ze verbrijzelden verscheidene win kelruiten en plunderden de eta lages. De Belgischs militairen herstelden de orde. In den Pruisischen Landdag kwamen stormachtige tooneelen voor, toen het voorstel tot wij- ziging van het reglement van orde behandeld werd. De com munisten richtten zich in scherpe bewoordingen tegen deze nieuwe bepalingen, die o.a. den voor zitter het recht toe kennen om weerspannige afgevaardigden voor korten ot langen tijd van de zittingen van het Huis uitte sluiten. De communisten zeiden, dat deze bepaling tegen hen ge richt was en gingen zich aan heftige scheldpartijen te buiten. Een woordvoerder der ineerder- heidssocialisten betuigde de in stemming van zijn partij met de wijzigingen. Breskens, Hedenmiddag ontwaarde men op de rede al hier de vrachtboot „Valk" welke de noodvlag in top had. Een tweetal botters ging ter assis tentie uit en bracht de boot, welke een gebroken schroef had, behouden binnen. Waieriandkerltje. De alhier gehouden collecte voor noodlijdend Rusland heeft op gebracht 43.25, en de collecte voor Weenen ƒ33.25. Retranchement, De vrouw van J. L. alhier had het onge luk, terwijl zij op een lossen zoldertrap stond, met deze onder uit te vallen, tengevolge waar van zij haar arm brak, terwijl de andere arm ontwricht werd. Naar onze correspondent ver neemt, zijn de haken om de trap mede vast te zetten in de maak, zoodat deze put zal ge dempt worden, doch natuurlijk nu het kalf verdronken is. IJzendijke. Naar verluidt is gisterenmorgen nabij de grens alhier een 19-jarige jonge man, die op weg was met paard en met bietenblaren geladen wagen, daarvan afgegleden en onder de wagen terecht gekomen met het noodlottig gevolg, dat hij inwendig zwaar gekneusd met pijn in arm en rug werd op genomen. Door een juist aan komende auto werd hij vervoerd naar den dokter alhier, die direc te ovei brenging naar het gesticht te Oostburg noodig achtte. Oostburg. Dag op dag rijden wagens met bietenblaren door de gemeente, ja soms heel laat. Een paar dagen geleden reden een paar jonge kerels uit Eede en Maldeghem met dergelijke wagens van Oostburg naar Draai brug. Juist buiten de kom stond een wagen geladen met bieten de jongelui konden de verleiding zeker geen weerstand bieden, in hun kwaad gesterkt door de duisternis, en gingen aan het overladen. De politie betrapte hen op heeterdaad, zoodat pro ces verbaal volgde. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Zondag 27 Nov. 1921. Breskens v 9>/a u ds Bremei. n 1.30 u Zondagschool. n 5t/2 u ds Bremer. Groede n 2 ds v Griethuijsen Nieuwvl. v 9ds v. Griethuijsen Oogstpreek. Ev. Luth. Gem. Groede. vm. 9.30 u ds van Heest. Dinsdag 29 Nov. n. half 7 ds v. Heest, Bijbellezing Arrond.-Rechtb. Middelburg. Zitting van 25 November. Diefstal F. B. W., 16 j., ar beider, te Hoofdplaat, 20 of I maand tuchtschool. Strooperij met een wagen A. J., 11 j., zonder beroep, Moer- beke, 15 of 1 maand tucht school. VrijgesprokenC. M., 26 j., veldarbeider, Schoondijke, be klaagd van mishandeling met vernietiging van het verstek- Heden werden de volgende zaken behandeldC. V., 27 j., veldarbeider te Sluis, werd ten laste gelegd dat hij in het be gin van Oct. te St. Anna ter Muiden heeft weggenomen eeni- ge stukken steenkool en een houten paal. toebehoorende aan R. A. R. Eisch f25 of 25 d. h. R. v. d. H., 28 j., metselaar te Biervliet, werd ten laste ge legd, dat hij in Sept. of Oct. j.l. te Biervliet een metselaars- truiweel, welke hij in bruikleen had, en die toebehoorde aan I. A. B., zich heeft toegeëigend. Eisch f 15 of 15 d. hecht. BEKENDMAKING Voor opleiding Kommies, Po litieagent, Bewaarder, enz., wordt men volledig schriftelijk ingelicht door P. BOER, Nieuw- Amsterdam. DAMMEN. No. 6. S. v. d. Meer (nieuwe Groene) Zwart: 7, 10, 13, 14, 16, 17' 19, 21, 22, 25, 26, 31, 36- Wit28/30, 33/35, 37, 40, 42/45, 47. Opl. no. 5 33-28, 27-22, 37-32, 48 43, 34: 3, 3: 11. Ontvangen van J. K. en W. L. Jr. te B., J. L. te G, J. C. te N. S. en A. K. te Z. Eindspel no. 1. Zwart37. Dam 48 WitDammen 3, 22, 43. School en Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te St. Anna ter Muiden, de heer J. W. van Nieuwenhuijzen, cand. te IJzen dijke. GASBEDWELMING. Terwijl Dinsdagavond in de autogarage van den heer Akker man te Ooltgensplaat een motor stond te draaien, bevonden zich aldaar 5 personen. Door de vele afgewerkte gassen werden vier hunner, de chauffeur, twee dienst meisjes en een vierjarig kind van den heer A. totaal bedwelmd. Met inspanning van al zijn krach ten wist de vijfde persoon, de heer L van de Vlugt, de be- wusteloozen buiten de garage te sleepen, hoewel ook hij zelf half bedwelmd was. De inmid dels gewaarschuwde geneesheer wist de levensgeesten weer op te wekkken. EEN VROOLIJKE FRANS. Een wandelend raadsel, aldus betiteld de Courant het volgen de, wat zich deze week afspeelde te Amsterdam. Twee agenten zagen hetraad- sel des middags op den Zeebur- gerdijk wandelen. Het had een petje op, een blauw colbert- costuum en een grijzen jekker aan. Het liep en zijn heupen wiegden als die van een vrouw. Dat viel den beiden beambten op en ze versnelden hun pas om het Raadsel van meer nabij te beschouwen. Het tilde z'n petje op en streek zich door het kort geknipte haar. Deze demonstra tieve beweging kwam den agen ten nog verdachter voor en spoedig grepen ze het Raadsel bij z'n jekkertje en noodigden het uit samen wat te gaan praten op het bureau Muiderpoort. Met hooge fijne stem protesteerde het Raadsel hiertegen. Maar er was'geen helpen aan en spoedig zat de vreemde verschijning in de Muiderpoort. Een inspecteur die toevallig de wach'kamer binnenkwam, zag dat de vingertoppen van het raadsel geel waren en trok hieruit de conclusie, dat dit een gevolg was van veel sigaretten rooken. Hij paste een oude truc toe, die wonderwel gelukte en die oorzaak was, dat het raadseltje opgelost werd. Zeg jongen, zeide hij, rook je veel Jawel, antwoordde het kereltje. Een sigaret Graag. Vang dan riep de inspec teur en wierp een sigaret in de richting van den arrestant. Het is van ouds bekend, dat wanneer een man iets vangt, hij de knieën tegen elkaar drukt, terwijl een vrouw het tegenover gestelde doet, teneinde, mochten haar handen het voorwerp mis sen, dit met den uitgespreiden rok te kunnen vangen. Het raadsel hield de handen op en deed haar knieën van elkaar. Dit was het einde van het raadsel. De arrestante bekende toen, dat ze een meisje was. Ze had den aanvalligen leeftijd van 24 jaar en was uit Den Haag weg- geloopen, daar 't haar niet langer in de residentie beviel. Een mis lukte liefdesgeschiedenis met een zeeman had haar doen besluiten als een man te gaan leven. Ze wilde hier werk zoeken en had inderdaad hier en danr.als knecht gesoliciteerd, zonder resultaat evenwel. Haar bekentenis was niet vol doende. Voor de wet moest nu officieel worden vastgesteld, dat zij inderdaad een meisje was. Dies ontbood de politie een kruiersvrouw, die met haar in de badkamer verdween, om spoedig terug te komen met het gebruikelijke plechtstatige ge zegde van de baker, wanneer deze een blijde gebeurtenis aan kondigt meheer, het is een meisje. Daar vrouwenkleeren nog niet tot de inventaris van een politie bureau behooren en het kind vol kattekwaad bleek te zitten, werd zij in haar mannencostuum op transport gesteld naar Den Haag. In den trein zong ze het hoogste lied uit. De wagon was er een met een couloir en het duurde niet lang of de passa giers uit de andere comparti menten kwamen een kijkje ne men. Een hunner bood het meis je natuurlijk verkeerde ieder in den waan dat het een jongen was aan bij hem thuis op een feestje te komen zingen, daar hij nog nooit een knaap met zoo'n lichte stem had gehoord. Even later kreeg ze een tweede aanbieding. In Den Haag werd ze aan haar huis afgeleverd. Langza merhand is de rust op 't bureau Muiderpoort weergekeerd. EEN RIJK GOUDVELD ONTDEKT. Aan twee leren, broeders, is het geluk te beurt gevallen in Canada een goudveld te ontdek ken, dat wellicht tot de rijkste goudvelden uit den tegenwoor- digen tijd behoort, meldt de „Evening News" Gordon Murray, de oudste der beide broeders, betrad achttien jaar geleden voor het eerst als goudzoeker den Canadeeschen bodem. Bij het uitbreken van den oorlog voegde hij zich bij het Canadeesche vliegercorps. Na de demobilisatie keerde hij weer naar Canada terug. Ook de jongste broer besloot na den oorlog, in Ierland geen werk kunnende vinden, naar Ca nada te vertrekken. Op zijn rei zen kwam hij eens in een her berg, waar hij in gesprek raakte met een man, die later bleek zijn eigen broeder te zijn De beide broeders besloten, hun geluk nog eens op de goud velden te gaan beproeven. Bijna onmiddellijk nadat zij aan hun voornemen uitvoering hadden ge geven, lachte de fortuin hen toe. De plek, waar zij het goud von den, is gelegen in het Porcupine- district, ten Noorden van Pa"S. Manitoba. De plaats is ongeveer op honderd mijl afstand van den spoorweg gelegen en 's zomers per kano, 's winters met slede te bereiken. Er zijn regeerings ingenieurs naar de plaats gezonden om een onderzoekin te stellen. Het bleek, dat de werkelijkheid de verwach tingen gewekt door de gezonden proefmonsters, nog verre overtof. Daarna kwamen de ingenieurs van een groot syndicaat een kijk- nemen. Het rapport, hetwelk zij nitbrachten, was zoo gunstig, dat den beiden broeders werd ge vraagd, hoeveel zij voor den grond moesten hebben. Zij ant woordden 120.000 pond sterling en 7V2 °/o van l'e winst. Deze voorwaarden werden aan genomen. Nade ontdekking werd de mijn streng bewaakt want het goud lag er letterlijk in brok ken voor het grijpen. Tot op zes voet diepte valt er nog geen verminderig in het goudgehalte van dezen ader te bespeuren. Een schatting van de waarde van deze mijn is dan ook slechts op de gis te maken. EEN ONTAARDE MOEDER. Te Middelburg werd naar het politiebureau gebracht een 13 jarig meisje, dat in vervuilden toestand verkeerde en door haar ontaarde moeder was mishandeld. Reeds maanden was de kelder haar verblijfplaats. Het kind werd naar het gast huis overgebracht. DOODGESTOKEN. De 36-jarige varensgezel P. C. Koster Lz., uit lerseke is bij een vechtpartij te Ruhrort, ge troffen door 9 messteken, ge dood. De man laat een vrouw en een kind achter. LANDRU. Landru is toerekenbaar ver klaard. Zeer tegen zijn genoegen. Want redeneert hij: „De mon sterachtigheid van de misdaden waarvan men mij beschuldigd kan alleen verklaard worden uit krankzinnigheid. Indien ik dus gezond van geest word verklaard kan ik ze niet begaan hebben De president vroeg nog den drie psychiaters, die Landru on derzocht hebben, of zij het moge lijk achten, dat hij de slachtoffers onder hypnose heeft gebracht. Hierop wilden zij geen be slissend antwoord geven. Dit hangt af of de persoon in quaestie daarvoor gevoelig is. Juffrouw Segret is als getuige voor geweest. Zij was thans in staat met eenige onderbrekingen, haar bevindingen te vertellen. Zij had Landru ontmoet in den tram. Hij begon een praatje en bij het uitstappen waren zij zulke goede vrienden geworden dat een afspraakgemaakt werd om elkaar in het Bois te ontmoeten. Na eenigen tijd verbrak zij haar verloving met een soldaat, die in Duitschland gevangen zat, en stelde Landru, die zich Lucien Guiilet, ingenieur vit Rocroi noemde, als haar verloofde aan haar moeder voor. Maar Guiilet, hoewel steeds „conveno- ble en respectueux", wil van een officieele verloving niet weten. Op aandringen van haar moeder wordt eindelijk een dag vastge steld, maar op den feestmaaltijd verschijnt Landru niet. Hij had dringende zaken te doen. De moeder word achterdochtig en informeert bij den burgemeester te Rocroi naar Lucien Guiilet, maar deze zeide niemand van dien naam te kennen. Mevrouw Segret wilde toen dat haar doch ter het engagement verbrak de dochter weigerde dit, verliet het ouderlijk huis en ging bij Landru, Rue de Rochechouant wonen. Daar is zij 6 maanden geweest. Daar was Landru altijd even goed en hartelijk voor haar onder het vertellen hiervan, wordt zij zoo bedroefd, dat de president de zitting schorst. Na de hervatting vertelt zij nog dat zij 5 a 6 maal te Gam- bais is geweest, maar in dit rus tige huis nooit iets verdachts heeft opgemerkt. De verdediger, mr. de Moro Giaferri stelt haai een vraag „Gij hebt op den kachel tten gekookt; hebt ge daar een sche del nf beenderen gezien „Neen", luidde het antwoord. Landru blijft tijdens de zit ting onbewogen en zegt, op een vraag van den president, niets meer te verklaren te hebben. Heftig bewogen wordt hij echter aan het einde der zitting, toen zijn inkomsten ter sprake kwamen. De verdwenen vrouwen hebben hem 35.000 frs. bezorgd. Landru ontkent dit, zegt dat het zijn eigen kapitaal is. „Dit heb ik niet te bewijzen, het is aan de beschuldiging het bewijs te leveren, dat dit geld gestolen is 1" De zitting werd hierna ver daagd tot den volgenden dag, nadat de president een verkla ring heeft voorgelezen van mej. Falque, een andere verloofde van Landru, thans ziek, dat hij van haar 900 frs. heeft geleend en nog geprobeerd heeft 3000 frs. van haar los te krijgen. Dit mislukte omdat zij eerst inden- titeitsbewijzen van Landru wilde hebben. Ook zij is te Gambain ge weest, één maalLandru heeft haar toen wonderen verteld Van den keukenkachel, „waarin alles brandde, wat men er ook in stopte." PRINSES MARY VAN ENGELAND VERLOOFD. De koning en koningin van Engeland hebben kennis gege ven van de verloving van hun dochter prinses Mary met Vis count Lascelles, zoon van den Eerl of Hare wood. Prins Mary, is het type van een Engelsch meisje en zeer populair. Zij is 24 jaar oud. Het Engelsche publiek is zeer verheugd dat prinses Mary een man heeft gekozen van Engel sche geboorte. Zij is daarmede de vierde koninklijke prinses, die buiten den vorstelijken kring zal huwen. Viscount Lascelles is 34 jaar oud. Hij is onverwachts erf genaam geworden van een groot vermogen, dat zoo ongeveer 2 millioen pd. sterling bedraagt en hem door zijn oud-oom, markies van Clauricarde, is nagelaten. Korten tijd was hij attaché in diplomatieken dienst, o.m. te Rome.

Breskensche Courant | 1921 | | pagina 2